سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ این سگ اسپانیل کوچک و زیبا دارای چشمهای تیره، گرد و بزرگ می‌باشد (چشمها حالت بیرون زده ندارد). گوشها بلند و آویزان می‌باشد دارای پوشش ابریشمی مانند بلند است که گاهی اوقات به حالت موج‌دار یافت می‌شود. در رنگهای سیاه و قهوه ای، بلوطی و سفید، قهوه ای و سفید و قرمز یافت می‌شود.

نژاد سگ موردنظر خود را بیابید.

خلق و خوی سگ کاوالیر کینگ

این اسپانیل سگی مشتاق، پرمحبت، سر زنده و شجاع می‌باشد. این سگ زیبا و کوچک علاقه زیادی به خشنود کردن صاحبش دارد و آموزشها را به خوبی فرا می‌گیرد. بطور ذاتی آرام است و با سایر سگها و حیوانات خانگی به خوبی کنار می‌آید. همه را دوست دارد و نباید برای مدت طولانی تنها بماند. از آنجایی که نشأت گرفته از سگهای شکاری می‌باشد به جست و خیز کردن در محیط بیرون علاقه زیادی دارد اما باید او را در قلاده نگه داشت تا فرار نکند و یا هنگام تعقیب گربه و سایر موجودات دچار سانحه تصادف نشود! رابطه خوبی با کودکان دارد.

توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (5-8) ک.گ، در ماده ها: (5-8) ک.گ 

ارتفاع در نرها: (30-33) س.م، در ماده ها: (30-33) س.م

مشکلات سلامتی سگ کاوالیر

بیماری چشمی گاهاً رویت می‌شود. از دادن غذای اضافه خودداری نمائید چراکه این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد.

شرایط نگهداری کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد. اصولاً در داخل خانه پر جنب و جوش است و یک حیاط کوچک برایش ایده‌آل می‌باشد. نسبت به هوای گرم بسیار حساس است.

سگ چارلز کینگ اسپانیل

فعالیت بدنی

به هر میزان که فرصت ورزش و بازی به او بدهید خوشحال و رازی خواهد بود. به دویدن و بازی در فضای آزاد علاقه زیادی دارد.

طول عمر

حدود 9-14 سال.

آراستن چارلز اسپانیل

شانه زدن و برس کشیدن بصورت منظم و استحمام یا استفاده از شامپو خشک در مواقع ضروری پیشنهاد می‌شود. موهای روی گوشها بلند است و اگر به خوبی شانه کشیده نشود حالت گره خورده پیدا می‌کند. داخل گوشها و اطراف چشمها باید بطور منظم چک و تمیز گردد. موهای بین پنجه‌ها را باید کوتاه نگه داشت. بعد از شستن حیوان حتماً او را خشک کنید. ریزش مو در این نژاد متوسط می‌باشد.

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

تاریخچه سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

نوع کاوالیر کینگ چارلز نشأت گرفته از نژاد کینگ چارلز اسپانیل و سایر سگهای عروسکی تیپ اسپانیل در قرون 17- 18 و 19 میلادی می‌باشد. در آن زمان پرورش دهندگان در تلاش بودند تا نژادی را شبیه به سگهایی که در نقاشی‌های به جا مانده از چارلز دوم انگلستان وجود داشت، به وجود آورند. در سال 1920 نمایشی از این نژاد به همراه پوزه بلندتر در لندن برپا شد و سر انجام در سال 1940 موفق شدند تا نژادی شبیه به سگ‌های چارلز دوم به وجود آورند و برای جدا کردن آن از سایر اسپانیل‌ها کلمه Cavalier را بر او افزودند.

گروه

سگ‌های عروسکی، سگ‌های آموخته با تفنگ.

سگ چارلز کینگ اسپانیل

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا