ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

مرغ و خروس نژاد پلیموت راک (Plymouth Rock)

مرغ و خروس نژاد پلیموت راک (Plymouth Rock) ۱۳۹۹/۷/۲۷ 9:19:52 AM

مرغ و خروس نژاد پلیموت راک (Plymouth Rock) یکی از قدیمی‌ترین نژادهای آمریکایی است که محبوبیت زیادی دارد. نژادی بسیار رام، مقاوم و دومنظوره است که در اصل برای تولید مرغ گوشتی استفاده می‌شده است.

مرغ نژاد لگهورن (Leghorn)

مرغ نژاد لگهورن (Leghorn) ۱۳۹۹/۷/۲ 1:15:59 PM

در ابتدا این پرندگان زیبا، مرغ ایتالیایی نامیده می‌شدند، اما با گذشت سال‌ها به لگهورن (Leghorn) تغییر نام دادند.

پرورش و نگهداری خروس لاری

پرورش و نگهداری خروس لاری ۱۳۹۸/۳/۱۱ 12:08:17 PM

خروس لاری یا همان خروس جنگی که در زبان انگلیسی به نام game rooster و game fowl شناخته می‌شود و نام آنها در اکثر جهان همان ترجمه شده کلمه خروس جنگی می‌باشد که در ایران به نام خروس لاری شهرت یافته است.

معرفی محبوبترین نژادهای مرغ و خروس زینتی در دنیا

معرفی محبوبترین نژادهای مرغ و خروس زینتی در دنیا ۱۳۹۶/۷/۱ 3:43:45 PM

گونه‌های مرغ و خروس زینتی با ظاهری زیبا و فانتزی، فرم بدن و آرایش پر و بال خاص به عنوان پرنده تزئینی و اشرافی مورد استقبال دوستداران حیوانات خانگی و پرندگان زینتی، فاروم‌ها و مجموعه‌داران قرار گرفته‌اند.

مرغ و خروس نژاد مرندی (Marandi fowl)

مرغ و خروس نژاد مرندی (Marandi fowl) ۱۳۹۶/۶/۳۰ 10:35:52 AM

مرغ و خروس نژاد مرندی جزء دسته مرغ‌های آسیایی و از بهترین و شناخته شده‌ترین نژاد مرغ بومی کشور ایران به شمار می‌رود. این نژاد توانسته خود را به خوبی با اقلیم سرد کوهستانی منطقه آذربایجان وقف دهد.

مرغ و خروس نژاد ژاپنی (Japanese bantam)

مرغ و خروس نژاد ژاپنی (Japanese bantam) ۱۳۹۶/۶/۲۱ 10:46:18 AM

مرغ و خروس نژاد ژاپنی (ژاپانیز، ژاپانست، ژاپونیز) از لحاط جثه و شکل ظاهری شبیه به مرغ و خروس نژاد سبرایت (مینیاتوری) می‌باشد، پیدایش این نژاد به سال۱۷۰۰میلادی و به کشور ژاپن باز می‌گردد.

مرغ و خروس نژاد فونیکس (ققنوس) (Phoenix Fowl)

مرغ و خروس نژاد فونیکس (ققنوس) (Phoenix Fowl) ۱۳۹۶/۶/۱۵ 12:07:16 PM

مرغ و خروس نژاد فنیکس یکی از جذاب‌ترین نژادهای مرغ زینتی به شمار می‌رود این نژاد دارای جثه متوسط بوده و از نظر تولید گوشت و تخم‌مرغ توجیه اقتصادی ندارند.

مرغ و خروس نژاد ابریشمی یا سیلکی (SILKIE FOWL)

مرغ و خروس نژاد ابریشمی یا سیلکی (SILKIE FOWL) ۱۳۹۶/۵/۲۷ 11:45:54 AM

منشأ مرغ و خروس نژاد ابریشمی (سیلکی) کشور چین می‌باشد. این نژاد آسیایی از دسته مرغ و خروس‌های زینتی به شمار می‌روند. دارای جثه متوسط و واجد پرهایی با فرم خاص به سان الیاف ابریشم و مویی مانند می‌باشد.

مرغ و خروس نژاد سلطان (SULTAN FOWl)

مرغ و خروس نژاد سلطان (SULTAN FOWl) ۱۳۹۶/۵/۲۲ 10:08:10 AM

موطن اصلی نژاد مرغ و خروس سلطان (SULTAN FOWl)، کشور ترکیه می‌باشد. از لحاظ خصوصیات ظاهری، فرم، آرایش پر و بال و کاکل بسیار منحصر به فرد است.

مرغ و خروس نژاد مینیاتوری یا سبرایت (SEBRIGHT FOWL)

مرغ و خروس نژاد مینیاتوری یا سبرایت (SEBRIGHT FOWL) ۱۳۹۶/۵/۱۴ 9:48:01 AM

مرغ و خروس نژاد مینیاتوری یا سبرایت (SEBRIGHT FOWL) از ماکیان از دسته مرغ و خروس‌های انگلیسی محسوب می‌شوند ولی از لحاظ تجاری توجیه اقتصادی نداشته و به عنوان مرغ و خروس زینتی مورد اقبال زیادی هستند.

انواع نژاد مرغ های گوشتی با تصاویر

انواع نژاد مرغ های گوشتی با تصاویر ۱۳۹۵/۸/۴ 9:29:43 AM

مرغ پرنده‌ای است از خانواده قرقاولان‌(Phasianidae)، زیررده نومرغان، از راسته ماکیان‌سانان (‎(Galliformes‏. گفته می‌شود که همه نژادهای مرغ از چهار نوع وحشی حاصل شده‌اند.

نژادهای شاخص مرغ و خروس بومی ایرانی

نژادهای شاخص مرغ و خروس بومی ایرانی ۱۳۹۵/۶/۲۱ 12:19:05 PM

با توجه به این که نژادهای خروس به تنهایی ذکر نمی‌شوند، معمولاً نژادهای مرغ (ماکیان) به معنی نژاد مشترک مرغ وخروس مطرح می‌شود، هرچند که در برخی از نژادها شکل ظاهری خروس با شکل ظاهری مرغ از همان نژاد تفاوت آشکاری دارد، اما معمولاً در اغلب نژادهای ماکیان شباهت‌های زیادی بین مرغ وخروس در یک نژاد مخصوص دیده می‌شود.

عناوین اصلی