سگ آمریکن پیت بول تریر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ نژاد پیت‌بول به سرعت جایگاه قدرت و لقب جنگجوی شکست‌ناپذیر را در میان تمامی‌نژادها به خود اختصاص داد. سر سگ آمریکن پیت بول تریر (American Pit Bull Terrier) مستطیل شکل و بخصوص مابین گونه‌ها پهن می‌شود تا فک بزرگ و قدرتمند حیوان را در خود جای دهد. گردن ضخیم، عضلانی و در تناسب کامل با سایر اعضای بدن حیوان قرار گرفته است. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی، قدرتمند، چابک و بسیار نیرومند می‌باشد. دندانها ردیف و قیچی مانند است. بدن حیوان پوشیده از موهایی کوتاه، درخشان و زمخت و در انواع رنگها یافت می‌شود.

سگ آمریکن پیت بول تریر

خلق و خوی امریکن پیت‌ بول تریر

دارای چشمهای مصمم، مستدل و عکس‌العمل‌های غیرقابل پیش‌بینی است. در گذشته به سگ آدمخوار ملقب بود، دارای طبیعت و خوی پرخاشگر، مهاجم و سلطه‌جو است و تنها برای صاحب خود همراه و دوست خوبی می‌باشد. پیت‌بول سگی است جذاب، بسیار باوفا و پرمحبت نسبت به اعضای خانواده صاحبش. حیوانی مطیع و مشتاق برای خشنود نمودن صاحبش، فوق‌العاده شجاع و باهوش و ایده‌آل برای نگهبانی همراه با نیرو و قدرت خاص. مدافع بسیار خوبی نسبت به صاحب و اعضای خانواده وی می‌باشد تا جایی که حتی برای دفاع از قلمرو وی تا پای جان می‌جنگد. در گذشته بدلیل قدرت و مهارت زیادش در جنگیدن با سایر سگها و دریدن گلوی آنها شهرت زیادی در میان مردم داشت. به هرحال اگر پیت‌بول را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می‌کنید بهتر است تا از سنین تولگی وی را اجتماعی کرده و تحت آموزشهای لازم قرار دهید.

برای آشنایی با دیگر گونه‌های تریر کلیک کنید:

آشنایی با سگ‌های تریر

وزن و ارتفاع

وزن در نرها و ماده‌ها: (50-10) ک.گ 

ارتفاع در نرها و ماده‌ها: (56-46) س.م

پیت بول تریر

مشکلات سلامتی سگ امریکن پیت بول تریر

غالباً سگ سرسخت و سلامتی است اما بعضی از آنها دچار مشکل در مفصل ران، آب مروارید و نارسایی قلبی، حساسیت به چمن می‌شوند.

شرایط نگهداری پیت بول تریر

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد به شرط آنکه در طول روز به مقدار معینی فعالیت بدنی داشته باشد اما در اماکن عمومی از قلاده استفاده کنید تا از جنگیدن آنها با سایر سگها جلوگیری بعمل آید. پر جنب و جوش است و آب وهوای گرم را ترجیح می‌دهد.

فعالیت بدنی

به میزان معقولی به فعالیت بدنی نیاز دارد.

امریکن پیت بول تریر

طول عمر

حدود 12 سال.

آراستن

پوشش خارجی صاف و کوتاه پیت بول باری آراستن ساده است. برس کشیدن منظم و استحمام و یا استفاده از شامپو خشک در مواقع اضطراری پیشنهاد می‌شود. ریزش مو در این نژاد منوسط می‌باشد.

تعداد توله‌ها

بین 5 تا 10 توله.

توله امریکن پیت بول تریر

تاریخچه امریکن پیت بول تریر

نشأت گرفته از بول (وابسته به خانواده بولداگ) با سگهایی از دسته تریر می‌باشد. تاریخچه این نژاد بی‌تردید به دوره جنگ سگها باز می‌گردد. قدرت و سرسختی این نژاد در میان سایرین بی‌همتاست.

گروه

تریرها

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا