سگ لنکشر هیلر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ لنکشر هیلر سگی است کوچک که پاها در مقایسه با اندام حیوان کوتاه می‌باشند. گوش‌ها برافراشته، بزرگ و در فاصله با یکدیگر قرار دارند (گوش‌های افتاده مورد پسند پرورش‌دهندگان نمی‌باشد). چشم‌ها تیره و براق می‌باشند. دارای گردن بلند و عمیق است و دم در امتداد خط پشت به حالت افراشته قرار می‌گیرد. پوشش خارجی بدن بصورت فصلی بلند و کوتاه‌تر می‌شود. در فصل زمستان حالت متراکم و پرپشت‌تر و در تابستان بصورت نرم و درخشان در می‌آید.

خلق و خوی سگ لنکشر هیلر

این نژاد بسیار باهوش است و نسبت به افرادی که می‌شناسد رفتار دوستانه‌ای دارد حال آنکه با غریبه‌ها خو نمی‌گیرد. مهارت زیادی در شکار موش و خرگوش دارد. همراه و دوست بسیار خوبی است خصوصاً برای بزرگسالان. گاهی اوقات لجباز می‌شود و آموزش دادن به او مشکل می‌شود. لنکَشر هیلر استعداد فوق‌العاده‌ای در چوپانی گوسفندان، بزها و اسب ها دارد.

خلق و خوی سگ لنکشر هیلر

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (3-6) ک.گ، در ماده ها: (3-6) ک.گ

ارتفاع در نرها: (25-31) س.م، در ماده ها: (25-31) س.م

مشکلات سلامتی

مشکل و بیماری خاصی قابل ذکر نمی‌باشد.

شرایط نگهداری سگ لنکشر هیلر

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد. اصولاً در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارد. در صورتی که برایش یک سر پناه تهیه کنید می‌تواند به راحتی در فصول سرما خارج از خانه زندگی کند.

شرایط نگهداری سگ لنکشر هیلر

فعالیت بدنی

لنکشر هیلر بسیار پر انرژی است و باید او را دائماً مشغول نگه داشت.

طول عمر

حدود 12-13 سال.

آراستن

آراستن موهای صاف و کوتاه این نژاد آسان می‌باشد. برس کشیدن منظم و شست و شو در مواقع ضروری پیشنهاد می‌شود. این نژاد دارای ریزش موی فصلی می‌باشد.

خصوصیات سگ لنکشر هیلر

تاریخچه سگ لنکشر هیلر

اجداد لنکشر هیلر را نژادهای لنکشر هیلر باستانی، Welsh Corgi و Manchester Terrier تشکیل می‌دهند. خصوصیات لنکشر هیلر امروزی بسیار شبیه به اجدادش می‌باشد و اگرچه هنوز هم استعداد خوبی در امر چوپانی دارد اما کمتر از او برای این کار استفاده می‌شود.

گروه

سگ‌های کاری.

تاریخچه سگ لنکشر هیلر

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا