ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2695
بازدید: 5361
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ ساعت: 9:26:25 PM
EQUI-NUTR-M

خوراک مادیان شیرده

رشد کره اسب در گرو تغذیه است بنابراین خوراک مادیان شیرده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تهیه شده در شرکت دانش بنیان پارس مهر دانش ایرانیان PMDI

خوراک مادیان شیرده

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ تولید شیر در مادیان به‌طور قطع وابسته به تغذیه در دوران آخر آبستنی و بعد از زایمان می‌باشد. از آنجایی‌که عدم تغذیه مناسب مادیان در دوران آبستنی و نیز شیردهی در این دوران منجر به نقص در تکوین و رشد جنین در آبستنی جنین می‌گردد، ممکن است حتی بعد از زایمان در اثر نقص و کمبود در تولید شیر، کره دچار سوءتغذیه شود. همچنین رشد و تکامل استخوان‌ها در کره تحت تاثیر تغذیه و ترکیبات شیر مادر می‌باشد. تولید شیر نه تنها وابسته به ژن می‌باشد بلکه تحت تاثیر میزان انرژی و مواد غذایی دریافتی در خلال آبستنی و شیردهی می‌باشد. ازطرفی طی سال‌های اول تا سوم پس از زایمان بیشترین میزان شیر تولید می‌گردد که در اثر سوءتغذیه این میزان تولید نشده و منجر به رشد ناقص و ضعیف کره اسب‌ها می‌گردد.

انرژی قابل هضم 3520 کیلوکالری در کیلوگرم
ماده خشک 89%
پروتئین 14%
لیزین 0/64%
میتونین + سیستنین 0/51%
فسفر 0/57%
کلسیم 0/08%
پتاسیم 0/85%
سدیم 0/26%
کلر 0/45%

ترکیبات: درت، جو، سبوس گندم، کنجاله سویا، نمک طعام و افزودنی‌های گیاهی

دستورالعمل مصرف

تا سه ماه پس از زایمان روزانه 3/5 کیلوگرم و از این زمان تا زمان از شیرگیری کره به ازای هر ماه 200 گرم کمتر مصرف شود. این مقدار بایستی همراه 5 کیلوگرم یونجه خشک و مرغوب و یک کیلوگرم کاه مرغوب به‌طور روزانه مصرف شود.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی