سگ امریکن کوکر اسپانیل

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ امریکن کوکر اسپانیل (American Cocker Spaniel) از نژادهای بسیار زیبای اسپانیل و دارای گوشهای بلند آویزان است. سر گرد و پوشش ابریشمی نسبتاً بلندی دارد، عضله صورتش پهن است و دارای پوزه گرد می‌باشد. لب بالا آویزان است و به‌طور کامل لب پایین را می‌پوشاند. بینی آنها در سگهای تیره سیاه است اما در رنگهای روشن به رنگ قهوه‌ای نیز یافت می‌شود. پاهای جلویی کوتاه و صاف هستند رنگ موی آنها متغایر است و رنگهای سیاه، سفید، قهوه‌ای، حنایی و قرمز را شامل می‌شود. نژادهای مزرعه‌ای موهای کوتاه‌تری دارند که نگهداری از آنها را آسان‌تر می‌نماید. آنها همچنین استعداد بیشتری در شکار دارند.

بیشتر بدانیم:

سگ انگلیش کوکر اسپانیل (English Cocker Spaniel)

رایج‌ترین بیماری در سگ کوکر اسپانیل

خلق‌و خو سگ امریکن کوکر اسپانیل

این نژاد شجاع و کاری می‌باشد و سگ مناسبی برای زندگی در خانه است. شاداب، شیرین و حساس است و دوستی جدا نشدنی برای کودکان. محافظ خوبی برای قلمرو صاحبش می‌باشد. کوکرها همه را دوست دارند و مایل به خوشحال کردن صاحبشان هستند. به غریبه‌ها تمایل ندارند و برخی به پارس کردن علاقه دارند. به هرحال به آسانی با حیوانات دیگر خو می‌گیرند و از نژادهای بسیار معروف می‌باشند.

سگ امریکن کوکر اسپانیل

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (7-14) ک.گ ، در ماده‌ها: (7-14) ک.گ 

ارتفاع در نرها: (38) س.م ، در ماده‌ها: (36-38) س.م

مشکلات سلامتی نژاد کوکر اسپانیل

از مشکلات بزرگ می‌توان به آب مروارید، گلوکوم و مشکل کشکک پا اشاره کرد. برخی از مشکلات جزئی عبارتند از: مشکلات کپل، آنتروپی (تحلیل انرژی)، بیماری کبد.

سگ امریکن کوکر اسپانیل

شرایط نگهداری سگ کوکر اسپانیل

کوکرها برای محیط آپارتمان مناسبند به شرطی که به آنها اجازه فعالیت بدنی روزانه کافی داده شود، به هرحال یک حیاط کوچک مکان مناسبی برای آنها خواهد بود.

فعالیت بدنی

کوکر آمریکایی دارای استقامت بدنی زیادی است و به فعالیت روزانه نیاز دارد. موی بلند آن محیط مناسبی برای آلوده شدن به کک‌ها می‌باشد.

توله امریکن کوکر اسپانیل

طول عمر

حدود 12-15 سال.

آراستن

چشم‌ها باید مرتبا تمیز شود، اگر به موی بلند سگتان علاقه‌مندید باید روزانه آن را شانه کنید و هرچند وقت آن را بشویید. ناخنها باید کوتاه شوند و در هنگام شانه زدن باید مراقب بود تا به موهای ابریشمی آن آسیبی نرسد.

تاریخچه سگ امریکن کوکر اسپانیل

نژاد کوکر اسپانیایی معروف گاهی به اسم آمریکن کوکر اسپانیل خطاب می‌شود که اصولاً از نژاد English Cocker Spaniel در انگلستان نشأت گرفته و بعدها به آمریکا راه یافته است، مدل اسپانیایی آن از آمریکایی آن کوچک‌تر است. این روزها کوکرها بعنوان دوست باوفا و همچنین سگ نمایشی مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند و همچنین از آنها می‌توان برای شکار کردن، آوردن شکار و بعنوان دیدبان استفاده کرد.

گروه

سگ‌های شکار - سگهای ورزشی.

American Cocker Spaniel

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا