ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 312
بازدید: 128090
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۳/۱۷ ساعت: 1:06:04 PM

تأثیر استفاده از داروی متاکم در درمان بیماری نیوکاسل

براساس گزارشات دریافتی از چندین فارم مرغداری در استان های مازندران و فارس، ترکیب دو داروی متاکم و سفتریاکسون، می‌تواند تا حد زیادی در درمان بیماری نیوکاسل مؤثر واقع شود.

بیماری نیوکاسل

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ براساس گزارشات دریافتی از چندین فارم مرغداری در استان‌های مازندران و فارس، ترکیب دو داروی متاکم و سفتریاکسون، می‌تواند تا حد زیادی در درمان بیماری نیوکاسل مؤثر واقع شود. (این مطلب صرفاً یک مقاله تحقیقاتی بوده و کارشناسان عزیز می‌توانند نظر خود را اعلام نموده تا در ذیل این مقاله منعکس شود.)

برای آشنایی بیشتر با بیماری نیوکاسل و راه‌های درمان آن کلیک کنید: آشنایی با بیماری نیوکاسل

مقدمه‌ای بر بیماری نیوکاسل: نیوکاسل یک بیماری عفونی و واگیردار است که از یک نوع ویروس به وجود می‌آید و باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود. مرغ، خروس، بوقلمون، اردک و سایر پرندگان نیز به این بیماری مبتلا می‌شوند. ویروس نیوکاسل در انسان نیز ایجاد بیماری خفیف نموده به طوری که باعث تورم ملتحمه چشم می‌شود. عامل این بیماری، پارامیکزو ویروس است که به خوبی در جنین تخم‌مرغ رشد و تکثیر می‌یابد. شش هفته بعد از از بین رفتن علائم کلینیکی بیماری، ویروس را در فضولات و اعضاء درونی نمی‌توان یافت. خطر انتقال ویروس توسط لاشه کشتاری وجود دارد، ترشحات و مخاط چشم طیور آلوده منشاء ویروس می‌باشد. ویروس نیوکاسل نسبت به گرما فوق العاده حساس می‌باشد. پرندگان وحشی منبع آلودگی و انتشار ویروس بوده و شاید ویروس قسمتی از سیر تکاملی خود را در بدن این نوع پرندگان وحشی بگذراند.

نشانه‌های بیماری نیوکاسل در جوجه‌ها و مرغ‌های جوان:

وقتی بیماری نیوکاسل در یک مرغداری یا یک گله مرغ شایعه شد، نشانه‌های زیر در جوجه‌ها و مرغ‌های جوان دیده می‌شود:

سرفه و خرخره کردن و گاهی صدای شبیه به سوت کشیدن، ناله کردن تنفس نامنظم و مشکل یا دهان باز، کر کردن و کم شدن تحرک، از دست دادن اشتها، افزایش تشنگی در مراحل اولیه و فلج نسبی یا کامل، لرزش عضلات، تغییر جهت و چرخش و برگشت سر به پشت یا به زیر شکم، دور خود چرخیدن، معلق زدن و مرگ و میر در این جوجه‌ها فوق العاده بالا بوده و گاهی به صددرصد می‌رسد.

نشانه های بیماری نیوکاسل

نشانه‌های بیماری نیوکاسل:

بیماری نیوکاسل فوق‌العاده واگیردار بوده و دستگاه تنفسی و عصبی را مبتلا می‌کند. نیوکاسل بیشتر مرغ و خروس را مبتلا کرده و سایر گونه‌های طیور نظیر مرغ مروارید، اردک و بوقلمون را نیز مبتلا می‌کند.

علائم درمانگاهی بیماری نیوکاسل عبارتند از:

اسهال آبکی سبز رنگ و بدبو، از دست دادن اشتها، ناراحتی گیجی و خواب آلودگی، خروج ترشحات از بینی، صدای ناله و خس خس، تورم سر و گردن، پیچ خوردگی سر و گردن به یک سمت بدن. همچنین بال‌های طیور مبتلا به بیماری آویزان شده و پاهای آنها بر روی زمین کشیده می‌شوند. از دیگر علائم این بیماری حرکت به دور خود چینه‌دان پر و کشیده، تشنج، فلجی و در نهایت مرگ می‌باشد. مرگ و میر جوجه‌ها فوق العاده بوده و گاهی به صددرصد می‌رسد.

در مرغ‌های تخم گذار نیز بیماری نیوکاسل باعث تولید تخم‌مرغ ناسالم و قطع تدریجی تخم گذاشتن می‌شود. بیماری نیوکاسل همچنین موجب نرم شدن پوسته تعدادی از تخم مرغ‌ها می‌گردد. تخم مرغ‌های که مرغ‌ها در این مرحله از بیماری تولید می‌کنند، ناقل ویروس بیماری نیوکاسل بوده و ارزش جوجه‌کشی ندارند.

بیماری نیوکاسل در بوقلمون‌ها و جوجه‌ها در اشکال خفیف، شدید و حاد بروز می‌کند و با علائمی از قبیل فلجی، عطسه و سرفه‌های خشک همراه می‌باشد.

تشخیص بیماری نیوکاسل

فرم حاد بیماری را تا حدی می‌توان از روی نشانه‌های کلینیکی و کالبد گشایی تشخیص داد. ولی فرم مزمن بیماری به علت شباهت زیاد علائم آن با سایر بیماری‌های تنفسی اشتباه می‌شود. وقتی که نشانه‌های تنفسی مربوط به بخش پائینی دستگاه تنفس باشد (نفس نفس زدن شدید) باید به بیماری نیوکاسل مظنون شد. سرعت انتشار بیماری نیوکاسل بهترین راهنما برای تشخیص آن است.

بیشتر بدانیم:
روش های نوین کنترل ILT در طیور صنعتی
مایکوپلاسما گالی سپتیکم (MG) یا CRD
آلودگی آسپرژیلوس در پرندگان

راه‌های شیوع و انتقال بیماری نیوکاسل

تلفات بسیار بالای بیماری نیوکاسل سبب شده است تا به راه‌های شیوع آن توجه زیاد شود. انتقال بیماری به طور طبیعی از راه ترشحات، فضولات، امعاء و احشاء پرندگان آلوده و نیز تماس آنها با طیور سالم صورت می‌گیرد. دستگاه گوارش و تنفس پرندگان به طور طبیعی مرکز اصلی انتقال و حامل بیماری است. حمل و نقل مرغ‌های زنده – به خصوص آنهایی که بیماری را پشت سر گذاشته‌اند می‌تواند یکی از عوامل انتقال بیماری از محلی به محل دیگر باشد و علاوه بر اینها، انتقال بیماری به وسیله کارگران، وسایل و ماشین آلاتی که با مرغداری در ارتباط هستند، نیز صورت می‌گیرد. همچنین ویروس بیماری از طریق هوا و آب آشامیدنی آلوده انتقال می‌یابد. تخم‌مرغ‌های حاصل از مرغ‌های مادر آلوده به بیماری ممکن است باعث انتقال بیماری به داخل ماشین جوجه‌کشی و محیط اطراف شود.

عوامل انتقال بیماری نیوکاسل

آن دسته از مرغ‌های مبتلا به بیماری که دوره اولیه (فاصله مبتلا شدن به بیماری و ظاهر شدن علائم) بیماری را می‌گذرانند، عامل مهم انتقال بیماری به شمار می‌روند. مرغ‌هایی که حالت ضعف و ناتوانی پس از درمان بیماری را می‌گذرانند و یا بیماری را پشت سر گذاشته اند؛ در بعضی از موارد می‌توانند برای مدت طولانی ویروس بیماری را با خود حمل و پخش کنند. همچنین تخم‌مرغ‌هایی که در طول دو تا چهار ماه پس از مبتلا شدن، از مرغ‌هایی که سلامتی خود را پیدا کرده اند، جمع آوری شده اند، ویروس بیماری نیوکاسل را با خود همراه دارند.

واکسن نیوکاسل

راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری نیوکاسل

مهمترین راه پیشگیری و مبارزه با این بیماری خطرناک، دور نگه داشتن طیور از ویروس عامل بیماری است. در چنین شرایطی اجرای قرنطینه (جدا نگه داشتن طیور حساس) همراه با رعایت کامل اصول بهداشتی، می‌تواند در کنترل بیماری بسیار مفید باشد. طیور حساس طیوری هستند که پیش از این به بیماری نیوکاسل مبتلا نشده‌اند و یا از تخم مادر مبتلا به این بیماری به وجود نیامده باشند. از سوی دیگر برای جلوگیری از ابتلا و گسترش بیماری نیوکاسل فقط رعایت اصول بهداشتی کافی نیست. علاوه بر آن باید با انجام واکسیناسیون‌های لازم و به موقع، طیور را از مبتلا شدن به این بیماری نجات داد. باید توجه کرد که درمان بیماری، در درجه آخر اهمیت قرار دارد.

این کار نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه نیست، بلکه موفقیت آن نیز بسیار کم است با کاهش امکان تماس ویروس بیماری و یا ورود آن به محیط پرورش می‌توان از شیوع این بیماری جلوگیری کرد. به طورکلی اگر پشگیری و کنترل بیماری نیوکاسل هدف باشد، باید با مدیریت بهداشت و واکسیناسیون در کنار یکدیگر به مورد اجرا گذاشته شود.

نیوکاسل و تأثیر داروی متاکم: اخیراً گزارشاتی مبنی بر استفاده از ترکیب دارویی متاکم و سفتریاکسون و تأثیر مثبت آن  در درمان بیماری نیوکاسل، از چندین مرغداری در استان‌های فارس و مازندران دریافت شده است.

پروتکل استفاده از متاکم و سفتریاکسون در طیور:

1گرم سفتریاکسون به ازای هر 150 کیلوگرم وزن پرنده

0.1 میلی گرم ملوکسیکام به ازای هر کیلوگرم وزن پرنده

برای 10000 قطعه پرنده:

متاکم

10000 ×  1Kg = 10000 Kg / 0.1 = 1000 mg / 20 mg/ml (Mel) = 50 ml   ͢   1 vial  قطعه پرنده

سفتریاکسون

10000 × 1Kg = 10000 Kg / 150 = 66 gr (Cef)   ͢   66 vialقطعه پرنده

توضیحات:

هر ویال متاکم حاوی 20 mg/ml ملوکسیکام می‌باشد.

با توجه به اثرات منفی استفاده از سفتریاکسون انسانی در دام و طیور (باقی‌مانده دارویی و ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی) و نیز اینکه در زمان تهیه این مقاله سفتیوفور بومی در ایران موجود نبوده است، از کارشناسان دعوت می‌شود که با تعویض سفتریاکسون با سفتیوفور ایرانی (سفتی پرین شرکت نصر) بر ارزش این مقاله بیافزایند. آماده دریافت داده‌های شما عزیزان هستیم.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:24
انتشار یافته:273
محمدرضا
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ شهريور 7:03:52 PM
برای ۱۲۰عدد مرغ چه مقدارمتاکم وسفتریاکسون باید مخلوط کرد ابخوریها ۹ عدد ۲/۵لیترکهجمعا ۲۲لیتر میباشد
ناشناس
۱۴۰۰ يکشنبه ۷ شهريور 3:46:43 PM
سلام من 80تابوقلمون دارم ولی بدون هیچ عللءمی شبی یکیشون می میرد به نطر شما چه بیماری دارند
فاطمه
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۴ تير 6:43:10 PM
سلام من یک خروس سلطان دارم که امروز تا حالا نیوکاستل گرفت ولی تادیدم این طوری حالش بده فوری رفت یک درو به اسم سرم قند گرفتم و یک دارو قرص به اسم ملوکسیکام گرفتم انشالا که با این دارو خوب بشه 😔
امیر
۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير 12:13:52 AM
سلام جوجه ای دارم که گردنشو کج میکنه ونگاه میکنه درحد شکستن ولی سالم واب وغذاهم میخوره حدود چهار روز میشه توروخدا جواب بدین خیلی دوسش دارن بچه ها
ناشناس
۱۴۰۰ پنج شنبه ۶ خرداد 12:23:07 AM
سلام من ده تا جوجه غاز داشتم همشون نیوکاسل گرفتن پنج تاشون تلف شدن.این پنچ تای دیگه ام حالشون خوب نیست، ایا راهی هست ک درمان شن ؟؟
یاور
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ خرداد 3:21:48 PM
سلام من ده تا جوجه غازدارم پنج تا دونیم ماهه وپنج تاشون هم یک ونیم ماهه توسه روزهرروزیکیش مرده فلج میشن بعدسه چهارساعت دیگه مردند ازعلائم هم صدرصدمطمئنم نیوکاسل گرفتن تابحال هم واکسن بهشون نزدم نمیتونم هم بزنم قطره یا قرص دارو چه پیشنهادمیکنید چکارکنم بقیش نمیرند؟؟ ممنون.
مهین
۱۴۰۰ پنج شنبه ۳۰ ارديبهشت 6:55:36 PM
سلام جوجه من گردنش میره زیرش ولی فضله ش سفته و اشتهاشم خوبه به نظرتون اسپرژیلوسه بیماریش یا نیوکاسل و چکار کنم حالش بهتر بشه؟
ناشناس
۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت 12:56:48 AM
من ۹ تا مرغ و خروس دارم یکیشون بر اثر نیوکاسل مردولی چون همون روز اول از بقیه جداش کردم علایمی تو بقیشون نمی بینم ب موقع هم ۲ ماهی یک بارواکسنشون زدم ولی نمیدونم چرا بیمار شدند
ماهان
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت 10:22:49 AM
چند تا جوجه دارم همش سرفه میکن بعد خس خس میکن پراشون پوف کرده چکار کنم
بهنام اسماعیلی
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت 3:15:31 AM
سلام من چهار روز نبودم اومدم دیدم خروس امپراطور من دهنش باز غذا هم نمیخوره فکر کنم نیوکاسل چی بهش بدم که خوب بشه یعنی نمیخام بمیره دارویی باشه که جواب بده تو سلامتیش دامپزشکی جواب درستی نمیده یکی راهنمایی کنه تورو به امام رضا خواهش میکنم 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
پایگاه خبرگزاری ماکی دام
۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت 10:14:05 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب با نسبت 1/1000 و آنتی بیوتیک+آب 1/1000 به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
مهرداد
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ ارديبهشت 1:28:11 PM
انشالله نمیر من امپراطوری ها را خیلی دوست دارم
ناشناس
۱۴۰۰ شنبه ۱۱ ارديبهشت 2:57:52 PM
من 10 تا مرغ و یه دونه خروس داشتم که همگی بر اثر نیوکاسل دار فانی را وداع گفته و دقیقا 10 عدد قبر کندم همگی رو به خاک سپردم انواع روش درمان رو امتحان کردم جواب نگرفتن
عرفان
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت 10:42:08 PM
سلام من چند تا جوجه دارم که نیوکاسل گرفته آیا درمان میشه اگه میشه راهنماییم کنید ممنون
ناشناس
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱ ارديبهشت 9:12:06 PM
سلام ممنون از اطلاعاتی که در اختیار مردم می گذارید چند نکته : به نظر من بهتر است ابتدا خلاصه ای از انچه فرد از شما درخواست کرده را پاسخ دهید بعد اگه دوست داشتید توضیحات را در ادامه بیاورید و دقیقا پاسخ به آن سوالی که از شما شده جواب دهید برای مثال اگر سوال میشود که داروی درمان نیوکاسل. شما اول دارو و واکسن و راه درمان را بطور خلاصه و مفید پاسخ دهید بعد علائم و نشانه های نیوکاسل را توضیح دهید . و بر عکس اگر کسی سوال کرد که نشانه و علائم بیماری نیوکاسل کدام است اول به علائم اشاره کنید بعد راه های درمان را توضیح دهید.ممنون از اینکه نظر خواهی میکنید.
شیوا
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ اسفند 11:48:26 AM
سلام من یه مرغ رو از جوجوی بزرگ کردم تقریبا 9 ماهه هست و دو هفته پیش شروه کرد به تخم گذاری هر دو روز یه دونه ولی از چند روز پیش به صورت به دفعه تخم گذاریش قطع شد و آب و غذا درست نمی‌خورد و خیلی دوست داشت بخوابه اول فکر کرم کرک شده ولی امروز صبح گردنش کاملا دراز شده و رو به پایین افتاده و درست نمیتونه تکونش بده مدفوعش هم بد بو هست و مگس ها اطرافش خیلی جمع میشن و قهوه ای مایل به سبز ولی اسهالی نیست. دو قطره مولتی ویتامین کودک ریختم تو آب بهش دادم و آب و غذا هم خودم بهش دادم از صبح چون درست نمیتونه نوک بزنه و گردنش هم فلجه هر دامپزشکی هم که زنگ میزنم میگن فقط توی کار سگ و گربه هستن. نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید بهم چون واقعا حالش بده آیا اصن درمانی هست براش؟
پایگاه خبرگزاری ماکی دام
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ اسفند 12:18:40 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب با نسبت 1/1000 و آنتی بیوتیک+آب 1/1000 به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
مسیح اکبر
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند 8:33:25 PM
گله مرغ دارم.یه مرغ گردنش کج بود و درمانش کردم.الان دو ماه میگذره و کجی گردنش تا حدود زیادی خوب شده و الان یه خورده کجه گردنش.مرغ هم چاقه هم غذای خوبی میخوره.سوالم اینه ایرادی نداره تو گله بذارمش؟
علی
۱۳۹۹ جمعه ۸ اسفند 5:00:27 PM
درمان نیوکاسل فقط و فقط از طریق تزریق نوربیون یا همان ( ویتامین های گروه B ) امکان پذیر هست و السلام بشخصه پرندگان زیادی رو با همین روش درمان کردم. فقط هنگام تزریق باید مد نظر داشته باشید که به بافت گوشتی پرنده معمولا کناره های ران زیر بدن پرنده انجام بشه. این آمپول هم ارزان هست هم تا ۹۰ درصد جواب میده بشرطی که خیلی وضعیت پرنده حاد نباشه و معمولا در دو سه روز اول جواب میده ، تزریق رو خیلی آهسته و به بافت گوشتی پرنده انجام بدید. باتشکر
کفتر راست هفرنگ
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳۰ بهمن 12:04:52 AM
سلام دوستان من یه کفتر راست دارم که نیوکاسل گرفته بردمش دامپزشکی آمپول دادگفت تا۳روزبزن خوب میشه دیشب شبه سومش بود الان دارم قرص تتراسیکلین بهش میدن حیوون به زور نفس میکشه دوتا جوجه ی کوچیک هم داره لطفن اگه میتونین بهم کمک کنین
ناشناس
۱۴۰۰ جمعه ۳۱ ارديبهشت 1:36:05 AM
نوروبین بزن روزی نیم سی سی
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ بهمن 6:08:53 PM
سلام ما چه کار کنیم چه بدیم مرغ مان خوب بشه ممنون میشم اگه جواب بدید
سمیرا
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ بهمن 5:11:25 PM
گفتین ۲۴ساعت آینده جوتبم میدین واسه یا کریم الان ببشتراز ۲۴ساعت گذشته جوابم بدین دیگه ، یا کریمم که از گرسنگی تشنگی و ضعف میمیره که تا شما جواب بدین 😢😭😭
پایگاه خبرگزاری ماکی دام
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ بهمن 9:35:45 AM
کاملاً حق با شماست، با چند تا سوال و جواب از راه دور نمیشه جونش رو نجات داد! و باید هرچه سریعتر به دامپزشک مراجه فرمایید تا با معاینه بالینی دقیق، تشخیص درست بدن و تا دیر نشده درمانش رو شروع کنید. شاید خوندن پاسخ نظرات قبلی بتونه بهتون کمک کنه.
ّسمیرا
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ بهمن 12:26:59 AM
سلام یه یا کریم دم مغازم مریضه میخواد نوک بزنه غذابخوره ولی سرش نمیتونه بیاره پایین خودم بغلش میکنم نوکش باز نمیکنه نمیتونه به زور میخوام غذا وآب بهش بدم نمیت نه بخوره آیا بیماری نیوکاسل هست؟ چیکارش کنم داره از گرسنگی وتشنگی وضعف میمیره که اوردمش خونه خواهش راهنماییم کنید😢😭😭😭
مهدی عسکری
۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ بهمن 1:32:31 AM
یه خدوس داشتیم یه روبا گرفتش ولی کردیم دنبالش گرفتیمش الان گردن نمیگیره این مال چی هسته چیزی هسته خوبش کرد
محمد
۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ دي 12:43:16 PM
سلام من ۱۳تا غاز داشتم طی چند روز بیشترشون به بیماری نیوکاسل منجر شدن ولی زندن هنوز هیچ حالی ندارن تعادل خودشونو از دست دادن من واکسانای پیشگیریم حتی میزدم سه ماه به سه ماه تازع اومدع مرغامم دوتاشون مردن سالم بودن یهویی اینطور شد البته جوجع بیگانه اوردم شاید بخاطر اون باشه. نمیدونم! لطفا بگین لونشونو با چی ضد عفونی کنم که بقیه نگیرن😢🖤
۰ارشیا
۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي 6:27:21 PM
سلام من ۲ تا اردک دارم که یکی شون پای راستش رو نمیتونه زمین بزاره بردمش دامپزشکی گفتن بیماری نیو کاسل گرفته یهآمپول دادن گفتن هر روز نیم سی سی بزن اما ممکن نیست زندا باشه چرا من که بهش توجه میکنم هیچ علایم نیو کاسل نداره فقت پاشه که یکم بهتر شده لطفن یکی بهم بگه چشه .
ناشناس
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت 8:27:06 PM
پس غازات هست یا ن
لی لی
۱۳۹۹ جمعه ۲۶ دي 4:19:07 PM
سلام من یه مرغ ۶ ماهه دارم که اول ماه واکسن نیوکاسل آنفلانزا بهش زدم فرداش صورتش پر از جوش شد و کم کم فلج شد بعد از کلی درمان الان یکی از پاهاش و دو تا بالش فلجیشون رفع شده اشتهاش هم خوبه ولی یکی از پاهاش رو هنوز نمیتونه تکون بده الان نزدیک یک ماهه که نمی تونه راه بره ممنون میشم بهم کمک کنید . البته باید بگم که ۲ شب تموم تشنج داشت دکتر گفت که سرش رو ببرم دیگه خوب نمیشه ولی .خدا رو شکر الان خیلی بهتره فقط نمیتونه پاش رو حرکت بده
میثم
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ دي 10:55:14 PM
سلام من ۷تا غاز بالغ دارم یکی شون کاملا گردنشو میپیچوند تاحدی که احساس کردم داره میشکنه فرداش مرد الان بعقیه غازها هم سرشون میلرزه خیلی ترسیدم دامپزشک مولتی ویتامین ویه سرماخوردگی قوی داد بازم خوب نشدن گفت نیوکاسل هست چیکار کنم خوب نمیشه راهنمایی کنین
ر.ر
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ دي 10:45:52 PM
سلام پودر تباشیر بجوشون بذار سرد بشه با سرنگ بده بهش ۵روز
سید هادی قزی
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ دي 6:30:16 PM
درگیرنیوکاسل
امیر
۱۳۹۹ جمعه ۲۸ آذر 1:16:25 PM
سلام مرغ من یک هفته است ابریزش بینی داره الانم دو روزه نمیتونه درست غذا بخوره و حرکت کنه چون گردنش میچرخه ک کج میشه و گیر میکنه انگاری داره سکته میکنه چیکار کنم خوب بشه لطفا جواب بدید ممنون
امیر محمد
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر 10:59:32 PM
من یه جوجه اردک کاکولی دارم امشب ۲سه باری سکته کرده و بزور راه میره انگار یکی میگیرتش اونم تقلا میکنه حرکت کنه جدیدا به غذاش ویتامین اضافه کردم آها ۱ ماه و نیمه هستش تورو خدا بگید چیکارش کنم اصلا نمیخوام از دستش بدم
ع.گ.ب
۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر 5:26:39 AM
سلام من یک اردک شش ماهه دارم هفتاد روزه فلجه اول از پای چپ شروع شدبعد دو پایش اول افتاده بود من روی ظرف غذا نگه میداشتمش ولی بعد مدتی رمق گرفته ولی روی زاتو راه میرود چکارش کنم
فرزانه
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ آبان 5:38:12 PM
باسلام من یه مرغ دارم بی حال و کم اشتهاشده ممکنه نیوکسال گرفته باشه واینکه براش سفترایکسون بزنم ترخدا بهم بگیدچکارکنم من نمیخوام بمیره
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي 10:44:27 PM
سلام، آزیترومایسین ۲۰۰شربتشو از داروخانه بگیر،روز با سرنگ بده بخوره،دونه پاس رو با زرچوبه قاطی کن، بده بخوره اگه نمیتونه با سرنگ بده، یک روز در میون هم سیر بده، من انجام دادم، مرغم داره خوب میشه
ابوالفضل
۱۳۹۹ جمعه ۲ آبان 5:59:32 PM
سلام من یه جوجه مرغ دارم که بیماری نیوکاسل اون خفیف هست لطفا بگید که چگونه این بیماری رو از بدنش دور نگهدارم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان 9:38:52 AM
پاسخ نظرات قبلی را مطالعه فرمایید
او
۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر 8:43:40 AM
سلام مرغ بقلمون دارم چند روزیه دون نمیخورن جای دونشم سفت شود
رز
۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر 1:01:26 PM
سلام یه بلدرچین ماده دارم غذا می خوره و مدفوشم طبیعی فقط چرخش سر داره و سرشو کج میگیره دکتر بردم مولتی ویتامین و آنتی بیو داده اصلا فرق نکرده تو رو خدا برای درمان کمک کنید خیلی دوستش دارم سریع جواب بدید
ناشناس
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر 11:25:10 PM
ممنون زحمتون
حسین
۱۳۹۹ جمعه ۱۴ شهريور 3:22:08 PM
سلام آیا سیر میتواند بیماری نیوکاسل را رفع کند
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ شنبه ۱۵ شهريور 10:05:06 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
فرج
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ شهريور 4:28:07 PM
سلام ویت بخیر آیا میشه گوشت مرغی که نیوکاسل گرفته رو استفاده کرد؟یا واگیرداره
محسن
۱۳۹۹ يکشنبه ۹ شهريور 10:47:29 PM
سلام.در میان پرندگان نیوکاسل بدترین بیماری هست، و در زنبورداری نیز بیماری نزوما بدترین بیماری هست، در هرصورت در بیماری های ویروسی ccd ،درصورت جواب ندادن درمان، دام را حذف کنید تا از سرایت ویروس جلوگیری شود، بطوری که اثری از آن باقی نماند ،با دفن کردن و یا سوزاندن .
محمود
۱۳۹۹ يکشنبه ۹ شهريور 9:50:49 PM
چهار تا جوجه دارم که یکیشون نیوکاسل گرفته و دنبال راه درمانیه خانگی هستم لط راهنماییم کنید ممنون
محسن
۱۳۹۹ دوشنبه ۳ شهريور 10:20:53 AM
سلام من همین همه مرغ ها مدفوع خونی میکنن و جوجه بوقلمون ها یم پژمرده و اسهال سبز رنگ میکنن و چینه دان و سینه اومده جلو باید چکار کنم
مهدی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير 1:43:24 PM
سلام.تجربه من: نیوکاسل چند سویه داره اگه بالاش آویزان شدوپاشو روزمین کشید ۲۴ساعت بعد میمیره ولی اگه چرخش سر وبعضی موقع ها سرشون عفونت می‌کنه با یکی از بالاش نیمه فلج میشه میشه با داکسی سایکلین برا عفونت ثانویه با کلیستین که برا اسهالشونه رواستفاده کنید نتیجه میگیرید.انواع دارو استفاده کردم این بهترین بوده.روش هم اینجوریه نیم سی سی داکسی بانیم سی سی کلیستین داخل یه سرنگ میکنید بقیه سرنگ آب بریزید این برا دو مرغه.کوچکترهابرا سه تاشون.
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ مرداد 3:38:57 PM
سلام داستان رو شکر نیوکاسل بلدرچین من درمان شد! روش درمان: بعد از مریضیش واکسن کشته شده نیوکاسل براش زدم + دان همیشگی + سیب گلاب را خرد یا رنده می کردم جداگانه + در آبشون کمی دمنوش آویشن می ریختم + استفاده از گرما و گاهی کمی آفتاب فلجی پا داشت و گرفتگی بینی و اسهال خدا رو شکر خوب شد!
فاطمه
۱۳۹۹ شنبه ۷ تير 6:51:35 PM
با سلام خدمت دوستان.....خواستم تجربمو در اختیارتون بذارم ازونجایی ک بینهایت عاشق حیواناتم دوس ندارم هیچ حیوونی زجر بکشه....تجربه ای هست که جواب داده اونم رو جوجه غاز ک واقعا حساسن......به هیچ وجه اصلا بهشون جنتا تزریق نکنین که بیماری نیوکاسل رو تشدید میکنه که هیچ باعث میشه حیوون فلجو کور بشه و حتی روند بیماری رو تسریع و باعث میشه زودتر بمیره آخه تو نظرات دیدم ک یکی پیشنهادش داد...اولین مرحله جداسازی حیوون از بقیه ست به محض اینکه دیدین حیوون بی حالو کسله جداش کنین .......یک بطری یک لیتری پر آب کنین دوتا کپسول آموکسی سیلین باز کنین و تو بطری بریزین و دوتا قرص ویتامین ب کمپلکس و کمی سیر بطری رو خوب تکون بدین و به جای آب به خوردش بدین اگر اوایل بیماری باشه زیاد تشنه اش میشه آب زیاد میخوره این روش به شرطی جواب میده که اوایل بیماری باشه و درصورت پیشرفت بیماری شاید جواب نده ......لطفا با حیوانات مهربون باشید♥
مریم
۱۳۹۹ جمعه ۶ تير 7:16:05 PM
خواهشن کمک کنین راهنمایی کنید ترو خدا ی مرغ مینیاتوری ۱۰ ماهه دارم ک تخم میزاره یهو اسهال گرفت بیحال شد خودمون دهنش غذا میزاریم دامپزشکی نبوکاسل تشخیص داده دارو ها اثر نکردن الان ۴ روزه از دیشبم چینه دانش پف کرده و توی اسهالش خون هست مشکلش چی میتونه باشه ترو خدا کمک کنید هر کی میدونه ی دامپزشک دیگ گفته میکروبه بیارید امپول بزنم چیکار کنم
ماکو قهرمان
۱۳۹۹ شنبه ۱۱ مرداد 1:44:14 PM
سلام پودر اوارس انسانی با اب قاطی ویک کپسول تتراسایکلیل دویست و پنجاه به هن اضافه کنید سه روز بدید ویک امپول بکمپلکس انسانی نیم سیسی بزنید
بی نام
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد 9:18:53 AM
سلام.من یه غاز دارم که سرشو به عقب میبره.البته موقع غذا خوردن این کارو انجام میده و یکمی هم کسل هستش آیا این بیماری نیوکاسل هست؟
میثم
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير 5:02:05 PM
اصلا بهش چیزی تزریق نکن... کپسول آموکسی کلاو انسانی... بهش بده... بهش تقویتی ویتامین بچه بده
احمد
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد 1:31:35 AM
خروس من یک هفتس که یک سریع علائم از بیماری نیوکاسل داره پیش دامپزشک رفتم ی قرص داد که تر کیب سه تا قرصه به همراه شربت تقویتی اما بعد از دو روز هنوز هیچ تغییری در روند بهبودیش وجود نداره.هنوز کم اشتها هست تحرکش خیلی خیلی کمه تعادلش هم خیلی برقرار نیست لطفا یک راه حل بگید خیلی برام مهمه.
امیر‌علی
۱۳۹۹ شنبه ۲۰ ارديبهشت 5:43:34 AM
باسلام ‌خدمت ‌همه‌ عزیزان، با‌احترام‌ به‌ نظرات ‌دوستان، بهترین ‌روش‌ درمان‌ نیوکاسل‌‌ تزریق‌‌ جنتا‌مایسین‌‌۸۰‌ انسانی ‌به‌مدت ‌دو روز، روزی‌ یکبار ‌‌‌به‌مقدار ‌۱سی‌سی ‌داخل‌ سینه ‌برای ‌مرغ‌ و خروس، به‌همراه ‌مولتی‌ویتامین ‌داخل ‌آب، سیروماست، از ‌روز ‌سوم ‌‌صبح ‌و عصر ‌دو قطره‌ فلور‌فنیکول ‌داخل ‌دهان ‌‌بریزید‌‌ خوب‌ میشه.‌ مولتی‌ویتامین ‌و سیر‌ماست ‌تا‌ اخر ‌دوره ‌درمان ‌استفاده‌ کنید، نزدیک ‌به ‌۱۰‌سال ‌‌برای ‌مرغ ‌و خروس ‌استفاده‌ کردم‌ جواب ‌داده. یاعلی.
نسرين
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت 6:11:18 PM
من يه كفتر چاهى پيدا كردم ٤ روزه در حال درمان هستم با توجه به وضعيتش كه نيوكاسل داره دارو ها رو خيلي خوب نميتونم بخورونم غذا هم خوب نميخوره ،سير و ماست رو چطور بخورونم بهش؟؟ ممنون
حسین موسوی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت 5:18:14 PM
ببخشید من 10 تا مرغ دارم همچون نیوکاسل دارند و دو روز هیچی نمیخورند لطفا یکی بگوید من الان چی کار کنم لطفا یک نفر بگوید من مرغام خیلی برام مهمند .
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۸ ارديبهشت 1:21:40 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب با نسبت 1/1000 و آنتی بیوتیک+آب 1/1000 به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
آنا
۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير 7:56:31 AM
کبوتری که نیوکاسل گرفته و خوب شده دیگه نمیتونه پرواز کنه؟
yalda
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۴ ارديبهشت 7:44:19 PM
احتمال بهبود پرندگان در بیماری نیوکاسل هست؟؟
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي 10:47:06 PM
بله،
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين 9:25:48 AM
سلام من یه خروس دا م یه مقدار خس خس میکنه رفتم پیش دامپزشک بهم ترکیب نیم سی سی فلور با نیم سی سی پامنتال پیشنهاد داد از دکترهای عزیز خواهش دارم نظرشان بفرمایند
امیر حسین
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين 11:55:38 PM
سلام من هر سال تلفات سنگین دارم و تازه جوجه تهیه کردم وجوجه ها خس خس میکنن وگلو خود پیچ میدن میخواستم ببینم بیماریشون نیوکاسله یا crdدرمانش چیه
ثریا
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين 7:32:56 PM
سلام خاستم تجربم رو در مورد درمان نیوکاسل بگم شاید کمکی بشه برای اونهایی که طیور نگهداری میکنند. اول از همه... اولین لحظه ای که دیدید پرنده تون بی حال و بی اشتها شده به مدفوعش نگاه بندازید... اگه اسهال سبزرنگ بود که احتمال زیاد نیوکاسل گرفته... سریع ترکیب ماست و سیر( یکم آبکی باشه که راحت از گلوی پرنده پایین بره) به اندازه یک قاشق چای خوری کوچیک به خوردش بدید( البته بستگی ب جثه پرنده تون داره) بعد محلول مولتی ویتامین اگه ب کمپلکس باشه بهتره تو دهنش بریزید.. هر سه الی چهار ساعت این روند رو انجام بدید... از روز بعد جلوش دونه هم بزارید که چنانچه اشتهاش زودتر برگشت کم کم شروع به غذا خوردن بکنه... نکته مهم اینه در هنگام دیده شدن بیماری در پرنده درمان شروع بشه... اگر دیر اقدام کنید بیماری تشدید میشه و سیستم عصبی رو مختل کنه احتمال درمان خیلی کمه...
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين 3:26:05 AM
بااستفاده از اب مخلوط با اندکی تریاک یا ریختن بنزین یا نفت در گوش پرنده من تا ۹۰ درصد نتیجه گرفتم
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۵ مرداد 4:45:00 PM
همش بیخوده من صد بار امتحان کردم.
علی
۱۳۹۹ شنبه ۲ فروردين 3:41:57 AM
من توی گنجه کبوترا نیوکاسل افتاده سه عدد از کبوترها تلف شدن در حال حاضر مبشه واکسن نیوکاسل زد
مجید
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند 12:13:06 AM
گرفتگی بال کبوتر به چه دلیلمیباشد درمانی دارد راهنماییم کنید لطفا
ماکو قهرمان
۱۳۹۹ شنبه ۱۱ مرداد 2:14:52 PM
سلام اگر روز اول متوجه شدید امپول لینکو را با دگزا متازون هز کدام نیم سی سی قاطی کرده به بال گرفته اش بزنیر اگر نتونستید بزنید به سینش بزنید وفرداش ویتامین ب یک به خوردش بدید جسارت نباشه شما استادید
ایمان غفوریان
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ اسفند 1:41:27 PM
سلام مرسی که راهنماییهای عالی میکنیدخواستم بگم بوقلمون من چندروزه بالهاش افتاده ویک گوشه نشسته، حرکتی هم نمیکنه، اگه بخوام بکشم وپخته کنم ضررنداره واسه انسان، ممنون میشم زودترجواب بدیدبقیه مرغ وجوجه هام سالم هستن
علی
۱۳۹۸ جمعه ۲۵ بهمن 2:53:17 PM
سلام در خصوص کله گیحی کبوتر و نیوکاسل بنده بیش از 100 ساعت مطالعه در اینترنت داشته ام و در این زمان متوجه شدم که اکثر سوال و جواب ها مشایه هم و یا اظهار نظر های تکراری و کی از هم بوده است . و اما ماجرای من شش ماه پیش جوجه کبوتری را از دهان گربه ای گرفتم و به خانه آوردم آنقدر کوچک بود که نمی توانست به درستی غذا بخورد من او را بزرگ کردم تا به جایی که دیگر می توانست بپرد و بر روی پشت بام های همسایه ها بنشیند ولی غروب ها می امد و نزدیک پنجره خانه ما می نشست تا من درب را باز کنم و او به درون می امد و تا صبح به جایی می روفت که دوران کودکیش را با من سپری کرده بود . این ماجرا تا ده روز پیش سیر طبیعی خود را طی می کرد لیکن در این ده روز قبل متوجه ناهنجاری هایی در رفتار او شدم احساس کردم که دارد بیمار می شود که متاسفانه تصور من درست بود و عاقبت نیز چنین شد. لرزش سرش و گیجی که بیشتر به شبهه نیوکاسل میمانست بعد از دو روز کامل نمایان شد تعدل راه رفتن را از دست داده و گزدنش کج شد برای دانه خوردن نشانه گیریش به خطا می رفت و به جای اینکه به دانه نوک بزند به اطراف دانه نوک پرانی می کرد فهمیدم که او با یک بیماری بد و سخت دست پنجه نرم می کند به هر مطلب و یا شخصی که رجوع کردم همه به یک صدا و یک نظر اعلام کردند که این پرنده به ابتدای دوره نیوکاسل گرفتار شده و کارش تمام است و دیگر نمی توان کاری برایش انجام داد و باید او را خلاص کنم من هیچ یک اظهار نظر ها را نپذیرفته و برای نجاتش مفاومت کردم و به قولی آستین ها را ببالا زدم تا او را برای بار دوم نجات دهم به سرعت تحقیقات را شروع کردم ابتدا یک مکان مناسبی را برای رسیدگی به او مهیا کردم و با عزم جدید ومطالعه دقیق شروع کردن به رسیدگی به او . ابتدا گندم را که به نظرم عامل آلودگی او شده بود ( بیشتر گندم ها به فضله موش آلوده هستند ) از زنجیره غذاییش دور کردم و جایگزین آن به این ترتیب زیل است نخود در آب ولرم به مدت نیم ساعت خیس ( پوست نخود را قبل از اینکه به او بدهم از نخود جدا می کردم ) سیر خام و ذرت و شربت مولتی ویتامین نیز تهیه کردم و با هم مخلوط حاصل کار نواله ه ای شده ( گوله خمیر) که به اندازه ای که بتوانم او را در گلویش فرو کنم درست کرده و به مدت 4 روز است که به او می دهم نتیجه چنین است که کجی گردنش تا 90 درصد بهبود یافته لرزش سرش 30 الی 40 درصد کاسته شده اگر درست پیش رفته باشم بدون شک خوب خواهد شد اکنون دارد به راحتی بدن خود را میجوراند و به تمیز کردن خود می پردازد هنوز خوب نشده اما در حال بهبودی است نتیجه بهبودی و یا شکست در عملکرد خودم را بدون شک برایتان ارسال می کنم به امید بهبودی همه حیواناتی که در اطراف ما هستند
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن 10:40:12 AM
سپاسگزاریم ازینکه تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید
مریم
۱۳۹۹ شنبه ۳۱ خرداد 9:49:08 AM
سلام، کبوترتان بهبود پیدا کرد؟ علائم عصبیش رفع شد؟
محمدرضا
۱۳۹۹ يکشنبه ۵ مرداد 4:43:42 PM
به طور کامل بهبود پیدا نمیکنه اثر بیماری هم از بین نمیره
علیرضا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ بهمن 11:16:45 AM
سفتریاکسون یک آنتی بیوتیک موثر بر باکتری ها است تاثیری بر ویروس ندارد مگر آنکه قائل به آن باشیم که عفونت ثانویه باکتری ها باعث مرگ و میر میشود نه خود نیوکاسل !!!
آنا
۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير 7:58:40 AM
تونست دوباره پرواز کنه؟
اکبررضایی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ بهمن 3:44:36 AM
سلام سه تاازخروسهای من علائم بیماری دارن دوشبه من امپول جنتامایسین زدم خوب نشدن ا لان چکارکنم خوب شن ؟
سجاد
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن 11:55:50 PM
سلام من یه قناری دارم که مدتی هست غذا خیلی کم میخوره و ضعیف شده وقتی خواستم قفسش رو تمیز کنم دیدم تکون نمیخوره و دهنش رو باز نگه داشته. وقتی خواستم بگیرمش دیدم نمیتونه روی یه پاش وایسه. میشه کمکم کنید لطفا.
منیژه
۱۳۹۸ شنبه ۲۱ دي 12:36:10 AM
سلام کبوتر میتونه هیچ علایمی از عفونت گوارشی و تنفسی نداشته باشه و نیوکاسل عصبی داشته باشه؟ آگه میشه آیا نیوکاسل عصبی هم امکان خوب شدن داره؟ الان دو ماه هست با دست بهش غذا میدم.
امید
۱۳۹۸ جمعه ۲۰ دي 7:20:45 PM
باعرض سلام وخسته نباشید خواهشمندم بفرماید که تعداد 30 قطعه مرغ وخروس بومی دارم که به بیماری نیوکاسل مبتلا شدن چه طور میتونم ازکجا میتونم این دارو تهیه کنم
سادات
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ دي 9:47:21 AM
خروسم بیحال واسهال سبز داره غذا بهش چی بدم تا از بین نره ممنون
سالار
۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي 1:36:46 PM
سلام من یک خروس دارم که کله او چرخیده راه درمان آن چیست
روح اله
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ آذر 9:32:28 PM
با سلام ترکیب سیر و ماست ب چ نسبت باید باشه برای سالن با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه مرغ گوشتی آیا داخل دان باید مصرف بشه؟
علی حسینی
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان 4:14:05 AM
سلام یه تعدادی (1,000)جوجه خروس دارم اسهال خونی دارن علتش چیه و پیشگیری و درمانش چه دارویی براشون خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید
ایوذر
۱۳۹۸ جمعه ۲۹ آذر 12:32:41 AM
کوسیدیوز
سیستانی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان 7:22:41 PM
سلام من یک مرغی دارم که سه روز است فلج شده و هیچی نمیخوره و اسهال سفید رنگ داره و 4 سال سن داره نظر شما درباره ی بیماری اش چیه ؟
کوروش
۱۳۹۸ دوشنبه ۶ آبان 11:10:13 PM
باسلام
ناشناس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان 10:27:36 AM
با سلام ووقت به خیر درمان نیوکاسل با متاکم وسفتریاکسون تزریقی هستش ؟
ناشناس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۷ مهر 2:42:29 PM
دوستان آمپول ترکیبی سفتریاکسون ومتاکم حتما تاثیر خوبی داره ومن برای مرغ های آلوده به نیوکاسل استفاده کردم چواب داد.البته چون مرغ ‌‌‌‌‌‌خود غذا تمیخورن .حتما غذا بهش خورانده بشه.بغد از ۲۴ ساعت بهتر میشهش
ناشناس
۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر 10:53:37 PM
ایا می شه داخل اب به طبور دار متاکم و سفتریاکسون
مرتضی
۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر 4:48:09 PM
سلام جوجه مرغ محلی سالم داشتم ده روز بعدازواکسن نیوکاسل گرفتن اسهال سبز رنگ خس خس بدون فلج شدن چکار کنم کمک کنید لطفا
مرغ داری 40هزاری
۱۳۹۸ يکشنبه ۳ شهريور 10:33:59 PM
سلام.بیماری نیو کاسل درمان ندارد .فقط به مدت 7روز طول می کشد.اگر مرغ ها تلف نشدن. خودشان کم کم خوب می شوند بهترین راهش این است که از دان نیافتن.به مرغ ها .ماست .سیر .پیاز .سرکه بدهید
محمد
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد 1:00:17 AM
سلام شب بخیر مرغام مدفوع آبکی وسبز رنگ وسفیدگچی وبی اشتها ولی چند روز بهشون سیر ماست دادم مدفوعشون سفت شد ولی حالا همشون بی اشتهان وبینیشون متورم شد دیشب یکیش صدای سوت زدن داشت ولی حالا اون صدا رو نداره ولی بی اشتها هستن آیا این بیماری نیوکاسل هست؟وچکار کنم تا نمیرن شش تا از جوجه های چهار ماه ام مردن
مهدی نظری
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد 10:57:23 PM
سلام چندتا مرغ دارم خرخر میکنن و اسهال سبز و شیری میکنن چندتا جوجه هم داشتم اول نفسشون میگرفت بعد کله هاشون باد میکرد میلرزیدن و میمردن الانم چندتا جوجه دیگه دارم خر خرمیکنن لطفا راهنمای یکنید
بهنام
۱۳۹۸ جمعه ۴ مرداد 5:26:38 PM
سلام من چندسالی هست که مرغ پرورش میدم خودم دستگاه دارم وجوجه روهم خودم تولیدمیکنم .مرغاتونو همیشه دوماه یکبار واکسن بزنید.اینطوری تقریبا خیالتون بابت بیماری راحت میشه اما اگه نیوکاسل گرفتن به نظر من بهترین دارو براشون ترکیب سیر وپیاز توی آب یاغذاشونه.اینطوری تلفات به حداقل میرسه.راستی اگه همیشه به مرغاتون سیربدین سیستم ایمنی فوق العاده قوی ای به دست میارن ومیتونن جلوی خیلی ازبیماری ها مقاومت کنن یاحق
اسماعیلی
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير 3:03:31 PM
سلام دوستان عزیز آب خیلی مهمه با واکسن به نظر من تغذیه مرغ خوب باشه و هفته ای یک وعده سیروماست بدین هیچوقت مریض نمیشن
momo
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير 11:44:08 PM
دوست گرامی بشری عزیز اگر کبوتری که گفتید هنوز زنده ست باید به اندازه یک مورچه سوخته تریاک یا خود تریاک در روز به اضافه یک قطره فلور مخصوص دامپزشکی به اضافه به اندازه سه عدد مورچه پودر باسیتراسین مخصوص دامپزشکی به اضافه دو قطره ویتامین ای و سلنیوم مخصوص دامپزشکی رو در دو قاشق غذاخوری آب حل کنید و به خورد پرنده بدید سوخته تریاک حتما باید چند دقیقه جوشانده و با شیئ سختی ورز داده بشه تا مواد تقویتی موجود در اون آزاد بشه خود تریاک هم اگر کمی در آب جوش بمونه حل میشه و میتونید در همان قاشق اینکارو انجام بدید و مطمئن بشید که کلا دو قاشق آب استفاده شده تا دوز مواد درست در نظر گرفته بشه بعد از اون میتونید از ترکیب کمی سیر رنده شده و ماست طبیعی و کمی پلت سوپراستارتر برای غذای پرنده استفاده کنید البته با توجه به تاریخ نظر پرنده شما یا تابحال تلف شده یا توسط دامپزشک نجات داده شده ، بیماری هم احتمالا نیوکاسل بوده که بعلت عدم تغذیه مناسب و استرس ناشی از گم شدن پرنده ایجاد شده و این نظر صرفا جهت آگاهی شما در دفعات بعدی هست
رضا محمدی
۱۳۹۸ شنبه ۸ تير 5:21:30 PM
سلام مرغ وخروس من زیاد آب مخورن خرخر مکنن وقتی یک دان بهش بدی که خیلی ریز هس صدای سوت مدن ولی با اشتها هستن و تحرک زیادی دارن ایک نیو کاسل گرفتن
بشری
۱۳۹۸ شنبه ۸ تير 2:37:35 AM
سلام کبوتری اومد در پارکینگ منزل ما و مادرم به‌خاطر اینکه گربه نخورتش اوردش بالا و من ازش مراقبت میکنم حدود ۱۰ روزی هست ۱_این کبوتر احساس میکنم چشمش درست نمیتونه ببینه ،میبینه ولی نمیتونه جاهارو تشخیص بده درست آب رو باید ببرم جلوش تا بتونه بخوره و آب میخوره اما دانه وقتی گندم میریزم براش توی کاسه خیلی دوست داره بخوره نوک میزنه ولی اشتباه به یه نقطه دیگه از طرف نوک میزنه‌ ۲_پرواز نمیتونه بکنه چون من میزارمش توی تراس و خیلی راحت تا الان میتونست بره اما نمیتونه بره به خاطر پرواز نکردن (بال داره و پرهاش کامله و پرهاش چیده نشده) حتی نمیتونه بپره روی صندلی با ارتفاع ۵۰ سانت‌ ۳_نوع فضله اش آبکی هستش یعنی در اصل آبه و یه تکه سبز رنگ فقط‌ ‌۴_دیدم دور خودش میچرخه بعضی اوقات ولی خیلی کم‌ ‌۵_گردنش رو همش خیلی خم‌میکنه و با یه چشمش من رو نگاه میکنه‌ ۶_موقع خوابیدنش ایستاده سرش رو انقدر میاره پایین که من میترسم شاید مرده (شبیه به معتادا میخوابه بچم ) اگه میشه بفرمایین من چیکار کنم این حیون حالش خوب شه و بنونه غذا بخوره و پرواز کنه‌‌ ممنون میشم از لطفتون ‌
عباس
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد 9:58:23 AM
لطفا راهنمایی کنین مرغهای من تخمگذارن ولی داره چشاشون عفونت میکنه ولاغر شدن وچند تاشون مردن
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 6:07:36 PM
وقتی دوره نیوکاسل رد شد و گردن کجی و عدم تعادل بالایه گردن ۵سانت وسط دو چشم مو کفتر تا نوکش بکنید بندازین زمین که معجزه میکنه البته واسه هفته تا چند ماه امتحان کردم ج داد ولی سالو رد کنه خوب نمیدونم ج دادنشو یا حق امیدوارم توانسته باشم نزد حیوان خدا ارزش و انسانیت را تعریف کنم بدرود
مکی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد 2:53:28 AM
باسلام..من یه جوجه بلبل یکماه ونیمه دارم حالش خوبه ولی یدفه یکی از پاهاش ناتوان شده بهم گفتن نیوکاسله...خواهشابهم بگید چکارکنم تادرمان بشه.ممنونم
بهزاد
۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ خرداد 1:19:32 AM
نسبت به گرما حساسه یعنی چی گرما باعث بیشتر شدن بیماری میشه یا کمتر بعد طیور مبتلا به نیوکاسل در جای گرم نگهداری بشن یا سرد
رضا
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۳ تير 11:15:53 AM
ویروس نیوکاسل طاقت گرما ندارد اما شما باید محیط پرنده را معتدل نگه دارید.
ali
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور 12:34:14 AM
در تخم مرغ ویروس وجود داره.از دو تا چهار ماه . بهشون سیر رنده شده .پیاز با ماست بدهید .در ابشون قطره مولتی ویتامین بریزید . نسبت یک به هزار . یک سی سی در یک لیتر اب
احمد
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 12:20:35 AM
سلام یکی از مرغای من یه ماه پیش این مریضیو گرفت و مرد ولی نمیدونستم چیه وبعدشم به ماه بعد یکی دیگشون گرفت بردم دامپزشک گفت که نیوکاسل اونم مرد. بقیه رو واکسن زدم که نگیرن میخاستم بدونم تخماشونو مصرف کنیم یا بندازیم دور اگه باید بندازیم دور تا چند هفته این طوری باشه بی زحمت زود جواب بدین
پوریا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۲ ارديبهشت 1:36:16 PM
یکی از مرغ های لاری من نیوکاسل گرفته چیکار باید بکنم
حامد غلامی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين 4:18:32 AM
سلام نیوکاسل درسته ویروسیه ولی با تضعیف سیستم ایمنی رشد باکتریهای مثل دسته ای از باسیلها و استافها شدت میگیره. بدون تعارف راه درمان اپیدمیال و همگانی نداره ولی در مورد پرندگان با ارزش میتوان با خوراندن آنتی بیوتیک وسیع الطیف وبهمراه ضد دردوالتهاب و مولتی ویتامین پرندگانی که در ابتدای دوره کمون بیماری هستند وعلایم ظاهری ضعیفی دارند نجات داد. نیوکاسل رو وقتی در سالن دریگ مغازه پرنده فروشی و...دیدید یعنی همشون دارند اونهایی که به شما علایم نشون نمیدن یا هنوز دوره نشست ویروس طی نشده یا آنتی بادی ترشح شده و بهبودی حاصل شده در دوره نقاهت هستند. آنتی بیوتیک چشمی کلرامفنیکل برای پرندگان زینتی آنتی بیوتیک فلورکینون مثل سیپرو از راه خوراکی و ضد درد عمومی مثل از آسپرین تا پیروکسیکام البته یکیشون با هم تداخل دارند دنبال درمان پرندگان آسیب دیده عصبی مثل کجی گردن نباشید چون مشکل اسکلتی عضلانی در اثر اسپاسم شدید و سم ناشی از میکروب دیگه کار خودشو کرده . ببخشید یا باید ساده توضیح میدادم یا تخصصی حد وسط رو گرفتم تندرست و شادکام باشید
شهاب فارسیان
۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين 11:02:38 PM
کلنیک نخصصی پرندگان ... سازنده مکمل فصل برای مریضی نیوکاسل
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين 12:01:16 PM
دوست عزیز، برای آگهی مکمل‌ها بصورت رایگان به beytar.ir مراجعه کنید.
مهنوش
۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند 6:48:53 PM
سلام مرغ من نيوكاسل گرفت و خوب شد ولي گردنش همونجوري مونده و ميچرخه لطفا بگيد چيكار كنم براي گردنش؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:38:02 AM
با استفاده از قطره ویتامین ب کمپلکس میتوان پرنده ر اتقویت کرده و بهبود بخشید، روزانه یک یا دو قطره به پرنده بخورانید.
۱۲۳
۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند 6:25:07 AM
سلام من به دامپزشکی مراجعه کردم سه قطره با نام های مخفف AوEوMe به اضاف یک پودر که در غذا ریخته میشه دادن این سه قطره برای درمانه یا پیشگیری چون مصرفشون باعث بهتر شدن که نشد هیچ انگار علائم رو تشدید هم کرده؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:37:12 AM
این داروها برای کمک به درمان نیوکاسل هستند درصورتی که بیماری حاد نباشد. اگر بیماری از نوع حاد باشد قابل درمان نیست.
کیان
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند 10:48:32 AM
با سلام خدمت ادمین محترم از این که دوستان رو راهنمایی میکنید کمال تشکر دارم خیلی خوبه که کمک به این حیون بازای باحال میکنید دم شما گرم خدا خیرتون بده
محمد
۱۳۹۷ دوشنبه ۸ بهمن 1:06:39 PM
باعرض سلام وخسته نباشید من یک خروس دارم واکسن سه گانه بهش زدم دوهفته پیش الان کمی خرخر میکنه واسهال سبز پر رنگ ولجنی داره و کم اشتها هس شده ولی خیلی مسته هیچگونه علایم دیگه نداره سرحاله میخواستم بدونم نیوکاسل گرفته
کیان
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند 10:38:52 AM
سلام اگر پستهای بالا رو خونده باشید علائم نیوکاسل معرفی شدن که این مشکل شما به تنهایی نمیتونه نیوکاسل باشه، احتمالا با یه انرو دادن بر طرف بشه
امیر
۱۳۹۷ جمعه ۵ بهمن 1:27:35 PM
سلام من خروس لاری بیماری نیوکاسل گرفته لطفا برای دارومورد نیازبه من معرفی کنید وچه مقدار بدم باید ازداروخانه انسانی ویا دامپزشکی تهیه کنم بابت همین منو راهنمایی کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:38:29 AM
حتما برای تشخیص درست و درمان به دامپزشک مراجعه کنید. اگر بیماری حاد نباشد استفاده از سیر ماست و ب‌کمپلکس می تواند مفید باشد.
امیر
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي 8:11:57 PM
سلام من یک مرغ دارم که یک ماه یکی از پاهاش را میگیره بالا بردمش دامپزشکی گفتن که نیوکاسله افتاده به پاش ۳تا واکسن بهش زد ولی الان هیچ فرقی نکرده می خواستم ببینم درمان دیگه ای داره یا اصلان نیوکاسل نیست
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:40:44 AM
بیماری نیوکاسل پرنده را فلج کرده و زمین‌گیر می کند. اگر پایش را بالا میگیرد احتمال دارد که ضرب خورده باشد و هنگام زمین گذاشتن درد دارد. البته با معاینه پرنده از نزدیک بهتر و درست‌تر می توان مشکل را تشخیص داد.
مهدب
۱۳۹۷ جمعه ۱۴ دي 2:29:48 PM
من بر اثر نیکاسل مرغ هام همه مردن میخوام بدونم چند وقت بعداز بیماری دوباره میتونم مرغ بیارم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:42:17 AM
سالن را با روشهای مختلف کاملاً ضدعفونی کنید (روشهای ضدعفونی در همین سایت قابل مطالعه است) پس از آن برای ورود مرغها مشکلی وجود ندارد.
ابوالفضل
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ دي 2:05:40 AM
در بیماری نیوکاسل حتما باید مکان ضد عفونی شود برای ضد عفونی نمیشه مرغها هم داخل باشن چون جا ندارم
پارسا
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر 12:31:22 PM
چند قطره کم بنزین بریزین توی گوش کبوتر بسیار موثر هستش برای درمان کله گیجی. آفتاب هم باید داد به پرنده. موفق باشید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:43:26 AM
البته این پیشنهاد شما اصولی نیست و حتی ممکن است باعث مسمومیت پرنده شود.
محمد افشار
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر 11:24:23 PM
سلام خروس من خر خر داشت خوب شده ولی خیلی بیش از حد اب میخوره زیر پاشم همش خیس میشه اینقد ک اب میخوره بنظرتون نیوکاسل زدش
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر 12:26:15 PM
با سلام در مرغداریهای بزرگ چطور سیر و ماست بهشون بدیم وقتی گله درگیره .منظورم چطور کنترل کنیم و چون تعداد زیاده و از طریق ابخوری نیپل هم نمیشه داد
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر 9:38:45 AM
سلام من بااستفاده ازذرت درغذای مرغها متوجه شدم که به مرور آثار نیوکاسل ازمرغها رفته به اشتها افتادند وبه بهبودی نسبی رسیدندشماهم امتحان کنید
احمد کلاتی
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 11:14:43 PM
سلام ببخشید من جوجه مراغام ی دفعه ای ضعیف میشن نمیتونن خوب راه برن پراشون اویزون میشه نمیتونن خوب قدم بردارن ب نظرتون چیکارش کنم چی دارویی بهش بزنم در ضمن که نیوکاسل رو بهش زدم
پورفرزین
۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان 6:35:04 PM
سلام عروس هلندی ۵ ماهه ای دارم که دامپزشک تشخیص دادن نیوکاسل گرفتن الان نزدیک ۱۰ روزه اولش که استفراع میکرد و اسهال بعد ارزن رو براش قطع کردیم و برنج و بلغور و تخم مرغ و عدس میدیم بهش نوعی قطره هم تجویز کردن هر روز میدیم ولی اصلا اسهالش درست نمیشه اسهالش همراه مخاط و سبز و گاهی کف داره در ضمن حالش خیلی خوبه طبق قبل باری میکنه واقعا موندم چیکار کنم
احمد میری
۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان 10:45:28 PM
سلام من جوجه خروس ⒌ماه دارم حیون غذاش رو کامل میخوره مثل حیونای سالم دیگم ولی بدن نمیگیره با یه پاشم لنگ میزنه الان حدود یه ماهی میشه
شهاب حاجیزاده
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر 11:57:18 PM
سلام خسته نباشید تعدادی کبوتر دارم متاسفانه بیماری نیوکاسل گرفتن ۳۰ تا تلفات دادم ولی الان ۱۰۰ تا مونده چیکار میشه کرد که مداوا بشن تلفات ندم ممنون میشم راهنمایی کنین ...
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ آبان 9:39:11 AM
در وهله‌ی اول سالم‌ها رو از مریض‌ها جدا کنید. سپس ضدعفونی‌کننده‌ی جرمی ساید را در محل نگه داری اسپری کنید. همچنین مصرف ماست و سیر کوبیده شده در آن بسیار مفید است. حتما برای به دامپزشک مراجعه کنید تا نوع بیماری دقیقاً تشخیص داده شود. اگر کمی خس خس هم می‌کنند مصرف فلور و داکسی یا انرو کلسیتین هم می‌تواند مفید باشد. همچنین اختلاف دمای شب و روز بیشتر از ۳درجه نشود.
اکبر رمضانی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر 2:08:04 AM
خروس لاری من سرحال بود شب ازسرکاراومدم دیدم نمیتونه سرپا وایسته یابه سختی میخواد بلند بشه تلو تلو میخوره مثل ادم مست.پاهاش جون نداره.صورتشم سرخ سرخه.مدفوع کردنی به زور وابکی به طوری که زوری میخوادمدفوعش روبیاره بیرون.چه نوع بیماری گرفته به نظرشما بااین شواهد وراه پیشگیریش چیه؟؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر 3:02:13 PM
دامپزشکی که پرنده را از نزدیک معاینه کند خیلی دقیق‌تر می‌تواند نظر دهد. با این‌حال اگر ناگهان به این وضع دچار شده است، به نظر می‌رسد آنفلوانزا باشد، اما بخاطر وجود اسهال می‌توان احتمال ابتلا به نیوکاسل را هم داد.
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر 9:35:10 PM
سلام ، داروهای متاکم وسفتیوفور ، اشامیدنی یا تزریقی هستن؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر 3:12:31 PM
اطلاعات داروی سفتی پرین شرکت نصر را مطالعه بفرمائید. در انتهای خبر لینک این دارو آمده است.
کاظم
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ شهريور 1:13:06 PM
سلام ..بنظرم اگه سوخته تریاک را جوشانده وآبش را بمرغها بدیم آیا نیوکاسل درمان میشود؟
دکتر رنجبرب
۱۳۹۷ جمعه ۲ شهريور 9:37:11 AM
با سلام اساس کنترل بیماری نیوکاسل بر روی ایجاد خط قرنطینه و واکسیناسیون علمی هست و در مواقع بروز بیماری در گله های صنعتی اگر ۵ درصد گله علایم داشته باشند و ۱۰ درصد در حالت کمون بیماری باشند می توان ۸۵ درصد گله را با تجویز واکسن و ایجاد پدید اینترفرانس یا تداخل محافظت کرد که خود این تجویز واکسن برنامه خاص خود را دارد که دامپزشک طبق شرایط گله تصمیم به انتخاب نوع واکسن و روش تجویز آن می گیرد .آنتی بیوتیک ها برای کنترل عفونت های ثانویه مثل سی آر دی و کلی باسیل می باشد . ویتامین ها نیز نقش تقویت کننده سیسنم ایمنی را دارند .
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۳ شهريور 10:31:23 AM
درود جناب آقای دکتر، بسیار سپاسگزاریم که علم خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
علی
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ آبان 7:48:34 AM
من ۱۵ سال هس مرغدار هستم از این همه نظر وپیشنهاد که خوندم فقط این نظر اقای دکتر رنجبر به نظر من صد در صد درسته
ریحانه
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد 7:48:07 AM
کبکم یک سالشه چند روز بود نارحت بود ولی غذا میخورد دو روز پیش اون یکی کبک بهش حمله کرد وکتکش زد و حسابی ترسید بازم حالش خوب بود ففقط ترسیده بوده ولی دو روزه دیگه غذا نمیخوره اول عقب عقب میرفت بعد گردنش به سمت پایین خم شده الان دیگه حرکتم نمیتونم کنه.توروخدا جوابمو بدین بهش وابستم چندروز اینجوری درد میکشه تا بمیره؟راهی برای درمان صد در صد نداره؟؟جواب بدین
پایگاه خبر ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:20:04 AM
احتمالا پرنده شما دچار نیوکاسل مزمن بوده که بر اثر استرس نمود پیدا کرده است، پیشنهاد می‌شود برای تشخیص دقیق و درمان بهتر نزد دامپزشک برده شود، یه مقدار سیر +ماست و قطره ب کمپلکس روزی یک قطره تا 5-6 روز میتواند به بهبودش کمک کند. درضمن همه‌ی پرنده‌ها باید بر علیه نیوکاسل واکسیناسیون شوند.
نریمان
۱۳۹۷ جمعه ۲۶ مرداد 1:04:54 AM
سلام و خسته نباشین،من یه حوجه مینا دارم که فکر کنم با این علاءمی که گفتین به نیوکاسل مبتلا شده،گردنش پیچ خورده و پاهاش فلج مانند شده،اما اشتهاش عالیه و خوب میخوره،الان توی سومین روزش هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنه،دامپزشکی بردم آمپول زد بهش و مولتی ویتامین با ی استریل چشم بهش داد،میخواستم راهنماییم کنین که زودتر خوب بشه اگه خوب نمیشه این حیونکی داره زجر میکشه و با قرصی چیزی خلاصش کنم ممنون
محسن احمدی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ مرداد 12:43:04 PM
من واکسیناسیون کار میکنم سفتی اکسون با جنتا مایسین ترکیب کردم البته با دوز مشخص جواب گرفتم +متشکرم
رز
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر 10:43:51 PM
سلام میشه دوزی ک باید استفاده شه رو هم بگید
رضا
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ مرداد 12:41:50 PM
شیره تریاک حل کنید بهشون بدهید چای سبز گوشت سفید انار را با آب بگیرید بجوشانید و و بهشون بخورانید دوای بین چهل تا پنجاه برای ویروس کشنده است سیر نیز موثر است
amir
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:23:56 AM
اردکم نیوکاسل گرفته گردنشو میگردون برمیگردونه غذا نمیخوره اردکم تمام زندگیمه یه راهی بم بگین خیلی دوسش دارم😦
فرزاد
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:23:02 AM
سلام دوستان مرغ و خروسای من چند تاشون غذا نمیخورن و فلج شدن و هیچ علایم دیگه ای ندارن آیا بیماری نیوکاسل گرفتن و راه درمانشون چی هست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر از سایت خوبتون
حسن مهربانی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:22:34 AM
با سلام خدمت همه دوستان دیدم اینجا همه اطلاعاتشون رو اشتراک گذاشتن.. گفتم من هم شاید بتونم کمکی کرده باشم... البته تجربۀ بنده در کبوتر هست...! دوستان من به یک داروی طبیعی‌ای دست پیدا کردم که تاحالا باهاش نود درصد از بیماریهای کبوترهام رو خوب کردم!((البته نوع غیرحاد)) حتی نیوکاسل(البته بشرطی که اوایل بیماری تشخیص داده بشه و باید دارو رو مصرف کنید!) روش تهیه: مقداری نخود ریز رو بمدت 24ساعت خیسانده و پوست نازک روی آنرا جدا کنید... بعد آب آنرا خالی کرده و بجایش سرکه‌سیب خانگی((تأکید می‌کنم اگر سرکه‌سیب خانگی و اورگانیک نباشد، اثری ندارد!!!)) در ظرف نخودها ریخته و بمدت 10تا12 ساعت با سرکه‌سیب طبیعی بخیسانید. نصف یک حبه سیره کوچک را در حلق کبوتر بگذارید و بعدازآن تقریبا 10تا20 عدد از نخودهای سرکه‌ای را به خورده کبوتر دهید. ان‌شاءالله بهبود پیدا میکند.
وحید وفایی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:39:58 AM
سلام خدمت دوستان بهترین راه وبهترین درمان تزیق جنتا و لینکو هست به طور مثال دو دهم جنتا سه دهم لینکو تزریق به گوشت سینه اثر به شدت سریع و تلفات رو کامل قطع می‌کنه .باقی دارو ها وقت تلف کردنه و هزینه اضافی
نیما
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد 11:44:57 AM
مررررسی از مطالب مفیدتون
ملیحه
۱۳۹۷ شنبه ۱۲ خرداد 11:34:34 AM
خروس لاری من من گردنش کج شده و کلش کلا برگشته😔😔😔چکار باید بکنم کنارخروسم پنج تا مرغم دارم
بابک
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد 12:31:07 AM
با عرض سلام من یک کفدر زینتی که به خاطر بیماری نیوکاسل رها شده بود آوردم و با دارو و ویتامین شاید تا هشتاد درصد درمانش کردم
ناشناس
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد 9:49:03 AM
سلام من دوتاجوجه اردک دارم ک نیوکاسل گرفتن یکیشون گردنش دوروزه کج شده میشه خواهش کنم بگیدب کمپلکس ومولتی ویتامین رو درروز چن باربهشون بدم،ب غذاشونم سیروماست هم اضافه کردم ازوقتی اینکاروکردم عطسه هاشون کمترشده
زهرا
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد 9:48:40 AM
سلام ببخشیدفرقی نمیکنه ک مولتی ویتامین وآنتی بیوتیک رو درروزچن باربدیم بهشون
الناز
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد 9:26:57 AM
سلام من یه قناری نر دارم حدود پنجاه روز میشه که تعادلش و ازدست داده و ب شدت وزن کم کرده میگن نیوکاسل هست آنتی بیوتیک و ویتامین استفاده کردم ولی جواب نداد اشتهاش هم خوبه میشه راهنماییم کنید
ناشناس
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد 9:56:50 AM
سلام وقت بخیر مرغداری دارم۲۰هزارتائی یکی از سالنهام نیوکاسل تنفسی گرفتن تورم صورت اشکی چشمها وتو هم رفتن جوجه ها کز کردن الان چه کار کنم
سارا
۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت 10:19:19 AM
سلام من دو تا مرغابی دارم یکیشون از چند روز پیش کمی بیحال بود اما اشتها داره و غذا میخوره از یک روز پیش متوجه شدم یه پاش لنگ میزنه و نمیتونه راه بره و زود به زود هنگام راه رفتن میشینه . بردمش دام پزشک گف احتمال میده بیماری نیوکاسل و گرفته باشه . بهش داروهای تقویتی ویتامین cو‌Aو پروبیوتیک و آنتی بیوتیک انترو رو داد. میخواستم بدونم درمانش درسته؟ و اینکه امکان بهبودی چقدره با توجه به اینکه فقط لنگ میزنه و اشتهای خوبی داره ؟ و سوم اینکه برای اون یکی مرغابی چکار کنم ؟ میتونن دو تا مرغابی کنار هم باشن یا جداشون کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
محمد کاظم
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت 10:18:05 AM
۵۰تا مرغ دارم سر گیجه خس خس اسهال سبز دارن ب احتمال زیاد نیوکاسل هستش برای درمان سریع چکار کنم حدود ۲۰تا هم مردن
پژمان
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت 10:18:46 AM
سلام.دوست عزیز یه خروس لاری دارم یک سالشه مدت پانزده روزه نمیتونه روپاهاش وایسه یه جورای پاش فلج شده ولی اززمین جداش میکنی پاهاشو تکان میده وبه زیر رانش دست میزنی انگارنیشگولش میگیری وپاهاشو تکان میده ..اشتهاشم خیلی خوبه .مدفوع اش ابکی نیست ولی سبزرنگه ..ایراد تنفسی ام نداره فقط نمیتونه روپاش وایسه .ایا به نظر شما بیماری نیوکاسله .؟ اگه راه درمانی هست ممنون میشم کمکم کنید تشکر
رضا
۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت 10:18:52 AM
سلام من یه مرغدارم که طی دودوره مرغداری همه زندگیم رفت الان سالن 15000هزاری که داشتم 4000موندن ولی همونا هم شبی 200تلفات دارن الان 8روزه درگیرن همه جور توشون پیدامیشه ازدهنک زدن تافلج شدن متورم شدن سرچشم توروخدا اگه راهکاری هست کمکم کنین آخه بیمه نداشتم دارم ورشکست میشم.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت 11:21:00 AM
سلام، بعد فراهم آوردن شرایط مناسب در مرغداری شامل: بهداشت و ضدعفونی کامل، تهویه مناسب هوا، خرید جوجه از مراکز مطمئن و سالم، استفاده از داروهای پیشگیری کننده و واکسنها و... اگر مرغ‌های شما بازهم دچار بیماری شدند حتما قبل از هرکاری باید به دامپزشک مراجعه کنید، دامپزشک با بازدید و گالبدگشایی تشخیص دقیق داده و بهترین راه درمانی را نشان خواهد داد. اگر پرنده های شما فلج شده و اسهال سبز دارند ممکن است به بیماری نیوکاسل دچار شده باشند، و راه درمانی برای آنها وجود نداشته باشد.
رضا
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 1:51:40 PM
سلام عزیز جان من یه فارم ۴۰هزاری دارم الان هشت روزه درگیرم منهم حالم بهتر ازتو نیست مرغداری یعنی غمار یه روز میبری یه روز میبازی ناراحت نباش
ف.ج
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:12:30 PM
سلام.من دوتا خروس دارم و دوتا مرغ یکی از مرغام چن وقته زیاد تحرک نداره و راه زیاد نمیره البته سنش هم 4سال شده و اینکه تخم هم نمیزاره چیکار باید کرد؟؟؟ و اینکه خروس بزرگترم که 5 سالش شده الان دوروزه ی چشمش بسته شده و پلکش و به زور باز میکنه یا اصلا باز نمیکنه امروز دیدم اون خروس کوچیکتره اینو زده و خون آلودش کرده من باید چیکار کنم؟؟؟ چشمش هم که از قبل بسته بود و الانم که زخمی شده ایا علائم نیوکاسل هست که چشمش بسته شده یکی از چشماش لطفا پاسخ بدین برای من مهمه مچکرم
عطیه
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:12:10 PM
سلام تروخدا من عروس هلندی ام همین رو گرفته من عاشقشم نمیدونم براش چیکار کنم تروخدا راه حل بهم بگین
فرزان
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 1:11:27 PM
داروی نیوکاسل برای غاز آیا ضرر دارد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:51:06 AM
نه ضرری ندارد و باید برای همه پرندگان مصرف شود.
علی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:09:02 AM
تخم مرغ بیمار ،،بیماری رو به انسان منتقل میکنه ؟؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:50:44 AM
پرنده ای که به نیوکاسل مبتلاست، تخمگذاری نمی‌کند.
علی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:08:40 AM
سلام مرغم اول یه پاش فلج شد الان دوتا پاشه،،،تخم هم چهار روزه نذاشته،،،این درمان آنتی بیوتیک با مولتی ویتامین جواب میده ؟؟؟؟
علیرضا
۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند 10:11:54 AM
سلام من مرغ هام مبتلا به بیماری نیوکاسل شدن میخواستم بدونم خوب نمیشن؟ چیکار کنم ؟
سید مهدی
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن 1:02:18 PM
به جز دارو چه چیزهای دیگری هستن که نیوکاسل رو از بین یا کمی بهبود میبخشه مثلا سیر وماست رو شنیدم که میشه به مرغ مریض داد باز چیزی هستش که بنده به مرغام تجویز کنم باتشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن 1:04:44 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم برای تشخیص دقیق بیماری حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب (با نسبت 1/1000) و آنتی بیوتیک+آب (1/1000) به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. مصرف سیر+ماست نیز برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
میثم میراکبری
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن 12:26:55 PM
با سلام من چند تا مرغ دارم بیماری نیکوسل گرفتن یکی امروز مرد بقیه رو امپول پیشگیری زدم ایا جلوی بیماری رو میگیره یا نه مرغام شدیدا خس خس میکنن واز دماغشون اب میاد لطفا زود راهنمای کنین
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن 12:59:59 PM
سلام... دوست عزیز همونطور که خودتون فرمودین آمپول "پیشگیری"... واکسن‌ها برای "پیشگیری" بکار میرن و پس از شیوع بیماری نه تنها کمکی نکرده که وضعیت را وخیم‌تر نیز می‌کنند. برای تشخیص صحیح بیماری هم نیاز هست که دامپزشک از نزدیک معاینات را انجام دهد.
ریحانه
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد 7:42:17 AM
سلام تورو خدا جوابمو بدین کبکم یک سالشه ولی دوروز گردنش خم شده پایین تعادل نداره چیزی نمیخوره فقط چشماش بازه چیکارش کنم خوب نمیشه؟دیگه مثه قبل نمیشه ؟؟دارم دیوونه میشم
شکیبا
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن 9:26:51 PM
مرغ تخم‌گذار دارم چهار فوتی داشتم به نیوکسل مبتلا هستن برای درمانش ازچه راهی پیش برم ایا واکسن الان تاثیرگذارهست؟ دوره این بیماری تاچه مدت است؟ من هردویاسه روز یه تلافاتی دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
بنیامین
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن 12:30:18 AM
سلام، ممنون از زحمات شما ببخشی من یک طوطی گرین چیک شش ماهه دارم که به نیوکاسل حدود یک ماه هست مبتلا شده، یعنی چهار هفته هست که ما چهار شنبه یک نوبت وپنجشنبه یک نوبت دیگه به این پرنده توسط دامپزشک آمپول آنتیبیوتیک میزنیم! البته به گفته ی پزشک و امروز به همراه آمپول واکسن هم بهش زدن ! ولی حالش الان خیییییییییلی بده هم تشنج میکنه ، هم گردنش میپیچه، هم پرهای ژولیده داره و..... من دارم تمام تلاشموبرای بهبود این کوچولو میکنم! به طوری که بخشی از زندگی کل خانواده رو مختل کرده.... شبها نمیتونه داخل قفس بخوابه، چون از روی میله سقوط میکنه وداخل میله ها در اثر تقلا گیر میفته، وچون بسیار دستی ووابسته هست مجبورم زیر پتو کنار خودم بخوابه! البته مادرم از این موضوع بسیار نگران و شاکی هست ! این برنامه ی شب در روز هم تکرار میشه چون باید داخل دستها باشه وهیچ صدایی نباشه که تشنج نکنه وآسیب نبینه... غذارو هم چون نمیتونه بخوره مخلوط پسته وگردو وبادام و تخمه پوست کنده شده ودر آب خیس خورده رو با نوک قاشق به صورت پودر در میاریم و به همراه سرلاک وسرنگ داخل دهانش میریزیم... البته قطره مولتی ویتامین، ودوتا قطره ی دیگه که پزشک تجویز کرده رو هر کدام را فقط یک روز ویک قطره را داخل این معجون میکنیم وبهش میدیم! ببخشید خیلی پرحرفی کردم از شما تقاضامندم چون وابستگی شدید نسبت بهش داریم مارا یاری کنید ! خیییییییییلی درد میکشه ..... ممنون ومتشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن 10:03:08 AM
دوست عزیز بهترین درمانگر پرنده شما دامپزشکی است که از نزدیک طوطی را دیده و معاینه کرده است... پس اطمینان داشته باشید که راه‌حل‌های درمانی ایشان بهتر از پیشنهادات ماست...
حسین
۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن 12:45:16 PM
سلام . من یک کبوتر دارم الان چهار روز نیوکاسل گرفته گردنش میلرزه فقط آب میخورد غذا نمیخوره لطفا اگه راه درمانی دارید بگید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن 10:25:39 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
رسول
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن 7:28:47 AM
ببخشید دوره نیوکاسل چند روز است
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن 9:57:56 AM
علائم بیماری نیوکاسل در دوره کمون 15-2 روز و بطور معمول 6-5 روز است و دوره بیماری 14-10 روز می‌باشد.
فرزاد‏ ‏فتاحی
۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي 2:12:15 AM
باسلام‏ ‏ودرود‏ ‏برشما‏ ‏اسم‏ ‏انتی‏ ‏بیوتی‏ ‏چیه‏ ‏وازدارو‏ ‏خانه‏ ‏انسانی‏ ‏میشه‏ ‏تهیه‏ ‏کرد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي 9:45:05 AM
با درود بر شما..... آنتی‌بیوتیک‌ها نامهای تجاری مختلفی دارند، در قسمت جستجوی سایت کلمه "آنتی بیوتیک" را بزنید نام چند محصول را خواهید دید.
دکتر رضوی
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ دي 1:22:36 AM
هیچ یک از این کارا جواب نخواهند داشت نیکاسل در هفته اول رشد تصاعدی داره و در صورت مقاومت گله بعد از مرگ و میر سی درصد گله باز به شکل اولش برمیگرده ده ها بار این روشهارو امتحان کردیم بهترین راه پیشگیریه
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي 4:13:02 PM
کدوم پیشگیری وقتی واکسن ها جواب نمیدن و نیوکاسل تو ایران اپیدمی شده
هلن
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ دي 10:00:38 AM
مرغم نزدیک دوهفته سرش میچرخه ولرزش داره اما غذا خوب میخوره اسهال هم نداره آیا خوب میشه دارو چی بهش بدم برای خوب شدنش
محسن
۱۳۹۶ جمعه ۱۰ آذر 3:48:08 PM
ممنون بابت رهنمایتون مصرف ماست برای نییوکاسل به چه نحویه ؟ سپاس
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ آذر 2:30:35 PM
پس از مصرف داروهایی که توسط دامپزشک تجویز شده است. برای میکروب‌زدایی بهتر می‌توان از ترکیب یک حبه کوچک سیر با یک لیوان ماست استفاده کرد. نحوه استفاده می‌تواند به شکل‌های زیر باشد: _به صورت قطره‌چکانی داخل حلق _ یا مخلوط در آب نوشیدنی _ یا کمی نان با ماست مخلوط کنید و به مصرف پرنده برسانید ((--این راه بهترین راه است))--
مجتبی
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ آبان 8:24:37 PM
سلام..چندتا ازکبوترای من پاهاشون گرفته لنگ شدن یا بالاشون گرفته باید چ‌کنم
ایمان محمدزاده
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان 7:19:34 PM
سلام من یک سالن پرورش بلدرچین داریم هروز تعداد کمی از بلدرچینها میمردن امروز متوجه شدم اسهال سبز وابکی دارن ایا جوجه های بلدرچین نیوکاسل گرفتن تو رو خدا راهنمایی کنیید تمام سرمایه زندگیمون همین سالنه راهکاربدین ممکنه بقیه جوجه هام بگیرن
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان 10:06:58 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب (با نسبت 1/1000) و آنتی بیوتیک+آب (1/1000) به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
Hosen
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان 3:51:19 AM
سلام اردک من2روزاشتها نداره ،،همش کز کرده،،پرهاش اویزون شده نفس نفس نفس میزنه صداشم درنمیاد،،چیکارکنم،مولتی وتتراساکلین دادم اما اثری نداشته،،
امیر
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۵ آبان 1:06:32 AM
باسلام ببخشید دوره‌ای که درگیر نیوکاسل باشد برای دوره‌ی بعدش چند روز باید سالن خالی باشد و اگر کمتراز ده روز باشد احتمال دارد دوباره درگیر بیماری نیوکاسل شود
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ آبان 11:43:52 AM
سلام... پس از تخلیه، ضدعفونی و دود دادن سالن ((--برای کشتن ویروس نوکاسل باید از دود استفاده کرد))--، به مدت 24 ساعت دربهای سالن بسته بماند، به مدت 4-5 روز هم دربها و پنجره ها را باز کرده تا هوای سالن عوض شود. پس از اینها می توان مرغ های سلامت را به سالن منتقل کرد.
مهسا
۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان 11:07:05 AM
سلام. عروس هلندی من چند روزی هست دکتر گفته به این بیماری مبتلا شده. راه درمان داره؟؟ :(
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان 11:54:07 AM
سلام... پیشنهاد می‌کنیم درمان خانگی‌ای را که در پاسخ دو نظر قبل از شما آمده‌است را انجام بدید. امیدوارم که موثر باشد.
علی
۱۳۹۶ شنبه ۶ آبان 8:27:19 PM
بنده یک واحد مرغداری ۲۰هزاری دارم شهریور سالنها یکی پس از دیگری نیوکاسل گرفتن دونوع آتی بیوتیک بدستور پزشک فارم دادم افاقه نکرد. لازم به ذکراست در روزهای اول بیماری بدستور یک دکتر دیگر واکسن ویتاپست دادم خیلی کمکم کرد، در ساعتهای اولیه استفاده از الکل ۹۶درصد خوراکی یک لیتر در۳۰۰لیتر به اضافه عسل به مقدار لازم ۹۵درصد به درمان کمک می‌کند.
رامین
۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان 12:36:38 AM
باسلام مجدد ببخشید سالنی که درگیر نیوکاسل باشدتاچندروز احتمال انقال به سالنهای بعدراداردواگر۶روزاززمانش بگذرداحتمال داردبقیه سالنها درگیراین بیماری شوند
امان الله
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 1:57:14 PM
با سلام ودرود خدمت شما من مرغداری دارم از دو روز قبل علایم نیوکاسل پیدا شده میخواستم راهنمایی کنید چگونه درمان میشه با احترام فراوان
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 2:27:22 PM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
رامین
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 3:49:48 AM
سلام ببخشید من مرغداری دارم یکی ازسالن هام درگیرنیوکاسل شدن آیای بقیه سالنها درگیر مشکل می شوندیانه ممنونم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر 10:35:54 AM
درود... اگر موارد بهداشتی را رعایت کرده و کارگران قبل از ورود به سالنها عملیات ضدعفونی را به درستی انجام دهند، می‌توانید از انتقال بیماری به دیگر سالنها جلوگیری کنید.
مهراز
۱۳۹۶ شنبه ۲۲ مهر 11:37:25 PM
باسلام، ببخشیدمن 5تا مرغ وخروس تزئینی دارم که یکیشون چندماهه که سینش خس خس میکنه، طوریه که خیلی کم صدای قدقدکردنش میاد و هرازگاهی هم سرفه میکنه ولی خرد وخوراکش خوبه. واکسن آنفولانزا و نیوکاسل هم ی ماه پیش بهش تزریق کردم وهمچنین بادامپزشک هم صحبت کردم ی قطره بهم داد که گفت یک هفته بهش بده خوب میشه ولی امروزکه ی هفته میگذره هنوزخوب نشده؟ ممنون میشم که سریعا راهنمائیم بکنین.باتشکر
مهران
۱۳۹۶ جمعه ۲۱ مهر 9:37:11 AM
سلام ممنون بابت راهنمایی هاتون فقط یه لطف کنید بگید این داروی سفتی پرین رو کجا میشه تهیه کرد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ شنبه ۲۲ مهر 10:48:29 AM
درود... می‌تونید از داروخانه‌های دامپزشکی تهیه کنید. ولی حتماً قبل از مصرف با دامپزشک مشورت کنید.
ویدا بیگدلی
۱۳۹۶ شنبه ۱۵ مهر 10:22:17 PM
سلام .توروخدا کمکم کنید .جوجه اردکم نیوکاسل داره و نفسش به زور بالا میاد و اصلا حالش خوب نیست .ببچاره داره عذاب میکشه .آنتی بیوتیک انسانی ( آموکسی سیلین ) و ب کمپلکس دارم چه جوری بهش بدم ؟ حالش خیلی خرابه طفلکی. توروخدا کمکم کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر 10:13:04 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
ناشناس
۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر 6:09:42 PM
داروی مختص می خوام خواهشن اسم وراهنمای مصرف را بگید منتظرم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر 10:14:03 AM
پودر استريل تزريقی سفتی پرین محصولی از شرکت نصر
ناشناس
۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر 5:45:51 PM
مرغداری دارم بیماری تنفسی برونشیت گرفته تلفات شدید.چه باید کرد؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۶ مهر 12:42:35 PM
درود... برای آشنایی با بیماری برونشیت و راه‌های درمانش به خبر 2057 در لینک: ـــــــــــــــــــــــــــ http://www.ajandam.ir/fa/news/2057/پیشنهادات-درمانی-برونشیت-عفونی-در-طیور ـــــــــــــــــــــــــــمراجعه کنید.
حمید
۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر 4:20:16 PM
سلام من دوتا از کفترام صبح خوب بودن ظهر یهویی بالاشون پاین افتادن سینهاشونم خیلی تیغ کشیدن راه حل بدین ممنون میشم
مجید
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور 5:44:52 PM
با سلام ببخشید، برای درمان بیماری نیوکاسل مولتی ویتامین و آنتی بیوتیک باید مربوط به دام باشه یا نه معمولی باشه؟ لطفا لطف کنید پاسخ من را هر چه سریع تر بدید، با تشکر از سایت خوبتون.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:54:57 AM
سلام، قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. با توجه به دوزهای ذکر شده بهتر است که از داروهای دامی استفاده شود، اما می‌توانید با دوز کمتری از داروهای انسانی هم استفاده کنید.
پ-ک
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور 5:33:01 PM
سلام من دو مرغ و یک خروس دارم.یکی از مرغ های من حدود یک ماه پیش سرش به عقب برگشت و خود به خود بعد چند روز خوب شد اما گیج بود تا اینکه حالا چند روزی چرت میزنه،خیلی تشنست و تقریبا بی اشتهاست و تحرکش هم خیلی کم شده. خواستم بدونم آیا مرغ من نیوکاسل داره یا بیماری دیگه ای شبیه به نیوکاسل داره؟ و چه راه های برای درمان سریع ترش وجود داره؟ لطفا بهم سریع جواب بدید تو رو خدا.....من مرغم را خیلی دوست دارم و نمیخوام بمیره،ممنون.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:59:06 AM
سلام، قبل از هر چیز به شما تاکید می‌کنیم که به دامپزشک مراجعه کنید. به احتمال زیاد مرغ شما به نیوکاسل غیرحاد دچار شده بوده و خودبخود بهبود یافته، اما حال که علائم دوباره برگشته حتماً باید توسط دامپزشک معاینه شود... ((--توجه کنید که یکی از علائم بارز نیوکاسل اسهال سبز می‌باشد.))--
ناشناس
۱۳۹۶ شنبه ۱۸ شهريور 9:05:39 PM
سلام دوستان آنتی بیوتیکی که گفتین اسمشو بگین... ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور 9:56:55 AM
هر دارویی باید با تجویز دامپزشک مصرف شود. با اینحال برای مصرف طیور «انروفلوکساسین» مناسب می‌باشد.
مهدی
۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد 10:34:19 PM
جون عزیزت بگو واسه نیوکاسل چی خوبه جوجه خروس لاریم همه چیزمه داداش ی عمر دعات میکنم ب قرآن
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 9:59:16 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين 3:38:27 PM
داداش گلم با گوشت اپ پز تغذیه کن جوجه رو واقعا معرکه هستش.جاش حتما گرم باشه ۳۸درجه از امپول نوروبین نیم سی سی توسینش میزنی یک روز در میون تا سه روز انتی بیوتیک سفالکسین خوراکی داخل ابش پودر او ار اس.قرص ویتامین ب ۱ یک چخارم قرص هر روز تا خوب بشه.مصرف گوشت و جای گرم خیلی مهمه
ناشناس
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 4:38:35 PM
من یک فارم مرغداری دارم الان علائم نیوکاسل رو دیدم، باید چه دارویی مصرف کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 9:56:46 AM
قبل از هر راهکار درمانی پیشنهاد می‌کنیم حتماً به دامپزشک مراجعه نمایید. برای درمان نیوکاسل می‌تونید از مولتی ویتامین+آب ((--با نسبت 1/1000))-- و آنتی بیوتیک+آب ((--1/1000))-- به مدت سه روز برای پرنده استفاده کند. ................. توجه: مصرف سیر+ماست برای درمان نیوکاسل بسیار مفید است.
م ت
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 7:49:06 AM
دارو تزریقی است یا خوراکی؟ ممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد 9:34:59 AM
همانطور که در توضیحات انتهای مقاله می‌بینید، داروی سفتی پرین (پودر استریل قابل تزریق) امروزه جایگزین این داروست.
ن-ج
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ مرداد 12:32:58 PM
همه حرف میزنن راه درست رو نمیدن
reza
۱۳۹۶ جمعه ۶ مرداد 8:31:16 PM
سلام و شب بخیر من تعدادی مرغ و جوجه دارم.لطفا بگید برای بیماری انفولانزا و نیوکاسل چه برای واکسن و چه برای درمان این دو بیماری از چه دارویی و به چه مقدار استفاده کنم.تا حالا تلفات زیاد دادم.( به زبون ساده ). قبلا از دامپزشک می گرفتم ولی هزینه بالایی داره
Afshin
۱۳۹۶ جمعه ۳۰ تير 1:13:36 PM
با عرض سلام ... کبوتری که دچار فلجی ناشی از نیوکاسل شده است . ایا درمان میشود یا باید این را بیرون انداخت
mo mo
۱۳۹۶ جمعه ۲۳ تير 8:02:22 AM
من به جز متاکم و سفتریاکسون با ترکیب سه تا دارو باهم تونستم راه درمان نیوکاسل رو پیدا کنم تا حدود90%اگه از نوع عصبی نباشه خوب میشه
mahtab
۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير 10:01:08 AM
خب معرفی کنید اون سه تا دارو رو...
جواد رشیدی
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير 2:08:13 AM
سلام فارم من دچار بیماری نیوکاسل کله چکشی شده لطفا راهکار بدهید
دکتر نوربخش
۱۳۹۶ چهارشنبه ۳ خرداد 4:23:25 PM
من به این داروها اعتقاد ندارم- خودم توانسته ام با ترکیبی از برخی از مواد تلفات 1500 قطعه ای نیوکاسل را درمان کنم.
نگین
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد 11:54:28 AM
سلام.به جای پز دادن لااقل میگفتی از چه ترکیبی استفاده کردی خوب شدن بقیه هم استفاده کنن، پز دادن و ادعا فایده نداره.تامیشه شماها که اسمتون دکتره درد مردمو دوا کنین
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين 10:42:42 PM
به ماهم بگین خب تروخدا
هاجر
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ ارديبهشت 6:20:46 AM
بنده ی جوجه بلبل دارم ک ب بیماری نیوکاسل مبتلا شده و ب دام پزشک مراجعه کردم به بنده ب سری دارو و مولتی ویتامین داد ک باید با غذاش مخلوط کنم بنطر شما این بیماری درمان دارد؟ومدت زمان این بیماری چقدر است
پیام
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت 1:34:06 AM
چه اندازه به هر کبوتر استفاده کنیم ایا تزریقی یا خوراکی.ممنون
رضا
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي 12:44:35 AM
واكسن تزريقي باعثه مرك نميشه بعد از ٢ هفته بزنم
رحماني
۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت 4:16:14 PM
با عرض سلام شب گذشته دوتا از جوجه هاي من در خانه علايم نيوكاسل رو داشتند كه يكي از انها صبح بهتر شد و الان فقط مدفوع سبز رنگ داره ولي جوجه ي ديگر حالاتي بد دارد زبانش انگار جدا شده،چشماش باز نميشه ميلرزه و فقط ما جدا كرديم اينهارو الان چه كاري بر مياد از دست ما؟
محسن
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ ارديبهشت 12:20:59 AM
سلام مرغ و خروس های من بیمار شده هنگام نفس کشیدن صدای خر خر بلند میکنند ناله میکنند با دهان باز نفس میکشند و هر 5-10 ثانیه سرفه میکنند اسهال سبز و سفید دارندو هنگام نفس کشیدن گردن خود را خم و راست میکنند ولی آبریزش بینی ندارند آیا به بیماری نیوکاسل مبتلا شده اند؟؟ خواهشا زود جواب بدهید
محمدجعفری
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين 9:30:19 AM
باسلام من درشهراراک هستم داروی متاکم راهیچکس نمیشناسد.ضمن اینکه خواهش میکنم اگراسم دیگه ای داره لطف کنیدبگید.لطف کنیدمقدارشوبرای هرمرغ راهنمایی کنیدوآیاتزریقی است یاخوراکی .؟ممنون میشم جواب بدید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت 11:39:19 AM
با سلام دوست عزیز همانطور که در اصلاحیه انتهای خبر مشاهده می‌کنید، داروی جدید سفتی پرین شرکت نصر در بازار موجود می‌باشد.
پونه
۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۲ اسفند 2:04:36 PM
یه کبوتر پیدا کردم و پیش دوتا دامپزشک بردم، هر دو گفتن نیوکاسل داره. ولی با آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین بعد از یک هفته خوب شد. آنتی بیوتیکش رو هر دو ساعت همراه با مولتی ویتامین ریختم تو دهنش به مدت سه روز بعدش فقط مولتی ویتامین رو بهش خوروندم سه بار در روز و آنتی بیوتیکش رو تو آبش ریختم. از روز پنجم که به غذا خوردن افتاد آنتی بیوتیک و مولتی ویتامین رو فقط تو آبش ریختم. غذا هم روزای اول فقط بلغور گندم بهش خوروندم دوبار در روز بعد که اشتهاش باز شد ارزن هم اضافه کردم.
حسین
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت 2:59:24 AM
سلام،دمت گرم کارت درسته کاری که خود آدم درست میدونه وبا پشتکار انجام بده درست میشه دکترای الان کاربلد نیستن خیلی مریضی پرندگان بوده دکترا گفتن خلاصش کن بهشون از نظر غذا وبهداشت رسیدگی کردم خوب شدن مگر خیلی حاد بود ودوستایی که میاوردن به علائم اولیه توجه نمیکردن من حیواناتم رو زیر نظر دارم کوچکترین حرکت مشکوک جدا میکنم ودستی غذا ودارو میدم البته موارد حادی مثل نیوکاسل داشتم با قرنطینه وغذادهی خوبشون کردم بازم خوشحالم که حیوونت تلف نشد خیر کارتو میبینی یه نکته کارایی که انجام اتجام دادیو بنویس
سوگند
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت 8:09:19 PM
سلام. واقعا خوب شد؟ یه کفتر چندروز پیش افتاد تو بالکن. بالش زخمی بود، همسرم زخمشو بست خوب شد، بعد دوروز متوجه شدیم دور خودش میچرخه، دکتر بردیم میگن نیوکاسل داره،، آنتی بیوتیک چی بهش دادین؟ میشه راهنمایی کنین؟
مهدی
۱۳۹۵ جمعه ۲۲ بهمن 1:00:19 PM
سلام ممنون از اطلاعاتی که فرمودید موفق وپیروز باشید ...
سیدرضا
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۰ بهمن 4:09:58 PM
باسلام.ایاداروی مولوکسیکام دردروخانه های انسانی پیدا میشود؟برای کبوتر میشود استفاده نمود؟کبوتری دارم که دوماه است که نیوکاسل گرفته فضله ان خوب شده ولی پیچش گردنش هنوز باقیست وتوانایی دان خوردن رادارد .ایا اداروی نامبرده فوق میتواند تاثیری داشته باشد؟لطفا راهنمایی بفرمایید.اززحمات جنابعالی کمال تشکر دارم
شهاب موری
۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد 4:43:25 PM
در تابستان آیا برای کبوتر ها کولر گازی باشه یا پنکه یا کولرآبی؟ کدام یک بهتر است ؟ کبوتر تا چقدر گرما را تحمل میکند؟
مسعود
۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن 11:24:51 PM
سلام مرغهای من بی اشتها و صای نفسشون زیاد شده ولی علایم دیگه ی نیوکاسل را ندارند خوهشا راهنمایی فرمایید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 3:55:19 PM
در بیماری نیوکاسل لزوما همه علائم باهم دیده نمی‌شوند و در فرم تنفسی بیماری فقط ممکن است نشانه‌های درگیری سیستم تنفسی مانند ترشحات و خس خس کردن و... دیده شود. اما علائمی که عنوان کردین در بسیاری از بیماریهای تنفسی طیور دیده می‌شود و علامت اختصاصی بیماری نیوکاسل نمی‌باشد. حتما برای اطمینان به دامپزشک مراجعه فرمایید.
رحیمی
۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي 8:36:32 AM
با سلام و ارادت. بزرگوار ایا بعد از درمان‌ هم ویروس در بدن پرنده باقی خواهد ماند یاخیر؟ ایا با وجود درمان، در سال بعد هم این بیماری با شروع سرما دوباره در پرنده بروز خواهد کرد؟ (به طور مثال در تخم پرنده برای نسل بعد انتقال می یابد؟) تا چه مدت پس از درمان از تخم پرندگان برای تکثیر نمیتوان استفاده کرد؟ از دانش و تجربه ای که در اختیار عموم نهاده اید سپاسگزارم.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 4:31:18 PM
بعضی از پرندگان پس از درمان می‌توانند تا مدت طولانی ویروس را در بدن خود حمل و در محیط اطراف پخش کنند. پرنده‌ای که به بیماری نیوکاسل مبتلا شده و درمان می‌شود نسبت به این بیماری مقاومت پیدا خواهد کرد. همانطور که در متن اشاره شده است تخم‌مرغ‌هایی كه در طول دو تا چهار ماه پس از مبتلا شدن، از مرغ‌هایی كه سلامتی خود را پیدا كرده‌اند، جمع‌آوری شده‌اند، ویروس بیماری نیوكاسل را با خود همراه دارند.
حسین
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ شهريور 3:32:25 PM
سلام من پرنده فروشی دارم توش کلی پرنده الان مرغ وخروسام باکبکام تومعرض نیوکاسلندچکارکنم پیشگیری بشه
حامد
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۲ آبان 11:58:40 PM
سلام_فرمودین به درجه دما حساسیت دارد آیا افزایش دما میتونه بهبود بخش باشه؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ شنبه ۹ بهمن 3:38:37 PM
ویروس عامل بیماری به حرارت بسیار زیاد، حساس میباشد و افزایش دما تاثیری در بهبود ندارد.
سلطانی
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۰ مهر 4:52:31 AM
اسپرین c ایا در بیماری نیوکاسل تاثیر دارد؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:51:54 PM
خیر تاثیری ندارد
مهندس ودیعی
۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر 9:02:30 AM
تشکر از پست عالی
دنیا
۱۳۹۵ دوشنبه ۵ مهر 7:52:11 PM
تتراسایکلین اکسی وت چه ویژگی دارد؟؟؟باتشکررر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:55:02 PM
همان محلول اکسی تتراسایکلین تزریقی میباشد که برای عفونت های ناشی از میکروارگانیسم های حساس به اکسی تتراسایکلین شامل بروسلا، پاستورلا مولتوسیدا، اکتینومایسس و... موثر میباشد.
تهرانی مقدم
۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور 12:03:18 PM
مطلب تون خیلی عالی بود. لطفا اگه میشه تاثیرات دیگر داروی متاکم رو هم بفرمایید.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۷ مهر 3:53:45 PM
متاکم یا ملوکسیکام یک ضدالتهاب غیر استروئیدی می باشد که در درمان عفونت های حاد تنفسی، درمان اسهال و نیز ورم پستان حاد به همراه آنتی بیوتیک در گاوها مصرف میشود.
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي 4:00:09 PM
خوب اگه فقط ضد التهاب هست چرا آسپرین رو پیشنهاد نمیدید
امین
۱۳۹۹ دوشنبه ۱ ارديبهشت 9:32:42 PM
برای درمان نیوکاسل استفاده میشه متاکم
پوریا
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين 9:41:09 PM
سلام.لطفابگوییدمتاکم چه نوع دارویی است وبايد اونو ازکجا تهیه کرد.کل داروخانه های انسانی وحشیانه رو کشتم ولی هیچ کس نميدونم متاکم چيه؟ لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون.
دکتر دستجردی
۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور 12:00:30 PM
متاکم یک داروی ضد التهاب و برای استفاده بیماری های طیوری استفاده میشه. مثل نیوکاسل.
ناشناس
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ مرداد 7:50:41 PM
نیوکاسل یه ویروسی هست که در آزمایشگاه با ترکیب چند ویروس به عمد فرآوری گردیده برای رقابت که تکنولوژی پادتن آن در دست ابر قدرت دنیاست.ولی با درز اطلاعات کمی متوجه آن شدند که پادتن آن از عصاره گیاهان دارویی و کلسیوم کمک میگیرد

عناوین اصلی