ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 312
بازدید: 57107
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۳/۱۷ ساعت: 1:06:04 PM

تأثیر استفاده از داروی متاکم در درمان بیماری نیوکاسل

براساس گزارشات دریافتی از چندین فارم مرغداری در استان های مازندران و فارس، ترکیب دو داروی متاکم و سفتریاکسون، می‌تواند تا حد زیادی در درمان بیماری نیوکاسل مؤثر واقع شود.

بیماری نیوکاسل

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ براساس گزارشات دریافتی از چندین فارم مرغداری در استان‌های مازندران و فارس، ترکیب دو داروی متاکم و سفتریاکسون، می‌تواند تا حد زیادی در درمان بیماری نیوکاسل مؤثر واقع شود. (این مطلب صرفاً یک مقاله تحقیقاتی بوده و کارشناسان عزیز می‌توانند نظر خود را اعلام نموده تا در ذیل این مقاله منعکس شود.)

برای آشنایی بیشتر با بیماری نیوکاسل و راه‌های درمان آن کلیک کنید: آشنایی با بیماری نیوکاسل

مقدمه‌ای بر بیماری نیوکاسل: نیوكاسل یک بیماری عفونی و واگیردار است كه از یك نوع ویروس به وجود می‌آید و باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود. مرغ، خروس، بوقلمون، اردک و سایر پرندگان نیز به این بیماری مبتلا می‌شوند. ویروس نیوكاسل در انسان نیز ایجاد بیماری خفیف نموده به طوری كه باعث تورم ملتحمه چشم می‌شود. عامل این بیماری، پارامیكزو ویروس است كه به خوبی در جنین تخم‌مرغ رشد و تكثیر می‌یابد. شش هفته بعد از از بین رفتن علائم كلینیكی بیماری، ویروس را در فضولات و اعضاء درونی نمی‌توان یافت. خطر انتقال ویروس توسط لاشه كشتاری وجود دارد، ترشحات و مخاط چشم طیور آلوده منشاء ویروس می‌باشد. ویروس نیوكاسل نسبت به گرما فوق العاده حساس می‌باشد. پرندگان وحشی منبع آلودگی و انتشار ویروس بوده و شاید ویروس قسمتی از سیر تكاملی خود را در بدن این نوع پرندگان وحشی بگذراند.

نشانه‌های بیماری نیوکاسل در جوجه‌ها و مرغ‌های جوان:

وقتی بیماری نیوكاسل در یک مرغداری یا یک گله مرغ شایعه شد، نشانه‌های زیر در جوجه‌ها و مرغ‌های جوان دیده می‌شود:

سرفه و خرخره كردن و گاهی صدای شبیه به سوت كشیدن، ناله كردن تنفس نامنظم و مشكل یا دهان باز، كر كردن و كم شدن تحرک، از دست دادن اشتها، افزایش تشنگی در مراحل اولیه و فلج نسبی یا كامل، لرزش عضلات، تغییر جهت و چرخش و برگشت سر به پشت یا به زیر شكم، دور خود چرخیدن، معلق زدن و مرگ و میر در این جوجه‌ها فوق العاده بالا بوده و گاهی به صددرصد می‌رسد.

نشانه های بیماری نیوکاسل

نشانه‌های بیماری نیوکاسل:

بیماری نیوكاسل فوق‌العاده واگیردار بوده و دستگاه تنفسی و عصبی را مبتلا می‌كند. نیوكاسل بیشتر مرغ و خروس را مبتلا كرده و سایر گونه‌های طیور نظیر مرغ مروارید، اردک و بوقلمون را نیز مبتلا می‌كند.

علائم درمانگاهی بیماری نیوكاسل عبارتند از:

اسهال آبكی سبز رنگ و بدبو، از دست دادن اشتها، ناراحتی گیجی و خواب آلودگی، خروج ترشحات از بینی، صدای ناله و خس خس، تورم سر و گردن، پیچ خوردگی سر و گردن به یک سمت بدن. همچنین بال‌های طیور مبتلا به بیماری آویزان شده و پاهای آنها بر روی زمین كشیده می‌شوند. از دیگر علائم این بیماری حركت به دور خود چینه‌دان پر و كشیده، تشنج، فلجی و در نهایت مرگ می‌باشد. مرگ و میر جوجه‌ها فوق العاده بوده و گاهی به صددرصد می‌رسد.

در مرغ‌های تخم گذار نیز بیماری نیوكاسل باعث تولید تخم‌مرغ ناسالم و قطع تدریجی تخم گذاشتن می‌شود. بیماری نیوكاسل همچنین موجب نرم شدن پوسته تعدادی از تخم مرغ‌ها می‌گردد. تخم مرغ‌های كه مرغ‌ها در این مرحله از بیماری تولید می‌كنند، ناقل ویروس بیماری نیوكاسل بوده و ارزش جوجه‌كشی ندارند.

بیماری نیوكاسل در بوقلمون‌ها و جوجه‌ها در اشكال خفیف، شدید و حاد بروز می‌كند و با علائمی از قبیل فلجی، عطسه و سرفه‌های خشک همراه می‌باشد.

تشخیص بیماری نیوکاسل

فرم حاد بیماری را تا حدی می‌توان از روی نشانه‌های كلینیكی و كالبد گشایی تشخیص داد. ولی فرم مزمن بیماری به علت شباهت زیاد علائم آن با سایر بیماری‌های تنفسی اشتباه می‌شود. وقتی كه نشانه‌های تنفسی مربوط به بخش پائینی دستگاه تنفس باشد (نفس نفس زدن شدید) باید به بیماری نیوكاسل مظنون شد. سرعت انتشار بیماری نیوكاسل بهترین راهنما برای تشخیص آن است.

بیشتر بدانیم:

روش های نوین کنترل ILT در طیور صنعتی

مایکوپلاسما گالی سپتیکم (MG) یا CRD

آلودگی آسپرژيلوس در پرندگان

راه‌های شیوع و انتقال بیماری نیوکاسل

تلفات بسیار بالای بیماری نیوكاسل سبب شده است تا به راه‌های شیوع آن توجه زیاد شود. انتقال بیماری به طور طبیعی از راه ترشحات، فضولات، امعاء و احشاء پرندگان آلوده و نیز تماس آنها با طیور سالم صورت می‌گیرد. دستگاه گوارش و تنفس پرندگان به طور طبیعی مركز اصلی انتقال و حامل بیماری است. حمل و نقل مرغ‌های زنده – به خصوص آنهایی كه بیماری را پشت سر گذاشته‌اند می‌تواند یكی از عوامل انتقال بیماری از محلی به محل دیگر باشد و علاوه بر اینها، انتقال بیماری به وسیله كارگران، وسایل و ماشین آلاتی كه با مرغداری در ارتباط هستند، نیز صورت می‌گیرد. همچنین ویروس بیماری از طریق هوا و آب آشامیدنی آلوده انتقال می‌یابد. تخم‌مرغ‌های حاصل از مرغ‌های مادر آلوده به بیماری ممكن است باعث انتقال بیماری به داخل ماشین جوجه‌كشی و محیط اطراف شود.

عوامل انتقال بیماری نیوکاسل

آن دسته از مرغ‌های مبتلا به بیماری كه دوره اولیه (فاصله مبتلا شدن به بیماری و ظاهر شدن علائم) بیماری را می‌گذرانند، عامل مهم انتقال بیماری به شمار می‌روند. مرغ‌هایی كه حالت ضعف و ناتوانی پس از درمان بیماری را می‌گذرانند و یا بیماری را پشت سر گذاشته اند؛ در بعضی از موارد می‌توانند برای مدت طولانی ویروس بیماری را با خود حمل و پخش كنند. همچنین تخم‌مرغ‌هایی كه در طول دو تا چهار ماه پس از مبتلا شدن، از مرغ‌هایی كه سلامتی خود را پیدا كرده اند، جمع آوری شده اند، ویروس بیماری نیوكاسل را با خود همراه دارند.

واکسن نیوکاسل

راه‌های پیشگیری و كنترل بیماری نیوكاسل

مهمترین راه پیشگیری و مبارزه با این بیماری خطرناک، دور نگه داشتن طیور از ویروس عامل بیماری است. در چنین شرایطی اجرای قرنطینه (جدا نگه داشتن طیور حساس) همراه با رعایت كامل اصول بهداشتی، می‌تواند در كنترل بیماری بسیار مفید باشد. طیور حساس طیوری هستند كه پیش از این به بیماری نیوكاسل مبتلا نشده‌اند و یا از تخم مادر مبتلا به این بیماری به وجود نیامده باشند. از سوی دیگر برای جلوگیری از ابتلا و گسترش بیماری نیوكاسل فقط رعایت اصول بهداشتی كافی نیست. علاوه بر آن باید با انجام واكسیناسیون‌های لازم و به موقع، طیور را از مبتلا شدن به این بیماری نجات داد. باید توجه كرد كه درمان بیماری، در درجه آخر اهمیت قرار دارد.

این كار نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه نیست، بلكه موفقیت آن نیز بسیار كم است با كاهش امكان تماس ویروس بیماری و یا ورود آن به محیط پرورش می‌توان از شیوع این بیماری جلوگیری كرد. به طوركلی اگر پشگیری و كنترل بیماری نیوكاسل هدف باشد، باید با مدیریت بهداشت و واكسیناسیون در كنار یكدیگر به مورد اجرا گذاشته شود.

نیوکاسل و تأثیر داروی متاکم: اخیراً گزارشاتی مبنی بر استفاده از ترکیب دارویی متاکم و سفتریاکسون و تأثیر مثبت آن  در درمان بیماری نیوکاسل، از چندین مرغداری در استان‌های فارس و مازندران دریافت شده است.

پروتکل استفاده از متاکم و سفتریاکسون در طیور:

1گرم سفتریاکسون به ازای هر 150 کیلوگرم وزن پرنده

0.1 میلی گرم ملوکسیکام به ازای هر کیلوگرم وزن پرنده

برای 10000 قطعه پرنده:

متاکم

10000 ×  1Kg = 10000 Kg / 0.1 = 1000 mg / 20 mg/ml (Mel) = 50 ml   ͢   1 vial  قطعه پرنده

سفتریاکسون

10000 × 1Kg = 10000 Kg / 150 = 66 gr (Cef)   ͢   66 vialقطعه پرنده

توضیحات:

هر ویال متاکم حاوی 20 mg/ml ملوکسیکام می‌باشد.

با توجه به اثرات منفی استفاده از سفتریاکسون انسانی در دام و طیور (باقی‌مانده دارویی و ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی) و نیز اینکه در زمان تهیه این مقاله سفتیوفور بومی در ایران موجود نبوده است، از کارشناسان دعوت می‌شود که با تعویض سفتریاکسون با سفتیوفور ایرانی (سفتی پرین شرکت نصر) بر ارزش این مقاله بیافزایند. آماده دریافت داده‌های شما عزیزان هستیم.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:19
انتشار یافته:171
پوریا
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين 9:41:09 PM
سلام.لطفابگوییدمتاکم چه نوع دارویی است وبايد اونو ازکجا تهیه کرد.کل داروخانه های انسانی وحشیانه رو کشتم ولی هیچ کس نميدونم متاکم چيه؟ لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون.
دکتر دستجردی
۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور 12:00:30 PM
متاکم یک داروی ضد التهاب و برای استفاده بیماری های طیوری استفاده میشه. مثل نیوکاسل.
ناشناس
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ مرداد 7:50:41 PM
نیوکاسل یه ویروسی هست که در آزمایشگاه با ترکیب چند ویروس به عمد فرآوری گردیده برای رقابت که تکنولوژی پادتن آن در دست ابر قدرت دنیاست.ولی با درز اطلاعات کمی متوجه آن شدند که پادتن آن از عصاره گیاهان دارویی و کلسیوم کمک میگیرد
تهرانی مقدم
۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور 12:03:18 PM
مطلب تون خیلی عالی بود. لطفا اگه میشه تاثیرات دیگر داروی متاکم رو هم بفرمایید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:53:45 PM
متاکم یا ملوکسیکام یک ضدالتهاب غیر استروئیدی می باشد که در درمان عفونت های حاد تنفسی، درمان اسهال و نیز ورم پستان حاد به همراه آنتی بیوتیک در گاوها مصرف میشود.
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي 4:00:09 PM
خوب اگه فقط ضد التهاب هست چرا آسپرین رو پیشنهاد نمیدید
دنیا
۱۳۹۵ دوشنبه ۵ مهر 7:52:11 PM
تتراسایکلین اکسی وت چه ویژگی دارد؟؟؟باتشکررر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:55:02 PM
همان محلول اکسی تتراسایکلین تزریقی میباشد که برای عفونت های ناشی از میکروارگانیسم های حساس به اکسی تتراسایکلین شامل بروسلا، پاستورلا مولتوسیدا، اکتینومایسس و... موثر میباشد.
مهندس ودیعی
۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر 9:02:30 AM
تشکر از پست عالی
سلطانی
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۰ مهر 4:52:31 AM
اسپرین c ایا در بیماری نیوکاسل تاثیر دارد؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:51:54 PM
خیر تاثیری ندارد
حامد
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۲ آبان 11:58:40 PM
سلام_فرمودین به درجه دما حساسیت دارد آیا افزایش دما میتونه بهبود بخش باشه؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 3:38:37 PM
ویروس عامل بیماری به حرارت بسیار زیاد، حساس میباشد و افزایش دما تاثیری در بهبود ندارد.
رحیمی
۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي 8:36:32 AM
با سلام و ارادت. بزرگوار ایا بعد از درمان‌ هم ویروس در بدن پرنده باقی خواهد ماند یاخیر؟ ایا با وجود درمان، در سال بعد هم این بیماری با شروع سرما دوباره در پرنده بروز خواهد کرد؟ (به طور مثال در تخم پرنده برای نسل بعد انتقال می یابد؟) تا چه مدت پس از درمان از تخم پرندگان برای تکثیر نمیتوان استفاده کرد؟ از دانش و تجربه ای که در اختیار عموم نهاده اید سپاسگزارم.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 4:31:18 PM
بعضی از پرندگان پس از درمان می‌توانند تا مدت طولانی ویروس را در بدن خود حمل و در محیط اطراف پخش کنند. پرنده‌ای که به بیماری نیوکاسل مبتلا شده و درمان می‌شود نسبت به این بیماری مقاومت پیدا خواهد کرد. همانطور که در متن اشاره شده است تخم‌مرغ‌هایی كه در طول دو تا چهار ماه پس از مبتلا شدن، از مرغ‌هایی كه سلامتی خود را پیدا كرده‌اند، جمع‌آوری شده‌اند، ویروس بیماری نیوكاسل را با خود همراه دارند.
مسعود
۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن 11:24:51 PM
سلام مرغهای من بی اشتها و صای نفسشون زیاد شده ولی علایم دیگه ی نیوکاسل را ندارند خوهشا راهنمایی فرمایید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 3:55:19 PM
در بیماری نیوکاسل لزوما همه علائم باهم دیده نمی‌شوند و در فرم تنفسی بیماری فقط ممکن است نشانه‌های درگیری سیستم تنفسی مانند ترشحات و خس خس کردن و... دیده شود. اما علائمی که عنوان کردین در بسیاری از بیماریهای تنفسی طیور دیده می‌شود و علامت اختصاصی بیماری نیوکاسل نمی‌باشد. حتما برای اطمینان به دامپزشک مراجعه فرمایید.
سیدرضا
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۰ بهمن 4:09:58 PM
باسلام.ایاداروی مولوکسیکام دردروخانه های انسانی پیدا میشود؟برای کبوتر میشود استفاده نمود؟کبوتری دارم که دوماه است که نیوکاسل گرفته فضله ان خوب شده ولی پیچش گردنش هنوز باقیست وتوانایی دان خوردن رادارد .ایا اداروی نامبرده فوق میتواند تاثیری داشته باشد؟لطفا راهنمایی بفرمایید.اززحمات جنابعالی کمال تشکر دارم
شهاب موری
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 4:43:25 PM
در تابستان آیا برای کبوتر ها کولر گازی باشه یا پنکه یا کولرآبی؟ کدام یک بهتر است ؟ کبوتر تا چقدر گرما را تحمل میکند؟
مهدی
۱۳۹۵ جمعه ۲۲ بهمن 1:00:19 PM
سلام ممنون از اطلاعاتی که فرمودید موفق وپیروز باشید ...
پونه
۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۲ اسفند 2:04:36 PM
یه کبوتر پیدا کردم و پیش دوتا دامپزشک بردم، هر دو گفتن نیوکاسل داره. ولی با آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین بعد از یک هفته خوب شد. آنتی بیوتیکش رو هر دو ساعت همراه با مولتی ویتامین ریختم تو دهنش به مدت سه روز بعدش فقط مولتی ویتامین رو بهش خوروندم سه بار در روز و آنتی بیوتیکش رو تو آبش ریختم. از روز پنجم که به غذا خوردن افتاد آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین رو فقط تو آبش ریختم. غذا هم روزای اول فقط بلغور گندم بهش خوروندم دوبار در روز بعد که اشتهاش باز شد ارزن هم اضافه کردم.
حسین
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت 2:59:24 AM
سلام،دمت گرم کارت درسته کاری که خود آدم درست میدونه وبا پشتکار انجام بده درست میشه دکترای الان کاربلد نیستن خیلی مریضی پرندگان بوده دکترا گفتن خلاصش کن بهشون از نظر غذا وبهداشت رسیدگی کردم خوب شدن مگر خیلی حاد بود ودوستایی که میاوردن به علائم اولیه توجه نمیکردن من حیواناتم رو زیر نظر دارم کوچکترین حرکت مشکوک جدا میکنم ودستی غذا ودارو میدم البته موارد حادی مثل نیوکاسل داشتم با قرنطینه وغذادهی خوبشون کردم بازم خوشحالم که حیوونت تلف نشد خیر کارتو میبینی یه نکته کارایی که انجام اتجام دادیو بنویس
محمدجعفری
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين 9:30:19 AM
باسلام من درشهراراک هستم داروی متاکم راهیچکس نمیشناسد.ضمن اینکه خواهش میکنم اگراسم دیگه ای داره لطف کنیدبگید.لطف کنیدمقدارشوبرای هرمرغ راهنمایی کنیدوآیاتزریقی است یاخوراکی .؟ممنون میشم جواب بدید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت 11:39:19 AM
با سلام دوست عزیز همانطور که در اصلاحیه انتهای خبر مشاهده می‌کنید، داروی جدید سفتی پرین شرکت نصر در بازار موجود می‌باشد.
محسن
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ ارديبهشت 12:20:59 AM
سلام مرغ و خروس های من بیمار شده هنگام نفس کشیدن صدای خر خر بلند میکنند ناله میکنند با دهان باز نفس میکشند و هر 5-10 ثانیه سرفه میکنند اسهال سبز و سفید دارندو هنگام نفس کشیدن گردن خود را خم و راست میکنند ولی آبریزش بینی ندارند آیا به بیماری نیوکاسل مبتلا شده اند؟؟ خواهشا زود جواب بدهید
رحماني
۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت 4:16:14 PM
با عرض سلام شب گذشته دوتا از جوجه هاي من در خانه علايم نيوكاسل رو داشتند كه يكي از انها صبح بهتر شد و الان فقط مدفوع سبز رنگ داره ولي جوجه ي ديگر حالاتي بد دارد زبانش انگار جدا شده،چشماش باز نميشه ميلرزه و فقط ما جدا كرديم اينهارو الان چه كاري بر مياد از دست ما؟
پیام
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت 1:34:06 AM
چه اندازه به هر کبوتر استفاده کنیم ایا تزریقی یا خوراکی.ممنون
هاجر
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت 6:20:46 AM
بنده ی جوجه بلبل دارم ک ب بیماری نیوکاسل مبتلا شده و ب دام پزشک مراجعه کردم به بنده ب سری دارو و مولتی ویتامین داد ک باید با غذاش مخلوط کنم بنطر شما این بیماری درمان دارد؟ومدت زمان این بیماری چقدر است
دکتر نوربخش
۱۳۹۶ چهارشنبه ۳ خرداد 4:23:25 PM
من به این داروها اعتقاد ندارم- خودم توانسته ام با ترکیبی از برخی از مواد تلفات 1500 قطعه ای نیوکاسل را درمان کنم.
نگین
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد 11:54:28 AM
سلام.به جای پز دادن لااقل میگفتی از چه ترکیبی استفاده کردی خوب شدن بقیه هم استفاده کنن، پز دادن و ادعا فایده نداره.تامیشه شماها که اسمتون دکتره درد مردمو دوا کنین
جواد رشیدی
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير 2:08:13 AM
سلام فارم من دچار بیماری نیوکاسل کله چکشی شده لطفا راهکار بدهید
mo mo
۱۳۹۶ جمعه ۲۳ تير 8:02:22 AM
من به جز متاکم و سفتریاکسون با ترکیب سه تا دارو باهم تونستم راه درمان نیوکاسل رو پیدا کنم تا حدود90%اگه از نوع عصبی نباشه خوب میشه
mahtab
۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير 10:01:08 AM
خب معرفی کنید اون سه تا دارو رو...
Afshin
۱۳۹۶ جمعه ۳۰ تير 1:13:36 PM
با عرض سلام ... کبوتری که دچار فلجی ناشی از نیوکاسل شده است . ایا درمان میشود یا باید این را بیرون انداخت
reza
۱۳۹۶ جمعه ۶ مرداد 8:31:16 PM
سلام و شب بخیر من تعدادی مرغ و جوجه دارم.لطفا بگید برای بیماری انفولانزا و نیوکاسل چه برای واکسن و چه برای درمان این دو بیماری از چه دارویی و به چه مقدار استفاده کنم.تا حالا تلفات زیاد دادم.( به زبون ساده ). قبلا از دامپزشک می گرفتم ولی هزینه بالایی داره
ن-ج
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ مرداد 12:32:58 PM
همه حرف میزنن راه درست رو نمیدن
م ت
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 7:49:06 AM
دارو تزریقی است یا خوراکی؟ ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 9:34:59 AM
همانطور که در توضیحات انتهای مقاله می‌بینید، داروی سفتی پرین (پودر استریل قابل تزریق) امروزه جایگزین این داروست.
ناشناس
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 4:38:35 PM
من یک فارم مرغداری دارم الان علائم نیوکاسل رو دیدم، باید چه دارویی مصرف کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 9:56:46 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
مهدی
۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد 10:34:19 PM
جون عزیزت بگو واسه نیوکاسل چی خوبه جوجه خروس لاریم همه چیزمه داداش ی عمر دعات میکنم ب قرآن
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 9:59:16 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
ناشناس
۱۳۹۶ شنبه ۱۸ شهريور 9:05:39 PM
سلام دوستان آنتی بیوتیکی که گفتین اسمشو بگین... ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:56:55 AM
هر دارویی باید با تجویز دامپزشک مصرف شود. با اینحال برای مصرف طیور «انروفلوکساسین» مناسب می‌باشد.
پ-ک
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور 5:33:01 PM
سلام من دو مرغ و یک خروس دارم.یکی از مرغ های من حدود یک ماه پیش سرش به عقب برگشت و خود به خود بعد چند روز خوب شد اما گیج بود تا اینکه حالا چند روزی چرت میزنه،خیلی تشنست و تقریبا بی اشتهاست و تحرکش هم خیلی کم شده. خواستم بدونم آیا مرغ من نیوکاسل داره یا بیماری دیگه ای شبیه به نیوکاسل داره؟ و چه راه های برای درمان سریع ترش وجود داره؟ لطفا بهم سریع جواب بدید تو رو خدا.....من مرغم را خیلی دوست دارم و نمیخوام بمیره،ممنون.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:59:06 AM
سلام، قبل از هر چیز به شما تاکید می‌کنیم که به دامپزشک مراجعه کنید. به احتمال زیاد مرغ شما به نیوکاسل غیرحاد دچار شده بوده و خودبخود بهبود یافته، اما حال که علائم دوباره برگشته حتماً باید توسط دامپزشک معاینه شود... ((--توجه کنید که یکی از علائم بارز نیوکاسل اسهال سبز می‌باشد.))--
مجید
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور 5:44:52 PM
با سلام ببخشید، برای درمان بیماری نیوکاسل مولتی ویتامین و آنتی بیوتیک باید مربوط به دام باشه یا نه معمولی باشه؟ لطفا لطف کنید پاسخ من را هر چه سریع تر بدید، با تشکر از سایت خوبتون.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:54:57 AM
سلام، قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. با توجه به دوزهای ذکر شده بهتر است که از داروهای دامی استفاده شود، اما می‌توانید با دوز کمتری از داروهای انسانی هم استفاده کنید.
حمید
۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر 4:20:16 PM
سلام من دوتا از کفترام صبح خوب بودن ظهر یهویی بالاشون پاین افتادن سینهاشونم خیلی تیغ کشیدن راه حل بدین ممنون میشم
ناشناس
۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر 5:45:51 PM
مرغداری دارم بیماری تنفسی برونشیت گرفته تلفات شدید.چه باید کرد؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۶ مهر 12:42:35 PM
درود... برای آشنایی با بیماری برونشیت و راه‌های درمانش به خبر 2057 در لینک: ـــــــــــــــــــــــــــ http://www.ajandam.ir/fa/news/2057/پیشنهادات-درمانی-برونشیت-عفونی-در-طیور ـــــــــــــــــــــــــــمراجعه کنید.
ناشناس
۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر 6:09:42 PM
داروی مختص می خوام خواهشن اسم وراهنمای مصرف را بگید منتظرم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر 10:14:03 AM
پودر استريل تزريقی سفتی پرین محصولی از شرکت نصر
ویدا بیگدلی
۱۳۹۶ شنبه ۱۵ مهر 10:22:17 PM
سلام .توروخدا کمکم کنید .جوجه اردکم نیوکاسل داره و نفسش به زور بالا میاد و اصلا حالش خوب نیست .ببچاره داره عذاب میکشه .آنتی بیوتیک انسانی ( آموکسی سیلین ) و ب کمپلکس دارم چه جوری بهش بدم ؟ حالش خیلی خرابه طفلکی. توروخدا کمکم کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر 10:13:04 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
مهران
۱۳۹۶ جمعه ۲۱ مهر 9:37:11 AM
سلام ممنون بابت راهنمایی هاتون فقط یه لطف کنید بگید این داروی سفتی پرین رو کجا میشه تهیه کرد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ شنبه ۲۲ مهر 10:48:29 AM
درود... می‌تونید از داروخانه‌های دامپزشکی تهیه کنید. ولی حتماً قبل از مصرف با دامپزشک مشورت کنید.
مهراز
۱۳۹۶ شنبه ۲۲ مهر 11:37:25 PM
باسلام، ببخشیدمن 5تا مرغ وخروس تزئینی دارم که یکیشون چندماهه که سینش خس خس میکنه، طوریه که خیلی کم صدای قدقدکردنش میاد و هرازگاهی هم سرفه میکنه ولی خرد وخوراکش خوبه. واکسن آنفولانزا و نیوکاسل هم ی ماه پیش بهش تزریق کردم وهمچنین بادامپزشک هم صحبت کردم ی قطره بهم داد که گفت یک هفته بهش بده خوب میشه ولی امروزکه ی هفته میگذره هنوزخوب نشده؟ ممنون میشم که سریعا راهنمائیم بکنین.باتشکر
رامین
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 3:49:48 AM
سلام ببخشید من مرغداری دارم یکی ازسالن هام درگیرنیوکاسل شدن آیای بقیه سالنها درگیر مشکل می شوندیانه ممنونم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 10:35:54 AM
درود... اگر موارد بهداشتی را رعایت کرده و کارگران قبل از ورود به سالنها عملیات ضدعفونی را به درستی انجام دهند، می‌توانید از انتقال بیماری به دیگر سالنها جلوگیری کنید.
امان الله
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 1:57:14 PM
با سلام ودرود خدمت شما من مرغداری دارم از دو روز قبل علایم نیوکاسل پیدا شده میخواستم راهنمایی کنید چگونه درمان میشه با احترام فراوان
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 2:27:22 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
رامین
۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان 12:36:38 AM
باسلام مجدد ببخشید سالنی که درگیر نیوکاسل باشدتاچندروز احتمال انقال به سالنهای بعدراداردواگر۶روزاززمانش بگذرداحتمال داردبقیه سالنها درگیراین بیماری شوند
علی
۱۳۹۶ شنبه ۶ آبان 8:27:19 PM
بنده یک واحد مرغداری ۲۰هزاری دارم شهریور سالنها یکی پس از دیگری نیوکاسل گرفتن دونوع آتی بیوتیک بدستور پزشک فارم دادم افاقه نکرد. لازم به ذکراست در روزهای اول بیماری بدستور یک دکتر دیگر واکسن ویتاپست دادم خیلی کمکم کرد، در ساعتهای اولیه استفاده از الکل ۹۶درصد خوراکی یک لیتر در۳۰۰لیتر به اضافه عسل به مقدار لازم ۹۵درصد به درمان کمک می‌کند.
مهسا
۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان 11:07:05 AM
سلام. عروس هلندی من چند روزی هست دکتر گفته به این بیماری مبتلا شده. راه درمان داره؟؟ :(
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان 11:54:07 AM
سلام... پیشنهاد می‌کنیم درمان خانگی‌ای را که در پاسخ دو نظر قبل از شما آمده‌است را انجام بدید. امیدوارم که موثر باشد.
امیر
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۵ آبان 1:06:32 AM
باسلام ببخشید دوره‌ای که درگیر نیوکاسل باشد برای دوره‌ی بعدش چند روز باید سالن خالی باشد و اگر کمتراز ده روز باشد احتمال دارد دوباره درگیر بیماری نیوکاسل شود
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ آبان 11:43:52 AM
سلام... پس از تخلیه، ضدعفونی و دود دادن سالن ((--برای کشتن ویروس نوکاسل باید از دود استفاده کرد))--، به مدت 24 ساعت دربهای سالن بسته بماند، به مدت 4-5 روز هم دربها و پنجره ها را باز کرده تا هوای سالن عوض شود. پس از اینها می توان مرغ های سلامت را به سالن منتقل کرد.
Hosen
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 3:51:19 AM
سلام اردک من2روزاشتها نداره ،،همش کز کرده،،پرهاش اویزون شده نفس نفس نفس میزنه صداشم درنمیاد،،چیکارکنم،مولتی وتتراساکلین دادم اما اثری نداشته،،
ایمان محمدزاده
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 7:19:34 PM
سلام من یک سالن پرورش بلدرچین داریم هروز تعداد کمی از بلدرچینها میمردن امروز متوجه شدم اسهال سبز وابکی دارن ایا جوجه های بلدرچین نیوکاسل گرفتن تو رو خدا راهنمایی کنیید تمام سرمایه زندگیمون همین سالنه راهکاربدین ممکنه بقیه جوجه هام بگیرن
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان 10:06:58 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب (با نسبت 1/1000) و آنتی بیوتیک+آب (1/1000) به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
مجتبی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ آبان 8:24:37 PM
سلام..چندتا ازکبوترای من پاهاشون گرفته لنگ شدن یا بالاشون گرفته باید چ‌کنم
محسن
۱۳۹۶ جمعه ۱۰ آذر 3:48:08 PM
ممنون بابت رهنمایتون مصرف ماست برای نییوکاسل به چه نحویه ؟ سپاس
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ آذر 2:30:35 PM
پس از مصرف داروهایی که توسط دامپزشک تجویز شده است. برای میکروب‌زدایی بهتر می‌توان از ترکیب یک حبه کوچک سیر با یک لیوان ماست استفاده کرد. نحوه استفاده می‌تواند به شکل‌های زیر باشد: _به صورت قطره‌چکانی داخل حلق _ یا مخلوط در آب نوشیدنی _ یا کمی نان با ماست مخلوط کنید و به مصرف پرنده برسانید ((--این راه بهترین راه است))--
هلن
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ دي 10:00:38 AM
مرغم نزدیک دوهفته سرش میچرخه ولرزش داره اما غذا خوب میخوره اسهال هم نداره آیا خوب میشه دارو چی بهش بدم برای خوب شدنش
دکتر رضوی
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ دي 1:22:36 AM
هیچ یک از این کارا جواب نخواهند داشت نیکاسل در هفته اول رشد تصاعدی داره و در صورت مقاومت گله بعد از مرگ و میر سی درصد گله باز به شکل اولش برمیگرده ده ها بار این روشهارو امتحان کردیم بهترین راه پیشگیریه
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي 4:13:02 PM
کدوم پیشگیری وقتی واکسن ها جواب نمیدن و نیوکاسل تو ایران اپیدمی شده
فرزاد‏ ‏فتاحی
۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي 2:12:15 AM
باسلام‏ ‏ودرود‏ ‏برشما‏ ‏اسم‏ ‏انتی‏ ‏بیوتی‏ ‏چیه‏ ‏وازدارو‏ ‏خانه‏ ‏انسانی‏ ‏میشه‏ ‏تهیه‏ ‏کرد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي 9:45:05 AM
با درود بر شما..... آنتی‌بیوتیک‌ها نامهای تجاری مختلفی دارند، در قسمت جستجوی سایت کلمه "آنتی بیوتیک" را بزنید نام چند محصول را خواهید دید.
رسول
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن 7:28:47 AM
ببخشید دوره نیوکاسل چند روز است
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن 9:57:56 AM
علائم بیماری نیوکاسل در دوره کمون 15-2 روز و بطور معمول 6-5 روز است و دوره بیماری 14-10 روز می‌باشد.
حسین
۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن 12:45:16 PM
سلام . من یک کبوتر دارم الان چهار روز نیوکاسل گرفته گردنش میلرزه فقط آب میخورد غذا نمیخوره لطفا اگه راه درمانی دارید بگید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن 10:25:39 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
بنیامین
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن 12:30:18 AM
سلام، ممنون از زحمات شما ببخشی من یک طوطی گرین چیک شش ماهه دارم که به نیوکاسل حدود یک ماه هست مبتلا شده، یعنی چهار هفته هست که ما چهار شنبه یک نوبت وپنجشنبه یک نوبت دیگه به این پرنده توسط دامپزشک آمپول آنتیبیوتیک میزنیم! البته به گفته ی پزشک و امروز به همراه آمپول واکسن هم بهش زدن ! ولی حالش الان خیییییییییلی بده هم تشنج میکنه ، هم گردنش میپیچه، هم پرهای ژولیده داره و..... من دارم تمام تلاشموبرای بهبود این کوچولو میکنم! به طوری که بخشی از زندگی کل خانواده رو مختل کرده.... شبها نمیتونه داخل قفس بخوابه، چون از روی میله سقوط میکنه وداخل میله ها در اثر تقلا گیر میفته، وچون بسیار دستی ووابسته هست مجبورم زیر پتو کنار خودم بخوابه! البته مادرم از این موضوع بسیار نگران و شاکی هست ! این برنامه ی شب در روز هم تکرار میشه چون باید داخل دستها باشه وهیچ صدایی نباشه که تشنج نکنه وآسیب نبینه... غذارو هم چون نمیتونه بخوره مخلوط پسته وگردو وبادام و تخمه پوست کنده شده ودر آب خیس خورده رو با نوک قاشق به صورت پودر در میاریم و به همراه سرلاک وسرنگ داخل دهانش میریزیم... البته قطره مولتی ویتامین، ودوتا قطره ی دیگه که پزشک تجویز کرده رو هر کدام را فقط یک روز ویک قطره را داخل این معجون میکنیم وبهش میدیم! ببخشید خیلی پرحرفی کردم از شما تقاضامندم چون وابستگی شدید نسبت بهش داریم مارا یاری کنید ! خیییییییییلی درد میکشه ..... ممنون ومتشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن 10:03:08 AM
دوست عزیز بهترین درمانگر پرنده شما دامپزشکی است که از نزدیک طوطی را دیده و معاینه کرده است... پس اطمینان داشته باشید که راه‌حل‌های درمانی ایشان بهتر از پیشنهادات ماست...
شکیبا
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن 9:26:51 PM
مرغ تخم‌گذار دارم چهار فوتی داشتم به نیوکسل مبتلا هستن برای درمانش ازچه راهی پیش برم ایا واکسن الان تاثیرگذارهست؟ دوره این بیماری تاچه مدت است؟ من هردویاسه روز یه تلافاتی دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
میثم میراکبری
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن 12:26:55 PM
با سلام من چند تا مرغ دارم بیماری نیکوسل گرفتن یکی امروز مرد بقیه رو امپول پیشگیری زدم ایا جلوی بیماری رو میگیره یا نه مرغام شدیدا خس خس میکنن واز دماغشون اب میاد لطفا زود راهنمای کنین
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن 12:59:59 PM
سلام... دوست عزیز همونطور که خودتون فرمودین آمپول "پیشگیری"... واکسن‌ها برای "پیشگیری" بکار میرن و پس از شیوع بیماری نه تنها کمکی نکرده که وضعیت را وخیم‌تر نیز می‌کنند. برای تشخیص صحیح بیماری هم نیاز هست که دامپزشک از نزدیک معاینات را انجام دهد.
ریحانه
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد 7:42:17 AM
سلام تورو خدا جوابمو بدین کبکم یک سالشه ولی دوروز گردنش خم شده پایین تعادل نداره چیزی نمیخوره فقط چشماش بازه چیکارش کنم خوب نمیشه؟دیگه مثه قبل نمیشه ؟؟دارم دیوونه میشم
سید مهدی
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن 1:02:18 PM
به جز دارو چه چیزهای دیگری هستن که نیوکاسل رو از بین یا کمی بهبود میبخشه مثلا سیر وماست رو شنیدم که میشه به مرغ مریض داد باز چیزی هستش که بنده به مرغام تجویز کنم باتشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن 1:04:44 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم برای تشخیص دقیق بیماری حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب (با نسبت 1/1000) و آنتی بیوتیک+آب (1/1000) به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. مصرف سیر+ماست نیز برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
علیرضا
۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند 10:11:54 AM
سلام من مرغ هام مبتلا به بیماری نیوکاسل شدن میخواستم بدونم خوب نمیشن؟ چیکار کنم ؟
علی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:08:40 AM
سلام مرغم اول یه پاش فلج شد الان دوتا پاشه،،،تخم هم چهار روزه نذاشته،،،این درمان آنتی بیوتیک با مولتی ویتامین جواب میده ؟؟؟؟
علی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:09:02 AM
تخم مرغ بیمار ،،بیماری رو به انسان منتقل میکنه ؟؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:50:44 AM
پرنده ای که به نیوکاسل مبتلاست، تخمگذاری نمی‌کند.
فرزان
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:11:27 PM
داروی نیوکاسل برای غاز آیا ضرر دارد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:51:06 AM
نه ضرری ندارد و باید برای همه پرندگان مصرف شود.
عطیه
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:12:10 PM
سلام تروخدا من عروس هلندی ام همین رو گرفته من عاشقشم نمیدونم براش چیکار کنم تروخدا راه حل بهم بگین
ف.ج
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:12:30 PM
سلام.من دوتا خروس دارم و دوتا مرغ یکی از مرغام چن وقته زیاد تحرک نداره و راه زیاد نمیره البته سنش هم 4سال شده و اینکه تخم هم نمیزاره چیکار باید کرد؟؟؟ و اینکه خروس بزرگترم که 5 سالش شده الان دوروزه ی چشمش بسته شده و پلکش و به زور باز میکنه یا اصلا باز نمیکنه امروز دیدم اون خروس کوچیکتره اینو زده و خون آلودش کرده من باید چیکار کنم؟؟؟ چشمش هم که از قبل بسته بود و الانم که زخمی شده ایا علائم نیوکاسل هست که چشمش بسته شده یکی از چشماش لطفا پاسخ بدین برای من مهمه مچکرم
رضا
۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت 10:18:52 AM
سلام من یه مرغدارم که طی دودوره مرغداری همه زندگیم رفت الان سالن 15000هزاری که داشتم 4000موندن ولی همونا هم شبی 200تلفات دارن الان 8روزه درگیرن همه جور توشون پیدامیشه ازدهنک زدن تافلج شدن متورم شدن سرچشم توروخدا اگه راهکاری هست کمکم کنین آخه بیمه نداشتم دارم ورشکست میشم.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت 11:21:00 AM
سلام، بعد فراهم آوردن شرایط مناسب در مرغداری شامل: بهداشت و ضدعفونی کامل، تهویه مناسب هوا، خرید جوجه از مراکز مطمئن و سالم، استفاده از داروهای پیشگیری کننده و واکسنها و... اگر مرغ‌های شما بازهم دچار بیماری شدند حتما قبل از هرکاری باید به دامپزشک مراجعه کنید، دامپزشک با بازدید و گالبدگشایی تشخیص دقیق داده و بهترین راه درمانی را نشان خواهد داد. اگر پرنده های شما فلج شده و اسهال سبز دارند ممکن است به بیماری نیوکاسل دچار شده باشند، و راه درمانی برای آنها وجود نداشته باشد.
رضا
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 1:51:40 PM
سلام عزیز جان من یه فارم ۴۰هزاری دارم الان هشت روزه درگیرم منهم حالم بهتر ازتو نیست مرغداری یعنی غمار یه روز میبری یه روز میبازی ناراحت نباش
پژمان
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت 10:18:46 AM
سلام.دوست عزیز یه خروس لاری دارم یک سالشه مدت پانزده روزه نمیتونه روپاهاش وایسه یه جورای پاش فلج شده ولی اززمین جداش میکنی پاهاشو تکان میده وبه زیر رانش دست میزنی انگارنیشگولش میگیری وپاهاشو تکان میده ..اشتهاشم خیلی خوبه .مدفوع اش ابکی نیست ولی سبزرنگه ..ایراد تنفسی ام نداره فقط نمیتونه روپاش وایسه .ایا به نظر شما بیماری نیوکاسله .؟ اگه راه درمانی هست ممنون میشم کمکم کنید تشکر
محمد کاظم
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت 10:18:05 AM
۵۰تا مرغ دارم سر گیجه خس خس اسهال سبز دارن ب احتمال زیاد نیوکاسل هستش برای درمان سریع چکار کنم حدود ۲۰تا هم مردن
سارا
۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت 10:19:19 AM
سلام من دو تا مرغابی دارم یکیشون از چند روز پیش کمی بیحال بود اما اشتها داره و غذا میخوره از یک روز پیش متوجه شدم یه پاش لنگ میزنه و نمیتونه راه بره و زود به زود هنگام راه رفتن میشینه . بردمش دام پزشک گف احتمال میده بیماری نیوکاسل و گرفته باشه . بهش داروهای تقویتی ویتامین cو‌Aو پروبیوتیک و آنتی بیوتیک انترو رو داد. میخواستم بدونم درمانش درسته؟ و اینکه امکان بهبودی چقدره با توجه به اینکه فقط لنگ میزنه و اشتهای خوبی داره ؟ و سوم اینکه برای اون یکی مرغابی چکار کنم ؟ میتونن دو تا مرغابی کنار هم باشن یا جداشون کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد 9:56:50 AM
سلام وقت بخیر مرغداری دارم۲۰هزارتائی یکی از سالنهام نیوکاسل تنفسی گرفتن تورم صورت اشکی چشمها وتو هم رفتن جوجه ها کز کردن الان چه کار کنم
الناز
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد 9:26:57 AM
سلام من یه قناری نر دارم حدود پنجاه روز میشه که تعادلش و ازدست داده و ب شدت وزن کم کرده میگن نیوکاسل هست آنتی بیوتیک و ویتامین استفاده کردم ولی جواب نداد اشتهاش هم خوبه میشه راهنماییم کنید
زهرا
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد 9:48:40 AM
سلام ببخشیدفرقی نمیکنه ک مولتی ویتامین وآنتی بیوتیک رو درروزچن باربدیم بهشون
ناشناس
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد 9:49:03 AM
سلام من دوتاجوجه اردک دارم ک نیوکاسل گرفتن یکیشون گردنش دوروزه کج شده میشه خواهش کنم بگیدب کمپلکس ومولتی ویتامین رو درروز چن باربهشون بدم،ب غذاشونم سیروماست هم اضافه کردم ازوقتی اینکاروکردم عطسه هاشون کمترشده
ملیحه
۱۳۹۷ شنبه ۱۲ خرداد 11:34:34 AM
خروس لاری من من گردنش کج شده و کلش کلا برگشته😔😔😔چکار باید بکنم کنارخروسم پنج تا مرغم دارم
بابک
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد 12:31:07 AM
با عرض سلام من یک کفدر زینتی که به خاطر بیماری نیوکاسل رها شده بود آوردم و با دارو و ویتامین شاید تا هشتاد درصد درمانش کردم
نیما
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد 11:44:57 AM
مررررسی از مطالب مفیدتون
وحید وفایی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:39:58 AM
سلام خدمت دوستان بهترین راه وبهترین درمان تزیق جنتا و لینکو هست به طور مثال دو دهم جنتا سه دهم لینکو تزریق به گوشت سینه اثر به شدت سریع و تلفات رو کامل قطع می‌کنه .باقی دارو ها وقت تلف کردنه و هزینه اضافی
حسن مهربانی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:22:34 AM
با سلام خدمت همه دوستان دیدم اینجا همه اطلاعاتشون رو اشتراک گذاشتن.. گفتم من هم شاید بتونم کمکی کرده باشم... البته تجربۀ بنده در کبوتر هست...! دوستان من به یک داروی طبیعی‌ای دست پیدا کردم که تاحالا باهاش نود درصد از بیماریهای کبوترهام رو خوب کردم!((البته نوع غیرحاد)) حتی نیوکاسل(البته بشرطی که اوایل بیماری تشخیص داده بشه و باید دارو رو مصرف کنید!) روش تهیه: مقداری نخود ریز رو بمدت 24ساعت خیسانده و پوست نازک روی آنرا جدا کنید... بعد آب آنرا خالی کرده و بجایش سرکه‌سیب خانگی((تأکید می‌کنم اگر سرکه‌سیب خانگی و اورگانیک نباشد، اثری ندارد!!!)) در ظرف نخودها ریخته و بمدت 10تا12 ساعت با سرکه‌سیب طبیعی بخیسانید. نصف یک حبه سیره کوچک را در حلق کبوتر بگذارید و بعدازآن تقریبا 10تا20 عدد از نخودهای سرکه‌ای را به خورده کبوتر دهید. ان‌شاءالله بهبود پیدا میکند.
فرزاد
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:23:02 AM
سلام دوستان مرغ و خروسای من چند تاشون غذا نمیخورن و فلج شدن و هیچ علایم دیگه ای ندارن آیا بیماری نیوکاسل گرفتن و راه درمانشون چی هست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر از سایت خوبتون
amir
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:23:56 AM
اردکم نیوکاسل گرفته گردنشو میگردون برمیگردونه غذا نمیخوره اردکم تمام زندگیمه یه راهی بم بگین خیلی دوسش دارم😦
رضا
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ مرداد 12:41:50 PM
شیره تریاک حل کنید بهشون بدهید چای سبز گوشت سفید انار را با آب بگیرید بجوشانید و و بهشون بخورانید دوای بین چهل تا پنجاه برای ویروس کشنده است سیر نیز موثر است
محسن احمدی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ مرداد 12:43:04 PM
من واکسیناسیون کار میکنم سفتی اکسون با جنتا مایسین ترکیب کردم البته با دوز مشخص جواب گرفتم +متشکرم
رز
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر 10:43:51 PM
سلام میشه دوزی ک باید استفاده شه رو هم بگید
نریمان
۱۳۹۷ جمعه ۲۶ مرداد 1:04:54 AM
سلام و خسته نباشین،من یه حوجه مینا دارم که فکر کنم با این علاءمی که گفتین به نیوکاسل مبتلا شده،گردنش پیچ خورده و پاهاش فلج مانند شده،اما اشتهاش عالیه و خوب میخوره،الان توی سومین روزش هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنه،دامپزشکی بردم آمپول زد بهش و مولتی ویتامین با ی استریل چشم بهش داد،میخواستم راهنماییم کنین که زودتر خوب بشه اگه خوب نمیشه این حیونکی داره زجر میکشه و با قرصی چیزی خلاصش کنم ممنون
ریحانه
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد 7:48:07 AM
کبکم یک سالشه چند روز بود نارحت بود ولی غذا میخورد دو روز پیش اون یکی کبک بهش حمله کرد وکتکش زد و حسابی ترسید بازم حالش خوب بود ففقط ترسیده بوده ولی دو روزه دیگه غذا نمیخوره اول عقب عقب میرفت بعد گردنش به سمت پایین خم شده الان دیگه حرکتم نمیتونم کنه.توروخدا جوابمو بدین بهش وابستم چندروز اینجوری درد میکشه تا بمیره؟راهی برای درمان صد در صد نداره؟؟جواب بدین
پایگاه خبر ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:20:04 AM
احتمالا پرنده شما دچار نیوکاسل مزمن بوده که بر اثر استرس نمود پیدا کرده است، پیشنهاد می‌شود برای تشخیص دقیق و درمان بهتر نزد دامپزشک برده شود، یه مقدار سیر +ماست و قطره ب کمپلکس روزی یک قطره تا 5-6 روز میتواند به بهبودش کمک کند. درضمن همه‌ی پرنده‌ها باید بر علیه نیوکاسل واکسیناسیون شوند.
دکتر رنجبرب
۱۳۹۷ جمعه ۲ شهريور 9:37:11 AM
با سلام اساس کنترل بیماری نیوکاسل بر روی ایجاد خط قرنطینه و واکسیناسیون علمی هست و در مواقع بروز بیماری در گله های صنعتی اگر ۵ درصد گله علایم داشته باشند و ۱۰ درصد در حالت کمون بیماری باشند می توان ۸۵ درصد گله را با تجویز واکسن و ایجاد پدید اینترفرانس یا تداخل محافظت کرد که خود این تجویز واکسن برنامه خاص خود را دارد که دامپزشک طبق شرایط گله تصمیم به انتخاب نوع واکسن و روش تجویز آن می گیرد .آنتی بیوتیک ها برای کنترل عفونت های ثانویه مثل سی آر دی و کلی باسیل می باشد . ویتامین ها نیز نقش تقویت کننده سیسنم ایمنی را دارند .
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۳ شهريور 10:31:23 AM
درود جناب آقای دکتر، بسیار سپاسگزاریم که علم خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
کاظم
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ شهريور 1:13:06 PM
سلام ..بنظرم اگه سوخته تریاک را جوشانده وآبش را بمرغها بدیم آیا نیوکاسل درمان میشود؟
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر 9:35:10 PM
سلام ، داروهای متاکم وسفتیوفور ، اشامیدنی یا تزریقی هستن؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر 3:12:31 PM
اطلاعات داروی سفتی پرین شرکت نصر را مطالعه بفرمائید. در انتهای خبر لینک این دارو آمده است.
اکبر رمضانی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر 2:08:04 AM
خروس لاری من سرحال بود شب ازسرکاراومدم دیدم نمیتونه سرپا وایسته یابه سختی میخواد بلند بشه تلو تلو میخوره مثل ادم مست.پاهاش جون نداره.صورتشم سرخ سرخه.مدفوع کردنی به زور وابکی به طوری که زوری میخوادمدفوعش روبیاره بیرون.چه نوع بیماری گرفته به نظرشما بااین شواهد وراه پیشگیریش چیه؟؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر 3:02:13 PM
دامپزشکی که پرنده را از نزدیک معاینه کند خیلی دقیق‌تر می‌تواند نظر دهد. با این‌حال اگر ناگهان به این وضع دچار شده است، به نظر می‌رسد آنفلوانزا باشد، اما بخاطر وجود اسهال می‌توان احتمال ابتلا به نیوکاسل را هم داد.
شهاب حاجیزاده
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر 11:57:18 PM
سلام خسته نباشید تعدادی کبوتر دارم متاسفانه بیماری نیوکاسل گرفتن ۳۰ تا تلفات دادم ولی الان ۱۰۰ تا مونده چیکار میشه کرد که مداوا بشن تلفات ندم ممنون میشم راهنمایی کنین ...
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ آبان 9:39:11 AM
در وهله‌ی اول سالم‌ها رو از مریض‌ها جدا کنید. سپس ضدعفونی‌کننده‌ی جرمی ساید را در محل نگه داری اسپری کنید. همچنین مصرف ماست و سیر کوبیده شده در آن بسیار مفید است. حتما برای به دامپزشک مراجعه کنید تا نوع بیماری دقیقاً تشخیص داده شود. اگر کمی خس خس هم می‌کنند مصرف فلور و داکسی یا انرو کلسیتین هم می‌تواند مفید باشد. همچنین اختلاف دمای شب و روز بیشتر از ۳درجه نشود.
احمد میری
۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان 10:45:28 PM
سلام من جوجه خروس ⒌ماه دارم حیون غذاش رو کامل میخوره مثل حیونای سالم دیگم ولی بدن نمیگیره با یه پاشم لنگ میزنه الان حدود یه ماهی میشه
پورفرزین
۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان 6:35:04 PM
سلام عروس هلندی ۵ ماهه ای دارم که دامپزشک تشخیص دادن نیوکاسل گرفتن الان نزدیک ۱۰ روزه اولش که استفراع میکرد و اسهال بعد ارزن رو براش قطع کردیم و برنج و بلغور و تخم مرغ و عدس میدیم بهش نوعی قطره هم تجویز کردن هر روز میدیم ولی اصلا اسهالش درست نمیشه اسهالش همراه مخاط و سبز و گاهی کف داره در ضمن حالش خیلی خوبه طبق قبل باری میکنه واقعا موندم چیکار کنم
احمد کلاتی
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 11:14:43 PM
سلام ببخشید من جوجه مراغام ی دفعه ای ضعیف میشن نمیتونن خوب راه برن پراشون اویزون میشه نمیتونن خوب قدم بردارن ب نظرتون چیکارش کنم چی دارویی بهش بزنم در ضمن که نیوکاسل رو بهش زدم
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر 9:38:45 AM
سلام من بااستفاده ازذرت درغذای مرغها متوجه شدم که به مرور آثار نیوکاسل ازمرغها رفته به اشتها افتادند وبه بهبودی نسبی رسیدندشماهم امتحان کنید
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر 12:26:15 PM
با سلام در مرغداریهای بزرگ چطور سیر و ماست بهشون بدیم وقتی گله درگیره .منظورم چطور کنترل کنیم و چون تعداد زیاده و از طریق ابخوری نیپل هم نمیشه داد
محمد افشار
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر 11:24:23 PM
سلام خروس من خر خر داشت خوب شده ولی خیلی بیش از حد اب میخوره زیر پاشم همش خیس میشه اینقد ک اب میخوره بنظرتون نیوکاسل زدش
پارسا
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر 12:31:22 PM
چند قطره کم بنزین بریزین توی گوش کبوتر بسیار موثر هستش برای درمان کله گیجی. آفتاب هم باید داد به پرنده. موفق باشید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:43:26 AM
البته این پیشنهاد شما اصولی نیست و حتی ممکن است باعث مسمومیت پرنده شود.
ابوالفضل
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ دي 2:05:40 AM
در بیماری نیوکاسل حتما باید مکان ضد عفونی شود برای ضد عفونی نمیشه مرغها هم داخل باشن چون جا ندارم
مهدب
۱۳۹۷ جمعه ۱۴ دي 2:29:48 PM
من بر اثر نیکاسل مرغ هام همه مردن میخوام بدونم چند وقت بعداز بیماری دوباره میتونم مرغ بیارم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:42:17 AM
سالن را با روشهای مختلف کاملاً ضدعفونی کنید (روشهای ضدعفونی در همین سایت قابل مطالعه است) پس از آن برای ورود مرغها مشکلی وجود ندارد.
امیر
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي 8:11:57 PM
سلام من یک مرغ دارم که یک ماه یکی از پاهاش را میگیره بالا بردمش دامپزشکی گفتن که نیوکاسله افتاده به پاش ۳تا واکسن بهش زد ولی الان هیچ فرقی نکرده می خواستم ببینم درمان دیگه ای داره یا اصلان نیوکاسل نیست
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:40:44 AM
بیماری نیوکاسل پرنده را فلج کرده و زمین‌گیر می کند. اگر پایش را بالا میگیرد احتمال دارد که ضرب خورده باشد و هنگام زمین گذاشتن درد دارد. البته با معاینه پرنده از نزدیک بهتر و درست‌تر می توان مشکل را تشخیص داد.
امیر
۱۳۹۷ جمعه ۵ بهمن 1:27:35 PM
سلام من خروس لاری بیماری نیوکاسل گرفته لطفا برای دارومورد نیازبه من معرفی کنید وچه مقدار بدم باید ازداروخانه انسانی ویا دامپزشکی تهیه کنم بابت همین منو راهنمایی کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:38:29 AM
حتما برای تشخیص درست و درمان به دامپزشک مراجعه کنید. اگر بیماری حاد نباشد استفاده از سیر ماست و ب‌کمپلکس می تواند مفید باشد.
محمد
۱۳۹۷ دوشنبه ۸ بهمن 1:06:39 PM
باعرض سلام وخسته نباشید من یک خروس دارم واکسن سه گانه بهش زدم دوهفته پیش الان کمی خرخر میکنه واسهال سبز پر رنگ ولجنی داره و کم اشتها هس شده ولی خیلی مسته هیچگونه علایم دیگه نداره سرحاله میخواستم بدونم نیوکاسل گرفته
کیان
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند 10:38:52 AM
سلام اگر پستهای بالا رو خونده باشید علائم نیوکاسل معرفی شدن که این مشکل شما به تنهایی نمیتونه نیوکاسل باشه، احتمالا با یه انرو دادن بر طرف بشه
کیان
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند 10:48:32 AM
با سلام خدمت ادمین محترم از این که دوستان رو راهنمایی میکنید کمال تشکر دارم خیلی خوبه که کمک به این حیون بازای باحال میکنید دم شما گرم خدا خیرتون بده
۱۲۳
۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند 6:25:07 AM
سلام من به دامپزشکی مراجعه کردم سه قطره با نام های مخفف AوEوMe به اضاف یک پودر که در غذا ریخته میشه دادن این سه قطره برای درمانه یا پیشگیری چون مصرفشون باعث بهتر شدن که نشد هیچ انگار علائم رو تشدید هم کرده؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:37:12 AM
این داروها برای کمک به درمان نیوکاسل هستند درصورتی که بیماری حاد نباشد. اگر بیماری از نوع حاد باشد قابل درمان نیست.
مهنوش
۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند 6:48:53 PM
سلام مرغ من نيوكاسل گرفت و خوب شد ولي گردنش همونجوري مونده و ميچرخه لطفا بگيد چيكار كنم براي گردنش؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:38:02 AM
با استفاده از قطره ویتامین ب کمپلکس میتوان پرنده ر اتقویت کرده و بهبود بخشید، روزانه یک یا دو قطره به پرنده بخورانید.
شهاب فارسیان
۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين 11:02:38 PM
کلنیک نخصصی پرندگان ... سازنده مکمل فصل برای مریضی نیوکاسل
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين 12:01:16 PM
دوست عزیز، برای آگهی مکمل‌ها بصورت رایگان به beytar.ir مراجعه کنید.
حامد غلامی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين 4:18:32 AM
سلام نیوکاسل درسته ویروسیه ولی با تضعیف سیستم ایمنی رشد باکتریهای مثل دسته ای از باسیلها و استافها شدت میگیره. بدون تعارف راه درمان اپیدمیال و همگانی نداره ولی در مورد پرندگان با ارزش میتوان با خوراندن آنتی بیوتیک وسیع الطیف وبهمراه ضد دردوالتهاب و مولتی ویتامین پرندگانی که در ابتدای دوره کمون بیماری هستند وعلایم ظاهری ضعیفی دارند نجات داد. نیوکاسل رو وقتی در سالن دریگ مغازه پرنده فروشی و...دیدید یعنی همشون دارند اونهایی که به شما علایم نشون نمیدن یا هنوز دوره نشست ویروس طی نشده یا آنتی بادی ترشح شده و بهبودی حاصل شده در دوره نقاهت هستند. آنتی بیوتیک چشمی کلرامفنیکل برای پرندگان زینتی آنتی بیوتیک فلورکینون مثل سیپرو از راه خوراکی و ضد درد عمومی مثل از آسپرین تا پیروکسیکام البته یکیشون با هم تداخل دارند دنبال درمان پرندگان آسیب دیده عصبی مثل کجی گردن نباشید چون مشکل اسکلتی عضلانی در اثر اسپاسم شدید و سم ناشی از میکروب دیگه کار خودشو کرده . ببخشید یا باید ساده توضیح میدادم یا تخصصی حد وسط رو گرفتم تندرست و شادکام باشید
پوریا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۲ ارديبهشت 1:36:16 PM
یکی از مرغ های لاری من نیوکاسل گرفته چیکار باید بکنم
احمد
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 12:20:35 AM
سلام یکی از مرغای من یه ماه پیش این مریضیو گرفت و مرد ولی نمیدونستم چیه وبعدشم به ماه بعد یکی دیگشون گرفت بردم دامپزشک گفت که نیوکاسل اونم مرد. بقیه رو واکسن زدم که نگیرن میخاستم بدونم تخماشونو مصرف کنیم یا بندازیم دور اگه باید بندازیم دور تا چند هفته این طوری باشه بی زحمت زود جواب بدین
بهزاد
۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ خرداد 1:19:32 AM
نسبت به گرما حساسه یعنی چی گرما باعث بیشتر شدن بیماری میشه یا کمتر بعد طیور مبتلا به نیوکاسل در جای گرم نگهداری بشن یا سرد
رضا
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۳ تير 11:15:53 AM
ویروس نیوکاسل طاقت گرما ندارد اما شما باید محیط پرنده را معتدل نگه دارید.
ali
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور 12:34:14 AM
در تخم مرغ ویروس وجود داره.از دو تا چهار ماه . بهشون سیر رنده شده .پیاز با ماست بدهید .در ابشون قطره مولتی ویتامین بریزید . نسبت یک به هزار . یک سی سی در یک لیتر اب
مکی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد 2:53:28 AM
باسلام..من یه جوجه بلبل یکماه ونیمه دارم حالش خوبه ولی یدفه یکی از پاهاش ناتوان شده بهم گفتن نیوکاسله...خواهشابهم بگید چکارکنم تادرمان بشه.ممنونم
عباس
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد 9:58:23 AM
لطفا راهنمایی کنین مرغهای من تخمگذارن ولی داره چشاشون عفونت میکنه ولاغر شدن وچند تاشون مردن
بشری
۱۳۹۸ شنبه ۸ تير 2:37:35 AM
سلام کبوتری اومد در پارکینگ منزل ما و مادرم به‌خاطر اینکه گربه نخورتش اوردش بالا و من ازش مراقبت میکنم حدود ۱۰ روزی هست ۱_این کبوتر احساس میکنم چشمش درست نمیتونه ببینه ،میبینه ولی نمیتونه جاهارو تشخیص بده درست آب رو باید ببرم جلوش تا بتونه بخوره و آب میخوره اما دانه وقتی گندم میریزم براش توی کاسه خیلی دوست داره بخوره نوک میزنه ولی اشتباه به یه نقطه دیگه از طرف نوک میزنه‌ ۲_پرواز نمیتونه بکنه چون من میزارمش توی تراس و خیلی راحت تا الان میتونست بره اما نمیتونه بره به خاطر پرواز نکردن (بال داره و پرهاش کامله و پرهاش چیده نشده) حتی نمیتونه بپره روی صندلی با ارتفاع ۵۰ سانت‌ ۳_نوع فضله اش آبکی هستش یعنی در اصل آبه و یه تکه سبز رنگ فقط‌ ‌۴_دیدم دور خودش میچرخه بعضی اوقات ولی خیلی کم‌ ‌۵_گردنش رو همش خیلی خم‌میکنه و با یه چشمش من رو نگاه میکنه‌ ۶_موقع خوابیدنش ایستاده سرش رو انقدر میاره پایین که من میترسم شاید مرده (شبیه به معتادا میخوابه بچم ) اگه میشه بفرمایین من چیکار کنم این حیون حالش خوب شه و بنونه غذا بخوره و پرواز کنه‌‌ ممنون میشم از لطفتون ‌
رضا محمدی
۱۳۹۸ شنبه ۸ تير 5:21:30 PM
سلام مرغ وخروس من زیاد آب مخورن خرخر مکنن وقتی یک دان بهش بدی که خیلی ریز هس صدای سوت مدن ولی با اشتها هستن و تحرک زیادی دارن ایک نیو کاسل گرفتن
momo
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير 11:44:08 PM
دوست گرامی بشری عزیز اگر کبوتری که گفتید هنوز زنده ست باید به اندازه یک مورچه سوخته تریاک یا خود تریاک در روز به اضافه یک قطره فلور مخصوص دامپزشکی به اضافه به اندازه سه عدد مورچه پودر باسیتراسین مخصوص دامپزشکی به اضافه دو قطره ویتامین ای و سلنیوم مخصوص دامپزشکی رو در دو قاشق غذاخوری آب حل کنید و به خورد پرنده بدید سوخته تریاک حتما باید چند دقیقه جوشانده و با شیئ سختی ورز داده بشه تا مواد تقویتی موجود در اون آزاد بشه خود تریاک هم اگر کمی در آب جوش بمونه حل میشه و میتونید در همان قاشق اینکارو انجام بدید و مطمئن بشید که کلا دو قاشق آب استفاده شده تا دوز مواد درست در نظر گرفته بشه بعد از اون میتونید از ترکیب کمی سیر رنده شده و ماست طبیعی و کمی پلت سوپراستارتر برای غذای پرنده استفاده کنید البته با توجه به تاریخ نظر پرنده شما یا تابحال تلف شده یا توسط دامپزشک نجات داده شده ، بیماری هم احتمالا نیوکاسل بوده که بعلت عدم تغذیه مناسب و استرس ناشی از گم شدن پرنده ایجاد شده و این نظر صرفا جهت آگاهی شما در دفعات بعدی هست
اسماعیلی
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير 3:03:31 PM
سلام دوستان عزیز آب خیلی مهمه با واکسن به نظر من تغذیه مرغ خوب باشه و هفته ای یک وعده سیروماست بدین هیچوقت مریض نمیشن
بهنام
۱۳۹۸ جمعه ۴ مرداد 5:26:38 PM
سلام من چندسالی هست که مرغ پرورش میدم خودم دستگاه دارم وجوجه روهم خودم تولیدمیکنم .مرغاتونو همیشه دوماه یکبار واکسن بزنید.اینطوری تقریبا خیالتون بابت بیماری راحت میشه اما اگه نیوکاسل گرفتن به نظر من بهترین دارو براشون ترکیب سیر وپیاز توی آب یاغذاشونه.اینطوری تلفات به حداقل میرسه.راستی اگه همیشه به مرغاتون سیربدین سیستم ایمنی فوق العاده قوی ای به دست میارن ومیتونن جلوی خیلی ازبیماری ها مقاومت کنن یاحق
مهدی نظری
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد 10:57:23 PM
سلام چندتا مرغ دارم خرخر میکنن و اسهال سبز و شیری میکنن چندتا جوجه هم داشتم اول نفسشون میگرفت بعد کله هاشون باد میکرد میلرزیدن و میمردن الانم چندتا جوجه دیگه دارم خر خرمیکنن لطفا راهنمای یکنید
محمد
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد 1:00:17 AM
سلام شب بخیر مرغام مدفوع آبکی وسبز رنگ وسفیدگچی وبی اشتها ولی چند روز بهشون سیر ماست دادم مدفوعشون سفت شد ولی حالا همشون بی اشتهان وبینیشون متورم شد دیشب یکیش صدای سوت زدن داشت ولی حالا اون صدا رو نداره ولی بی اشتها هستن آیا این بیماری نیوکاسل هست؟وچکار کنم تا نمیرن شش تا از جوجه های چهار ماه ام مردن
مرغ داری 40هزاری
۱۳۹۸ يکشنبه ۳ شهريور 10:33:59 PM
سلام.بیماری نیو کاسل درمان ندارد .فقط به مدت 7روز طول می کشد.اگر مرغ ها تلف نشدن. خودشان کم کم خوب می شوند بهترین راهش این است که از دان نیافتن.به مرغ ها .ماست .سیر .پیاز .سرکه بدهید
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی