ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1679
بازدید: 7759
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۳ ساعت: 11:20:13 AM

سگ بول تریر (Bull Terrier)

سگ بول تریر (Bull Terrier) دارای بدنی عضلانی و توپر می‌باشد. اگرچه اجداد او را به منظور جنگیدن پرورش می‌دادند اما بول تریر امروزی به مراتب آرام‌تر می‌باشد. نگهبان خوبی است و در دفاع از صاحبش بسیار جدی عمل می‌کند.

سگ بول تریر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ بول تریر دارای بدنی عضلانی و توپر می‌باشد. پوشش خارجی کوتاه است و به رنگهای سفید یکدست، سیاه، قرمز، قهوه‌ای و یا چند رنگ یافت می‌شود. بیشترین خاصه او حالت سرش می‌باشد که در بالا صاف و حالت قوسی مانند تا بینی دارد. چشمها کوچک، تیره، بادامی شکل و به هم نزدیک می‌باشند. این نژاد دارای دو نوع استاندارد و مینیاتور است.

نژاد سگ موردنظر خود را بیابید.

خلق و خوی سگ بول تریر

اگرچه اجداد او را به منظور جنگیدن پرورش می‌دادند اما بول تریر امروزی به مراتب آرام‌تر می‌باشد. نگهبان خوبی است و در دفاع از صاحبش بسیار جدی عمل می‌کند. شجاع، باوفا، فعال، با ادب، نترس و بانمک است. به صاحبش خیلی انس می‌گیرد. به جست و خیز علاقه زیادی دارد و نمی‌توان او را چندین ساعت تنها گذاشت. اگر به خوبی تربیت و اجتماعی شود حیوان خانگی خوبی خواهد بود اما اصولاً برای نگهداری در خانواده پیشنهاد نمی‌شود. نسبت به سایر سگها حالت تهاجمی دارد. یک نر و یک ماده یا دو ماده می‌توانند به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کنند. با سایر حیوانات خانگی رابطه خوبی ندارد. دیده‌بان خوبی است. آموزش دادن به این نژاد مشکل می‌باشد

بول تریر

وزن و ارتفاع

استاندارد: وزن: (20-36) ک.گ، ارتفاع: (51-61) س.م

مینیاتور: وزن: (11-15) ک.گ، ارتفاع: (25-33) س.م

برای آشنایی با دیگر گونه‌های تریر کلیک کنید:

آشنایی با سگ‌های تریر

مشکلات سلامتی نژاد بول تریر

اصولاً سگ‌های سلامتی هستند اما گاهی اوقات دچار کمبود روی (Zinc) می‌شوند که این مسئله مرگبار می‌باشد. برخی ناشنوا بدنیا می‌آیند (خصوصاً در رنگهای سفید). برخی مشکل جابجایی کشکک پا و برخی نرها مشکل تستسترون دارند که باعث می‌شود نسبت به قلمروشان خیلی حساسیت نشان دهند. نسبت به شپش و کک‌ها حساسیت دارند.

سگ نژاد بول تریر

شرایط نگهداری بول تریرها

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد به شرط آنکه در طول روز فعالیت بدنی کافی داشته باشد. خیلی پر جنب و جوش است و یک حیاط کوچک مکان مناسبی را برایش فراهم می‌کند. هوای گرم را ترجیح می‌دهد.

فعالیت بدنی

این نژاد به فعالیت روزانه تقریباً زیادی نیاز دارد. باید در اماکن عمومی‌از قلاده استفاده شود تا از جنگیدن او با سایر سگها جلوگیری شود. اگر فعالیت بدنی کافی نداشته باشد خیلی سریع چاق و تنبل می‌شود.

طول عمر

حدود 10-12 سال.

نژاد بول تریر

آراستن سگ بول تریر

موهای کوتاه و صاف بول تریر برای آراستن آسان می‌باشد. برس کشیدن هرزگاهی و تمیز نمودن سطح بدن با یک دستمال زبر مناسب می‌باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط است و دوبار در سال ریزش موی فصلی دارد.

تعداد توله‌ها

9-1 توله. معمولاً 5 عدد.

توله سگ بول تریر

تاریخچه نژاد سگ بول تریر

در سال 1830 هنگامی‌که جنگ بولداگ علیه گاوهای وحشی در اوج شهرت خود بود پرورش‌دهندگان به فکر افتادند تا نژادی وحشی‌تر را به وجود آورند و این عمل را با آمیزش بولداگ و تریر انگلیسی قدیمی‌(Old English Terrier)  و افزودن مقداری خون پوینتر اسپانیایی به انجام رساندند البته بول تریر جنگنده خیلی موفقی نبود. بعدها نوع مینیاتوری آنرا جهت نگهداری آسان‌تر در میان مردم پرورش دادند.

گروه

نژادهای ماستیف ـ تریرها

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی