ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2357
بازدید: 5441
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ساعت: 11:05:56 AM

سگ بولداگ فرانسوی (French Bulldog)

سگ بولداگ فرانسوی (French Bulldog) یک بولداگ کوچک با گوش‌های بزرگ، نوک تیز همانند گوش خفاش می‌باشد. سگی خوشحال و آسان جهت نگهداری می‌باشد. به توجه و محبت صاحبش نیاز دارد و نمی‌تواند بی‌توجهی را تحمل کند.

سگ فرنچ بولداگ

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ بولداگ فرانسوی یک بولداگ کوچک با گوش‌های بزرگ، نوک تیز و گرد همانند گوش خفاش می‌باشد. دارای بدن عضلانی و بینی شبیه به خوک است. اندازه سر در این نژاد به بزرگی نوع انگلیسی آن نمی‌باشد. قسمت جلویی بدن حیوان باید از ناحیه عقب پهن‌تر باشد. پوشش خارجی به رنگ‌های سفید، مشکی، قهوه‌ای و یا چند رنگ یافت می‌شود. چشم‌ها گرد و تیره و بیرون‌زده می‌باشد و دم بسیار کوتاه است.

خلق و خوی سگ بولداگ فرانسوی

فرنچ بولداگ سگی خوشحال و آسان جهت نگهداری می‌باشد. بسیار بازیگوش، احساساتی، شیرین، شجاع و سرزنده است. معمولاً با سایر حیوانات و غریبه‌ها به خوبی کنار می‌آید و بازی می‌کند اما معمولاً با یک نفر انس می‌گیرد. نسبت به سایر سگ‌ها آرام است گرچه ممکن است گاهی نرها حالت تهاجمی نسبت به یکدیگر پیدا کنند. این نژاد به توجه و محبت صاحبش نیاز دارد و نمی‌تواند بی‌توجهی را تحمل کند. معمولاً زیاد واق واق نمی‌کند. برای کودکان پیشنهاد نمی‌شود. این نژاد مهارت خوبی در شکار موش‌ها دارد.

وزن و ارتفاع

این نژاد دارای دو وزن مختلف می‌باشد که عبارتند از: (9-10) ک.گ و (10-13) ک.گ، وزن بالای 13 ک.گ قابل قبول نمی‌باشد.

ارتفاع در نرها: (30) س.م، در ماده‌ها: (30) س.م

خلق و خوی سگ فرنچ بولداگ

مشکلات سلامتی

بیماری‌های چشمی و مشکلات تنفسی (خس‌خس و خر وپف کردن) به علت پهن بودن بینی قابل ذکر می‌باشد. بدلیل ساختار فیزیکی بدنش قادر به شنا کردن نمی‌باشد بنابراین باید در کنار استخر و رودخانه مواظب او بود. گاهی اوقات زایمان در ماده‌ها بعلت بزرگی سر توله‌ها توسط سزارین صورت می‌گیرد.

شرایط نگهداری فرنچ بولداگ

بولداگ فرانسوی نسبت به هوای گرم حساسیت دارد و خیلی سریع گرما زده می‌شود بنابراین پیشنهاد می‌شود او را در آب و هوای خنک نگهداری کنید. مناسب جهت نگهداری در آپارتمان می‌باشد و نیازی به حیاط ندارد.

شرایط نگهداری فرنچ بولداگ

فعالیت بدنی

نباید این نژاد را در هوای گرم وادار به ورزش و فعالیت بدنی کرد. به دویدن و بازی کردن علاقه زیادی دارد. بعضی از آنها انرژی بیشتری نسبت به سایرین دارند.

طول عمر

حدود 10-12 سال.

آراستن

آراستن این نژاد بسیار آسان می‌باشد. برس کشیدن هرازگاهی کافی می‌باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط است.

تاریخچه نژاد فرنچ بولداگ

تاریخچه نژاد بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی ابتدا در انگلستان بعنوان بولداگ انگلیسی مینیاتوری پرورش یافت. در سال 1860 تعدادی از پرورش‌دهندگان فرانسوی این نژاد را به فرانسه برده و با تریر فرانسوی آمیخته کردند و نام بولداگ فرانسوی (فرنچ بولداگ) بر او نهادند. بعدها این نام از سوی انگلیسی‌ها مورد اعتراض قرارگرفت چراکه بولداگ یک نژاد انگلیسی و بطور سنتی سمبل انگلستان به حساب می‌آمد.

گروه

سگ‌های غیر ورزشی.

ماستیف.

سگ نژاد فرنچ بولداگ

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی