سگ لابرادور هاسکی

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ لابرادور هاسکی شباهت بسیار زیادی به گرگ دارد. کمی از سگ اسکیموی کانادایی (Canadian Eskimo Dog) و مالاموت آلاسکایی (Alaskan Malamute) کوچکتر است ولی از ساموید (Samoyed) و سیبرین هاسکی (Siberian Husky) بزرگتر می‌باشد.

خلق و خوی سگ لابرادور هاسکی

لابرادور هاسکی یک نژاد شناخته نشده است. او مخلوط لابرادور با هاسکی نمی‌باشد، او یک نژاد خالص از سواحل لابرادور می‌باشد. آنها از جهت‌های مختلفی شبیه به گرگ می‌باشند، آنها پارس نمی‌کنند، اما مانند گرگ می‌توانند زوزه بکشند.

خصوصیات لابرادور هاسکی

وزن و ارتفاع

وزن در نرها و ماده ها: 45-27 ک.گ

بیشتر بدانیم:

سگ لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

مقایسه انواع مختلف سگ هاسکی

تاریخچه سگ لابرادور هاسکی

لابرادور هاسکی اهل سواحل لابرادور می‌باشد. آنها متعلق به گروه سگ‌های شمالی که شامل هاسکی (Siberian Husky)، ساموید (Samoyed)، مالاموت آلاسکایی (Alaskan Malamute) و سگ اسکیموی کانادایی (Canadian Eskimo Dog) می‌باشند. این نژاد به عقیده بعضی‌ها توسط اسکیموهای نروژی آورده شد. این سگ‌ها برای کشیدن سورتمه استفاده می‌شدند. اولین اسکیموها در آلاسکا زندگی می‌کردند. بعد از قرن‌ها اجداد لابرادور از نظر جغرافیایی از دیگر نژادهای شمالی جدا شدند. تمامی قدرت، استقامت، توانایی و هوش آنها بهشان به ارث رسید. اولاد اسکیموهای اولیه به لابرادورها این اجازه را دادند تا با گرگ‌ها تولیدمثل کنند. این عمل تا زمان اختراع اتوموبیل مخصوص برف به طول انجامید، تا زمانی که سگ‌ها دیگر احتیاجی به کشیدن سورتمه‌های سنگین نداشتند.

گروه

سگ‌های شمالی.

تاریخچه سگ لابرادور هاسکی

گردآوری و ترجمه: آئین مهرآرا