ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

عکس هایی فوق العاده از مراکز عظیم پرورش دام در آمریکا

عکس هایی فوق العاده از مراکز عظیم پرورش دام در آمریکا ۱۳۹۸/۶/۱۴ 10:28:51 AM

پرورش صنعتی غذا به مسابقه‌ای برای افزایش کارایی تبدیل شده است. در این میان اما مسابقه تولید انواع گوشت (مرغ، گاو، خوک) در دامداری‌های عظیم صنعتی و مراکز تولید گوشت پرواری به وضعیتی دیوانه‌وار رسیده است.

عارضه ژنتیکی گاوهای هلشتاین

عارضه ژنتیکی گاوهای هلشتاین ۱۳۹۸/۳/۱۸ 10:27:27 AM

این حالت یک نقص ژنتیکی در گاوهای هلشتاین است و اختلالی است که در آنزیم یورودین منو فسفات سنتتاز رخ می‌دهد. DUMPs از عبارت Deficiency Uridine Monophosphate synthase مشتق شده است.

هوش و روابط اجتماعی در گاوها

هوش و روابط اجتماعی در گاوها ۱۳۹۷/۱۱/۱ 12:26:47 PM

تحقیقات نشان می‌دهند که گاوها روابط علت-معلول را به خوبی می‌فهمند. همانند انسان‌ها، گاوها خیلی سریع یاد می‌گیرند از چیزهای خطرناک مانند حصارهای الکتریکی یا آدم‌های خبیث دوری کنند!

گاو غول پیکر استرالیایی هیچ خریداری ندارد

گاو غول پیکر استرالیایی هیچ خریداری ندارد ۱۳۹۷/۹/۱۷ 9:46:39 AM

در استرالیا یک سوپرگاو قدش به حدود دومتر و وزنش به ۱۴۰۰ کیلوگرم رسیده و همین باعث شده هیچ خریداری نداشته باشد؛ چرا که همه می‌گویند برای بردن و یا رسیدگی به او امکانات لازم را ندارند.

شاخ گاوها و بزها، موضوع همه پرسی سوئیس

شاخ گاوها و بزها، موضوع همه پرسی سوئیس ۱۳۹۷/۹/۱۵ 10:08:08 AM

برگزاری این همه‌پرسی نتیجه تلاش‌های هشت‌ساله یک مزرعه‌دار به نام آرمین کاپول است. مردم سوئیس در یک همه‌پرسی شرکت می‌کنند تا تکلیف شاخ گاوها و بزها را معلوم کنند.

درمان ایدز با کمک گاوها

درمان ایدز با کمک گاوها ۱۳۹۶/۴/۳۱ 5:14:58 PM

اخیراً محققان دریافتند که سیستم ایمنی گاوها مجموعه کاملی از آنتی‌بادی را تولید می‌کند که توانایی نابودی ۹۶درصد از انواع ویروس ایدز را دارد.

در مصاحبه با ئیس انجمن صنفی گاوداران:

تاوان کنترل قیمت لبنیات از جیب دامداران!

تاوان کنترل قیمت لبنیات از جیب دامداران! ۱۳۹۵/۱۰/۷ 12:38:49 PM

در چند روز گذشته قیمت برخی از محصولات لبنی افزایش یافته و علی‌رغم افزایش قیمت این محصولات، کارخانه‌های لبنی نه تنها قیمت مصوب شیر را که 1440 تومان است، پرداخت نمی‌کنند بلکه دلشان نمی‌آید همان 1250 تومان را برای خرید شیر بپردازند.

تصاویری از جراحی زیبا و بی نظیر یک گاو

تصاویری از جراحی زیبا و بی نظیر یک گاو ۱۳۹۵/۷/۱۳ 2:45:03 PM

در سوئیس گوساله‌ای به نام لی‌لی به دنیا آمد که 2 پای اضافه به چسبیده به شانه‌اش داشت که دامپزشکان با جراحی‌ای بی‌نظیر این اختلال را رفع کردند.

صادرات گوشت منجمد از روسیه

صادرات گوشت منجمد از روسیه ۱۳۹۵/۶/۲۳ 12:11:22 PM

طبق گزارش خبرگزاری ایتارتاس، روز دوشنبه معاون اداره فدرال دامداری و نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه گفت به زودی به ایران گوشت گاو صادر می‌کنند.

ضرب الاجل برای تاسیس وزارتخانه رفاه گاو!

ضرب الاجل برای تاسیس وزارتخانه رفاه گاو! ۱۳۹۵/۶/۴ 11:22:38 AM

شاخه حمایت از گاو شورای جهانی هندو (وی.اچ.پی) به دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای تشکیل وزارتخانه جداگانه‌ای برای تضمین رفاه گاوها فشار وارد کرده است.

تقویت دامداری ایران با کمک دانش بنیان ها

تقویت دامداری ایران با کمک دانش بنیان ها ۱۳۹۵/۲/۲۸ 12:15:44 PM

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد واحد کرج گفت: محققان این مرکز طرح تولید و انجماد جنین گاوهای نژاد برتر را در دستور کار دارند که بر اساس این طرح با اصلاح نژادی گاوها به افزایش بهره‌وری از این دام دست می‌یابیم.

عناوین اصلی