مرغ هورمونی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از ایرنا، «مسعود هاشم زاده» روز دوشنبه در نشستی خبری گفت: نگرانی برخی از مردم درباره رشد سریع مرغ‌های صنعتی با استفاده از هورمون به طور کامل نابجا است و این که برخی پزشکان به این موضوع دامن می‌زنند، جای تعجب دارد.

وی علت اصلی رشد این نوع مرغ‌ها را اصلاح نژاد، بهبود شرایط تغذیه‌ای و بهبود شرایط مدیریتی نگهداری و پرورش عنوان کرد و گفت: روند اصلاح جوجه و به دنبال آن مرغ، یک روند جهانی است و مختص کشورمان نیست.

هاشم‌زاده افزود: سرانه مصرف مرغ‌های اصلاح نژاد شده در همه جهان بیش از ایران است و در اروپا و آمریکا بالای 50 کیلو مصرف سرانه است. مصرف سرانه این نوع مرغ در ایران حدود 23 کیلوگرم است اما بحث های غیرکارشناسی در باره آن بسیار است.

معاون تشخیص و درمان دامپزشکی عامل دوم رشد سریع مرغ‌های صنعتی را بهبود شرایط تغذیه‌ای ذکر و خاطرنشان کرد: اختصاص سهمیه غذایی محاسبه شده و استفاده به موقع و بهینه از ویتامین‌ها سبب شده شرایط تغذیه‌ای این مرغ‌ها بهتر شده و این امر به رشد سریع آنها منجر شود.

این مقام مسوول در سازمان دامپزشکی کشور بهینه شدن شرایط مدیریتی مراکز پرورش مرغ‌های صنعتی را از دیگر عوامل موثر در افزایش سرعت رشد این نوع مرغ‌ها برشمرد.

وی یادآور شد: استفاده از هورمون برای مرغداری‌ها نه کابرد دارد و نه صرفه اقتصادی، اما برخی پزشکان ناآگاه برخی مواقع و بنا به دلایلی اظهار نظرهایی می کنند که از نظر علمی صحیح نیست و تنها موجب تخریب اذهان می شود.

هاشم‌زاده خواستار آن شد که پزشکان اظهارنظرهای نادرست خود را اصلاح کنند و مردم نیز به برخی شایعه‌ها در باره مواد غذایی توجه نکنند.

وی با تاکید بر این که گوشت مرغ‌های تولید شده در مرغداری‌های صنعتی سالم است به مردم توصیه کرد: روزانه یک تخم‌مرغ مصرف کنند.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی بهترین اندازه مرغ مصرفی که در بیشتر نقاط جهان استفاده می‌شود را یک کیلو 400 گرم اعلام کرد و گفت: هرچه اندازه مرغ بیشتر باشد، نشان‌دهنده کیفیت بهتر نیست بلکه اندازه چربی آن بیشتر بوده در حالی که بافت عضلانی مرغ‌های سایز کوچک بهتر است.

* شناسنامه‌دار کردن محصول های خام دامی

هاشم‌زاده درباره طرح شناسنامه‌دارکردن محصول‌های خام دامی گفت: تجربه شناسنامه‌دار کردن محصول‌های خام دامی روی گوشت مرغ انجام شده است.

وی ادامه داد: همه مرغ‌های تولیدی در مرغداری‌ها دارای کد رهگیری بوده و همه مراحل آن تا رسیدن به دست مصرف‌کننده رصد می‌شود و اگر مصرف‌کنندگان شکایتی داشته باشند، می‌توانند با این کد، پیگیری کنند.

این مسوول در سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: همه محصول‌های خام دامی کشور دارای این کد خواهند شد؛ در عین حال سیاست اصلی «بهداشت مواد غذایی با منشا حیوانی از مزرعه تا سفره» است که به جد دنبال پیاده‌سازی آن هستیم تا مصرف‌کننده بداند گوشتی که مصرف می‌کند چه سرنوشتی داشته است.

*مجوزی درباره محصول ارگانیک داده نشده است

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که تا کنون مجوزی برای محصول‌های ارگانیک خام دامی و مرغ ارگانیک داده نشده است، گفت: آن چه به مرغ سبز معروف شده است، مرغ‌هایی هستند که با شرایط ویژه و در موقعیت جغرافیایی خاص بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک پرورش یافته‌اند.

وی رعایت استفاده نکردن از آنتی‌بیوتیک را برای این نوع مرغداری‌ها بسیار ضروری دانست و افزود: سازمان دامپزشکی برای تایید ادعای این نوع مرغداری‌ها آنها را رصد و ارزیابی می‌کند و در حین پرورش نیز چهار نوبت نمونه‌برداری می‌شوند.

هاشم‌زاده درباره مرغ‌های غیرسبز و معمولی نیز گفت: همه مرغداری‌ها موظفند زمان پرهیز از مصرف دارو را قبل از اعزام مرغ به کشتارگاه رعایت کنند تا باقی‌مانده دارویی نداشته باشد و مسوولان فنی کشتارگاه‌ها باید این را گواهی کرده و مراکز دامپزشکی نیز تایید کنند.

*نتایج پایش مرغ‌های صنعتی نیمه نخست 96 ارایه می‌شود

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور نیز در این نشست وجود هر نوع هورمون در مرغ‌های صنعتی را رد کرد و گفت: نیمه اول سال آینده نتایج پایشی که در این زمینه از سوی سازمان انجام شده است، در اختیار عموم مردم قرار داده می شود.

عباس عباسی خاطرنشان کرد: جای هیچ‌گونه نگرانی درباره استفاده از هورمون در مرغداری‌های صنعتی نیست.

وی به مردم توصیه کرد تا از توجه بیش از اندازه به برخی اخبار غیرموثقی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، خودداری کنند.

عباسی گفت: مهر دامپزشکی مدرک مهمی برای اطمینان از سلامت مواد غذایی است.

*مرغ سبز به معنای وجود هورمون در سایر مرغ‌ها نیست

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور وجود مرغ سبز را بی‌ارتباط با استفاده از هورمون برای پرورش مرغ‌ها دانست و افزود: مرغ سبز در شرایط خاص پرورش یافته‌اند و شرایط محیطی آنها به گونه‌ای است که عاری از هرگونه بیماری است.

*مرغ کشتار روز کد رهگیری دارد و پایش می‌شود

عباسی درباره مرغ‌های کشتار روز گفت: این نوع مرغ‌ها دارای کد رهگیری بوده و همواره پایش‌های لازم در باره آنها انجام می‌شود و اگر ردی از مصرف دارو چه مجاز و چه غیرمجاز در آنها تشخیص داده شود، نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام می شود.

وی با تاکید بر این که مرغ‌های کشتار روز همه سالم هستند، از تلاش سازمان دامپزشکی برای اندازه‌دار کردن مرغ‌های تولیدی خبر داد.

عباسی گفت: تلاش می‌شود سه اندازه 1100 تا 1300 کیلوگرم، 1300 تا 1500 کیلوگرم و 1500تا 1800 کیلوگرم به عنوان اندازه مطلوب مرغ در کشور نهادینه‌سازی شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی گفت: نهادینه شدن استفاده از مرغ‌های با اندازه مشخص نیاز به فرهنگ‌سازی گسترده دارد و رسانه‌ها در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارند.

وی با بیان این که علاوه بر فرهنگ سازی باید کشتارگاه‌ها نیز تجهیزات لازم را داشته باشند، ادامه داد: اکنون از 2 هزار و 300 کشتارگاه فعال کشور، تنها 90 کشتارگاه تجهیزات لازم را دارند.

عباسی با بیان این که مقرر بود تا خرداد ماه سال آینده این موضوع در همه کشتارگاه‌ها تحقق یابد، گفت: بنا به دلایلی این کار با تعویق به مرحله اجرا درخواهد آمد.

*نظارت بر واحد های تولید سوسیس و کالباس 

وی درباره نظارت سازمان دامپزشکی بر واحدهای تولید فرآورده‌های گوشتی سوسیس و کالباس گفت: وجود پروانه بهداشتی و مجوز بهداشتی با هم در این واحدها زمینه‌ای برای نظارت سازمان دامپزشکی بر روند تولید در این واحد‌ها به شمار می‌رود و سازمان دامپزشکی تنها سازمان نظارت‌کننده در این زمینه است.

این مقام مسوول درباره این که گفته شده صادرات میگوی ایران به دلیل وجود لکه سفید متوقف شده است، گفت: چنین امری صحت ندارد و مشکل صادراتی به دلیل بیماری نداریم. 

* انجام 87‌هزار آزمایش در 9 ماهه امسال

مدیرکل مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع سازمان‌های دامپزشکی نیز در این نشست با بیان این که تعداد 87 هزار آزمایش در 9 ماهه امسال در بخش کنترل باقی‌مانده دارو، سموم و مواد بیولوژیک روی مواد خام دامی و موارد وارداتی یا صادراتی انجام شده است، از انجام 28‌هزار آزمایش دربخش طیور خبر داد.

محمد حبیبی گفت:‌ همه اداره‌های این سازمان در استان‌ها از موارد مشکوک به ویژه آنفلوانزای پرندگان نمونه‌‌برداری کرده و در صورت وجود فاکتورهای اولیه، آن را به مرکز تشخیص ارسال می‌کنند تا آزمایش‌های پیشرفته‌‌تر برای تایید نهایی انجام شود.

وی از استقرار هشت آزمایشگاه ملی و استانی در استان‌های کشور خبر داد و خاطرنشان ساخت: براساس نیاز و آمایش سرزمینی، آزمایشگاه‌های ملی مستقر شده‌اند.

حبیبی اظهار داشت: برای نمونه آزمایشگاه ملی بیماری‌های شتر در سیستان و بلوچستان، آزمایشگاه ملی بیماری‌های میگو در استان بوشهر و آزمایشگاه ملی بیماری‌های طیور در استان مازندران فعالند و هر کدام حجم دام مرتبط را دارند. 

به گفته این مقام مسوول در سازمان دامپزشکی، از ابتدای امسال 14 هزار تست در حوزه تب برفکی دام سبک انجام شده است.