ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

خصوصیات زنبورعسل اروپایی و ایرانی

خصوصیات زنبورعسل اروپایی و ایرانی ۱۳۹۹/۴/۱۸ 12:20:42 PM

این روزها پرورش زنبورعسل به یک از حرفه‌های رایج و پرطرفدار تبدیل شده است چراکه معمولاً با سرمایه‌ای کم می‌توان به درآمد بالایی درست یافت.

مروری بر اصلاح نژاد زنبورعسل

مروری بر اصلاح نژاد زنبورعسل ۱۳۹۹/۳/۳۱ 11:59:11 AM

صنعت پرورش زنبورعسل دنیا توسط دو عامل بسیار مهم، یعنی جرب‌های Varroa و زنبورهای Africanized مورد تهاجم قرار گرفتند. ولی با انجام اصول اصلاح نژاد، مشکلات ناشی از این عوامل به‌طور کلی حل شد.

پیش نیازهای شروع زنبورداری

پیش نیازهای شروع زنبورداری ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ 1:25:08 PM

برای شروع زنبورداری پیش از هرچیز باید سوالاتی را از خود بپرسید تا متوجه شوید که آمادگی شروع این کار را دارید یا خیر؟ به شما کمک می‌کنیم پاسخ برخی ازین سوالات را راحت‌تر پیدا کنید.

وسایل مورنیاز برای زنبورداری

وسایل مورنیاز برای زنبورداری ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 3:48:32 PM

برای شروع کار زنبورداری نیاز به لوازم بسیاری نخواهید داشت. مهمترین این لوازم لباس کامل زنبورداری، دستکش، چکمه، دودی، اهرم و برس می‌باشند. در این نوشته به معرفی کامل لوازم زنبورداری خواهیم پرداخت.

مسمومیت زنبوران عسل توسط آفت کش های زراعی

مسمومیت زنبوران عسل توسط آفت کش های زراعی ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ 11:30:29 AM

هرساله بسیاری از کلنی‌های زنبورعسل توسط آفت‌کش‌ها زراعی دچار صدمه و یا نابودی می‌شوند. زنبورداران زیان‌دیده معمولاً با تغییر مکان کندوها واکنش نشان می‌دهند و یا حتی ممکن است به علت وسعت خسارات وارده مجبور به ترک این حرفه گردند.

ادعای زنبورداران مبنی بر بی‌کیفیتی "داروهای وارداتی" مورد پذیرش نیست

ادعای زنبورداران مبنی بر بی‌کیفیتی "داروهای وارداتی" مورد پذیرش نیست ۱۳۹۳/۳/۲۳ 10:50:59 PM

مهدی خلج با اشاره به ادعای زنبورداران مبنی بر رواج استفاده از داروهای قاچاق به دلیل کمبود دارو در کشور افزود: اگر زنبورداران از چنین مسله ای اطلاع دارند چرا آن را به یک دستگاه حاکمیتی که وظیفه قانونی‌ اش برخورد با این امر است، اطلاع نمی دهند؟

افزایش قیمت داروهای زنبورداری

افزایش قیمت داروهای زنبورداری ۱۳۹۲/۹/۵ 4:22:12 PM

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: در پی گلایه برخی زنبورداران از افزایش قیمت داروها، باید پاسخ داد که با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و وضعیت نرخ ارز، طبیعتا قیمت داروها نیز افزایش خواهد یافت.

عناوین اصلی