بساط مرکز غیرمجاز سگ برچیده شد+ تصاویر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی ماکی دام» به نقل از شهر، رضا قدیمی با اشاره به پاکسازی مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی از فروش غیرقانونی سگ‌ها گفت: مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی واقع در خروجی همت در بزرگراه آزادگان توسط عوامل اجرایی شرکت ساماندهی و نیروی انتظامی پاکسازی و ایمن سازی شد.

وی با بیان اینکه به دنبال بروز مشکلات و معضلات اجتماعی در حوالی مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی این طرح به مرحله اجرا درآمد، تصریح کرد: تجمع وسایل نقلیه، تشدید ترافیک، راه اندازی مسابقه، درگیری بین سگ‌ها، قمار بازی و غیره از جمله این معضلات بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران همچنین گفت: یگان‌های ناجا و اکیپ جمع آوری سگ‌های بدون صاحب نیز در این طرح مشارکت داشتند.

جلوگیری از حیوان آزاری و تجارت سیاه

وی با اشاره به اینکه حیوانات دارای حقوق قانونی و اخلاقی معینی ازجمله عدم آزار، آسیب و بازی‌های خطرناک هستند، خاطر‌نشان کرد: با این روش نه تنها حقوق حیوانات نادیده گرفته می‌شد، بلکه گونه‌ای از تجارت سیاه نیز در جامعه رواج می یافت.

قدیمی ادامه داد: بسیاری از کسانی که این سگ‌ها را خریداری می‌کنند، حتی یک صفحه کتاب نیز در زمینه شیوه‌های نگهداری و مراقبت از حیوانات نخوانده‌اند. در نتیجه پس از مدت زمان کوتاهی آنها را در سطح شهر رها می‌کنند و بدین گونه جمعیت حیوانات شهری افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به اینکه در این عملیات چندین قلاده سگ جمع آوری و محدوده به طور کامل پاکسازی شد، گفت: این طرح در هفته‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

حقوق حیوانات
تجارت سیاه حیوانات
مرکز خرید و فروش پرندگان
فروش غیرقانونی سگ‌
ساماندهی صنایع شهر تهران
مرکز غیرمجاز سگ