ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2238
بازدید: 7570
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۴ ساعت: 1:11:22 PM

سگ داگو آرژانتینو (Dogo Argentino)

نام دیگر سگ داگو آرژانتینو (Dogo Argentino)، ماستیف آرژانتینی می‌باشد. همچنین با نام آرژانتینو داگو نامیده می‌شود. سگی است باوفا و مناسب جهت نگهبانی از خانه و خانواده. بسیار باهوش و قدرتمند.

سگ داگو آرژانتینو

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ نام دیگر سگ داگو آرژانتینو (Dogo Argentino)، ماستیف آرژانتینی می‌باشد. همچنین با نام آرژانتینو داگو نامیده می‌شود. سگی بزرگ جثه و عضلانی که دارای سینه‌ای فراخ و سر بسیار درشت و گرد می‌باشد. دارای فک قدرتمند بوده و دندان‌ها به موازات بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. بینی مشکی رنگ، چشم‌ها با فاصله معین قرار دارند و معمولاً در رنگ‌های قهوه‌ای روشن و تیره و گاهاً رنگی یافت می‌شود. اطراف چشم مشکی و گاهاً صورتی رنگ است. گوش‌ها مثلثی شکل و نیمه افراشته است و معمولاً جراحی می‌شود تا کاملاً تیز بایستد. دم کلفت و بلند به سمت پایین آویزان است. پوشش خارجی ضخیم، یک لایه و به رنگ سفید می‌باشد. گرچه مورد پسند نیست گاهاً لکه‌های مشکی بر روی سر مشاهده می‌شود که به آن دسته (Pirata) گفته می‌شود.

خلق و خوی سگ داگو آرژانتینو

خلق و خوی سگ داگو آرژانتینو

داگو آرژانتینو سگی است باوفا و مناسب جهت نگهبانی از خانه و خانواده. بازیگوش و مهربان با کودکان. بسیار باهوش و قدرتمند. اگر آموزشی مستمر همراه با رفتاری مهربان داشته باشید می‌توانید به خوبی آن را آموزش دهید. نژادی است که برای همه‌کس پیشنهاد نمی‌شود. بلکه صاحبی نیاز دارد تا به خوبی به او نشان دهد رئیس کیست؟ صاحب او باید با اعتناد به نفس و رفتاری محکم داشته باشد، داگو آرژانتنو به قوانینی نیاز دارد تا از آنها پیروی کند و بایدها و نبایدهایی که برایش وضع شود. 

زمانی که انسان سگی را برمی‌گزند، جزء گروه آن سگ به حساب می‌آید و این گروه تنها می‌تواند یک رهبر داشته باشد. حریم‌ها مشخص شده‌اند، شما و هر انسان دیگری باید مقام بالاتری از سگ داشته باشید. این تنها روشی است که پیرو آن رابطه خوبی بین شما و سگتان برقرار خواهد شد. سگ اگر حس کند که صاحبش بی‌اراده وضعیف عمل می‌کند برای تعادل بقای گروهش، رهبری را به عهده می‌گیرد، سرکش می‌شود و آنگاه است که کنترل او دشوار می‌گردد. معمولاً رابطه خوبی با سایر سگ‌ها ندارد، اگر از تولگی با سایر حیوانات بزرگ شود می‌تواند کنار آنها زندگی کند. این ماستیف سفید باید در سنین پایین اجتماعی شود و تحت آموزش قرار گیرد.

سگ داگو آرژانتینو

وزن و ارتفاع

وزن در نرها و ماده‌ها: (45-34) کیلوگرم

ارتفاع در نرها و ماده‌ها: (69-61) سانتیمتر

مشکلات سلامتی

مشکل خاصی گزارش نمی‌شود. اگر فعالیت بدنی کافی داشته باشد در آپارتمان نیز می‌تواند زندگی کند. اما یک حیاط متوسط مکان ایده‌آلی را برایش فراهم می‌نماید. به خاطر داشته باشید تا در دمای زیر صفر درجه حتماً باید داخل منزل نگهداری شود.

فعالیت بدنی سگ داگو آرژانتینو

به فعالیت بدنی به حد معینی نیاز دارد. به کوهنوردی و یا پیاده‌روی بلند مدت روزانه نیازمند است.

داگو آرژانتینو

طول عمر

بین 10 تا 12 سال.

آراستن

پوشش خارجی ساده و سفید آن جهت آراستن بسیار آسان می‌باشد و به برس کشیدن منظم نیاز دارد. ناخن‌ها را کوتاه کنید. بدن این نژاد بو نمی‌دهد و ریزش موی متوسط دارد.

تاریخچه نژاد داگو آرژانتینو

در سال 1920 میلادی در کشور آرژانتین توسط دکر آنتونیو نورس مارتیناز و برادرش پرورش یافت. آنها نژادی می‌خواستند که علاوه بر یک سگ همراه و خانوادگی بتواند شکارچی و نگهبان ایده‌آلی نیز باشد. این نژاد از ترکیب نژادهای Great Pyrenees, Irish Wolfhound, Pointer, Great Dane, Dogue de Bordeaux, Boxer, Spanish Mastiff, Bulldog, Bull Terrier بوجود آمده است. نتیجه سگی است قدرتمند، شکارچی، شجاع و همچنین نگهبانی با استقامت. رنگ سفید چهره خشن او را پر رنگ‌تر می‌نماید. متأسفانه در گذشته انگلیسی‌ها در جنگ سگ از داگو آرژانتینو استفاده می‌کردند. امروزه نیز در جنوب آمریکا و مکان‌های دیگر این عمل ناپسند همچنین ادامه دارد. در انگلستان این نژاد می‌بایست میکروچیپ‌گذاری شده، تتو داشته باشد. اجازه صادرات و واردات ندارد. در مکان‌های عمومی می‌باید پوزه‌بند داشته باشد و صاحب این سگ باید بالای 16 سال سن و دارای بیمه باشد. البته هیچ سگی ذاتاً بد نیست و تنها اوامر و تربیت صاحبش را اجرا می‌کند.

گروه

ماستیف‌ها

تاریخچه نژاد داگو آرژانتینو

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی