• ملزومات و شرایط تاسیس مزرعه کروکودیل

  ملزومات و شرایط تاسیس مزرعه كروكودیل

  تخم کروکودیل را می‌توان از کروکودیل‌های تخمگذاری که در مزارع کروکودیل نگهداری می‌شوند، تهیه کرد و در انتخاب دوم می‌توان از نوزادهای کروکودیل نیز استفاده نمود.

 • صنایع نوین دامپروری

  پرورش کروکودیل

  پرورش کروکودیل

  پرورش کروکودیل، صنعتی نوین در دامپروری است که سود بالایی نیز دارد؛ حدود ۲ میلیون طاقه پوست کروکودیل در سال تجارت می‌شود و هرکدام ارزشی معادل ۱۰هزار دلار دارد.

 • غذای خزندگان خانگی چیست؟

  غذای خزندگان خانگی چیست؟

  نگهداری و مراقبت از خزندگان به طرز شگفت‌انگیزی جالب و سرگرم‌کننده است، چه لاک‌پشت باشد چه مار. در نگهداری از آنها باید دقت زیادی بعمل آورده و به خوراک این همرم‌های فلس‌دار بسیار اهمیت دهید.

 • شیرین کردن کام خزنده خانگی

  چه غذاهایی برای خزندگان خانگی مناسب است؟

  چه غذاهایی برای سوسمار و لاک‌پشت خانگی مناسب است؟

  برای نگهداری از هر موجودی باید از نیازهای آن آگاه باشیم تا بتوانیم شرایطی شبیه به زندگی طبیعی‌اش را در اسارت برایش فراهم کنیم. در این نوشته می‌یابید که چه خوراکی برای خزندگانی چون سوسمار و لاک‌پشت مناسب هستند.

 • میزان و سرعت رشد تمساح و کروکودیل

  میزان و سرعت رشد تمساح و کروکودیل

  میزان و سرعت رشد (Growth rate) در کروکودیل‌ها با گونه‌های مختلف متفاوت می‌باشد، علاوه بر این نر و ماده‌ی یک گونه هم تفاوت‌هایی در میزان رشد و اندازه دارند.

 • خطرات تراریوم که خزنده شما را تهدید می کنند

  خطراتی در تراریوم که خزنده شما را تهدید می‌کنند

  اگر تمایل به تهیه تراریوم برای خزندگان خود دارید از این 7 اشتباه خطرناک برحذر باشید.

 • بیماری های شایع لاک پشت گوش قرمز

  بیماری‌های شایع لاک‌پشت گوش قرمز

  اگر لاک‌پشت گوش قرمز را بعنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنید باید کاملاً از نحوه نگهداری حیوان و بیماری‌های شایع آن آگاه باشید. در این خبر به بررسی اجمالی بیماری‌های لاک‌پشت گوش قرمز می‌پردازیم.

 • بیماری هایی که حیوانات خانگی به همراه دارند

  بیماری‌هایی که حیوانات خانگی به‌همراه دارند

  مراقبت از حیوان خانگی تجربه فوق‌العاده‌ای برای کودکان است، اما باید بدانیم که حیوانات نیز مانند انسان میکروب‌های زیادی را با خود حمل می‌کنند و باید از نوع بیماری و نحوه پیشگیری آن آگاه باشیم.

 • لاک پشت های خشکی

  لاک‌پشت‌های خشکی

  لاک‌پشت‌های خشکی همان‌طور که از نام آنها مشخص است در خشکی زندگی می‌کنند. در ایران دو گونه از آنها شامل لاک‌پشت مهمیزدار با نام علمی Testudo graeca و لاک‌پشت آسیایی با نام علمی Testudo horsfieldii یافت می‌شود.

 • لاک پشت گوش قرمز

  لاک‌پشت گوش قرمز

  لاک‌پشت گوش‌قرمز با نام علمی Trachemys scripta نوعی لاک‌پشت آب شیرین بومی جنوب ایالات متحده آمریکا و شمال مکزیک است که سبز رنگ بوده با لکه‌ها و نوارهای سیاه، همچنین لکه‌های قرمز پررنگ روی گوش‌ها وجود دارند.

 • محل نگهداری لاک پشت (تراریوم)

  محل نگهداری لاک‌پشت، تراریوم

  مهمترین نکته قبل از خریداری لاک‌پشت‌، فراهم کردن مکانی برای نگهداری اوست. قبل از هرچیز لانه‌ای اصولی برای آن فراهم کنید، یا از تراریوم های آماده در بازار استفاده کنید یا طبق روش ذکر شده در این مطلب خودتان محل مناسبی برای او بسازید.

 • لاک پشت های برکه ای

  آشنایی با لاک‌پشت برکه‌ای نحوه نگهداری از آن

  لاک‌پشت‌ها گونه‌های مختلفی دارند و معمولاً درخانه‌ها از لاک‌پشت‌های آب شیرین نگهداری می‌کنند. در این مطلب به معرفی لاک‌پشت برکه‌ای و روش‌ها و شرایط نگهداری آن می‌پردازیم.

 • لاک پشت برکه ای خزری (Caspian Pond Turtle)

  لاک‌پشت برکه‌ای خزری

  لاک‌پشت برکه‌ای خزری (Mauremys caspica) از خانواده لاک‌پشت‌های برکه‌ای است. رنگ آن قهوه‌ای زیتونی یا سبز زیتونی است. از لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه به لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی می‌باشد.

 • لاک پشت برکه ای اروپایی (European pond turtle)

  لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی

  لاک‌پشت برکه‌ای اروپایی (Emys orbicularis) گونه‌ای از لاک‌پشت‌های آب شیرین، بومی غرب آسیا، جنوب و مرکز اروپا و شمال آفریقا است. ساکن آب شیرین بوده و به عنوان حیوان خانگی نیز در آکواریومهای خانگی نگهداری می‌شود.

 • پرورش کروکودیل در مزرعه نوپک قشم

  پرورش کروکودیل در مزرعه نوپک قشم

  پارک کروکودیل "نوپک قشم" در جاده درگهان قشم توسط مژگان روستایی، نخستین بانوی شجاع ایرانی، تکثیرکننده کروکودیل، پایه‌گذاری و اداره می‌شود.

عناوین اصلی