سگ نژاد شایلو شپرد

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ پوشش بدن سگ نژاد شایلو شپرد (Shiloh Shepherd) ضخیم است. دارای پشتی پهن، قوی و سخت می‌باشد. سر، پهن و زیبا بوده و متناسب با بدن می‌باشد. دارای گونه‌های قوی می‌باشد که هرچه به طرف پوزه پیش می‌رود باریک‌تر می‌شوند. پوزه او باید مشکی باشد. ظاهر پوزه نباید دراز و باریک یا نوک تیز باشد. ران‌ها عضلانی بوده و دم پوشیده شده است از موهای متراکم که به سمت پایین آویزانند. 

پوشش آنها به دو گونه است: صاف و مخملی. در نوع مخملی طول مو متوسط بوده و دارای پوشش زیرین متراکم می باشد و همچنین دارای یال جدا از گردن تا سینه هستند. طول مو در این نوع نباید از 12 سانتی‌متر بیشتر باشد. در نوع صاف طول مو متوسط و زخیم بوده و دارای پوشش بیرونی ناملایم می‌باشند.

خلق و خوی سگ نژاد شایلو شپرد

خلق و خوی سگ نژاد شایلو شپرد

شایلو شپرد بسیار شبیه به ژرمن شپرد بوده اما بزرگتر می‌باشد. نسبت به ژرمن شپرد پر سر و صدا تر بوده و از نظر مشکل کفل بهتر می‌باشد. شایلو شپرد هنوز نسبتاً ناشناخته است. این نژاد می‌تواند دوست و همراه خوبی باشد. آنها بسیار باهوش، دلیر و با اعتمادبنفس هستند و با علاقه از خانواده خود دفاع می‌کنند، اما همیشه دوست و همنشین خوبی برای خانواده و دوستانشان می‌باشند. دیده‌بان و نگهبان خوبی است. شایلو شپردها بطور باورنکردنی شجاع و وفادار هستند. بسیار جدی و باهوش بوده و توانایی زیادی در آموختن دارند. شایلو شپردها علاقه زیادی به نزدیک بودن به خانوادشان را دارند. آنها باید از زمان تولگی بخوبی تربیت و اجتماعی شوند.

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (59-45 ک.گ) در ماده‌ها: (45-36 ک.گ)

ارتفاع در نرها و ماده ها: (76-71 س.م)

شرایط نگهداری شایلو شپرد

مشکلات سلامتی

رشد غیرعادی کفل .

شرایط نگهداری شایلو شپرد

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است بشرط آنکه به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد. آنها در داخل خانه نسبتاً آرام بوده و حداقل یک حیاط بزرگ برای آنها بسیار عالی می‌باشد. پوشش آنها برای تمامی شرایط آب و هوا مناسب می‌باشد. آنها می‌توانند بیرون از خانه زندگی کنند اما بسیار خوشحال‌تر می‌شوند اگر در داخل خانه نزدیک صاحب خود باشند. در روزهای گرم همیشه آب و سایه‌بان و در زمستان یک سقف در اختیارشان بگذارید.

شایلو شپرد

فعالیت بدنی

شایلو شپردها فعالیت بدنی شدید را دوست دارند و اگر این فعالیت توام با آموزش باشد (از هر نوعی) بیشتر مورد علاقه آنها قرار می‌گیرد. آنها به پیاده‌روی روزانه احتیاج دارند چه با شما آهسته راه بروند و چه موقع دوچرخه‌سواری پهلوی شما بدوند. این نژاد اگر به حد کافی فعالیت بدنی نداشته باشد می‌تواند بی‌قرار و مخرب شود.

طول عمر

14 - 12 سال.

آراستن

آنها دارای دو نوع پوشش صاف و مخملی می‌باشند. نوع مخملی آن احتیاج به برس کشیدن مرتب دارد تا تمیز نگه داشته شود و از گره خوردن موها جلوگیری شود. نوع صاف آن به آراستن در حد متوسط احتیاج دارد. این نژاد بصورت فصلی ریزش موی شدیدی دارد اما در باقی زمان‌ها از ریزش موی کمی برخوردار است. برس کشیدن روزانه توصیه می‌شود مگر آنکه با ریزش مو در خانه مشکلی نداشته باشید. آنها فقط باید در مواقع ضروری شسته شوند، 1 تا 2 بار در سال تا از کاهش چربی پوست جلوگیری شود.

گروه

سگ‌های گله.

سگ نژاد شایلو شپرد

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا