جربیل

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ جربیل حیوانی نسبتاً مستقل است، اگرچه پس از جلب اعتماد می‌توان با آن رابطه برقرار کرد. او جونده‌ای فعال است، حتی در طول روز، با آن که حیوانی دلپذیر برای مشاهده کودکان، پویا، کنجکاو و باهوش است، دوست دارد در ارتباط با محیط اطرافش مشارکت داشته باشد.

علاوه بر این، جربیل جونده‌ای است با غریزه گروهی قوی که باید به صورت گروهی در خانه زندگی کند تا بتواند شیوه زندگی خود در طبیعت را بازتولید کند. این حیوانات کوچک در واقع در جوامع کوچک و بسیار سلسله مراتبی زندگی می‌کنند که در آن ماده‌ها تسلط دارند و والدین با هم مسئولیت آموزش فرزندان خود را بر عهده می‌گیرند. بیایید با هم شخصیت و رفتار این جوندگان کوچک جذاب را کشف کنیم.

جربیل، جونده‌ای سرزنده، کنجکاو و باهوش

جربیل یک جونده بسیار کنجکاو و سرزنده است. او حیوانی پویاست و می‌داند چگونه در زمانی که سرپرستش هست فعال باشد. او در واقع با کمی توجه، صبر و عشق به راحتی رام می‌شود و علاقه دارد که زندگی‌اش را با انسان شریک شود، به همین دلیل است که قفس او باید در اتاق نشیمن قرار گیرد.

این حیوان در ابتدا و انتهای روز بیشترین فعالیت را دارد، در مواقعی که برای جا به جا شدن در طبیعت بسیار مناسب است، زیرا خنک‌تر است و شکارچیان کمتری وجود دارند. در نتیجه، اگرچه در طول روز زیاد استراحت می‌کند، اما جربیل برخلاف گونه‌های جوندگان شب‌زی مانند همستر، حیوانی فعال باقی می‌ماند که می‌توان آن را تا حدودی در طول روز مشاهده کرد.

همانطور که گفتیم جربیل بسیار کنجکاو است. او دوست دارد آزادانه در محیط خود پرسه بزند، حتی اگر به معنای به خطر انداختن خود باشد، به همین دلیل است که نظارت بر او و دور نگه داشتن او از منابع خطر، به ویژه سیم‌های برق، ضروری است. همچنین از منابع عطرهای مصنوعی و بوهای قوی خودداری کنید، زیرا حس بویایی آنها بسیار توسعه یافته است، 40 برابر بیشتر از سگ ها! شنوایی او نیز بسیار حساس است و امواج صوتی را از فواصل دور درک می‌کند.

جربیل، جونده تمیز

جربیل‌ها از داشتن یک قفس تمیز و تمیز بودن خود استقبال می‌کنند. غریزه طبیعی او را وادار می‌کند تا حتی در قفس از خود در برابر شکارچیان محافظت کند، به همین دلیل است که حفره‌های عمیقی را حفر می‌کند تا پنهان شود. او حتی تمایل دارد برای خوابیدن و غذا خوردن پنهان شود.

نیاز او به نظافت بسیار توسعه یافته است. او هرگز در لانه خود مدفوع نمی‌کند و در طول روز مرتباً خود را آراسته می‌کند. برای این کار پنجه‌هایش را با بزاقش مرطوب می‌کند و بدنش را می‌مالد.

در مورد دندان‌های جربیل باید بدانید که آنها خیلی سریع رشد می‌کنند. تنها در هفت روز، دندان شکسته به طور کامل رشد می‌کند. بنابراین او مجبور است تمام روز دندان‌های خود را بخراشد و سوهان بزند تا آنها را در اندازه مناسب نگه دارد. بنابراین هر چیزی را که می‌یابد می‌جود. برای کمک به او چیزهایی بدهید تا به دندان‌هایش آسیب نرساند.

جربیل، یک حیوان مستقل

جربیل حتی زمانی که اهلی شود، یک حیوان مستقل باقی می‌ماند. او واقعاً طرفدار در آغوش گرفتن نیست. با این وجود مهم است که اعتماد آنها را جلب کنید و همیشه به آرامی و بدون حرکات ناگهانی یا غافلگیرانه به آنها نزدیک شوید.

از سوی دیگر، می‌توانید با تغییر گاه به گاه عناصر قفس، کنجکاوی و اشتهای او را تحریک کنید. او از کاوش در همه چیز و تنظیم مجدد همه چیز به دلخواه خود لذت خواهد برد.

غریزه گله قوی

مانند بسیاری از گونه‌های جوندگان، جربیل غریزه گله‌ای بسیار توسعه یافته دارد. در طبیعت، در جوامع کوچک زندگی می‌کند و بازتولید این نیاز در اسارت ضروری است. بنابراین هرگز فقط یک جربیل را قبول نکنید، زیرا خیلی سریع از خستگی و تنهایی می‌میرد. او باید در یک گروه زندگی کند. در حالت ایده آل، چهار فرد همجنس و در صورت امکان جربیل‌هایی را که برای درک بهتر بسته به ویژگی‌های آنها با هم بزرگ شده‌اند، بپذیرید.

با این حال، هیچ قانون واقعی وجود ندارد، زیرا دو جربیل که به خوبی کنار می‌آیند می‌توانند ناگهان یکدیگر را بکشند. با این حال، این اتفاق نادر است. باید بدانید که جربیل‌ها اساساً جوامع مادرسالاری هستند که زنان در آن حکومت می‌کنند. هر گروه کوچکی در جامعه شامل یک گروه مسلط و یک یا چند نفر تحت سلطه است. وقتی یک جفت جربیل بچه‌دار می‌شوند، والدین و فرزندان به عنوان یک خانواده بسیار متحد می‌مانند. مردان در آموزش جوانان گاهی اوقات بیشتر از مادران شرکت می کنند.