ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1956
بازدید: 66347
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۴ ساعت: 11:32:15 AM

بیماری‌های رایج در خرگوش

بیماری‌های خرگوش شامل موارد زیر است، که با دیدن هرکدام از علائم ذکر شده باید هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنیم.

بیماری‌های خرگوش

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ بیماری‌های خرگوش شامل موارد زیر است، که با دیدن هرکدام از علائم ذکر شده باید هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنیم.

پاستورلوز (Pasteurellosis)

مهمترین عامل باكتریایی بیماری‌زا در خرگوش‌ها پاستورلامولتوسیدا می‌باشد. عفونت ناشی از این باكتری ممكن است بصورت التهاب مخاط بینی، پنومونی، التهام گوش میانی، التهاب مخاط چشم، آبسه و عفونت‌های دستگاه تناسلی، دیده شود. متعاقب ابتلا به این بیماری ظاهراً ایمنی ضعیفی ایجاد می‌گردد كه باعث می‌شود خیلی از خرگوش‌ها بصورت حامل (Carrier) باقی مانده و باعث بقای بیماری در محیط و ابتلای سایر خرگوش‌ها گردند. توصیه می‌شود به محض مشاهده علائم فوق جهت تشخیص و درمان بیماری خرگوش خود، به دامپزشک مراجع كنید. دامپزشک توضیح خواهد داد كه آنتی‌بیوتیك‌ها معمولاً بیماری را به ظاهر رفع و یا شدت آنرا كاهش می‌دهند، ولی بیماری ممكن است متعاقب یك فشار محیطی یا استرس، دوباره عود كند.

آشنایی با بیماری پاستورلوز (Pasteurellosis)

پنومونی (Pneumonia)

در هر سنی ممكن است حیوان را درگیر كند. حیوان مبتلا علایمی چون تب  كاهش اشتها، التهاب مخاط بینی (ابتدا با تشرح سروزی چشم‌ها و بینی شروع شده و سپس این ترشحات بصورت چركی و خشک شده بر روی بینی مشاهده می‌شوند)، تنگی نفس، عطسه و سفه از خود نشان می‌دهد. توصیه می‌كنیم به محض مشاهده علائم فوق به دامپزشک مراجعه كنید. در صورتی‌كه یكی از خرگوش‌هایتان مرده باشد، لاشه خرگوش مرده را هر چه سریعتر به دامپزشكتان برسانید چرا كه مشاهده كالبدگشایی كمک زیادی به وی در تشخیص صحیح بیماری كرده و سیاست درمانی مناسبی برای سایر خرگوش‌های مبتلا، پایه‌گذاری خواهد كرد.

آنتروتوكسمی

عامل بیماری Clostridium spiroform می‌باشد. بیماری بصورت اسهال آبكی ناگهانی دیده می‌شود كه عمدتآ بچه خرگوش‌های 2 ـ 1 ماهه را درگیر می‌كند. در اكثر مواقع، خرگوش در شب سالم به نظر می‌رسد و آنگاه در روز بعد مرده یافت می‌شود. به منظور پیشگیری از بیماری رعایت نكات زیر حائز اهمیت است. غذا می‌بایست كیفیت خوب و فیبر بالا داشته باشد، تغییر ناگهانی در جیره صورت نگیرد و هرگونه تغییر بتدریج و در طی یک هفته انجام پذیرد. بچه خرگوش‌ها زود از شیر گرفته نشوند و غذا از 3 ـ 2 هفتگی در اختیار آنها گذاشته شود. در این مورد نیز لاشه خرگوش مرده به تشخیص توسط دامپزشک كمک خواهد نمود. بعلت سیر سریع بیماری، درمان با آنتی‌بیوتیک‌ها چندان رضایت‌بخش نیست.

آشنایی با بیماری آنتروتوکسمی (Pulpy Kidney)

بیماری Tyzzer

این بیماری توسط Bacillus piliformis در بسیاری از گونه‌های حیوانی نظیر خرگوش، همستر، موش و گربه ایجاد می‌گردد. بیماری با اسهال آبكی و مرگ سریع طی یک تا دو روز مشخص می‌گردد. گاهی اوقات تمام بچه خرگوش‌های یک مادر را درگیر می‌كند. بیماری معمولاً در سنین 3 ـ 5/1 ماهگی دیده می‌شود و مرگ و میر ممكن است تا %50 برسد. این باسیل گرم منفی بعنوان یک جرم داخل سلولی در سلول‌های كبد و اپیتلیوم سكوم مطرح می‌باشد. با توجه به اینكه حالت فعال (Vegetativr) باكتری در محیط ناپایدار می‌باشد، احتمال می‌رود بیماری با خوردن اسپورهای باكتری منتقل شود. انتقال از طریق جفت نیز ممكن است انجام پذیرد. علایم كالبدگشایی نظیر ضخیم شدن دیواره سكوم، خونریزی‌های نقطه‌ای بر روی آن و نقاط نكروزه سفید رنگ به قطر 2 میلی‌متر بر روی كبد به تشخیص بیماری توسط دامپزشک كمک خواهد نمود. وی به شما خواهد گفت كه درمان بیماری چندان موفقیت‌آمیز نیست، بدلیل اینكه جرم داخل سلولی است و مقابله با آن مشكل است.

میكسوماتوز (Myxomatasis)

عامل بیماری ویروس Myxoma از خانواده Poxviridae می‌باشد. عمده‌ترین راه‌های انتقال آن توسط بندپایان، كک‌ها و هوا می‌باشد. جنس Sylvilagus منبع طبیعی ویروس می‌باشد. از این رو این حیوانات به این ویروس نسبتاً مقاومند، اما خرگوش‌های آزمایشگاهی (Oryctolaus cuniculus) ، شدیداً به بیماری مبتلا شده و مرگ و میر بالایی در جمعیت آنها رخ می‌دهد. خرگوش در حالت فوق حاد بیماری در ظرف یک هفته تلف می‌شود و قبل از مرگ حیوان بیحال و پلك‌های آن متورم می‌گردد. در حالت حاد، پس از گذشت یک هفته چشم‌ها بی‌رمق شده و تورم و در اطراف دهان، سوراخ‌های بینی، مجاری تناسلی و مقعد دیده می‌شود. در خرگوش‌هایی كه زنده می‌مانند، پس از گذشت 10 روز از آغاز بیماری، تورم چركی پلک و ملتحمه و التهاب در قاعده گوش مشاهده می‌گردد. ممكن است ندولهایی در روی سر، پاها و گوش‌ها دیده شود. در حالت حاد معمولا پس از گذشت 11 روز از آلودگی به ویروس، حیوان تلف می‌شود. بهتر است به دامپزشک مراجعه كنید تا بیماری را با مشاهده علایم كلینیكی و آسیب‌شناسی تشخیص دهد. در نواحی كه بیماری بومی است، كنترل ناقلین باعث كنترل بیماری می‌گردد. خرگوش‌های تازه وارد می‌بایست در محلی به دور از حشرات به مدت 2 هفته قرنطینه گردند. برای ایجاد ایمنی از یک واكسن زنده تخفیف حدت یافته استفاده می‌شود كه حدود 9 ماه ایمنی می‌دهد.

بیماری هموراژیک ویروسی (Viral hemorrhagic disease VHd)

بیماری حاد و بسیار مسری می‌باشد. اعتقاد بر این است كه عامل بیماری عضو خانواده ویروس‌های پاروا می‌باشد. انتقال ویروس بوسیله ذرات معلق (aerosol) و سایر ترشحات حیوان صورت می‌گیرد. انتقال مكانیكی آن توسط وسایل، انسان، جوندگان و محصولات جنسی خرگوش نیز حائز اهمیت است. بچه خرگوشهای زیر 2 ماه مقاوم بوده و بیماری معمولاً در خرگوش‌های شیروار و آبستن دیده می‌شود. دوره كمون بیماری 72 ـ 24 ساعت بوده، خرگوش ناگهان مرده یافت می‌شود و علائمی قبل از آن مشاهده نمی‌گردد. در مواردی كه دوره بیماری طولانی می‌گردد، تنگی نفس و پرخونی از جمله علایمی است كه قابل رؤیت است. واگیری بیماری ممكن است تا %80 هم برسد و میزان مرگ و میر هم حدود %90 ـ 80 می‌باشد. با دیدن علائمی چون ناراحتی تنفسی، مرگ و میر بالا و گسترش سریع بیماری می‌توان به آن مظنون شد. علائمی كه در كالبدگشایی مشاهده می‌شوند (پرخونی ریه‌ها و كبد، نای مملو از كف خون‌آلود و یا غیر خون‌آلود، خونریزی در تیموس، پرخونی ضعیف تا مشخص و التهاب كلیه‌ها، طحال و كبد) به تشخیص صحیح بیماری بوسیله دامپزشك كمك خواهد نمود.

گلوله توپی بر اثر خوردن موی بدن

تا قبل از این تصور می‌شد كه بیماری گلوله‌های مو داخل معده، خود یك بیماری اولیه است، اما بعدها مشخص گردید كه این بیماری یک چهره از بیماری دیگر، بوده و در و اقع ثانویه می‌باشد. بطور طبیعی خرگوش‌ها به وفور خود را لیسیده و تمیز می‌كنند كه در نتیجه این امر مقدار زیادی مو وارد دستگاه گوارش می‌گردد. حال اگر به هر علتی، حركات دستگاه گواش كاهش یابد گلوله‌های مو در داخل معده تجمع خواهند كرد. از عوامل مستعدكننده این بیماری می‌توان به استرس (مثل استرس جایگاه كوچک، استرس نزدیک زایمان) درد (مثل بدفرمی دندان‌ها و طویل شدن ریشه دندان‌ها كه ایجاد درد می‌نمایند) و ترس اشاره نمود. علایم قابل توجهی در این بیماری مانند بی‌اشتهایی، كاهش مصرف آب، كاهش مزمن وزن، افسردگی ناشی از كاهش سطح انرژی بدلیل عدم اخذ و عدم مشاهده پلت‌های مدفوع به مدت 2 ـ 1 دیده می‌شود. توصیه می‌كنیم به محض مشاهده علائم فوق به دامپزشک مراجعه كنید. وی در وهله اول با مشاهده علایم بالینی و تاریخچه حیوان به بیماری مشكوک و سپس به منظور تأیید تشخیص، از رادیوگرافی استفاده خواهد كرد.

اهمیت شانه زدن موی خرگوش

نویسنده: مهدی شهرابی فراهانی


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:26
انتشار یافته:318
الهام
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير 2:15:10 AM
من یه یه بچه خرگوش دارم که تا همین دیشب حالش خوب خوب بود اما یدفعه دیدم دستچپشو کج میکنه و وقتی راه میره نمیراره زمین و میلنگه ..بعد نیم ساعتش اون یکی دستشم همینجوری کج میکرد علتش از چیه؟
هلیا
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 11:35:52 PM
درمان کوچیک شدن پوپوی خرگوشو میگین خرگوش من هر روز پوپوش کوچیک میشه
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 2:24:35 PM
با تشکر از ماکی دام که این راه ارتباطی رو ایجاد کرده. دوست عزیز مطالب پایین رو بخونید شما هم مثل هلیا مطلبی که برای سولین 26خرداد 99 در پایین گذاشتم بخونین. دلگیر نشید عزیزان ولی آخه چرا از مطالعه حتی برای «عشق» تان هم دریغ میکنید !!!!!!واقعا دردآوره. دوستانی که حیوان دوست دارند و میخواهن داشته باشن باید قبل خرید کنجکاو باشن و مطالعه کنن و اطلاعات کافی داشته باشن این کار بیتفاوتی و بیمسئولیتیه این یه فرهنگه عزیزان رنجیده خاطر نشید هرکاری «فرهنگی» داره یعنی «مسئولیتی» داره که بااااید بلد باشیم .نگهداری حیوان در خانه، بهداشت خاص اون حیوان و محل زندگیش در سلامت و بیماری و مرگش، لازمه که بدونیم . این نیاز انسان و حیوان که باهم قراره زندگی کنن نیازه و اگه بلد نباشیم صدمه به خود دیگران و حیوانات دیگه و محیط شهر و زیست خواهد زد.مراقب بیگناهی «خودمون »باشیم عزیزان.
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 2:42:07 PM
در پاسخهای دیگر دوستان هم نوشتم بارها و بارها لطفا مطالب پایین رو بخونید اقلا تا فروردین رو بخونید بخوبی متوجه میشید.کوک شدن بد شکل شدن مرطوب شدن پی پی نکردن کم شدن پی پی و لیس زدن ادرار کم آب خوردن و درنهایت نخوردن آب کم غذا خوردنو درنهایت غذا نخوردن اکثرا به حالت نسشته خوابیدن به همراه دندان قروچه بازی کم بیحوصله گی و دوری کردن از نوازش شدن تب نفخ و قارو قور شکم و اگه به شکمش دست بزنین در داخل روده ها احساس گلوله هایی میکنین یا زیر دنده شون احساس گلوله میکنین که هر روز بزرگتر میشه و دست به شکمشون بزنید به حالت درد میپیچند .گلوله مو و حتی نفخش خیلی برای حیوان دردآوره پایین به وفور برای دوستان نوشتم چه باید بکنن و همینطور انگل هم میتونه علایم مشابه درست کنه با این تفاوت که گلوله مو بعد درمانهای خونگی تا 4روز علایم بهتر شدن داره ولی انگل بدتر میشه و گاهی درمدفوعش هم انگل دیده میشه. پایینتر نوشتم چه باید بکنید🐇لطفا مطالعه کنید خواهش میکنم🍃🌼🌼🌼
بیتا
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 6:34:09 PM
سلام ببخشید می شه جواب را بدهید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 10:14:51 AM
سلام ببخشید میشه پاسخ نظرات قبلی رو بخونید؟؟؟!!!!! جوابتون را خواهید گرفت
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 2:03:28 PM
پاسخ سوال شما مثل پلاسخ سولین26 خرداد 99 هستش کمی پاییتره لطفا بخونید . درضمن نمیدونم شما چرا نیم ساعت وقت مطالعه ندارید ولی پاسخهایی که پایینتر نوشتم که یه سری اطلاعات عمومی برای سوالاتیه که برای صاحبان خرگوش پیش میاد .شما بگو 2ساعت وقت میگیره جان اون نازنین که هیچ پناهی جزشما نداره ارزش 2ساعت مطالعه نداره.در حالی که اون با تمام داراییش یعنی زبون کوچکش پاسخ محبت شما رو میده.بعضی چیزها که از دست برن هرگز برنمیگردن@@💟
بیتا
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير 9:42:35 PM
سلام بخشید خرگوشم مدفوع اش را نمی کند چکار باید بکنم؟؟
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 12:35:01 AM
سلن و بیتای عزیز ودیگر عزیزان که سوال تکراری میذارین: چرا مطالب قبلی رو نمیخونین همینجا خرگوشمو میخوااامها رو بخونید فوقش نیم ساعت اصلا 1ساعت مقتتونو یه بار بگیره جان یه جاندار که مسیولیت جانش با شماست ارزششو نداره؟!! اگه نه چرا اون نازنین خدا رو اسیر کردین؟چرا؟ محمد عزیز: متاسفانه حال خرگوش شما خیلی بده آخه شما میگی مورچه برداشته یعنی اونقدر ضعیف بوده که مورچه ها تصمیم به خوردنش گرفتن در ضمن شما نشانه هیچ بیماری رو نگفتی گاهی انگلها مثل کنه یا کک یا جرب یا کرم و ... میتونن باعث بیشن حیوان دچار کمبود ویتامین و کمخونی شدید بشن و این ضعف موجباب مرگ و یا حمله جانوران دیگه و بیماری قبل مرگ میشه. متاسفانه باید دامپزشک پیدا کنی چون شاید مورچه ها از طریق مثلا دهان یا مقعد به اندامهای داخلیش نفوذ پیدا کرده باشن و از درون به معده یا ریه هاش صدمه زده باشن😢
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 10:18:35 AM
درود به شما دوست عزیز «خرگوشمو میخوااااام». بسیار ممنونیم که با دلسوزی فراوان پاسخ افراد رو میدید، لطف و علاقه بی نهایت شما به موجودات بی‌شک نتیجه خوبی در زندگی شما خواهد داشت. سلامت باشید.
سلن
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير 9:38:50 PM
سلام خرگوش من دستشویی نمیره چش شده؟
محمد
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 6:30:28 PM
سلام خرگوش مینیاتوریمو مورچه برداشته تا رسیدم بالای سرش حالش خیلی بد بود .الان فقط نفس میکشه و دیگه هیچ علائمی نداره .ممنون میشم کمک کنید به دامپزشکی هم نمیتونم ببرم چون توی روستا هستم راهی هس ک بتونم حالشو خوب کنم؟
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 8:33:50 AM
سلام من نزدیک سه ماهه که دوتا خرگوش ماده دارم و امروز متوجه شدم که موهای دور چشم یکی از خرگوش ها ریخته باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید😔
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 11:04:58 AM
توروخدا خواهش میکنم زودتر جواب بدید دور چشماش قرمز شده چشماش نیمه بازه و الان کم اشتهاس باید چیکار کنم دامپزشکی هم نمتونم برم بخاطر کرونا جوابمو بدید لطفاااا😭😭😭
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:39:38 PM
ویروسها و قارچها و مشکلات چشم ورشد زیاد ریشه دندان میتونه باشه حتما دکتر ببرید.
فاطمه
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 12:55:09 PM
سلام خسته نباشید من سوالی داشتم راجب خرگوشم من خرگوشی دارم ک ۲ سال و خورده ای سن داره مدتی پیش چند روز دور از خودم و بیرون از محل زندگیش نگهش داشتم و دیدم ک حالش بد شد باعث کم اشتهایش شد و دلش صدا میده و گاهی احساس خفگی میکنه و دندوناشو بهم میزنه و جدیدا سر و صورتشو کاملا با اب دهانش خیس میکنه و در حال حاضر چشماشم کمی بسته و خیلی بی حال و جنب و جوش گذشته رو نداره ؟؟؟ چند باری بردمش دکتر ولی فایده ای نداشته خواستم ببینم چیکارش کنم و بهش چی بدم ؟
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:42:20 PM
شاید انگل یا یه جور ویروس که میتونه این علایم داشته باشهو همینطور آبسه ریشه دندان میتونه باشه.
امیرعلی
۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 8:41:59 AM
سلام من یه جفت خرگوش دارم هنوز دو ماهشون هم نشده . یهو صلح پاشدم دیدم خرگوش مادم بی حاله چشاش نیم بازه و هیچی نمیخوره و افتاده یه گوشه و اصلا راه نمیره یجورایی تعادل راه رفتن هم نداره چیکار باید بکنم😢😢😢
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:34:47 PM
عدم تعادل معمولا بیماری عفونی ریشه دندان یا گوش میانی یا یک جور ویروس میتونه باشه حتما دام پزشکببرید درمان نشن کشندس بدتر سرایتش به بقیه هست. بیماری تولارمی به انسان هم سرایت میکنه و علایمش شبیه سرماخوردگی و گلودرده و معمولا زخم کوچیک در انگشتای دست و غیره هم ایجادمیشه به سایر احشام مثل گاو و.. هم سرایت داره. لطفا حتما با دامپزشک تماس داشته باشید. مراقب همشهری های بیگناه و حیوانات بیگناه شهر باشیم.
ناشناس
۱۳۹۹ جمعه ۶ تير 12:08:37 PM
سلام ببخشید من یه خرگوش دارم غذا میخوره ولی هی شروع میکنه یه جتیی رو چال کردن و یه دفعه به پهلو میخوابه چرا اینجوریه لطفا بگید خیلی نگرانممم
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 1:54:43 PM
خرگوشها وقتی غذا میخورن یا بازی میکنن بعدش اگه احساس راحتی کنن این کار رو میکنن . در جایی که زیرشون خاک باشه خاک را تا اندازه ای که به جای خنکی برسن کمی حفر میکنن.برای خنک شدنش یه بطری آب با چندتا تیکه یخ داخلش بندازید و کنارش بذارید و مطمین بشید چکه نمیکنن یا یک یا چند کاشی کنارش بذارین روی اون لم بده و خنک بشه .برای خرگوشهای مو بلند هم میتونید تا 2سانت مو روی بدنش بمونه موهاشو بچینید و درضمن حتماموهاشو با شونه مخصوص شونه بزنین هم خنک میشن و هم گلوله مو در شکمشان جمع نمیشه .شانه زدن موهاش جزو ضروریات زندگی حیوانات خانگی که مو داره هست .خرگوش استفراغنداره مو توی معدش گیر کنه گلوله میشهو رفته رفته بزرگتر میشه.
سپیده
۱۳۹۹ جمعه ۶ تير 3:04:39 AM
سلام من خاموشم الان ۴ روزه مدفوع نمی کنه و غذا هم ک میدم میخوره و شکمش باو کرده و انگار غذا ها تو معدش مونده پارافین هم دادم چند قطره ای ، ولی درست نمیشه اصلا چیکار کنم
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:27:35 PM
پاسخ شما در پایین نوشتم. دوستان دقت کنین که در حیوانات 1روز خیلی زیاده چون عمر اونها به نسبت ما خیلی کمه و یک روز با توجه به نسبت عمر ما مثل یک هفته برای اونها میمونه 4روز خیییییلی زیاده احتمال زیاد گلوله مو یا انگله هست دکتر ببرید گلوله موی کوچک در معده و یا روده با اقدامات درمانی خانگی تا 1هفته در حال بهتر شدن میشه ولی انگل نه حتما دکتر ببرید.خودتون هم مبتلا نشید به انگل.
هلیا
۱۳۹۹ پنج شنبه ۵ تير 3:06:50 PM
علت کوچک شدن چطو بگم علت کوچک شدن پوپوی پیدا چیه تو خرگوش خرگوش من هر روز پوپوش داره جمع میشه و کوچیک میشه
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:22:07 PM
خواهش میکنم مطالب پایین رو بخونین . کوچیک شدن ییا کم شدن پی پی یا مدفوع خرگوش یا مدفوع نکردن و لیسیدن ادار و نفخ شکم و کم آب خوردننشانه گلوله مو هست که دلیلش تغذیه بد انگل استرس تعویخ محل سکونت و... میباشد پایین تر نوشتم درمانشو اگه بزرگ بشه اسهال غیره میگیره و در اثر سوئ تغذیه زود میمیره باید درمان بشه اگه نشه بزرگ میشه و احتمالا جراحی بخواد.پارافین ندین روغن زیتون 2قطره یا روغن قرچک بدین و آزیترومایسین. خواهش میکنم قبل خرید حیوان بیماریهای عمومیشو یاد بگیرینو درمانشو و حتما دامپزشک مناسب اگزاتیک یا جوندگان کوچک رو شناسایی کنین که در صورت بروز مشکل مراجعه کنین. حتما دامپزک ببرین تا دیر نشدهچند تومن ارزش سالها غصه داری رو نداره
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۴ تير 2:35:03 AM
سلام بچه خرگوشم ادرارش خونیه وتواین شرایط کرونا نمیتونم ببرمش دامپزشک. میخواستم بدونم این طبیعیه اگر نیست چکار کنم و درمانش چیه ؟ چ بیماری میتونه باشه لطفا کمک کنید😢😢😢😢😢
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير 11:18:10 PM
حتما سریع پزشک ببرین. با رعایت بهداشت .این عذر مناسب نیست جانش درخطره .ویروس مشکلات داخلی (سرطان)سقط جنین در خرگوش ماده و غیره خرگوش ماده پرررید زنانه ندااااااااره
Soroush
۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير 8:08:20 PM
سلام من یه خرگوش دارم یه روزه خریدمش سنش حدود شیش ماهه نمی‌دونم هی خودشو میخارونه وبدشم این ور تومور میپره خیلی هم سریع این کارو میکنه لطفا به من جواب بدید
امیر
۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير 7:58:11 PM
سلام خرگوش من خوب بود ولی امروز دیدم پاهاش رو نمیتونه تکونب ده انگار فلج شده تو حیاط زندگی می‌کنه چاقم هست
خرگوشمو میخواام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 1:15:21 AM
شاید به خودش صدمه زده کمر خرگوش خیلی حساسه بخصوص اگه عضلاتش در اثر کم تحرکی ضعیف باشه و یا آفتاب ندیده باشه و کمبود ویتامین دی میگیره یا بعضی نیش حشرات بعضیاشون در بدن حیوان لارو میذارن و از بدنش تغذیه میکنن یا نیش حیوانات و یا از ترس سکته کرده باشه . باید محل زندگیشو و بدنشو خوب بررسی کنین.
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير 12:15:28 PM
چیزی که فراموش کردم بگم اینه که دندونهای عقب خرگوش که دیده نمیشن در اثر تغذیه بد غذاهای تر زیاد که فیبر هم نداشته باشه (که در اصل معمولا باید غذاهای خشک و کمی سخت باشند) رشد زیاد ریشه دندانهای عقبی باعث نفوذ آن در مغز حیوان میشه و ناگهان فلج میشن ،گاهی قبلش عفونت و آبسه هم در انتهای فک ایجاد میشهو گلوله مو ایجاد میکنن در شکم چون نمیتونن درست غذا بخورن و بعد سوئ تغذیه میگیرن و سایر مشکلات که باید عکسبرداری بشهتا معلوم شه.واین بهجز یه سری ویروسها وعفونتها و انگلهاست که باعث فلجی خرگوش میشن . در ضمن پاسخهایی که اینجا میذارم اکثرا با توجه به توضیحات محتملترین حالتها رو اول میذارم. با تشکر از عشق و محبت شما نسبت به حیوانات💟
یاسمن
۱۳۹۹ دوشنبه ۲ تير 8:39:18 PM
یکی از گوش های خرگوش من کلا موهاش ریخته آیا این بیماری محسوب میشه؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير 9:51:29 AM
ممکنه به دلیل وجود انگلی به اسم جرب باشه
Fatemeh
۱۳۹۹ دوشنبه ۲ تير 2:04:21 AM
سلام من چندتا بچه خرگوش دارم مادرشون مرد و صاحبشون ولشون كرده بود من اوردمشون خونمون،بهشون شير خشك خرگوش و سرلاك دادم،خيلي ضعيف هستند يكيشون شكمش ورم كرده،مي تونيد كمكم كنيد؟
خرگوشمو میخواااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 12:47:59 AM
شیر ندین آروم شکمشو ماساژ بدین فقط یونجه تازه و یونجه خشک و بعضی پلتهای فیبر دار و به تاریخ انقضاشون دقت کنین و کمی سیب اگه تا 4روز حالش و نفخ ش بهتر نشد حتما دامپزشک ببرین. شیرهای غیر شیر مادرشون خیلی سخت میسازه بهشون و این مشکلات رو درست میکنه .اگه بتونید پیش یه خرگوش ماده که بچه داره بگذارید اکثرا توسط اون مادر پذیرفته میشن و ازشون نگهداری میکنه💟
نسترن
۱۳۹۹ يکشنبه ۱ تير 1:24:06 PM
ببخشید من خرگوشم دیشب سرحال بود بعد تا الان همش کاهو میخورده من دیشب بهش جعفری دادم حالا صبح پاشدم میبینم اصلا ی وری شده تکون نمیخوره ولی جشاش بازعع زودتر جواب بدید من چکار کنم لطفاااااااااااا جواب بدید😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😔😔😔😔😔😫😫😭😭😭😭
ناشناس
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير 6:28:55 PM
کاهو اصلا برای خرگوش خوب نیست
خرگوشمومیخواااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 1:06:50 AM
تا 3ماهگی فقط غذای خرگوش یونجه خشک و تر وجو دو سر سیب وبزرگتر شد علف تیموتی و چوب بید و سیب ووهمچنین ساقه و برگ نارنج و سیب و بید و پرتغال بهش بده بعضی سبزیجات مثل برگ تربچه گشنیز جعفری کمی کلم بروکلی کمی شنبلیله و کمی ریحان و کمی اسفناج کمبرگ و ساقه تازه کرفس و کمی هویج کمی هندوانه و تخم خربزه و هنداونه تعداد 1یا2عدد تخمه و کشمش ویادت باشه غذاشو یهو عوض نکن از 3روز قبل یه پر یا 2پر براش بذار بعد هر روز کمی بیشتر بده ، در ضمن کاهو خیار گیلاس انواع نون کیک سیب زمینی بخصوص اگه سبز شده باشه براش اصلاخوب نیست. حتما هم هفته ای 1بار 2قطره زیتون بهش بدید تا چیزی تو معده و رودش گیر نکنه بخصوص وقتی که تازه خریدید و جاش و غذاش عوض شده.
خرگوشمو میخواام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 2:09:33 AM
یادم رفت بگم بعضی علفهای کوهی از خانواده یونجه و و انواع علف چمن وکمی شنگه وکمی برگ مو کمی کاکوتیو پیچک صحراییو و کمی فلفل شیرین و کمی شیوید و کمی نعناع کمی مرزه هفتگی میتونید بدید. شبدر خیلی پروتئین داره بهتره خیلی خیلی کم بهش بدید یا اصلا ندید تا چربی نیاره و مستعد بیماری قلبی نشه .در ضمن پیاز سیرو نیلوفر و پونه و تره و قند غلات(گندمو نخود لوبیاو...).اصلا ندید. دوستان دقت کنین وقتی میگم کمی یعنی کم یعنی مثلا2تا3پر از اونها و مثلا هویج یا هندوانه اندازه دو بند انگشت و چون میوه های شیرین رو دوست دارن همش دنبال آدم میان که بهشون بدین یا جاشو یاد میگیرن و میرن اونجا وایمیستن یا سرمیکشن که پیدا کنن و بخورن شما باید جلوی خودتو بگیرین از سر محبت اضافی بهش ندید و جلوی حیوون رو بگیرین که یهو منبعشو پیدا نکنه.در ضمن حتما به خاطر تنوع غذایی در طول هفته هربار یکم از اینها رو بدید وگرنه کمبود ویتامین مستعد گرفتاری به بیماری میشن و چیزهای عجیب مثل ریشه فرش و مبل و ... میجون. و دقت کنین میوه ها و سبزی ها حتما تمیز باشن و بهتره تمیز شسته و خشک کنین و بهشون بدید و از جایی بچینید یا تهیه کنید که آلوده به سم کشاورزی یا حیواناتی مثل مار یا مناطقی که آلوده به بیماریهایی که خرگوشا میگیرن مثل هاری طاعون خیارکی تولارمی و بعضی ویروسا و سالمونلاو ... نباشه (سالمونلا در انسان بیماریهایی مثل حصبه و تیفوس و غیره ایجاد میکنه) درضمن خواهش میکنم زیر خرگوش براده یا خرده چوب یا پوشال یا علفهای تیغ دار یا علفایی که سرش سنبله دارن  (بدون سنبله اون علفها اشکال نداره مثل کاه گندم)اینها تیکه های ریزی دارن که توی پوست خرگوش فرو میرن و زخمهای سوزناک ریزی ایجاد میکنن بعد یه مدت عفونی میشن یا قارچ میگیرن.
خرگوشمو میخوااام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 2:08:41 PM
در ضمن گیاه هفت بند دوست داره وعلف تیموتی علف دم گربه ای و انواع علف چمن برگ تمشک شنگه علف بارهنگ و پیچک صحرایی ضد عفونی شده خوبه . در ضمن خاک بخصوص حاوی خاک رس باشه اصلا برای خرگوش خوب نیست انسداد روده و معده درست میکنه
....
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۹ خرداد 12:44:56 AM
سلام خسته نباشید بچه خرگوشم چند روزیه شکمش سفت شده ولی مدفوع و ادرار میکنه مشکلی براش پیش اومده؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۹ خرداد 10:09:47 AM
امکانش هست گلوله مویی باشه، پیشنهاد می کنم پاسخ نظرات قبلی و این خبر رو بخونید: نکته‌هایی در نگهداری از خرگوش
ناشناس
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير 6:28:05 PM
اصلا کاهو برای خرگوش خوب نیست
Mamad
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 4:10:12 AM
سلام سه روز پیش دور چشم خرگوش من یه ماده سفید ترشح شد البته بعد از مدت کوتاه پاک شد( الانم حال خرگوشم خوبه و رفتارش عادی) آیا ترشح ناشاه مشکل است؟؟؟
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 12:46:33 PM
سلام. اولبه همه کسایی که میخونن بگم حیوان ها رو در سن شیرخوارگی نخریم این ظلم بزرگ رو در حق حیوان و خانواده حیوان انجام ندیم.چون اکثرا این حیوانات در اثر کمبود تغذیه انواع بیماریها آلوده میشن ویادر اثر نریسدن غذای کافی کم هوش وضعیف میمونن پس نسلهای بعدی حیوانات شهر و کشور هم ضعیف میشن و این نسلهای ضعیف مستعد بیماری گیری زودتر میشن.🐰 منهای ترشحات معمولی که چشم انسانها هم دارند. شاید جسم خارجی وارد چشمش شده بوده. این ترشح سفید میتونه احتمالا مربوط به گریه ی خرگوش هم باشه خرگوشها وحتی گربه ها در صورت ازدست دادن چیزی یا محلی یا کسی یا هم نوعی که خیلی علاقه دارن مثل عوض شدن محل زندگی یا خانواده گریه میکنن. شاید هم تغذیه اش بد بوده ریشه دندانش بزرگ شده که حالا با خوردنیهای مناسبتر کمی کنترل شده. میتونه حساسیت به چیزی بوده باشه. گاهی بعضی بیماریهایی که در اثر کم شیر خوردن ایجاد میشه هم این مشکلات رو درست میکنه که در صورت وبعدا عفونی هم میشه و با عدم درمان که باعث کوریشون ودرنهایت مرگ هم میشه.ولی درمان بشه ممکنه این حساس بمونه ووقتی خرگوش استرس بکشه (دوری از محل زندگی و دوستان یا تهدیدهای دائمی از حیوانات دیگه یاعوامل استرسزا یا بیماری های دیگه مثل رشد زیاد ریشه دندان یا عفونت گوش)دوباره عود کنه.که گاهی با آبریزش بینی و عطسه وگاهی سرفه هم همراه میشه. همیشه به اشک چشمش حساس باشید. 💟لطفا حیوانات بیمار که میمیرن رو در سطل زباله نیندازید یا دفن نکنید اول به دامپزشک نشان بدید یا نشد با دامپزشکی حتی تلفنی بپرسید در صورت نداشتن بیماری مسری به حیوان وانسان که باعث آلوده شدن حیوانات و انسانهای (مثل تب کرمه کنگو تب مالت وقارچو انگل و...)بیگناه دیگه و آلوده شدن منطقه و شهر میشن چون گاهی بعضبی بیماریها برای حیوانات سرایت زیاد دارنو اپیدمی میشن (مثل یه بیماری تولارمی که دراثربیتوجهی از خارج ومرزهای شرقی وارد شده ویا ویروسی که اسمش یادم نیس اول خون ریزی از دهان یا بینی یا چشم میده که در مراحل اول درمان پذیره در صورت عدم درمان بعدا از مقعد هم خونریزی میکنه وکشندس ولی واکسن داره و قبل ابتلا باید زد بخصوص مناطق آلوده که خرگوشهای صحرایی هم زیاد دچارش میشن متاسفانه و سالمونلا و غیره ....)همیشه پس باید به صورت بهداشتی معدوم بشن ومحل زندگی آنها وافراد در تماس ضد عفونی بشن،دفن کنید . مسیولیت پذیر باشیم و خسارت به حیوانات و مردم نزنیم و باعث جنایت نشیم. ممنون از حس حیوان و انسان دوستیتون🐇🐇💟💟خودمون هم باید مراقب طبیعت و محیط اطراف زندگیمون باشیم و حیوانات شهری و وحشی و حتی انسانها و حیوانات دیگه که بیخبر از آنچه برای ما اتفاق میوفته هستن هم جزوشون هستن 💟.پس بازم میگم مراقب حیوانات و انسانهای دیگه ومحیط و در اصل روحمون باشیم تا جنایت کار یا شریک جنایت کار نشیم و به دنیا خسارت نزنیم. (💟میبخشید از گنده گوییهای من ولی واقعا خیلییییها رعایت نمیکنن)
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۸ خرداد 12:05:04 PM
به جز ترشحات معمولی چشم که انسانها هم دارند،خرگوشها در صورت از دست دادن داشته ها مثل جابه جایی محل زندگی وخانواده (که باعث اختلال گوارش و مشکل در دفع و نفخ و نهایتا گلوله مو میشوند) گریه میکنند. گربه هام گریه میکنند. دلایل دیگه هم میتونه داشته باشه مثل وارد شدن جسم خارجی و حساسیت هم میتونه باشه ممکنه از رشد زیاد دندان بوده که با بهتر شدن تغذیه کنترل شده. بیماریهای دیگه مثل بعضی ویروسها و باکتری ها عوارض دیگه هم میدهند مثل تورم چشم دهان یا دست یا پای حیوان یا ترشحاتی که تغییر رنگ یا بو یا خونریزی میدهند.
سولین
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 1:50:02 PM
سلام لطفا کمکم کنید خرگوش من بچه ست دوتا هستن خیلی سرحال بودن الان یکیشون یه چند روزی هست انگار بیحاله و هی تو خودش جمع میشه و بدنشم یکم سرده اونیکیم سرحاله و رشدم کرده ولی اینی که میکم رشد نکرده امروز حمومش دادم و سریع با سشوار کاملا خشکش کردم تا سرما نخوره نمیدونم چی کارش کنم تازه آبم کلااااا نمیخورن کلاا!!!!لطفا کمک کنید تا حالش بدتر نشده چون الان امید زیادی هس تازه اینجوری شده و درضمن غذاهم میخوره ممنون میشم جواب بدید لطفا
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 2:09:28 PM
هرگز نباید خرگوشها رو حمام کرد! متاسفانه باعث سرماخوردگی و مرگشون میشه، پیشنهاد میکنم این خبر رو هم مطالعه فرمایید: خرگوش‌ها را حمام خشک کنید
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 2:43:16 PM
پاسخ خرگوشمو میخوام در اینجا رو بخون پرسش پاسخ قبلی ها رو بخون احتمال زیاد انگل یا گلوله مو هست در اثر استرس و بد بودن غذا ایجاد میشه اقلا 2قطره زیتون بده و اگه دیدی شکمش نفخ (بادقاروقور) داره شکمشونو ماساز بده آزیترومایسین 100رو چون سنش کمه توی 2میلی لیتر آب حل کن هر 4ساعت با سرنگ بهش بده حتماغذای تر بده گشنیز یونجه تازه کمی هم نعنا و سیب بده توی آب یه ذره نمک بریز با سرنگ بخورون بدوانشون با خوراکی مورد علاقش.موهاشم همیشه شونه بزنهر هفته باید روغن زیتون بخورن و فیبر زیاد و چوب بید وسیب درمان نشه بد جور میمیره برای انگل دکتر باید دارو بده داروی انگل دزش مهمه اشتباه کنی میمیره و حتما دکتر ببر بهش بده در ضمن صدای سشوار خیلی بلنده ازش میترسن از فاصله دور بگیر پوستش نسوزه و سشوار رو تکون تکون نده بهتره با حوله خشکش کنی تا کامل خشک نشده تو بغلت لای حوله گرم نگه اش دار نوازشش کن نترسه .اگه میترسه بپیچ دورش جای گرم یه گوشه که احساس امنیت بکنه بذار خشک بشه.
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 6:43:17 PM
گلوله مو یا انگل هست. خرگوشمو میخوام های پایین رو کلا بخوانید. خرگوشا پریود نمیشن اگه خون دیدید از هرکجای خرگوش بیاد حتما بیماری خطرناک .حتی بعد جفت گیری و تخمک گذاری ناقص دفعی باشه خیلی جزئیه که ممکنه مال یه جور بیماری ویروسی باشه که خطرناکه درمان نشه زیاد میشه و کشندس
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 12:08:52 PM
مهسا جان پاخ شما رو در داخل جوا متینه کمی پایینتر نوشتم.💟 متنهایی که بالا در شرح بیماری های ماکی دام نوشته خوب بخونید. 💟
.....
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد 5:54:30 PM
سلام خرگوش 1و چندماهشه امروز یک ماده سفید رنگ دور چشماش جمع شده بود مشکلش چیه؟؟؟
Raha
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۰ خرداد 3:48:53 PM
سلام توی بینی خرگوشم اون قسمتیش که تکون میده هی یه پر خونه در ضمن خرگوشم وحشی هم هست میشه راهنمایی کنید
زهرا صادقی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد 11:03:40 AM
سلام! خرگوشم دو روزع خیلی بی حاله همش میخابه چشاش همیشه بستس میشه بگین مشکل از کجاس😐
خرگوشو میخوام.
۱۳۹۹ شنبه ۲۴ خرداد 11:39:18 PM
ممکنه گلوله مو تو شکمش مونده باشه 2قطره روغن زیتون بده با سرنگ . شکمشو ماساژ بده اگه نفخ داشت یا احساس گلوله زیر دنده یا روده هاش کردی تا یک هفته به این روش از بین میره. غذای تر بهش بده آزیتروماسیسین 100توی 1میلیلیتر آب حل کن و باسرنگ بهش بده توی آبشم نمک بریز همیشه و همیشه هفته ای 1بار هم حتما روغن زیتون 2قطره بهش بده. دکتر ببر گاهی کرم روده و یا خوردن یه چیز مسموم یا یه چیز سفت مثل پلاستیک خورده که عمل بخواد یا چیزی نیشش زده ویابیماریهای دیگه هم باعثش میشه. اگه خون در هر قسمت بدن خرگوش دفع بشه خطرناکه ممکنه ویروس یا بیماری داخلی (کلیه ومثانهو...)باشه خرگوشا عادت ماهانه ندارن من از دامپزشک متخصص جوندگان کوچک پرسیدم
متینه
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد 2:46:36 PM
سلام،چند روزیه خرگوشم یک گوشش افتاده و اون یکی بالاس نژاد خرگوشمو نمیدونم 35روزشه و گوش هاشو که باهم مقایسه کردم یکیش صورتی پررنگه و اون یکی کم رنگ بنظرتون امکان شکستگی گوشش هست؟؟
خرگوشمو میخوام.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد 12:36:07 AM
هر حیوونی گرفتین اول دامپزشک ببرین و بگین یه چک کلی بخصوص پوست (قارچ مثل کچلی که اول قرمز میشه و یا یه جوش میزنه و هی میخواره و گال و...) و گوارش (کرم روده کپلک و ....)و انگل معاینه بکنه. چون وقتی متوجه مریضی میشسن کهو دیر شده یاجبرانش سخته و به خودتونم سرایت کرده و بعدا متوجه میشید. بعی مریضیها هم حیوانات میگیرن ولی ما نمیگیریم مثلا دست به گوشت زدین بعد دستونو شستین هم به حیوون دست نزنین چون بعضی باکتریا هست که حیوون میگیره. یادتون باشه حیوانات پابرهنه و بی لباس هستن و همه چی رو با زبونشون لیس میزنن پس مستقیم آلودگی رو میخورنش پس اگه میبرین بیرون بدونید ممکنه بعضی بیماریها رو بگیرن مثلا تب برفکی که قرمزی پوست بعد تاول میزنه بگیرن اول ببرین دکتر زود خوب میشن وگرنه میمیرن. دندون خرگوش باید مثل دندون آدم روی هم قرار بگیره نه عقب نه جلوتر باشه .بزرگ شدن دندون هم میتونه خونریزی عفونت وآبریزش بینی و چشم حتی یک طرفه و آبریزش از دهان و مشکل سوئ تغذیه که زمینه ایجاد بیماریهای دیگه رو ایجاد کنه مثل اسهال، ایجاد کنه توپهایی از شاخه بید و سیب و ساقه استریل یونجه بسازید بجون. راستی هفته ای 1باربا محلول 1/4وایتکس تمام وسایل و جای خرگوشو بادقت ضد عفونی کنید .و موی زیر دمو دور مقعدشو بچینین تا آلودگی نگیره. خود خرگوشم پاهای عقب و زیر و دور دم و مابین پاهای عقب و دم رو با دستمال کف صابون بی بو تمیز کنید و خوب و کامل خشک کنین .. اگه بالکن نگه میدارین حتما توری بزنین چون پرنده های شکاری یا گربه ها و افتادن از ارتفاع و نیش بعضی حشرات آلوده مثل بعضی پشه ها در کمین اونهاست . تمام ناخن هاشو حتما ماهی یه بار بگیرین و دقت کنین که از بیخ نباشه. اینها که گفتم تجربه های تلخ کسایین که حیوون عزیزشونو از دست دادن. گلوله مو خیلی مهمه حتما هفته ای 1بار روغن زیتون 2قطره بدید.وگرنه انواع مریضیا میگیرن و به شکل دردآوری میمیرن. تنوع غذایی داشته باشن یونجه و جو دو سر علف چمن و تیموتی جعفری گشنیز شوید و سیب بدید و همچنین کرفس و نعنا و کاکوتی وهویج کاهو وگوجه فرنگی خیار خیلی کم هفته ای 1بار بدید پوستشون از کمبود ویتامین هم ( به جز گال یا قارج )شوره میتونه بزنه .وووووو سیب زمینی و نان و وکیک چیپس شکلات و پونه تره پیاز سیر اصلا ندید میکشه. خرگوشا هیچ چیز مثل فرش و مبل و ... نمیخورن مگر در اثر کمبود ویتامین ولی سیم ها رو از روی کنجکاوی میجون پس جمعشون کنین حتما. جاشون تنگ باشه بخصوص بچه خرگوشها وحشی میشن و اخلاقشون ممکنه تا آخر عمر خراب بمونه. حتما جایی که بتونن قایم شن و تو دسترسشون باشه و حتما 2تا در داشته باشه براشون بزارین جزو نیازشونه. لیس زدن ادرار مرطوب و کم یا بد شکل شدن مدفوعشون و کم شدن وزن (هر ماه100گرم وزن اضافه میکنن) علامت بیماری خطرناکه(گلوله مو و انگل و ...) هیچوقت زیرشون خرده چوب نریزین توی پوستشون فرو میره و خیلی دردناکه دست آخر این زخمهای ریز عفونت میکنن یا قارچ میشه خرگوش صدا نداره پس یا میخواره یا لیس میزنه یا بد جور میشه و راحت نیس .به جاش کاغذ یا مقوای بی پلاستیک و رنگ رشته رشته شده علف چمن یا یونجه بریزین و هر روز عوضش کنین. یه پارچه 4لا بزارین روش لم بدن زیاد روی توری قفس یا فرش راه نرن مفصلهاشون خراب میشه. یه گوشه خنک حتما میخوان. اینا رو دوست ندارن میفهمین یعنی نااااراااحت میشن : نور زیاد صدای بلند و گرماو بوی زیاد(باعث میشه فکر کنن قلمروشونو ازدست دادن و هی ادرار میکنن و عصبی میشن ممکنه چنگ بزنن و گاز کوچولو هم بگیرن). عقیمشون کنین نگین ظلمه چون نکنین بعدا خیلی مشکلات براشون پیش میاد. خرگوش مینیاتوری هم نداریم در دسته بندی نژاد هاشون نیست. خرگوش تا 3ماهگی شیر میخوره پس زیر 3ماه نخرین ظلمه. بعضی خرگوشهای صحرایی بچه هاشونو زیر زمین بزرگ نمیکنن و به جاش هرکدومو زیر بوته ها مختلف قایم میکنن تو طبیعت دیدید برندارین بیارین گناه داره. شکارشون نکنین بچه هاشونو و طبیعت رو یتیم نکنین گناه داره.میفهمین گناه یعنی آسیب به دنیا وارد کردین پس باید منتظر عواقبش باشین. مسئولیت بپذیریم دوستشون داشته باشیم . کار به موقع مانع عزادار شدن ماست و آسایش واقعی حیوان.%*** پس چک آب دوره ای رو هم جدی بگیرین.
مهسا
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 11:08:23 AM
دوست عزیز شما که اینقد درمورد خرگوشا اطلاعات کاملی داری میتونی بگی که ایا خرگوشا پریود میشن یا نه؟!! چرا خیلیا توی ادرار خرگوش یا حتی خارج از ادرارشون لکه خون میبینن؟ و این اتفاق اینقد رایجه
سبحان
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد 9:33:39 AM
سلام یکی از همکارانم جفت خرگوشی برای پسرم اوردسرحال هستن فقط نمیدانم سن خرگوشها چقدر هسته دوستم نمیدانست گفت من هم خریدم سوال نکردم چندماه دارن ببخشید ایاشما میتوانید راهنمایم کنید ممنون مبشم
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد 12:44:05 AM
اولا هر حیوونی گرفتید ببرید اول دامپزشک تا بیماریهای مشترک بین انسان و دام مثل بیماری پوستی و انگل داشته باشن گرفتار میشین. سن هم اینجور کمی سخته . بسته به نزادشون هم داره. حدودی بگم زیر یک ماه از کف دست یه آدم بزرگ گوچیکتره یک ماهه تقریبا اندازه دسته و 2ماهه از دست بزرگتره . اگه تغذیه شون درست باشه از روی وزن و اندازه بدنشون میشه حدودی فهمید. بهتره ببرید دامپزشک جوندگان کوچک
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 3:56:19 PM
خرگوش زیر 3ماه نخرید باید شیر بخورن شیر غیر مادرشم سخت بهش میسازه اکثرا نفخ میاره و میکشه. ترجیحا یونجه خشک بدید وو چوب و برگ سیب وبید و سبزیجات تازه غذاشونم کم کم عوض کنید با روزی 1یا2پر وگرنه نفخ میکنن که خیلیدردناکه براشون. ظلمه شریک ظلم نشید خرگوشمو میخواه ها رو بخونید در اینجا. مهسا جان : خرگوشا پریود نمیشن. بلکه دلایل مختلف داره اگه جفت داره دلیلش سرطان رحم سقط جنین یا تخمک گذاری ناموفق هست. وگاهی بیماری شایع بیشتر بین خرگوشها که ویروسی که خون ریزی از دهان بینی و در نهایت مقعد پیش میاد و کشندس واکسن داره از قبل باید زده بشه.ویا بیماری داخلی مشکلات کلیه مثانه و بیضه ها در نرها .و یا آسیب خارجی. بعضی نیش حشرات یا انگلها که نهایتا قارچ ضعف جسمی و غیره هم میاره و عفونت چشم یا گوش رشد زیاد دندان . بعضی بیماریهای وارداتی جدید مثل تب کریمه کنگو که در اثر بیتوجهی وارد کنندگان دام رایج شده. بعضی بیماریها خرگوش نر نمیگیره ناقل میشه ولی ماده میگیره بعضیاشم بچه خرگوشا میگیرن یا نمیگیرن و ناقل میشن بزرگا میگیرن. بعضی بیماریها مثل تب کنگو مشترک بین انسان و حیوان خلاصه دلایل زیاد داره باید دامپزشک بگه. باید حیوان آلوده به طریقه درست در صورت عدم امکان درمان به صورت بهداشتی معدوم بشن و حتی با حرارت مناسب سوزونده بشن و اصلا نباید دفن بشن چون در غیر این صورت(دفن یا انداختن در سطل زباله) باعث اپی دمی شدن علاوه بر خسارت مالی و روحی شهروندان ، بیماری بین سایر حیوانات و گاهی انسان های بیگناه و آلوده شدن و مرگشون میشه و شهر آلوده میشه پس حیوان مرده رو هم به دامپزشک نشون بدید. مسیولیت پذیر باشیم مراقب حیوانات خودمون و شهرهامون و " روحمون"باشیم تا عذادار نشیم و عذادار نکنیم و شریک جنایت نباشیم. متشکر از حس انسان و حیوان دوستیتون💟🐇💟.
سارا
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 5:19:38 PM
سلام خسته نباشید خرگوش من در حسن غذاخوردن‌یابازی‌کردن‌ یهو خودش میداره ب پهلو انگار آدمی ک به پهلو‌میخوابه‌راحت ینی چه مشکلی داره؟؟؟
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 2:10:41 PM
من ی خرگوش دارم که اصلا خودشو تمیز نمیکنه و دور دهنش همش خیسه و بزاق دهنش همش میاد نمیدونم چکار کنم لطفا بهم کمک کنید😔
maziyar
۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 11:40:14 PM
بکشش راحت میشه چون بعدا ناراحت میشه و هم سلولیش هم میکشه.
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ خرداد 6:15:32 AM
نه احساس راحتي ميكنه
ناشناس
۱۳۹۹ شنبه ۲۷ ارديبهشت 12:42:19 PM
خرگوشم پنجه هاش باز شود ولی همیشه می بستشون . تحرکش خیلر کم شده و کم خوراک شده و لاغر. ممنون میشم کمکم کنید نگرانش هستم. تو این شرایط کرونا نمی دونم چی کارش کنم.
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ ارديبهشت 1:11:46 PM
خواهشا جواب بدید لطفا خواهشا خواهش💐🌸💮🏵🌹🌺🌻🌼🌷⚘🐇
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 9:50:16 AM
درود، بدون معاینات بالینی نمیشه مشکلی رو تشخیص داد! پیشنهاد میشه با رعایت اصول بهداشتی به دامپزشک مراجعه کنید.
رها
۱۳۹۹ جمعه ۲۶ ارديبهشت 5:19:24 PM
سلام خرگوشم همش خوابش میاد قبلش بهش توت فرنگی دادم و طالبی یه ذره نون پیدا کرده خورده خیلی کم الان همش بیحاله یک و نیم ماهشهر لطفاً راهنماییم کنین خیلی نگرانم درضمن شکمش یه خورده باد کرده
omid
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت 7:49:49 PM
سلام یه سوال....یه خرگوش ماده دارم یه تیکه از شکمش خیلی سفت شده دلیلشو میدونید؟؟
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 2:42:30 AM
سلام . احتمالا گلوله مو یا انگل هست. زیر دنده یا تو رو دشون یه تیکه سفت احساس میشه یا گلوله های سفت و نفخ دارن یعنی شکمشون باد داره و این دردناکه براشون لاغر میشن. گلوله مو :نفخ شکم کم آب نخوردن لیس زدن ادرار سفت شدن معده اول کوچک هس بعد تمام معده رو اشغال میکنه و یا احساس گلوله در روده بد شکل یا مرطوب شدن و یا کم شدن پشکل یا حتی پشکل نکردن . درد در شکم راحت ننشستن رفته رفته کم غذا میشن وزن کم میکنن (در ماه 100گرم وزناضافه میکنن)درمانش: با دیدن اولین نشانه ها اگه خیلی بزرگ نشده باشه هر روز 2قطره روغن زیتون با سرنگ مالش شکم دواندن و بازی دادن زیاد با خوراکی مورد علاقه سیب گشنیز جعفری شوید نعناالانم یونجه تر هست شنگه جو دوسر شاخه سیب و بید. پلتهایی که حتما حاوی فیبر باشه و یکسری نمک و ویتامین هم هست همیشه بدید بخورن تاریخ انقضا و فیبر دارن یا نه هم بخونید.حتما موهاشو نو شونه مخصوص شونه بزنین خیلی جلوگیری میکنه(مگه قارچ داشته باشن اونوقت به دکتر بگید تا داروی خوراکی بده)دادن آب با کمی نمک حل شده در آن حتی با سرنگ بدون سوزن! تهیه جای خنک چون حالت مسمومیت غذایی دارن و تب میکنن شده با یه پارچه نم خنکشون کنین. اگه بزرگ بود باید دکتر ببرین شاید جراحی لازم باشه اگه نتونستین اقدامات بالا و آزیترومایسسن 100رو در 1میلی لیتر آب حل کنین هر 4ساعت بهش بدبید بخورن طی 1روز با سرنگ بی سوزن معمولا 1 هفته اقلا طول میکشه درمانشون ولی کاملا خوب میشن. دلایل دیگه کرم روده بیماری داخلی یا جویدن شیئ غیر قابل هضم یا سم لطفا همیشه غذای استریل بدید بهشون. دکتر بردن ضروریه چون درمان نشن میمیرن. آنوقت میگید چند تومن ارزش عزادار شدن و یک عمر پشیمانی نداشت. آب از دهن حیوان نباید جاری بشه ممکنه مشکل رشد پنهان دندان یا انگل باشه. رشد پنهان دندان گاهی عفونت گوش و عفونتآبریزش بینی و چشم حتی یک طرفه عطسه وآبریزش دهان و سوئ تغذیه و بعد مستعد انواع بیماری مثلا اسهال... میشه.حتما چوب بدی بجوه مهم هرگز هرگزهرگز کاج دانه کاج برگ کاج و سرو ندید سمغش کشنده است. انگل گاهی در پشکلشون دیده میشه.درمانش حتما داروی 2دوره ای خوراکی توسط دامپزشک داده بشه سم خطرناکیه اشتباه کنین بیحال میشه بعد میمیره یا آسیب کبد می یبینه . باید جاشون ظرف غذا شو آب شون هر روز استریل شه بهتره در طول درمان نذارین آزاد بگردن و کف قفسشون توری باشه تا پشکلهاشون تو زیر پاشون نمونه .غذاشو رو زمین نریزید برای اینکه تخم انگلها ریزن و بعضی حتی از پوست وارد بدن میشن پشکلهاشون رو تند تند با دستکش جمع کنین تا به شما سرایت نکنه(که احتمالا قبل متوجه شدن سرایت کرده و با توجه به نوع انگل همه خانواده شما یا کسایی که بهاهاش یا با شما در ارتباط نزدیکن هم باید درمان شین چون انگل سرایتش سریعه و احتمالا تو خونه همه گرفتن یا میگیرند.در مانش آسونه و اگه تو خونه دویده و جاروبرقی زدید همش باید ضد عفونی بشه تا تو محیط نمونه و دوباره نگیرید و نگیره). البته دکتر حتما ببرید چون گاهی دلای پنهانی هست که متخص دلسوز با سواد میفهمه. در ضمن خرگوش وقتی خوشحاله بعد بازی و آب و غذا یهو خودشو یه طرفه پرت میکنه گاهی یه غلط کوچیک به پشتم میزنه که یعنی شاد و خوشحاله. البته هیچ وقت گول بازی و جست و خیز خرگوشو نخورین چون حیوانات مرضیشونو قایم میکنن و ساکت هستن فقط کم تحرک میشن یا یواش حرکت میکنن یا از نمازش و بازی زود خسته میشن. پس اخلاقشونو دقیق بدونید و از نزدیک جاشونو و بدنشونو چکشون کنسد هروز. اینها احتیاط وو احساس مسیولیته و نشانه علاقه. دوستشون باشیم نه صاحبشون!
زهرا
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت 1:18:48 AM
سلام من یه خرگوش یک ماهه دارم که فقط جیش میکنه مدفوع نمیکنه شکمشم باد نداره خیلیم بازیگوشی میکنه فقط مدفوع نمیکنه لطفا اگه میتونید کمکم کنید خیلی نگرانشم
N
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت 1:39:03 PM
سلام دست وپای خرگوشام مثه قارچ شده چی بدم بهشون کمکم کنیدلطفا
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 3:42:00 AM
سلام. حتما دکتر جوندگان کوچک ببرین نشد هر دامپزشکی. دردرقارچمان میشه کمی حوصله و عشق میخواد و البته رعایت بهداشت (حیوان رو محدود کنید به قفسش بهتره یکم آفتابگیر باشه . دستکش استفاده کنین ، ضد عفونی کردن هر روز قفس و وسایل حیوان با محلول 1/4وایتکس یا الکل بالای70درصد که با دقت و وسواس اینها رو به همه چیز و هرجا که بوده اسپری کنین البته وقتی خرگوش رو از قفسش خارج کردین،بهتره اگه آزاد بوده و جارو برقی زدین حتی فیلتر اونم ضد عفونی کنین) هزینه اش خیلی زیاد نیست،قارچ سرایت داره دیر بجنبید کچل میمومنه وگرنه موهاش بعد درمان دوباره درمیاد. کرمهای موضعی یا داروی خوراکی داره بسته به نوع قارچ یا شدتش طول درمان 40روزه بعدم تا 2بار هر 2هفته یک کشت مو میخواد تا مطمین شید درمان شده.اگه نمیتونید حیوان رو نفروشید چون دیگران و حیوانات بیگناه دیگه رو هم آلوده میکنین یا بدید به دکتر مسیول یا خودتون بکشینش تا به وضع بد نمیره و زجر زیاد نکشه. گاهی قارچ در اثر سوئ تغذیه و کمبود ویتامین و استرس و فرو رفتن خرده چوبو یا انگلهای پوستی مثل گال یا زخمهای عفونی یا تماس با حیوان ناقل معمولا گربه و سگ آلوده یا غذای آلوده پیش میا د که اونوقت اینها هم باید درمان بشن. کمی زحمت داره ولی درمان میشه نا امید نشین فقط یکم قرنطینه میخواد نه زندان! س با رعایت اصول بهداشتی باهاش بازی کنین و نوازشش کنین .اگر کرم دادن اونو با دستکش بزنین بهش و یکم سر انگشتتون گرم کنین حیوون بیچاره سرد و گرم نشه اذیت میشه. اسهال خرگوش دلایل مختلف از سوئ تغذیه که خودش میتونه از دلایل گلوله مو انگل و یکسری ویروس یا باکتری مثل سالمونلا و مسمومیت با سموم کشاورزی و ... باشه حتما دکتر ببرید.چون آب و املاح بدنشون زود از بین میره اگه سوئ تغذیه ام داشته باشه که ویتامین و سرم و آزیترومایسین و داروهای دیگه و شاید جراحی هم بخواد. مهره های فقراتش حساسه تو قفس بمونه آفتابم نبینه استخوان و عضلاتش خیلی ضعیف میشه در اثر ضربه یا پیچش بد سریع آسیب استخوانی یا نخاعی میبینه سریع باید دکتر ببرید. قار و قور شکم خرگوش یعنی نفخ که علامت خظره. خرگوش مدفوع نکنه نفخ کنه خون دفع کنه از هر جاش یعنی مریضه گلوله مو و انگل و... خطرناکه. هرگونه تغییر جسمی حتی یک قرمزی یا جوش یا شوره ممکنه علامت خطر باشه حتما دامپزک مسئولیت پذیر ببرید نشون بدید بهتره دکتر اگزاتیک یعنی متخصص جوندگان کوچک باشه . عطسه و سرفه خرگوش میتونه دلایل مختلف مثل عفونت گوش و دندان ذات الریه انگل کپلک و حتی حساسیت و .... باشه شوخی نگیرین باید معاینه بشه نگین که بامزه اس!! خرگوش بیدلیل بد اخلاق نمیشه یا ترسیده یا فکر میکنه داره قلمروشو از دست میده یا میخواد از کسی که جفت فرضش کرده دفاع کنه. اگه خرگوش مثلا نشسته یا خوابه و یهو الکی الکی ترسید و بی دلیل پاشو بکوبه و فرار کنه یعنی عفونتی مریضی بد جور داره سریع دامپزشک ببرین مال من اینطور شد بعد معاینه عفونت در اثر گلوله مو تشخیص دادن و درمان شد. هر گونه تغییر رفتار ظاهری و تغییرات جسمی یا عادت غذایی عجیب (جویدن فرش و لیسیدن ادرار خوردن مقوا به جای غذا و ..)همه علامت بیماری هستن یا سوئ تغذیه حتما چکاب ببرید. قصدم ترسوندن نیس فقط میخوام تجربیات کسایی که عذادارشدن رو بگم بدونید تا تکرار نشه💟🐇💟 دلسوزی و عشق لازمه ی حیاته با تنها داراییشون یعنی زبون کوچیکشون محبت شما رو جبران میکنن💟
ابوالفضل
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت 3:01:47 PM
چشم
سینا
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت 7:55:24 AM
سلام.من دوتا از خرگوشان دور دهنشون خیس شده بود خیلی کم اشتها شدن و غذا نمیخوردن یدونه که تلف شد دیگری یکم بهتره وضعیتش .به نظرتون چیکار کنم
مريم
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۴ ارديبهشت 10:07:35 PM
سلام خسته نباشيد خرگوش من پرت شده به بالا و پايين دستاش بي حس شده به سختي حرکت ميکنه الانم جايي نيس ببرمش از کجا بفهمم سالمه يا شکستگي يا درد داره؟
خرگوشمو میخواااام
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 3:51:10 PM
عفونته ببر دکتر. درصورت مرگ بهداشتی معدم کن سطل آشغال یا زباله ننداز.
علی
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 6:57:03 PM
سلام خرگوشم شکمش قارو قور زیاد میکنه میشه بگین دلیلش چیه
امیرمحمد
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 9:32:33 AM
سلام. خرگوش من تقریبا یه ماهشه تا دیشب پاش خوب بود اما صبح پای چپش خیلی ورم کرده وکبود شده اما حالش خوبه مثل قبل. علتش چیه؟ باید ببرمش دامپزشکی؟؟
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:04:34 AM
من خرگوش لوپ ٣٠روزه نر داشتم كه واكسنشو زده بود همچيزش خوب بود هيچ كدوم از علائلم بيماري يا مرگ نداشت صبح بيدار شدم ديدم روي شكمش خوابيده باد كرده شكمش،خيليم سنگين شده بود ممكنه از پرخوري مرده باشه اخه بيشتر از جسش ميخورد اصلا به خودشم استراحت نميداد:"
امیر
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 12:06:27 AM
سلام ببخشید خرگوش من یه مدت اسحال شده بود بهش تتروساکلین دادیم خوب شد دوباره سه روز بعد حالش یهو بد شد یهو بیحال شد غذا نمیخوره میوه مورد علاقشو نمیخوره فقط میره تو دستشوییش میشینه باید چکار کنم ترو قران بگید
حمید
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۱ ارديبهشت 4:43:48 PM
سلام خرگوش من ۶ماهست ،دوروزه که خیلی جاش کثیف میکنه وتوی ظرف دستشویش ادرار نمیکنه وکل قفسش کثیف میکنه دیروزم ادرارش قرمز بوده ،امروزغذای خشک خورده همونجوری پس داده( مدفوع)،چشماشم یه خورده بی حاله لطفا راهنمایی کنین
ناشناس
۱۳۹۹ سه شنبه ۹ ارديبهشت 8:50:59 PM
سلام خرگوش من چند روزیه که تو قسمت شرمگاهیش یه چیزی شبیه غده چربی جمع شده و چیز خوبی بنظر نمیرسه این مشکل طبیعیه یا باید ببرمش پیش دامپزشک ممنون
خرگوشمو میخوام
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 8:39:45 PM
ممکنه تومور باشه مهمترین علامتهای تومور وجود برآمدگی روی پوست ،خونریزی از پوست ،درصورتی که حیوان زخمی شود دیر التیام یابد یا پوستش زود زخم شود نهایتا الوپیسی و بیمو شدن پوست تغییر رنگ پوست مثلا لکه های قهوه ای یا برآمدگی یا چروک یا فرورفتگی های متعدد یا تکی یا خاص که دلیل آسیب خاجی نداشته باشد آبریزش بیدلیل یا خونریزی از دهان یا چشم و یا مقعد حیوان. گاهی قارچها و برخی ویزوسها و انگلهاهم میتوانند عامل آنها شوند. حتما هر تغییر در پوست به پزشک متخصص مراجعه شود.
یاسمن
۱۳۹۹ سه شنبه ۹ ارديبهشت 2:03:37 AM
سلام خرگوشم دور چشاش قرمزه و بینیش خیس عتسه هم میکنه میدونم سرما خورده کاملا شبیه سرما خوردگیه اما نمیدونم چیکار کنم
Sogand
۱۳۹۹ دوشنبه ۸ ارديبهشت 1:35:22 PM
تروخدا کمکم کنین من خرگوشمو شستمش خیلی کثیف شدع بود الان یه جا نشسته و هیچ تکونی نمیخوره چشماشم باز نمیکنه نیمه بازه هیچی ام نمیخوره چیکار کنم
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:15:21 AM
بنده خدارو با دستاي خودت كشتي:\ميخواين حيوون نگه دارين قبلش تحقيق بد نيستا
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 11:40:48 AM
مطالعه این نوشته پیشنهاد میشود: خرگوش‌ها را حمام خشک کنید
Fatme
۱۳۹۹ شنبه ۶ ارديبهشت 1:03:14 PM
سلام خرگوش من از صب دوبار گلوله ی مو دراورده از دهنش اشتهاشم بد نیس میشه بگین چیکا کنم؟
پریسا
۱۳۹۹ جمعه ۵ ارديبهشت 2:09:35 PM
سلام خرگوش من چند وقته بجز مدفوع شُلی که پست خوردنش طبیعی هست مدفوع های سفتش رو هم میخوره و کلا همشم میخوابه شبا فقط پامیشه یکم راه میره روزا کلا خوابه. در روز کلا ۱۰ تا مدفوع بیشتر نمیریزه بقیشو میخوره اگرم مدفوعی روی زمین ریخته باشه برمیگرده میخوره. میگن دلیلش ممکنه بیماری باشه میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم که خوب بشه یا چه دارویی باید بگیرم واسش که از این حالت بیرون بیاد؟
ناشناس
۱۳۹۹ سه شنبه ۲ ارديبهشت 2:31:56 PM
سلام خدمت شما.خرگوش دوساله ونری دارم که چند روزه همش بی قراری میکنه با پنجه هاش میخواد همه چیزو سوراخ کنه تمام گوشه های مبل و میز ودرُ جویده ...تقریبا سه روزی میشه که این رفتار هارو انجام میده...قبلا خیلی اروم بود و اصلا چنین کارایی نمیکرد...همه چیزدندون میگیره و حالت تدافعی به خودش میگیره...میخواستم بدونم دلیلش چی هست؟؟
abas
۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ ارديبهشت 6:45:05 PM
نياز به جفت داره طبيعی است
حسین
۱۳۹۹ دوشنبه ۱ ارديبهشت 2:24:36 PM
سلام . خرگوش من سه ماه پشت سرهم بچه به دنیا آوردولی هرسه بار بچه اش کامل نبودند (همه روز ۳۵ دنیا اومدن) و خرگوش مادر بچه های نارس رو می خورد علت اینکه بچه ها نارس بعد۳۵ روز به دنیا می اومدن چی می تونه باشه
abas
۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ ارديبهشت 6:42:24 PM
مگه بچه خرگوش ها چه شکلى بودند . چون بچه خرگوش کاملا بدون پت و کور وکر هستند واينکه توسط مادرشان خورده شوند امر طبیعی است
حسین
۱۳۹۹ پنج شنبه ۴ ارديبهشت 11:29:06 AM
عباس عزیز . علت اینکه همیشه مرده به دنیا میان چی میتونه باشه
خررگوشمو میخواااام.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 4:46:04 AM
کمبود شدید ویتامین یا احساس نا امنی. دوست عزیز اینهمه خرگوش بی سرپرست یا بدسرپرست هست .حیوونتو چرا عذاب قبر میدی آخه عقیمش کن یه حیوون دیگه رو هم به سرپرستی قبول کن. حتما میخوای بفروشی😢😢. به کسایی که خرگوش دارن: تو رو خدا نون و سیب زمینی بخصوص اگه رشد کرده باشه کیکو شیرنی قند شکلات و کاج و پیاز و سیر و تره نیلوفر گل آپارتمانی هر چه باشه اصلا بهشون ندین غذا سالم و استریل بدید . بعضی علفهای صحرایی هست که خرگوش میخوره اگه نمیتونید بخرید اقلا از اونها بدید از سبزی فروشها آشغال سبزی بگیرید پاک کنینو بشورید تا آلوده به انگل و مریضی نباشن بدید خیلی مریضیا ما نمیگیریم ولی خرگوشا میگیرن.بعضیا مشترکع مثل تب مالت که پنهان میمونه و یهو خرگوش میمیره. سیب حتما بدید هر هفته روغن زیتون 2قطره با سرنگ مانع گلوله مو میشه و کمی کلم بروکلی کمی کرفس و کمی هویج و کمی گوجه فرنگی و کمی شنبلیله کمی تخمه خام و ریحان و نعنا( نه پونه )جعفری گشنیز خشک کنید یا تر بدید.یونجه و علف تیموتی برگ و چوب سیب و بید یا بید مجنون بدید زخمها علت مختلف مثل نیش حشرات قارچ و...میتونه باشه تنوع غذا خیلی مهمه . در ضمن همه خرگوشها 4.5تا 3ماههگی شیر میخورن پس تو رو اعتقاداتون زیر این سن نخرین ظلم بزرگیه.اندازشون تو این سن تو حالت نشسته همیشه و حتما حدود5سانت بزرگتر از دست آدم بالغ هستن. خرگوش مینیاتوری نداریم کوچکتریت خرگوش اندازه 1.5 تا2کیلو هس مثلا نژاد داچ و مینی لوپ هلندی بقیه بزرگترن پس اگه خرگوش اندازه کف دست دادن به شما گفتن مینیاتوریه یعنی حود 15تا20روزه هس و بیرحمانه از مادرش جدا شده و به زودی در اثر شیر کافی نخوزدن به طرز بدی خواهد مرد مگه با مشکلات و دقت زیاد بتونین بزرگش کنین.هر سال کلی جنایت به این اسم در حق این حیوون بیزبون خدا انجام میشه . کم سن نخرین تا گنااااه کار نباشین و شریک ظلم نباشین . نکته اگه ترشح بد بو از دهان و بینی یا گوش خرگوش دیدید دلیلش عفونت دندان یا یه جور باکتریه حتما دکتر ببرید و آنتی بیوتیک مناسبشو بگیرید و سایر درمانها تا خوب بشه. در چکابها از دکتر بخوایید دندان داخل گوش چک کنن و همچنین بیماری پوستی و انگلی حیوان. جای خرگوش نباید کوچک باشه یک محدوده خصوصی که مثلا تو دید شما نباشه با دو در و خنک داشته باشه موی زیر دم چیده بشه و ککباف پا و زیر دم با کف صابون بی بو با دستمال تمیز پاک و کاملاخشک بشه.خاک اره و خرده چوب به زیر حیوان نریزید فرو میرن توی تنش بعدا عفونی و قارچی میشه.نوک ناخنها رو بگیرین. شکمشون مالش بدید نفخ یا گلوله یا سفتی دیدی سریع دامپزشک ببرین. زیرشون علف مقوا یا کاغذ رشته رشته یا کاه بدون گندم (کلش تمیز)بدون قارچ بدید. برای خرگوش ماده کمی پشم تمیز بذارین و علف تمیز تا بچه هاشو گرم کنه جای تاریک تمیز با پشم و علف گرم که بچه هاش دیده نشن و در معرض شما و سایر حیوانات وحشی نباشن و گود باشه حدود 20سانت خوبه. مراقب روحمون باشیم
محمد
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۶ فروردين 7:21:39 PM
سلام،زیر هر دو پای خرگوش خونریزی داره و احساس میکنم پوستش کنده و روی ی چیز ناهموار رفته که اینطوری شده،یکبار با آب شستشو دادم اما دوباره شروع به خونریزی کرده،میشه بگین چه کار باید بکنم؟؟؟
توجه
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 3:49:30 AM
شاید تب برفکی باشه .شایدم قارچ شایدم زیادی روی جای ناجور مثل فرش و فنس و... راه رفته. سریع دکتر ببر تب برفکی اوایلش خوب میشه وگرنه متاسفانه باید بهداشتی معدوم بشه (یک جای خاص در چاله عمیق کامل در حرارت زیاد بسوزونن و محل سکونت و تماس حیوان ضد عفونی بهداشتی بشه)وگرنه حیوانات دیگه هم میگیرن و منطقه آلوده میشه. قارچم مسریه البته قابل درمانه.
haniyeh
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۶ فروردين 10:45:45 AM
سلام من ىک جفت خرگوش که از بچه گى بزرگش کردم دارم حدود هشت ماهشون هست .۷تا بچه اورد که توسط اردکم خورده شدن خىلى گرىه کردم۰سرىع جفت گىرى کردند ۴ تا بچه اورد که الان دارم به صورت ويژه از انها مراقبت مىکنم علت اينکه تعداد بچه خرگوش ها کم مى شود چىست
مریم
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۵ فروردين 2:40:21 PM
سلام خرگوشم یه چیز سنگین افتاد رو سرش و دندوناش خرد شده حس میکنم دندونای جلو کلا لق شده دندونا عقبم نمیدونم، حالا یه دو روزی غذای رنده شده بهش میدم الان از دهانش دیدم که مدفوعش اومد بیرون در حد دو سه دونه ترو خدا بگید خوب میشه باید چیکار کنم
mobina
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين 3:11:48 PM
سلام کنار سینه ی خرگوشم توده ای جمع شده به اندازه ی یک گردو به رنگ صورتی و زرد لطفا بگید چکار کنم
haniyeh
۱۳۹۹ پنج شنبه ۴ ارديبهشت 10:11:52 AM
به دامپزشک مراجعه کن
محمرزضا
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين 11:10:07 PM
سلام خرگوش من لب بالایش باد کرده و قرمز شده چیکار کنم خطر ناکه به نظرم کمیم بی حاله
خرگوشمو میخوااااام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 4:31:38 PM
کم مو شدن بدون هیچ علامتی یه جور قارچهکه باکشت مو نوعش معلوم میشه که گاهی با قرمزی شروع میشه گاهی هم فقط مو هاشون کم میشه همچنین گاهی با قرمز شدن پوست یا یه جوش یا چند جوش یا شوره یا کبره گرد و سفت روی پوست، هم میتونه از انواع دیگه قارچ باشه .موهاشونو درصورت درگیری شونه نزنین اگه زدید به دکتر بگید اونوقت داروی خوراکی میده که بهتره. باعث میشه جای دیگه اش نگیره. مطالعه درمورد قارچ در حیوانات و خرگوش بخونید از سایت دامپزشکی معتبر و از دکت راهنمایی بگیرید . محلشون محدود بشه ومحل و وسایلاشون هر روز ضد عفونی بشه با "الکل بالای70درصدویا وایتکس و آب 1/4 با دستکش غذا و نوازش و مالیدن کرم که کمی سر انگشتتون گرمش کردین شکه نشه) محلهای حضور قبلیش هم ضد عفونی بشه حتی فیلتر جاروبرقی در صورت حضور در خانه. غذا رو زمین نریزید . دلیلش وجود انگل پوستی زخمهای سطحی نیش حشرات خورنده پوست خرگوشها و غذا یا حیوان آلوده سوئ تغذیه استرس محل نگهداری که هر روز تمیز نشه و هفته ای ضد عفونی نشه .و آفتاب نبینه اصلا یا در محل آلوده بره. قارچ مسری به آدمه قابل درمانه اگراگرنخواستید نخواستید نفروشید بدید دامپزشک مسیول.حیوانات بیگناه دیگه و انسانهای دیگه رو آلوده میکنین .مسیولیت پذیر باشیم گناه کار و خطااااکار نشیم.نتیجه اش به خودمونم برمیگرده چون انسانها و حیوانات باهم در ارتباط دایم و جابجا شدن هستند خرگوشمو میخوام ها رو در اینجا بخونید.
عادل
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين 9:57:43 PM
وقت بخیر خرگوش نر 1ساله من دیگه جفت گیری نمی‌کند برخلاف عادت همیشگی اش. 1ماه هست که اینطور شده. وموهای بدنش خیلی بیش از حد می‌ریزد. بنظرتون چ کنم؟؟؟؟؟؟؟ لطفا دقیق ج بدهید. احتیاج دارم
محمد
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين 12:44:43 AM
سلام،، یه خرگوش لوپ دارم 6 ماهه، چند وقته ترشح از بینیش یا دهنش داره که بوی خیلی بدی هم میده و مو های زیر چونش ریخته،، کسی اگه میدونه چشه راهنمایی کنه
الهام
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين 11:40:17 PM
سلام خرگوش ماده من یه روزه که بی حال افتاده کنج لونه و نه اب میخوره نه غذا تورو خدا یکی راهنمایی کنه که چیکارش باید بکنم نکنه خدایی نکرده بمیره 😭
باران
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين 4:21:12 AM
سلام من یه خرگوش ماده دارم الان دو سه ماهه براش جفت خریدم خرگوشم همش موهای رو شکمشو میکنه میبره تو سوراخ دوباره میاد و از خودش یا جفتش پشم میکنه میبره پایین تو لونش میذاره چندجا خوندم ک ممکنه باردار باشه و وقته زایمانش باشه خب این تا کِی باید اینکارو بکنه خودشو نابود کرده بعد متوجه میشم در لونشونو میبنده با خاک که این نشون میده بچه ای اون پایین نیست ممکنه مریضیه خاصی داشته باشه ؟؟؟ اخه چند روزی میشه اینکارو میکنه قبلا از جفتش پشم میکند من دستمال کاغذی ریش ریش کردم ریختم میبرد تو لونش ولی باز کار خودشو میکنه الان خودشو داغون کرده توروخدا بگید چیکار کنم
ارغوان
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 12:59:48 AM
احتمالا بارداره. اداره برای زایمان لونه میسازه. میتونی چیزی براش بذاری که نرم باشه و جایگزین موهای خودش باشه. البته سرچ کن که چی مناسبه.
ناشناس
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين 3:06:50 PM
خرگوش من دیروز سالم بود ولی امروز یهو وقتی رفتم پیشش فهمدیدم که دستش روبه داخل خم شده و نمیتونه بزارتش زمین خیلی براش میترسم بنظر شما فلج شده؟؟
shr
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين 1:30:55 PM
سلام من خرگوشم یک سالشه موهای رو سرش ریخته و رو دماغش چن تا دونه ریخته الانم ک نمیتونم ببرمش دکتر چیکار کنم خوب شه
احسان منصوری
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين 1:53:23 AM
من یک خرگوش می‌خوام بخرم به نظرتون چه گونه اش از همه بهتره یا چطوری بفهمم که جوان هستش یا بیماری ندارند
احسان منصوری
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين 1:53:19 AM
من یک خرگوش می‌خوام بخرم به نظرتون چه گونه اش از همه بهتره یا چطوری بفهمم که جوان هستش یا بیماری ندارند
🤔
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين 9:09:17 PM
سلام خرگوش من تا امروز خوب بود فقط چند روزی یه کم هویج دادمش بابت جایزه بهش امروز یهو بیحال شد هی شکم خودشو رو زمین میکشه میلرزه ایا دل درد داره؟چی بدم بخوره ک خوب شه؟
حجت
۱۳۹۹ جمعه ۸ فروردين 2:40:31 PM
علت زخم دست خرگوش؟
محمد
۱۳۹۹ جمعه ۸ فروردين 4:39:38 AM
سلام وقت بخیر به خرگوش نر از نژاد لوپ دارم حدود یکسال و نیم‌ سن داره . امروز مدام سرشو میچرخونه که پشتشو بخارونه همش دور خودش میچرخه ، خودمم واسش خاروندم‌ اما آروم نمیگیره . کلا یه مدت هست اصلا آروم نیست شبا مدام قفس شو گاز میگیره بالا پایین میپره کف پاشو محکم میکوبه زمین آسایش و سلب کرده شبا تا صبح سر و صدای زیاد داره راه حل شما چیه ؟ ممنون
مهسا
۱۳۹۹ شنبه ۹ فروردين 9:48:32 AM
شاید انگل داره!
Fateme
۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ فروردين 9:01:52 AM
سلام خسته نباشید خرگوش من از دیروز حالت سرگیجه داره راه میره اما چند قدم که میره کج میشه میوفته سرشم دائم به طرف کجه چشم اون سمتشم دو دو میزنه غذا میخوره اما حالت عادی نداره و از دیروز اینطوری شده لطفا کمکم کنید دسترسی به دامپزشک ندارم
Hanie
۱۳۹۹ دوشنبه ۴ فروردين 2:41:54 AM
سلام توروخدا زود جوابمو بديد خرگوش ممكنه كه شپش بگيره؟؟؟؟
zahra
۱۳۹۹ يکشنبه ۳ فروردين 5:31:35 PM
سلام خرگوش من امروز یه تیکه موی پاهاش کنده شده وقرمزی پاش مشخصه دیروز اینجوری نبود میشه راهنماییم کنید😞
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۳ فروردين 1:43:57 PM
من خرگوشم چهار روزش بعد شیر که میخوره از دماغش میاد بیرون خیلی حالش بده نمیدونم چی کارش کنم
محمود
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ اسفند 7:21:36 PM
سلام من چنتا خرگوش دارم چند روزه مجبور شدم توی محیط بسته زیرزمین نگهشون دارم که محیطشم تمیز نبود.الان یکیشون لاغر و ضعیف شده و راه نمیتونه بره.اشتهاش کم شده و اسهال هم هست و پای چشماش گوده.کسی میدونه چش شده؟ چجوری درمان میشه؟ بقیشون سالم هستن
ساشا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ اسفند 3:05:04 AM
سلام من یه بچه خرگوش دارم یهو بی حال شده و به پهلوافتاده و هرچی صاف میزارمش بازم به پهلو میفته انگار بگی فلج شده باید چیکار بکنم
باران
۱۳۹۸ شنبه ۲۴ اسفند 2:51:39 PM
سلام خرگوشم ۴ماهشه ولی اصلا از خونه بیرون نبردمش چندوقته حس میکنم روبدتش ۴تا دونه چندجای مختلف بدنش زده ک مثل جوش اب داره ولی ریز و برامده مشکل خرگوشم چیه؟
زهرا
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ اسفند 10:51:18 PM
سلام خرگوشم دو روزه غذا نمیخوره وقتیم میخاد بخورع فکش صدای بدی میده خیلیم بیحال شدع توروخدا بگید چکارش کنم😭😭
ارزو
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ اسفند 12:40:56 PM
سلام . خرگوشم دو روزه یکی گوشاش افتاده پایین بالا نمیاره چرا اینطوری شده؟
باران
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ اسفند 12:14:33 PM
سلام ببخشیدمن یه خرگوش لوپ۴ماهه دارم دوروزه سرش کمی زخم شده وموهای روی زخمش ریخته شده و‌کم اشتهاشده لطفاراهنماییم کنیدنگرانم یه وقت مریضی نباشه
باران
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ اسفند 12:11:06 PM
سلام من به خرگوش لپ۴ماهه دارم ولی دوروزه سرش کمی زخم شده وموهای اطرافش ریخته وبی اشتهاشده لطفاکمکم کنیدخیلی نگرانم مریضی نباشه
عاطفه
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۳ اسفند 5:27:00 PM
سلام ببخشیدیه خرگوش دوماهه دارم که دوسه روزه پلک سومش یکم بیرون زده. ازگوشه چشماشم عفونت خیلی کم بیرون اومده. بینیشم گاهی اوقات خیسه. غذاشومثل همیشه میخوره بنظرشمامشکلش چیه ؟؟😭
خرگوشمو میخواااااام.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 4:36:27 PM
عفونت در اثر باکتری یا رشد زیاد ریشه دندان. درمان سریع نیازداره وگرنه سرش کج میشه کور یا کر میشه و بدجور میمیره درد زیادی داره. گول بازی و غذا خوردنشو نخور ین بد جور مریضه همیشه حیوانات رو چک کنین حتی اگه سرحال باشن شکمشونو ماساز بدین و هر تغییری دکتر ببرین عطسه سرفه خطرناکه خرگوشمو میخوام اینجا بخون
نگین
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ اسفند 5:49:09 PM
با سلام و تشکر از این که به سوالات ما پاسخ میدید.من یه خرگوش نر دارم که سه سال و چهار ماهشه.حدود یک هفتس که فعالیتش کم شده بیشتر میخوابه.کلا شدت رفتار هاش کم شده(حتی مثل قبل موقع عصبانیت پنجه نمیزنه).به نظرتون خطرناکه و بیماری داره؟
عاطفه
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ اسفند 4:44:18 PM
سلام وقتتون بخیر خرگوش لوپ دارم یماهشه اولاش خیلی شیطنت میکرد الان دو سه روز همش دراز میکشه رو جاهایی ک سرده و سرامیک دیگ زیاد راه نمیره بعضی وقتا لرزشم داره یه چندبارم عطسه کرده بنظرتون مشکلش چیه؟؟؟
ناشناس
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند 2:40:16 PM
سلام یه خرگوش یکسال و نیم دلرم امروز خیلی بیحاله و اصلا غذا نمیخوره دسترسی به دامپزشک ندارم لطفا راهنمایی کنید
ارزو نصیری
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند 8:55:26 AM
سلام و تشکر بابت توصیحات خوبتون راجب بیملری های خرگوش خرگوش من تقریبا ۷الی ۸ ماهش هست و تقریبا ۳الی۴ روز که چیزی نمیخوره و بیحوصله و یکجا نشسته و البته کنلرچشمش کمی حالت خشکی شده نمیدونم یعنی اون بیماری پاستولوز هست ممنونم
معصومه
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن 2:53:46 PM
سللم .خرگوش من تقریبا دو ماهشه .سیبیلاش یکی یکی داره میشکنه .مشکلش چیه و چکار میتونم براش بکنم .ممنون
سارا
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن 9:08:33 PM
سلام خرگوش من تا دیروز حالش خیلی خوب بود و سرحال بود اما از امروز بی حاله و حتی غذا خیلی کم میخوره و دستاشم بیش از اندازه لیس میزنه همچنین چانشم همینطور و اینکه گاهی اوقات دندان غروچه میکنه با اینکه کلی اطلاعات پیدا کردم نگرانم اینم بگم که موقع خواب تعادل نداره سرش میافته زمین و ی دفعه میپره میشه کمکم کنید
فاطیما
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن 1:37:07 PM
سلام ببخشید خرگوش من شبو تو جای سرد مونده صبح ک پاشده بیحال.نمیدونم چی کنم
بهار
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۱ بهمن 8:45:25 PM
سلام‌من خرگوشم ۲روز تند تند نفس میزنه دلیلش‌چیه؟
شکوفه
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ بهمن 7:50:07 PM
سلام ببخشید من یکی از خرگوشام ماه پیش زایمان کرده الان بچه هاشو جدا کردم ولی شکم مادر حباب حباب شده،خیلی عجیبه انگار ک بچه توشه یا انگار شیر جم شده ک بعید میدونم،میشه بگین دلیل اینجوری شدنشو بگین و ایا خوب میشه؟
ناشناس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ بهمن 6:50:25 PM
سلام یه بچه خرگوش ماده است که دو روزه گرفتم اولش خیلی سرحال و شنگول بود الان از ظهر روز دوم بی حال شدا و اصلا حرکتی نمیکنه و فقط به آرومی نفس میکشه و یه طرفه افتاده،از بابت غذا هم سیب درختی و هویچ شسته و ریز شده براش میذاشتم و گاهی هم اضافه سبزی ولی الان حیوون خیلی بی حال یه طرفه افتاده چیکار کنم که حیوون تلف نشه لطفا زودتر راهنماییم کنید.
مهناز
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ بهمن 8:21:57 PM
سلام ایاممکن خرگوش بینایش ازدست بده چطوربفهمیم
زهرا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ بهمن 12:48:05 PM
سلام خسته نباشید خرگوش من لوپه یه ۲ روز متوجه شدم هر دو طرف سفیدی چشمش یه لایه نازک قهویی شده لطفا کمک کنید دکتر دامپزشک یه قهره چشم که برای انسانه ضد باکنتریال ب اسم نفازولین داده ممنون میشم کمکم کنید
Nili
۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن 11:09:03 PM
خرگوش لپ دارم که پایین گوشاش انگار که جویده شده...دلیلش چیه؟؟ویروس نیست؟؟
رعنا
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن 8:39:01 PM
سلام خسته نباشید، خرگوشه من بازیگوش بود، اما از شنبه که خواهرم خرگوششو آورد این دیگه بازیگوشی نمیکنه و جست و خیزی نداره راه نمیره، یه ذره راه میره میشینه زود، چیکار کنم؟
مستوره
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن 5:29:36 PM
سلام من ی توله خرگوش لوپ گرفتم از وقتی خریدمش یکی از گوش هاش اویزونه اصلا نمیتونه تکونش بده مشکلی داره ایا ؟؟؟؟
مریم
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي 10:56:10 AM
سلام خرگوش یک ساله دارم یه دفعه مریض شده هیچی نمیخوره همش دراز می کشه بیحال چکارکنم
عاطفه
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ دي 1:56:56 AM
سلام، خرگوشم ناخنش رفته بود تو گوشت و چرک کرده بود چرک و خالی کردیم اما دستشو زمین نمیذاره و انگار استخونش سیاه شده تو رو خدا بگید چیکارش کنم
آذرنوش
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي 6:59:43 PM
سلام من یه خرگوش لوپ دارم امروز متوجه شدم پایین یکی از گوشاش متورم شده و پف کرده و کبود شده میخواستم بدونم علت ش چی میتونه باشه ممکنه رفته باشه لای در؟؟
نازنین
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي 12:58:53 PM
سلام من یه خرگوش گرفتم که حدودا ۱ ماهه دارمش نژادش هلندی میخواستم ببینم بیماری زا هست یا نه؟ و اینکه موهاشم بلند شده چیکار باید بکنم ؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي 2:59:47 PM
مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود: بیماری های قابل انتقال از خرگوش
ناشناس
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي 10:28:41 AM
سلام خرگوشم ازصب تکون نمیخوره چشماش بازه اما بی حاله هیچیم نمیخوره بی حاله شدید غذاشم یونجه بوده . چیکارکنم ؟؟
سعیده
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي 5:31:48 PM
سلام عزیزم،ببخشید من خرگوشمو دیروز گرفتم سه ماهشه،امروز حس میکنم بی حال شده همش میره زیر مبل،الانم اوردمش پیش خودم همش دراز میکشه چشاشو ریز میکنه،ولی غذا و اب میخوره،توروخدا جواب بدید،عادیه؟؟
yosra
۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي 8:18:22 PM
سلام یه خرگوش پیدا کردیم که تو قفس بود گوشه ی خیابون و 4تا پاهاش کبود شده و بیحاله میشه راهنمایی کنید چکار باید انجام بدیم کسی حامی در کرج میشناسه
هادی
۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي 3:05:34 PM
سلام خرگوش من بعد زایمان زیر شکمش سفت شده انگار یدونه بچه تو شکمش مونده باید چکار کنم
:|
۱۳۹۸ دوشنبه ۹ دي 1:32:17 PM
من یه خرگوشه نر دارم فک میکنم 4 یا 5 ماهشه همه چیزش عادیه ولی بعضی وقتا به پهلو دراز میکشه ولی تا صدا میشنوه بلند میشه میشه بگید مشکلی داره یا نه؟؟
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:11:13 AM
چقدر عاديه:|||
ناشناس
۱۳۹۸ دوشنبه ۹ دي 8:47:59 AM
سلام خرگوش من امروز بی حال شده همش خوابه
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۸ دي 10:25:27 PM
سلام خرگوش من چشاش عفونت کرد امروز فلج شده اصلا غذا نمیخوره بردمش دکتر چند تا آمپول بهش زد ولی دیگه اصلا حال نداره میشه بهم راه حل بدین ممنون
آتینا رهنما
۱۳۹۸ يکشنبه ۸ دي 2:19:05 PM
ماهم یک‌خرگوش برای پسرمون خریدیم .پسرم خیلی بغلش میکنه میبوسش ایا اشکال نداره بوسیدن خرگوش
haniyeh
۱۳۹۹ پنج شنبه ۴ ارديبهشت 10:25:04 AM
بايد مورد تايد دامپزشک باشه وباچيزى ماننده شانه نوزاد بر روى پت هايش بکشىد تا پت ها نرىزند وداخل دهان وبىنى روند چون ممکنه بىمارى زا باشند
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:10:22 AM
اصلا بيماري نيس كه از خرگوش به انسان منتقل بشه البته تا اونجايي كه تحقيق كردم:|
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 11:52:12 AM
پیشنهاد میدهیم این نوشته را بخوانید: بیماری های قابل انتقال از خرگوش
شیوا
۱۳۹۸ جمعه ۶ دي 1:12:36 AM
من یه خرگوش دارم،امروز متوجه شدم یه تومور صورتی با دونه های سفید زیر دمش در اومده مریضی خاصی گرفته؟اتفاق خطرناکیه برای خرگوشم؟
Fatima
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 4:45:31 PM
Voiii khrgosh mnm intori shode😔
نیهان
۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ دي 2:03:25 AM
سلام من یه خرگوش دارم که چند وقته همراه ادرارش یه ماده سفیدی میبینم مثل عفونت میمونه اولش زرد بود الان غلیظ شده و عینه عفونته چیکارکنم نگرانشم.
محبوبه
۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي 3:59:00 PM
سلام وقت بخیر من یه خرگوش نر دارم که چند روز پیش دیدم چشماش قی زده سبز رنگ براش تمیز کردم بعد دوباره دیدم دور بینیش هم سبز رنگ شده انگار اب بینیش سبز بوده اومده بیرون خشک شده مشکلی داره؟با چی خوب میشه؟لطفا راهنماییم کنید
توجه. توجه
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 3:02:04 PM
رشد زیاد دندان یا عفونت گوش یا انگل یا یه جور باکتری سریع دامپزشک وگرنه عفونت باشه سرشم کج میشه و بی تعادل میشه بدجور میمیره مسری به سایر حیواناتم هست سریع دامپزشک سریع
مینا
۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي 10:32:55 AM
سلام من یه خرگوش ماده دارم که الان چند بار موهای بدنشو کنده و در داخل دهانش نگه داشته. که خودمون با دست از دهانش کشیدیم بیرون. علتش چی میتونه باشه؟ میترسم بخوره مو رو چون حجمشم زیاده بهش آسیب میزنه!
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي 2:46:27 PM
سلام. خرگوشها همیشه با زبونشون خودشون رو تمییز میکنن و این خیلی طبیعیه که مقداری از مو وارد بدنشون میشه. در فصول وارد شدن به گرما یا سرما حیوونا ریزش موی بیشتری دارن و این باعث شده که این ریزش به چشمتون بیاد و نگرانتون کنه. لینک زیر رو مطالعه کنین.
اهمیت شانه زدن موی خرگوش
مائده
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ بهمن 4:44:27 PM
سلام خرگوشم من دیشب خوب بود الان رفتم دیدمم موهاش خیلی کم شده رنگش عوض شده اصلا بی حال نیس دلیل چیه
نازنین
۱۳۹۸ جمعه ۱۸ بهمن 4:29:12 AM
باردار نبوده احتمالا؟
ناشناس
۱۳۹۹ شنبه ۹ فروردين 12:22:49 PM
نه می خواد خودشو تمیز کنه شما هم هر روز شونه اش کن
پریسا
۱۳۹۸ دوشنبه ۲ دي 9:25:26 PM
سلام خرگوش من خیلی خودشو کش میده قبلا اینجوری نبود الان چند روزه هی خودشو کش میده
مریم
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ آذر 5:40:02 PM
خرگوش من یکی از چشماش ورم کرده دورشم قرمز شده یه مایع سفید هم از چشمش میاد بردمش پیش دامپزشک بهش قطره بتامتازون داد اما الان بدتر شده باید چکار کنم؟ در ضمن همش دندوناشو به هم میماله این عادی؟
پریسا .گرمسار
۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ آذر 10:28:13 PM
سلام من ی خرگوش دارم تقریبا 5.6 ماه هست چند وقته دستش زخم شده زخمهایش عمیق خیلی دستشو لیس میزند خون هم آمده ناخن هاش هم خیلی بلند شده بیماری داره؟ چاره چیه؟
ساغر
۱۳۹۸ جمعه ۲۴ آبان 5:04:12 PM
سلام من یه خرگوش نردارم که یهوبیحال شده واصلاچیزی نمیخوره ولباش تیره شده به نظرتون چه مشکلی داره وبایدچی کارکنم؟؟ممنون
صابر
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان 7:34:52 PM
سلام ببخسید من دوتا نر بالغ دارم ک الان فقط خیلی شدید لاغر شدن چ باید انجام دهم خیلی ضعیف شدن پوک کردن وزنشون نصف شده
پانی
۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان 2:40:44 PM
پلک هایش التهاب داره. بی حال شده. اشتها نداره. علاقه ای به خوردن آب نداره. مدفوع زیادی داره. لطفا هرچه سریع تر کمک کنید.
مهدیس
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر 12:26:40 AM
خرگوش من دوروز بیحاله ونمی توانه ادار کنه
مهران
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۸ مهر 10:06:44 PM
خرگشمون فلج شده خیلی حالش بده دامپزشکیم بردیم داره میمیره چیکار کنیم
ناشناس
۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر 2:38:09 PM
سلام خرگوش من دوروزه ک گوشه گیر شده وقتی آزادش میکنم دنبال یه جای امنه ک بشینه ولی غذا میخوره فقط تحرکش کمه باید چیکار کنم هرکی میدونه بگه
haniyeh
۱۳۹۹ پنج شنبه ۴ ارديبهشت 10:30:59 AM
به دلىل استرس وترس از سوى خرگوش است سعى کن بغلش نکنى وفشارش ندى مىتوانى خىلى ارام کنار گردن وروسرش را نوازش کنى که حس ارامش وخواب به ان دست دهد
Nilo
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر 11:23:40 AM
سلام من خرگوشمودیروزصبح یه بچه خرگوش خریدم ولی تاالان مدفوع نکرده بهش یونجه وجعفری دادم فقط.چیکارکنم؟
فاطمه
۱۳۹۸ جمعه ۱۲ مهر 1:31:26 AM
سلام خرگوشم دو روزه دور لبشو زیر چونش خیسه چیکار کنم خیلی نگرانشم‌میشه راهنمایی کنید لطفااااااا
مهدی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر 5:02:15 PM
بیر دامپزشک،احتمالا دندانش زیادی رشد کرده یا آبسه کرده،مترونیدازول رو تو آب حل کن بهش دو س روزی بده
deli
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۰ مهر 9:00:09 PM
سلام خرگوش من خیلی بی حاله و مدام دندون قورچه میکنه و هیچی هم نمیخوره و لیس هم نمیزه لطفا کمکم کنید
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:08:04 AM
جاييش درد ميكنه ببر دكتر
Sahar
۱۳۹۸ دوشنبه ۸ مهر 1:12:00 PM
امروز صب به طور ناگهانی بدون هیچ علائمی از بی حالی یا مریضی خرگوشمو مرده بود خرگوشم حدودا یک ماهه بود و چون میدیدم نمیتونه سبزیجات بخوره هنوز و بعد کلی جویدن یه تیکه ی خیلی کوچیکشو شاید درنهایت میتونستم بخوره شرو کردم با سرنگ بهش شیر دادن که خیلی دوست داشت و کاملا با اشتیاق میخورد ولی امروز که دیدمش شکمش باد کرده بود و فک میکنم این باد کردن مال امروز نبود من روزای قبل فک میکردم بزرگتر شده و متوجه نبودم که باد کرده تا زمان مرگش ...تنها دلیلی که بنظرم رسید این بود که شاید تمام این مدت دفع درستی نداشته چون در یک سایت گفته بود که باید قبل و بعد غذا با پنبه ی نم دار پایین تنشو تحریک کنم تا دستشویی کنه ...میخواستم مطمئین بشم تنها دلیلش این بوده یا اشتباه دیگه ای کردم
ارامم
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳ مهر 5:24:43 PM
من یه خرگوش یه دوماهه دارم کف پاش دونه های مشکی دیدم که موهای پاهاشم کمتر شده باید چیکار کنم؟؟؟؟
نیلوفر
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ شهريور 10:30:57 PM
ممنون میشم راهنمائی بفرمائید خرگوش من در عرض یک هفته وزنش کم شده و بیحال هست و غذا کم میخوره و ریزش مو هم دارد چیکار میتنم براش انجام بدم ممنون از ش ا
پریسا
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور 1:07:16 AM
سلام وقت بخیر دوسه روز خرگوش من غذا نمیخورد با سرنگ اب هویج سیب زمینی دادم شکمش صدا میده باید چیکار کنم
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 3:07:14 AM
همونا كه واسش بده دادي كه😐
شهرزاد
۱۳۹۸ جمعه ۸ شهريور 2:37:16 AM
سلام من بچه خرگوش داشتم تا شب قبل خوب بود چیزیش نبود فقط قسمت شکمیش یکم خیس بود که به دم و یکم چانه ش هم خیسی داشت، صبح که بلند شدم دیدم مرده...نمیدونم چه بلایی سرش اومده تا شب قبل سرحال بود می پرید و غذاشم خوب میخورد،تو رو خدا کمکم کنید
Nafas
۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور 9:12:26 PM
سلام امروز صبح پا شدم دیدم خرگوشم بالای دماغش موهاش ریخته میشه علتشو بگین؟
...
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور 12:31:24 AM
سلام خرگوشم ماده سفید رنگی رو از خودش دفع میکنه و شبیه کچ هست دلیلش چیه؟
مطهره
۱۳۹۸ جمعه ۱۲ مهر 11:33:54 PM
خرگوش منم یک ماهشه اینطوری شده چیکارش کردی؟
آناهید
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد 5:36:43 PM
سلام خرگوشم ۵روزه ترشح چشمی داشت الان شدید ترشده،ی چشمشو به زور بازمیکنه. تروخدا کمک کنین چیکار کنم براش؟ نگرانشم خیلی دوسش دارم. درضمن ۲.۵ماهشه و نژادش هم لوپه
ایلین
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد 10:39:35 PM
من خرگوشم هیچی نمیخوره ویه جا نشسته چی کار کنم دامپزشکی رفتم انتی بیوتیک داد ولی درست نشده
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد 5:16:14 PM
سلام من یک خرگوش دارم که یهو از دوتا پاش فلج شده ممنون میشم راهنمایی کنید
فرناز
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۱ مرداد 11:07:59 PM
سلام من خرگوشم حالش خوب بود اما یهو دیدم نمیتونه راه بره کلا از کمر ب پایین انگار فلج شده با دستش راه میره پاشو میکشه ب زمین چیکار کنم!؟
ارم
۱۳۹۸ جمعه ۱۸ مرداد 10:52:27 AM
خرگوش من یه دوسه روزی ببینم کمی بی حال شده واحساس می کنم نفس کشیدن تغییر کرده واب غذا می خوره ولی یه ذره غذاش کم هوادار و مدفوع مثل قبله اما مدفوع یه ذره بو بد داشت و دوست داره بخواب ما هم نازش کنیم مابه مدت پنج ویا ده دقیقه کمی میگرده و بازی میکنه وبعد باز میخوابد و خرگوش حدودا سه ماهشه
اسماعیل
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد 4:09:39 PM
سلام خرگوش بالغ ماده ای دارم که بعد زایمان یه غده ریر شکمش در اومده و بی اشتها و و ضعیف شده این غده چی هست و درمانش چیه ؟
آتوسا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ مرداد 4:46:49 PM
سلام ببخشید :من یه خرگوش مینا توری دارم که بعد از اینکه حمامش کردم قسمت پشت رو بالا جمع میکنه واشتهاش هم مثل اول نیست خواهش راهنمایم کنید .ممنون میشم جوابمو بدین
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ مرداد 10:33:31 AM
هرگز نباید خرگوش‌ها رو حمام کنید، حتی ممکنه حمام کردن باعث مرگشون بشه! درحال حاضر باید هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید تا مداواش کنن. *مهم: قبل از نگهداری حیوانات درمورد نحوه نگهداری آنها کامل مطالعه بفرمایید ...
Erfan
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد 8:23:28 PM
سلام خرگوش من همه چیز میخوره.الآن دو سه روزه ی طرف لپش ورم کرده اما طرف دیگه ش اینجوری نیست، بیزحمت بگید چیکار کنم؟
ناشناس
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير 10:12:15 AM
سلام من خرگوش مینیاتورئ گرفتم ک دورہ پوزش زرد وچسبناک شدہ تمام جلوئ بدنش درگیرہ وحتے شستمشم بازم زرد شد دلیلش چیہ ؟؟؟؟؟ ممنون
فرزانه
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد 5:06:13 PM
سلام. خرگوش منم چند روز این طور بود و موهای زیر دهانش ریخته الان دیگه زرد نمیشه ولی موهاش درنیامده. دکتر بردم گفت مورد خاصی نیست. ولی نگرانم.
مهدی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير 6:07:05 PM
سلام من ی خرگوش ماده بالغ حامله دارم..بقیه رو دنبال میکنه یا میخواد گاز بگیره بعدم پیس پیس میکنه ..مشکلش چیه؟؟؟
حدیث
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير 3:22:30 PM
سلام خرگوش من سه روزه خریدمش دوتاهستن یکیش ازدیشب تاقسمت راست بدنش موهاش چسبیده به هم یجورایی انگارادامس یاشکلات چسبیده باشه به اون حالته چیکارکنم مرسی ازراهنماییتون
مرجان
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۳ تير 5:09:49 PM
سلام خرگوش من ديروز تو قفس زير آفتاب بوده يهو ديدم جيغ ميزنه و خابيده كف قفس دست و پا ميزنه دوييدم سمتش يه گنجشكم نزديك قفسش بود...يكم جيغ زد و بعدش مرد،خيلي ناراحتم مرگش ميتونه از ترس باشه يا گرما؟؟
مهسا
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير 11:50:33 AM
خرگوش‌ها خیلی خیلی به گرما حساس هستن! اگر جاش گرم و آفتابی بوده به احتمال خیلی زیاد دلیل مرگش گرما بوده
مهسا
۱۳۹۸ شنبه ۲۲ تير 12:38:40 AM
سلام خسته نباشید خرگوش من از صب همش دراز میکشه یه گوشه انگار حال نداره بازی کنه قلبش تند تند میزنه غذاشو میخوره ولی هی دراز میکشه مریض شده ینی ؟میشه کمکم کنید
م
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير 3:04:49 PM
سلام ببخشی من یه خرگوش دارم بچس هنوز قبلا برا این ک خودش و لوس کنه یه گوشش و مینداخت ولی از دیشب تا الان گوشش مثل فلجا شده و اصلا نمیتونه گوشش و تکون بده خیلی نگرانشم مشکی داره ینی؟ با این ک نزدیک سه هفته اس من ازش نگهداری میکنم ولی هنوز حس میکنم از من میترسه و بدنش لرزش داره دلیلش چیه؟
ترنم
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير 9:07:20 PM
سلام شبتون بخیر من یه خرگوش نر دارم نمیدونم چند وقتشه حدود. یک هفته س که انگار بیحاله. ادرار نداره مدفوعش کم شده. تند تند نفس میکشه.آب نمیخوره.فقط میخاد تو سایه بخوابه.جست و خیز مثل قبل نداره.موهاش پشتش ریخته.چیکار کنم؟ بدنش هم گرمه .
فاطی
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير 11:55:33 AM
سلام من ی ماهه ی خرگوش خریدم اولش فقط کاهو میخورد الان بهش برگ خشک رازیانه و هرازگاهی سیب هم میدم اب هم اصلا نمیخوره...الان دوبار دیدم تو ماسه ک ادرار میکنه ی چیزی زرد رنگ بجا میمونه مث کچ نمیدونم اسهاله ، استفراغه یا چیز دیگه اگه میدونید راهنماییم کنید
نیکیl
۱۳۹۸ شنبه ۱۵ تير 1:41:47 PM
من یه خرگوش خریدم اما نمیدونم از کجا بفهمم که ایا بیماری ای داره که به من منتقل شه یانه خواهششش کمکم کنید اگه میشه علاعمشم بگید خیلی ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير 11:44:40 AM
درود دوست عزیز. خبر «بیماری های قابل انتقال از خرگوش» را در سایت جستجو کرده و مطالعه کنید.
فاطی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۳ تير 11:17:29 PM
سلام من ی خرگوش دارم فقط کاهو میخوره ی ماهه خریدمش امروز دیدم ادرارش شیری هس دلیلش چیه
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير 11:41:46 AM
کاهو به تنهایی اصلا غذای خوبی برای خرگوش نیست. لطفا خبر «غذاهای مناسب خرگوش» را مطالعه کنید.
هدیه
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير 9:08:54 PM
سلام من خرگوشم یهو بی‌حال شده و کم اشتها نمی‌دونم چیکار کنم
صبا
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۰ تير 1:25:59 AM
سلام خرگوش من از یکی از پاهاش استفاده نمیکنه و من حس میکنم فلج شده باید چیکار کنم علتش چیه؟
ارغوان
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 12:46:09 AM
ممکنه در اثر شکستگی یا در رفتن باشه. ممکنه هم انگلی باشه. در هر صورت به دامپزشک نیاز داره
احمد
۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير 3:47:50 PM
سلام من یه بچه خرگوش دارم ک زرد الو خورده و الان یک روزی میشه بیحال افتاده مدفوش قرمز و شل شده باید چکارش کنم؟
غزل
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير 4:13:11 PM
سلام من یک خرگوش ماده دارم نر نداره باید عقیمش کنم؟
آیدا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد 12:13:39 PM
سلام خرگوشم از صبح بیحال شده و تکون نمیخوره چیزی هم نمیخوره میخوابه و موقه خواب سرشو کج میکنه چیکار بایو کنم؟
مریم
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد 10:09:32 PM
سلام من یه خرگوش نه ماهه دارم و الان تقریبا دو روزه چشمش ابریزی داره و من الان یه جایی هستم که دامپزشک نیت نمیدونم باید چیکار کنم و تقریبا تا دو روز هم اینجاییم😖😭😭
ندا
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد 1:19:21 AM
سلام من یه خرگوش ۷ ماهه دارم برده بودمش حیاط فرداش گوشش باد کرد و بیحال شد بردمش دکتر گف هیچیش نیست احتمالا تو حیاط زنبور نیشش زده اما الان چشمش باد کرده و قرمز شده دارو داد استفاده گردم مثه قبل فعاله اما فقط چشمش التهاب داره چیکار کنم توروخدا کمکم کنید
حسن
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد 2:42:04 PM
سلام خرگوش ما دور دهان و پایین دهانش دو سه روزه خیس آب و چسبناکه واصلا هم آب نمیخوره میشه راهنمایی کنین ممنون میشم
سمانه
۱۳۹۸ جمعه ۱۰ خرداد 12:30:51 PM
سلام خرگوشه من امروز بغله گوشش ضخم شد یه حالته پارگی داره یه ذره چیکارش کنم الان😞؟
رز
۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد 3:42:25 AM
سلام من چشم خرگوشم داره سفید میشه 2 ماهشه و مادست باید چیکار کنم
ن. ک
۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد 1:40:00 AM
سلام من 6 ماهه که خرگوش دارم خرگوشم مدتی از یکی از پاهاش استفاده نمیکرد به دکتر گفتیم گفت طبیعیه ولی الان بعد از 1 ماه پاها‌ش ورم شدید داره و موی پاهاش تو یه قسمتایی ریخته حوری که اصلا ظاهر زشتی پیدا کرده و بی حال هم شده. چیکار باید کرد و در اثر چی هست
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد 1:20:40 AM
علت خطهای سیاه رو بدن خرگوش نشانه چیست
فرزانه قلی زاده
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت 5:59:00 PM
با عرض سلام و خسته باشید خرگوش ازدو هفته گردنش به سمت راست کج شده . اشتهاشم کم شده لطفا بگین چیکارکنم
Bahar
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت 3:23:13 PM
سلام ببخشید ،بچه خرگوشم روی بدنش و صورتش خال های گوشتی کوچیک سیاه دراومده این نشونه مریضی هستش
رضا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ شهريور 3:07:59 PM
سلام منم همین مشکل دارم ایا خرگوشم مریض شده ؟
رویا
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت 12:06:14 AM
سلام خرگوش من س ماهس دوروزه پایین شکمشو لیس میزنه خودشو خیس میکنه کثیف میشه مدام این کارو میکنه از نژاد لوپ وضع ظاهری بد شده بخاطر لیسیدن زیاد خیس کردن دلیلش چیه؟
فاطمه ک
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت 5:57:21 PM
ببخشید خرگوش من رو ی گوشش تیکه های کوچیک خون مردگی هست..مشکل حادی داره؟؟؟
پریا
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت 1:32:39 PM
سلام روزتون بخیر من خرگوشمو تازه خریدم از امروز مدفوعش آبکی و خونی شده اشتهاشم کم شده احتمالش هست فحلی شده باشه؟چون ب اسم خرگوش نر خریدم
گلناز
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت 1:56:33 AM
سلام. این اتفاق خوبی نیست. خرگوش ها فحل ندارن اصلا!!! اطلاعاتت رو کامل میکردی قبل از خریدن!!
مهرزاد
۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت 9:34:10 PM
سلام من یه خرگوش ماده دارم ولش که میکنم بالا پایین که میپره بعد از چن دقیقه شرو به لیس زدن دستو پای من میکنه وقتی هم که دستمو میکشم به یه سمت سریع با ضرب میره دنبال دستم یه حالت حمله ای دندونش فرو میره تو دستو بالم چکارش کنم
گلناز
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت 1:57:48 AM
بالغ شده و از نظر غریزی تورو به عنوان جفت انتخاب کرده. اينجور مواقع حواسش رو پرت کن و باهاش بازی کن.
نفس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت 10:46:14 PM
من امروز خرگوشمو خریدم از وقتی اوردمش همش یا داره غذا میخوره یا خوابه😑مریضی داره یا تنبل هستش؟؟
گلنا
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت 1:58:51 AM
وقتی تازه رسیده به مکان جدید و تو راه بوده، خسته س!! نیاز به آرامش داره و زمان میبره تا به محیط جدیدش عادت کنه. بهش زمان بده
ارام
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 10:41:51 PM
هیچ اشکالی نداره فعلا از این حالاتش لذت ببر 🤣🤣🤣
ندا
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت 2:39:01 PM
سلام دو سه روزه خرگوش م از گوشه لبش یکمی خون میاد و اصلا نمیتونه چیزی بجویه و وقتی هم چیزی میخوره از دهنش میوفته لطف کنید جواب سوالمو بدید ممنون میشم
محمد
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 10:42:24 PM
احتمالا دندوناش دراز شدن و دارن زبون و گونه شو زخمی میکنن، غذا رو هم نمیتونه بجوه... هرچه زودتر ببریدش پیش دامپزشک. این خیلی جدیه باید زود درمان بشه.
رضا @
۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت 2:38:30 PM
با سلام خسته نباشین،ببخشید خرگوش من دو روزه که سمت چپ صورتش ی مقدار ورم کرده و کم غذا شده و خیلی به سختی غذا میخوره بنظرتون دلیلش چیه،سپاس گذارم
yeganeh
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت 5:25:12 PM
سلام من خرگوشمو از وقتی خریدم مدفوع نمیکنه ادرار داره نمیدونم چیکار کنم ؟؟؟
Zahra
۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت 4:18:25 AM
سلام خرگوش نر من حدودا ۴ساله دارمش کنار لب سمت راستش هم حالت ورم داره و هم چرک کرده چیکار کنم ؟اسهالم هست
محمد
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين 11:18:19 PM
سلام ببخشید من تازه دوتا بچه خرگوش گرفتم از امروز صبح یکیشون یه جوری شده پشماش به چسبیده بخصوص صورتش بیشتر مثل اینکه یه چیزی روش ریخته باشه بعد خشک شده باشه نمیدونم چیکار کنم آیا سرماخورده؟؟
عباس
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ فروردين 2:47:09 AM
سلام.من دوتا خركوش كرفتم خركوش ماده من جند روز هستش ادرارش خوني هستش بايد جيكار كنم .2ماه هشون هستش
مهسا
۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين 12:26:45 PM
خرگوشها هم مثل همه پستاندارای دیگه دوران فحلی (پریودی) داره، هیچ جای نگرانی نیست.
گلناز
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت 2:00:05 AM
خانم مهسا!! خرگوش ها فحل ندارن :////
مائده
۱۳۹۸ جمعه ۱۶ اسفند 12:49:52 AM
خرگوش فحل نداده اگه سردرنمیارید اطلاعات غلط ندید به مردم
ارغوان
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 12:41:16 AM
رنگ ادرار خرگوش به خاطر تغذیه بعضی وقت ها به قرمزی میزنه. ممکنه ادرارش خونی نباشه فقط رنگش قرمز یا نارنجی پررنگ باشه. به نر و ماده بودن خرگوش هم بستگی نداره.
معصومه
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ فروردين 12:20:31 PM
سلام خرگوش که نر هست و موهای خودشو میکنه چه دلیلی داره ،خیلی نگرانشیم
سارا
۱۳۹۸ جمعه ۹ فروردين 12:20:21 PM
سلام.خرگوشم ۶ماهه هست دوروزه یه گلوله توپی زیر دهنش سمت راست دراومده داره لاغر میشه،مثل قبل بازیگوشی نمیکنه و غذا نمیخوره،دلیلش چیه،بردمش مسافرت ااینجور شد تقریبا ده روز از خونه همیشگیش دور بوده
پانی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ فروردين 12:14:13 AM
سلام من خرگوشمو که گرفتم وله و نمیتونه زیاد حرکت کنه ولی مغازه دار میگن کوچیکه ولی احساس میکنم وله و نمیتونه رو پاهاش زیاد حرکت کنه و جون ندارع ولم میده بخوابه ب پهلو این طبیعیه؟
الینا
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين 11:48:46 PM
سلام وقتتون بخیر.من یه خرگوش نر ۷ ماهه دارم ،وقتی که ۳یا۴ ماهش بود یه دونه قرمز زیر شکمش زد بعد گفتم خودش خوب میشه ولی الان تعداد دونه ها به چهارتا رسیده و به مرور اندازش بزرگ تر میشه ولی نه خیلی، سرش هم سفیده...نمیدونم اسمش چیه و نمیدونم چی هست ایا میشه خودم درمانش کنم توی خونه یا حتما باید ببرمش دامپزشک!؟ممنون میشم راهنماییم کنید...
مهدی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر 4:53:45 PM
اون سینه هاش هست،خود سرانه حیوون بیچاره رو درمان نکن ،مریض نیست که درمان کنی،یه کم مطالعه کنید قبل خرید حیوونی،خدا کنه که آزارش نداده باشی
Ysmn
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين 2:33:46 PM
بچه خرگوش من بعد از اینکه پشت بوممون افتاب خورد اوردمش پایین, دیدم خیلی بی حال هس حس میکنم ورمم کرده به زور راه میره و اصلا تکون نمیخوره از جاش حس میکنم پشت کمرشم خمیده شده نمیدونم چرا اینطوری شده
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين 11:31:37 PM
خرگوشها بشدت به گرمای هوا حساس هستند و سریعا دچار کم آبی میشن نباید مدت طولانی جلوی آفتاب قرارشون بدین یا جایی باشن که هم سایه باشه هم آفتاب
صالح
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند 2:12:36 AM
سلام خسته نباشید شرمنده من امروز یه خرگوش لوپ ۱ماه خریدم یکی از گوشاش بالاس و اون یکی پایین میخاستم بدونم چرا فروشنده گفت چون بچس و بعد خوب میشه میخاستم بدونم درسته؟ با تشکر
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين 11:33:15 PM
خرگوشهای لوپ تا ۴ ماهگی ممکنه یکی یا هر دو گوششون به اینصورت باشه
مینا
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ فروردين 9:11:39 AM
سلام خواهش میکنم جواب بدید تو شرایط کرونا نمیتونم خرگوشمو ببرم دامپزشکی دو تا گوش هلیکوپتری تقریبا بالا داشته ناگهانی یه صبح یکی از گوشهاش افتاده پایین الان چند روزه منتظرم ببینم اون یکی گوشش هم میوفته یا این یکی به حالت قبل برگرده ، با تحریبیاتی شما داشتین ممکن هست اون یکی گوشش بیوفته پایین یا نه به این صورت تاق لنگی میمونه اخه یطرف کلش سنگینی کنه اذیت میشه نظر شما چیه مرسی از سایتتون بفکر این کوچولوها دوست داشتنی و مهربون هستین
راضیه
۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند 10:09:01 PM
سلام بچه خرگوشم دوروزه سرشو نمیتونه بگیره و روی پاهاش نمیتونه وایسه یه دفعه میدوه و جیغ میزنه و یه دفعه شل میشه غذاهایی ک بهش دادم کاهو و موز بود حالا چیکارکنم؟؟؟
..
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي 1:44:21 PM
موزززززز یاخدا مگه میمونه بیچاره موز چیه تغذیش افتضاحه
Arash
۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند 12:37:13 PM
سلام خسته نباشید . خرگوش من سمت راست فکش باد کرده بردمش دام پزشکی ولی نتونست دهنشو باز کنه . میشه راهنمایین کنین . ممنون
ایدا
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن 12:10:11 AM
خرگوش من حدود ۹ ماه داره. مدتیست که توی مردمک چشمش رگه های سفید بود به دامپزشک مراجعه کردم قطره کلوبیوتیک داد. ولی بی اثر بود رگه ها بزرگتر شدن و توی سیاهی چشمش بیشتر شده. و این چشمش دائم قرمز میشه انگار به پودر های یونجه حساسیت داشته باشه. الان نگران اون رگه های سفید هستم که نمیدونم چیه و داره بزرگ تر هم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم
پریسا
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن 7:51:14 AM
سلام خرگوشم حدود یک ساله باما بوده تو حیاط تو باغچه زندگی میکرده .تا دیشب حالش خوب بود و هیچ علائمی از مریضی نداشت ولی امروز صبح دیدم مرده😟. به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه
فاطمه
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن 7:00:27 PM
سلام خرگوش من دو ماهه است گوشه چشم چپش حالت بخار کردن رو داره و همش دوست داره خودشو یه جای گرم قایم کنه دلیلش چی میتونه باشه؟
بهاره
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي 12:26:10 AM
سلام من یه بچه خرگوش دارم امروز حواسم نبود یه تیکه پوست خیار کوچیک خورد از اونموقع بیحال افتاده. دستو پاهاش کش میده و انگار روبه مرگه باز دوباره بلند میشه دستاش انگشتاش به طرف داخل کج شده تو رو خدا بگین چیکارش کنم اینوقت شب؟ دارم روانی میشم
Helena
۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي 7:20:42 PM
سلام من و خرگوشم خیلی بی حاله چی کار کنم تازه دور چشمانم چرک هست
اتیه کلانتری
۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي 3:01:28 AM
خرگوش ها هم عطسه می کنن
ارش
۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين 9:08:12 PM
خرگوشم بوی بدمیده چندروزیه،تندتندشکمش تکان میخوره،فکرکنم بوی مدفوعشه،چیکارکنم یکسالی میشه ماده هم هست
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي 10:15:23 PM
سلام ببخشید من خرگوشم امروز یهو باد کرده و بیحال شده کلن هم یهو مثل اینکه بهش شوک وارد بشه بدنش یهو تکون میخورد نمیدونم چیکار کنم خیلی نگرانشم لطفا کمکم کنید
لیلا
۱۳۹۸ جمعه ۱۰ خرداد 5:52:20 PM
سلام من یه خرگوش لوپ دارم دم پوزش خیلی بد شده خشک شدن و سیبیلاش به چسبیدن و دائم خودشو لیس میزنه من آبخوری خرگوش واسش نذاشتم و تو ین ظرف کوچیک براش آب میریزم تمام بدنش چسبناک شدن و دور دهنشم وقتی با دستمال تمیز میکنم انگار زرده امروز با قره چکان یه ذره آب ریختم به بدنش و شونه زدم کن این حالتش از بیپ بره ولی بازم خودشو لیس میزنه و پشماش به مالت چسبناک به همدیگه میچسبند چیکار کنم ؟؟ قفسشم خیلی بوی بدی گرفته
امیر
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي 8:52:16 PM
سلام.من همین الان یه خرگوش لوپ خریدم و دامپزشک گفت ببرید حموم و آروم بشوریدش.الان خشکش کردم.داخل باکسش رو‌نگاه کردم خون وجود داشت و این خون از بدن خرگوش نیست یعنی جراحت یا بریدگی نداره.خودشم پسره میخواستم ببینم علتش چیه؟خیلی نگرانشم لطفا کمکم کنید ممنون
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۲ دي 9:39:56 AM
سلام خرگوشم بین انگشتاش زخم شده(مثل میخچه) علتش چیه چکار باید کنم؟
فرهمند
۱۳۹۷ سه شنبه ۴ دي 7:43:59 PM
سلام، خرگوش ماده من تقریبا ۴ روز از زایمانش گذشته بود که دیدم خودشو به یک طرف بدنش به زمین می زد و به یک طرف می افتاد و هی غلت می زنه تا اینکه دیدم کم کم سیاهی چشاش داره از بین میره و سفیدی چشمش بیشتر قسمتهای اونو گرفت و بعد از حدود ۱۰ دقیقه ضربه زدن به خودش که مثل فکر میکنم حالتهای تشنج در انسان بود، مرد. می خوام ببینم علت این بیماری چی بود چون واقعا برام عجیب بود. ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي 11:08:59 AM
این علائم با اینکه نیاز به بررسی بیشتر و نمونه‌گیری دارد ولی در موارد بیماری انگلی Encephalitozoonosis که به سیستم عصبی مرکزی تاثیر می‌گذارد این علائم دیده می‌شود و البته موارد دیگری هم مثل مسمومیت‌ها هم تا حدودی می‌تواند این علائم را بوجود آورد.
آیدا
۱۳۹۷ شنبه ۱ دي 12:02:08 PM
سلام خرگوش من یکساله هست. ابعاد مدفوع اش یک روزه کوچک شده اما خورد و خوراک و فعالیتش مثل همیشه هست. جای نگرانی دارد یا خودش درست میشه؟ کار خاصی انجام بدم؟
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۷ دي 6:21:48 PM
اگه کم غذا شده یا غذا نمیخوره باید دامپزشک مراجعه کنید
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر 11:24:05 PM
سلام خرگوش من یه مدته که ادرار قرمز رنگ داره. حرکات عجیبی انجام میده انگار که یه ناراحتی داره. حدود ۱ سال و ۳ ماهشه. میخواستم بدونم که نیازی هست دامپزشک ببینتش یا نیاز به جفت گیری داره؟
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۷ دي 6:20:52 PM
نیاز دامپزشک دارد
مهسا
۱۳۹۷ شنبه ۸ دي 11:01:17 AM
خرگوشها هم مثل بقیه پستانداران فحل میشن (دوره پریود دارن). پس جای نگرانی نیست.
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر 2:26:38 AM
خرگوشم2روزبعدزایمان بیحال شده واشتهانداره وزیرشکمش سفت شده انگارکه یکدانه بچه مونده باشه آیاممکنه؟ بنظرم عفونت هم داره چکارکنم که زودترخوب بشه
کیوان
۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر 9:33:56 AM
با سلام بنده یک جفت خرگوش دارم که الان چند وقته بعضی اوقات ادارار شیری رنگ دارند انگار که کچ قاطیشونه ولی سر حال چابکن غذاهم علوفه خشک میدم با صبح زود هم پلت میدم اخر شب هم مقداری کاهو یا هویج و یاسبزی دلیل این مشکل چیست ممنون میشم از راهنمایی تون باسپاس.
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۷ دي 6:19:39 PM
طبیعیه چیزه خاصی نیس نگران نباش
فاطمه
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر 12:16:57 AM
سلام خرگوش من تا بعد از ظهر خوب بود ولی امروز حواسم نبود دو سه تا ماکارونی خورده الان شکمش خیلی باد کرده تکون نمیخوره زیاد توروخدا بگین زودتر چیکار کنم دق میکنم
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۶ مهر 1:55:01 PM
اون بیچاره نفخ کرده
نامیا
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر 1:43:53 PM
سلام علت قار و قور کردن شکم خرگوش چی میتونه باشه؟
ناشناس
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ آذر 6:38:59 PM
سلام خسته نباشید ما یه خرگوش داریم که دوهفته است زایمان کرده و الان چند روزه که قسمت دم و خروجی مدفوع حیوان قرمز رنگ و متورم شده و مدفوعش بی اختیار میریزه لطفا راهنماییم کنید ممکنه اتفاقی براش بیفته آخه چهار تا بچه کوچولو داره
Aida
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ آذر 6:13:04 PM
سلام ببخشید من بچه خرگوشم دیروز شستمش اما امروزانگار فلج شده باشه همش سرش میوفته دست وپاهاشم جون نداره نمی دونم چیکارکنم توروخدا کمک کنید
نامیا
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر 1:41:27 PM
شما اگه یذره قبل از خرید حیوون بیچاره اطلاعات کسب میکردی میفهمیدی خرگوش رو نباید حمام کنن چون شوک بهش وارد میشه و میمیره
مینا
۱۳۹۸ شنبه ۲۷ مهر 1:52:53 AM
یعنی بچه کوچک هم می فهمه که خرگوش رو نباید حموم داد
غزال
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ آذر 10:15:56 AM
خرگوشم ببحال افتاده داره میمیره چیکاااار کنم
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر 9:50:47 AM
سریع به دامپزشک مراجعه کنید.
آدرین
۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر 1:04:31 AM
خرگوش یکماهه ای داریم که جست و خیزهای ناگهانی و خیلی زیاد انجام میدهد میخواستم بدونم طبیعی هستش
تارا
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور 9:24:05 PM
نه اتفاقا یعنی خرگوش خیلی خوشحاله
دادور
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر 5:06:11 PM
خرگوشم مدفوع نمیکنه شکمش سفت شده حدود 1ماه کمتر داره خیلی بی حاله میترسم بمیره روغن زیتون بهش دادم ولی اثر نداره تو رو خدا کمک کنید از دست نره
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۱۷ آذر 1:49:40 PM
باید برای معاینه به دامپزشک مراجعه کنید ولی اگر اطمینان دارید که حیوان مدفوع نکرده و دچار یبوست شده تا مراجعه به دامپزشک از پارافین خوراکی استفاده کنید به مقدار یک سی سی به آرامی از گوشه دهان با سرنگ به خرگوش بخورانید مراقب باشید که وارد ریه ها نشود، و در اولین فرصت به دامپزشک مراجعه کنید
ناشناس
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان 12:12:46 AM
با عرض سلام و خسته نباشید.یه بچه خرگوش دارم که از ۳ روز پیش یبوست گرفته و مدفوع نمیکنه زیر شکمش متورم و سیاه شده فقط ادرار میکنه.چیکار باید بکنم تا خوب شه با تشکر
Hy313
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان 6:11:44 PM
یه بچه خرگوش دارم که یهو بیحال شده و به پهلو افتاده چشماش بستست و فقط نفس میکشه حالت فلجی داره نمیتونه تکون بخوره اصلا مشکلش چیه؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 10:58:37 AM
چند دلیل میتواند داشته باشد که مهمترینش نفخ شکم است، که بدلیل تغذیه نامناسب در بچه خرگوشها بوجود می آید و میتواند درصورت عدم درمان به موقع منجر به مرگش شود. تغذیه مناسب خرگوشها تا هفت ماهگی علوفه خشک (یونجه) است و بعد از آن علوفه خشک مانند نیموتی. تذکر: استفاده از سبزیجات تر و میوه ها به مقدار زیاد می تواند باعث بروز نفخ شود.
ناشناس
۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر 9:21:28 AM
سلام خرگوشه منم ابنطوری شده میشه بگی چیکارش کردی ؟ من از صبح ک بیدار شدم دیدم اینجوریه اصن مغزم قفل کرده نمیتونم ببرمش دامپزشکی چون بیرون هوا وحشتناک سرده این فقط گاهی عطسه میکنه سرش و پاهاشو دستاشو یهو حرکت میده باز تکون نمیخوره مال شما زنده موند؟
کیمیا
۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي 10:49:58 PM
سلام عزیزم . اصلا نگران نباش . این حرکت خرگوشا نشون دهنده ی خوشحالی خرگوشه که معمولا اینکار رو موقع تمیز کردن خودشون انجام میدن . جای ناراحتی خوشحال باش ، این یعنی از زندگیش خیلی راضیه😍
زینب
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ بهمن 11:16:40 AM
خرگوش منم اینجوری شد مرد😔😔
ايدا
۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت 2:58:29 AM
خرگوش منم اينطوري مرد:"(
ارزو
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر 6:17:56 PM
سلام،خرگوشم لب بالاييش پاره شده ، البته خونريزي نداره نميدونم چيكار كنم
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان 12:51:56 PM
سلام مطمئنی لبش پاره شده؟ لب بالای خرگوش دو تیکه چپ و راسته ها
مروت
۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر 5:36:12 PM
سلام بچه خرگوش من وقتی ادرار میکنه خیلی بوی