ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1578
بازدید: 2748
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۴ ساعت: 11:12:36 AM
گروه خبری : اخبار » دامپزشکی
استفاده از single vascularized skin flap در گونه‌ای از عقاب‌های مبتلا به آسیب پوستی

درمان نوین آسیب های پوستی در پرندگان

آسیب‌های پوستی از مشکلات شایع در کلینیک پرندگان زینتی است. این آسیب‌ها به علت نبود پوست سالم در اطراف خود و احتمال خشک شدن بافت‌های اطراف به درمان سریع و موثر نیازمند است.

آسیب پوستی پرندگان

به گزارش «سرویس دامپزشکی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ آسیب‌های پوستی از مشکلات شایع در کلینیک پرندگان زینتی است. این آسیب‌ها به علت نبود پوست سالم در اطراف خود و احتمال خشک شدن بافت‌های اطراف به درمان سریع و موثر نیازمند است.

در فاصله زمانی سال 2010 تا 2011 چندین نمونه از عقاب گونه Aquila heliaca در کلینیک حیوانات اگزوتیک دانشکده دامپزشکی Kosice درمان شدند. سه بیمار آسیب پوستی بر روی پاهای خود داشتند که این آسیب نیازمند درمان جراحی با vascularized skin flap بود.

پذیرش فلپ پوستی بر روی کل منطقه‌ی جراحی در هر سه بیمار مشاهده شد. در مدت دو ماه پس از عمل جراحی بهبود کامل منطقه آسیب‌دیده صورت گرفت. استفاده از درمان جراحی در آسیب‌های پوستی گسترده در مناطقی از بدن با دسترسی سخت، باعث می‌شود این زخم‌های باز به دور از پیچیدگی‌های معمول بهبود یابند. روش ذکر شده در این مقاله از نظر جنبه‌ی زیبایی و همچنین میزان استرس کمتر به بیمار برتری دارد.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی