ماهی سیکلید سفید

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی سیکلید سفید در حقیقت از دسته سیکلیدهای گورخری است. رنگ این ماهی به طور کامل سفید است و خط‌هایی که بر روی بدن سیکلید گورخری وجود دارد بر روی بدن این ماهی وجود ندارد.

زیستگاه سیکلید گورخری بخش‌های مرکزی قاره آمریکا است.این ماهی دارای خط‌های سیاه راه راه بر روی بدنی خاکستری است. باله‌ها نیز رنگ متمایل به سبز دارند. ماهی ماده دارای رنگ نارنجی در قسمت زیرین شکم و باله پشتی است. ماهی نر در مقایسه با ماهی ماده بزرگتر است. همچنین رنگ‌آمیزی ماهی ماده زیباتر از ماهی نر است و نیز ماهی نر دارای پیشانی گودتر و باله‌های بلندتری نسبت به ماهی ماده است. هرچه سن ماهی نر بیشتر شود رشد غده‌ای گوشتی بر روی سر ماهی نمایان‌تر می‌شود. نوع دیگری از سیکلید گورخری، سیکلید زال یا صورتی می‌باشد.

سیکلید سفید

سیکلید سفید گزینه خوبی برای نگهداری در آکواریوم‌های اجتماعی نمی‌باشد. چراکه این ماهی خلق و خوی پرخاشگرانه‌ای دارد. این ماهی به آکواریومی با حداقل حجم ۱۱۴ لیتر نیاز دارد. برای چیدمان دکور آکواریوم این ماهی باید از تخته سنگ استفاده شود و همچنین مکان‌هایی برای پنهان شدن ماهی در آکواریوم در نظر گرفته شود. استفاده از گیاهان شناور بر روی سطح آب فضایی طبیعی را برای این ماهی ایجاد می‌کند. دمای ۲۰ تا ۵/۲۲ درجه سانتی‌گراد و پی‌هاش ۵/۶ تا ۸ برای این ماهی مناسب است.

ماهی سیکلید سفید

سیکلید سفید در حفره‌هایی که در کف آکواریوم ایجاد می‌کند تخم‌ریزی می‌نماید.در زمان جفتگیری دمای آب باید بین ۵/۲۳ تا ۲۶ درجه ی سانتی‌گراد باشد. سیکلید گورخری به راحتی می‌تواند به صورت گروهی عمل مراقبت از تخم‌ها را انجام دهد. برای مثال دو جفت ماهی نر و ماده این کار را با یکدیگر انجام می‌دهند.

سیکلید سفید ماهی‌ای تقریباً همه‌چیزخوار است و می‌توان آن را با انواع غذاهای آماده و منجمد مانند کرم خونی منجمد یا خشک و سایر غذاهای خشک تغذیه نمود.

سیکلید گورخری به علت خوی پرخاشگری که دارد تنها با ماهی‌های پرخاشگر هم‌اندازه خود سازگاری دارد. مانند لوچ‌ها و سیکلید‌های آمریکای جنوبی.

سیکلید گورخری
سیکلید گورخری

منبع: سایت ماهیان زینتی