سگ وست هایلند وایت تریر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ وست هایلند وایت تریر (West Highland White Terrier)، تریر کوچکی است که بلندی موهای صاف و سفید آن به 12 اینچ می‌رسد و دارای پوشش زیرین انبوه می‌باشد چشمان آنها درخشان، تیره و گود است. گوش‌های کوچک، نوک تیز و برافراشته دارد. اندازه دم حدود 12 س.م می‌باشد که نسبت به جثه‌اش تقریباً بلند است. سینه‌اش فراخ است و پاهای عضلانی دارد. رنگ موی قابل قبول برای این نژاد تنها سفید است.

خلق و خوی سگ وست هایلند وایت تریر

این تریر باهوش کوچک آموزش‌ها را به راحتی فرا می‌گیرد. معمولاً با همه و حتی غریبه‌ها خیلی سریع خو می‌گیرد و رابطه خوبی با کودکان دارد. بسیار سرزنده و مشتاق است و نسبت به بقیه سگ‌ها از گروه تریر خود استوارتر می‌باشد. معمولاً با سایر سگ‌ها مشکلی ندارد اگرچه ممکن است گاهی نرها نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی داشته باشند. این تریر ممکن است گاهی گربه‌ها را برای بازی کردن دنبال کند اما آزاری به آنها نخواهد رساند. به پارس کردن و کندن زمین علاقه زیادی دارد و سگ بسیار مناسبی برای اشخاصی است که زیاد سفر می‌کنند. برخلاف جثه کوچکش دیده‌بان خوبی است.

نگهداری توله سگ وست هایلند تریر

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (7-10) ک.گ، وزن در ماده‌ها: (6-7) ک.گ 

ارتفاع در نرها: (25-30) س.م، ارتفاع در ماده‌ها: (23-28) س.م

برای آشنایی با دیگر گونه‌های تریر کلیک کنید:
آشنایی با سگ‌های تریر

مشکلات سلامتی

اصولاً نژاد سلامتی است. مشکلات مزمن پوستی، مشکلات لگن، بیماری جگر ونفخ قابل ذکر می‌باشد.

خلق و خوی سگ وست هایلند وایت تریر

شرایط نگهداری وست هایلند تریر

برای نگهداری در شهر و آپارتمان مناسب می‌باشد. اصولاً در داخل خانه پر جنب و چوش است ونیازی به حیاط ندارد.

فعالیت بدنی

معمولاً به پیاده‌روی و بازی در پارک علاقه زیادی دارد اما یک روز بیرون نرفتن او را چندان ناراحت نخواهد کرد.

طول عمر

15 سال یا بیشتر.

شرایط نگهداری وست هایلند تریر

آراستن

موهای صاف و کوتاه آن برای آراستن آسان می‌باشد. شانه زدن منظم ایده‌آل خواهد بود و موهای او را تمیز نگه خواهد داشت بنابر این نیاز به استحمام مگر در مواقع ضروری ندارد. ریزش مو در این نژاد خیلی کم می باشد.

تاریخچه سگ وست هایلند وایت تریر

در اواسط قرن 19 یکی از پرورش‌دهندگان نژاد Cairn Terrier در اسکاتلند توله‌های سفیدی بدست آورد که بعدها آن توله‌ها را برای ایجاد نژاد Cairn Terrier سفید که همان وست هایلند وایت تریر می‌باشد تکثیر کرد. این نژاد برای کنترل جمعیت موش‌ها، روباه‌ها و راسو پرورش یافت. امروزه این نژاد بعنوان یک حیوان خانگی خوب و همچنین سگ نمایشی نگهداری می‌شود.

گروه

تریرها.

تاریخچه سگ وست هایلند وایت تریر

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا