• پرورش طیور

  اثر هیستامین در پرورش طیور

  اثر هیستامین بر طیور

  بسیاری از مسائل و مشکلات مرغداری‌ها در شرایط آب و هوای گرم ناشی از اثرات سوء ترکیبات شیمیایی خاصی به نام آمین‌های بیوژنیک (Biogenic Amines) هستند.

 • اطلاعات دارویی

  محلول رنال هیل

  محلول رنال هیل

  محلول رنال هیل (renal healer) موثرترین ترکیب پاک‌کننده کلیوی طیور می‌باشد.

 • دستکاری های تغذیه ای برای بهبود سلامت جوجه های گوشتی

  دستکای تغذیه ای در تغذیه گاو شیری

  هدف از پرورش طیور تجارتی، رسیدن به بالاترین وزن نهایی و حداکثر تولید تخم‌مرغ به ازای هر واحد مصرف خوراک می‌ باشد. شاید یکی از عوامل ایجادکننده پاسخ‌ های ایمنی در طیور، تأمین همه احتیاجات فیزیولوژیکی از طریق مصرف اقلام خوراکی محدودی مانند مواد مغذی و میزان دسترسی آنها باشد.

 • دام و طیور

  سندرم افت تولید تخم مرغ EDS و تاثیرات آن بر اقتصاد پرورش طیور

  سندرم افت تولید تخم مرغ

  سندرم افت تولید تخم مرغ (Egg Drop Syndrome) یک بیماری است که بر اثر ویروس آدنوویروس (adenovirus) بر مرغان تخم‌گذار تاثیر می‌گذارد که با کاهش تولید تخم‌مرغ یا عدم رسیدن به اوج تخمگذاری نمایان می‌شود.

 • پرورش دام و طیور

  5 اشتباه رایج در زمینه پرورش مرغ

  مرغداری

  عدم داشتن اطلاعات کافی در زمینه پرورش مرغ می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری به مرغداری شما وارد کند. در این مقاله قصد داریم با شرح 5 اشتباه رایج که زمینه ساز ضررهایی بزرگ میشوند و به همراه آن ارایه راهکارهایی به منظور عدم بروز آن، شما را در موفقیت و سودآوری بیشتر در این حوزه یاری کنیم.

 • مقایسه جاذب های معدنی بنتونیت و زئولیت

  مقایسه جاذب های معدنی بنتونیت و زئولیت

  خاک‌های رسی‌ای که در صنایع تولید خوراک، پلت چسبان و نرم کردن مواد به‌کار می‌روند، شامل ۳ گروه عمده بنتونیت و زئولیت و کائولینت در دامپروری می‌باشند.

 • مقایسه تاثیر کاربرد جیره ای بنتونیت و زئولیت در دام و طیور

  مقایسه تاثیر کاربرد جیره ای بنتونیت و زئولیت در دام و طیور

  استخراج فلزات و فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی سبب آلودگی خاک‌ها به فلزات سنگین شده‌اند که این فلزات ازطریق گیاهان آن منطقه به دام قابل انتقال است. یکی از روش‌های کنترل این آلودگی نیز، استفاده از کانی‌های جاذب است.

 • پروتئین در تغذیه طیور

  پروتئین در تغذیه طیور

  کمبود پروتئین در جیره غذایی پرندگان، آنها با ضعف وعدم عملکرد خوب بخصوص در ارتباط با بازده لاشه می‌شوند که در اصل ناشی از کاهش میزان اسیدهای آمینه موردنیاز برای بدن است.

 • استفاده از جلبک اسپیرولینا در تغذیه طیور

  استفاده از جلبک اسپیرولینا در تغذیه طیور

  اسپیرولینا (Spirulina platensis) سیانوباکتر فتوسنتز کننده‌ای است که در بسیاری از کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری و مناطق معتدله به‌منظور تغذیه انسان و دام به‌صورت تجاری کشت داده شده است.

 • منابع پروتئینی در تغذیه طیور

  منابع پروتئینی در تغذیه طیور

  پروتئین‌های حیوانی و گیاهی دو منبع تأمین‌کننده پروتئین در جیره هستند.

 • احتیاجات و کمبودهای اسید آمینه ای

  احتیاجات و کمبودهای اسید آمینه ای

  در این بخش احتیاجات اسید آمینه‌ای طیور عنوان شده است، همچنین اینکه کمبود اسیدهای آمینه چه مشکلاتی را برای طیور به‌دنبال دارد.

 • تفسیر نتایج آزمایشگاهی الایزا در واکسیناسیون علیه بیماری گامبوروی طیور

  الایزا در واکسیناسیون علیه بیماری گامبوروی طیور

  در زمینه کنترل بیماری گامبورو مهم‌ترین اصل ایجاد سیستم ایمنی هومورال است. اما چه پیامدهای علمی واقعی در مزارع پرورشی اتفاق می‌افتد؟ جهت پاسخ این پرسش از کیت‌های الايزا استفاده می‌شود.

 • MINEREX

  پودر سی ام پی و عناصر کمیاب مينركس

  پودر سی ام پی و عناصر کمیاب مينركس

  پودر سی ام پی و عناصر کمیاب مينركس محصولی از شرکت زوفا اکسیر پارس بوده و به تامین مواد معدنی و سلامت طیور، همچنین افزایش استحکام استخوان‌ها و پوسته تخم‌مرغ است.

 • FEVEREX

  پودر ضد تب و التهاب فيوركس

  پودر ضد تب و التهاب فيوركس

  پودر ضد تب و التهاب فيوركس محصولی از زوفا اکسیر پارس بوده و در زمان بروز بیماری‌های ویروسی و باکتریایی و همچنین استرس در گله کاربرد دارد.

 • HYDREX

  پودر الکترولیت خوراکی هیدرکس

  پودر الکترولیت خوراکی هیدرکس

  پودر الکترولیت خوراکی هیدرکس محصولی از شرکت زوفا اکسیر پارس است که جهت تامین الکترولیت‌ها و کمک به رشد و سلامت طیور استفاده می‌شود.

عناوین اصلی