ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان

فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان ۱۳۹۸/۱/۱۰ 10:29:18 AM

محققین آمریکایی دریافته‌اند که ارتباطی منطقی میان فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان در انسان وجود دارد. به نظر می‌رسد تا محققین در حال یافتن ارتباطی منطقی میان رخداد برخی از انواع سرطان و فعالیت در مزارع پرورش طیور می‌یابند.

پرورش طیور با نژادی بدون پر و لخت

پرورش طیور با نژادی بدون پر و لخت ۱۳۹۷/۶/۱۸ 9:48:03 AM

یکی از موارد جدیدی که امروزه مطرح شده، پرورش نژادی از مرغ‌هاست که بدن آن‌ها کاملاً عاری از پر می‌باشد. این نژادها با نام‌های متفاوتی Featherless Chicken، Totally Naked Rooster یاد می‌شوند.

پوشک مرغ، به تجارتی پرسود در آمریکا تبدیل شد

پوشک مرغ، به تجارتی پرسود در آمریکا تبدیل شد ۱۳۹۷/۵/۲۹ 10:49:59 AM

در گذشته نگهداری از مرغ و جوجه محدود به کشاورزان و مناطق روستایی بود، اما انگار حالا نگهداری از مرغ و جوجه در آمریکا به یک مد و نمادی از شیک بودن و به روز بودن تبدیل شده است! یک زن آمریکایی تصمیم گرفت تا از این فرصت استفاده کند و...

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ ۱۳۹۶/۱/۱۷ 10:41:32 AM

کاهش تولید تخم‌مرغ ناشی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و حک نشدن قیمت روی این محصول عامل نوسان بازار و افزایش قیمت تخم‌مرغ است.

اختلاف قیمت تخم مرغ از مرغداری تا مغازه

اختلاف قیمت تخم مرغ از مرغداری تا مغازه ۱۳۹۶/۱/۱۶ 11:09:42 AM

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه تقریباً همه کشور درگیر آنفلوانزای پرندگان شده، از تفاوت فاحش قیمت تخم‌مرغ از در مرغداری تا مغازه‌ها انتقاد کرد.

آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار ۱۳۹۶/۱/۶ 11:03:34 AM

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به گرانی گوشت مرغ به علت تعطیلی کشتارگاه‌ها گفت: با توزیع گسترده گوشت مرغ، اجازه ندادیم وضعیت گرانی مرغ ادامه یابد.

پیش بینی قیمت مرغ در ایام نوروز

پیش بینی قیمت مرغ در ایام نوروز ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ 10:20:21 AM

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به کاهش قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته گفت: آنفولانزای مرغی تا حد زیادی مهار شده و قیمت هر کیلو تخم‌مرغ بدون تغییر نسبت به هفته گذشته باقی مانده است.

درگیری 24 استان کشور با آنفلوانزای پرندگان

درگیری 24 استان کشور با آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ 12:04:38 PM

یک مقام مسئول از درگیری ۲۴ استان با آنفلوانزای پرندگان خبر داد و گفت: وضعیت استان اصفهان بسیار وخیم است ضمن اینکه تولیدکنندگان نیز شرایط نامطلوبی در آستانه نوروز دارند.

اعلام قیمت جدید مرغ و مشتقاتش در بازار

اعلام قیمت جدید مرغ و مشتقاتش در بازار ۱۳۹۵/۱۲/۸ 12:29:17 PM

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن را در بازار اعلام کرد و گفت: قیمت این کالا نسبت به روزهای گذشته ۱۰۰ تومان ارزان شده است.

تخم مرغ در ۳ روز ۸۰۰ تومان گران شد

تخم مرغ در ۳ روز ۸۰۰ تومان گران شد ۱۳۹۵/۱۲/۷ 11:01:00 AM

به دلیل معدوم‌‌سازی ۱۰‌میلیون قطعه مرغ تخمگذار و افزایش مصرف شیرینی فروشی‌ها در شب عید، قیمت تخم‌مرغ در کمتر از ۳ روز کیلویی ۸۰۰ تومان گران شد که مرغ فروشان هم دنبال مرغ ۸۰۰۰ تومان هستند.

ممنوعیت مصرف مرغ و تخم مرغ های محلی در پی آنفلوانزای پرندگان

ممنوعیت مصرف مرغ و تخم مرغ های محلی در پی آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۵/۱۲/۷ 10:56:39 AM

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار داد: آنفلوانزای پرندگان در بیش از 15 استان کشور وجود دارد و مردم تا اطلاع ثانوی از مصرف هرگونه پرنده و تخم‌مرغ های محلی خودداری کنند.

1 2 3 4 قبلی بعدی 

عناوین اصلی