ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1234
بازدید: 93094
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۳ ساعت: 12:21:49 PM

انگل در سگ و راه های مبارزه با آن

برای نگهداری از سگ به‌عنوان حیوان خانگی باید آشنایی کامل با بیماری‌های آنها و روش‌های جلوگیری و درمان بیماری‌ها داشته باشیم. انگل در سگ یکی از مواردی است که باید به آن پرداخت.

انگل در سگ و راه های مبارزه با آن

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ برای نگهداری از سگ به‌عنوان حیوان خانگی باید آشنایی کامل با بیماری‌های آنها و روش‌های جلوگیری و درمان بیماری‌ها داشته باشیم. انگل در سگ یکی از مواردی است که باید به آن پرداخت.

انگل‌های داخلی سگ

کرم‌های گرد:

کرم‌های گرد به‌خصوص آسکاریس‌ها درتوله‌ها بسیارشایع هستند. اکثرتوله‌های آلوده نشانه بالینی را نشان نمی‌دهند. اما میلیونها تخم آلوده‌کننده به‌وسیله آنها در محیط پراکنده می‌شود که می‌تواند برای سایر سگها و اطفال خطرناک باشد.

این کرم‌ها شبیه به یک رشته ماکارونی سفید رنگ صاف یا فرخورده هستند و طولی درحدود 2 الی 8 سانتی‌متردارند. دامپزشک با تجویز داروهای ضد‌کرم گرد به دفع این انگل‌ها اقدام خواهد نمود.

کرم آسکاریس در سگ

کرم‌های پهن:

قطعاتی از کرم‌های پهن ممکن است که در موهای اطراف مخرج در آشیانه یا در مدفوع قابل مشاهده باشند. بندهای زنده این انگل سفید و یا سفید مایل به کرم بوده، پهن هستند و انقباضاتی را نشان می‌دهند. بندهای مرده زرد رنگ بوده و کدر می‌شوند و از لحاظ ظاهری شبیه به دانه‌های برنج هستند.

سگ‌های آلوده اغلب نشانه‌ای ندارند ولی ممکن است کاهش وزن داشته و یا به‌صورت اتفاقی به اسهال مبتلا شوند. یکی ازکرم‌های پهن به نام اکینوکوکوس گرانولوزورس انگل بسیار کوچکی است که تخم آن می‌تواند در پستانداران و از جمله انسان به بیماری خطرناکی منجرشود که به نام کیست هیداتید مشهوراست.

انگل کوچکی است که تخم آن می‌تواند در پستانداران و از جمله انسان به بیماری خطرناکی منجرشود که به نام کیست هیداتیک مشهور است. انگل بالغ در روده سگها زندگی می‌کند. تخم این انگل به‌وسیله مدفوع به محیط خارج راه می‌یابد. خورده شدن تخم این انگل به‌طوراتفاقی و به‌وسیله سایر پستانداران باعث می‌گردد که در اعضاء مختلف بدن آنها از جمله کبد، طحال و ریه‌ها این کیست به وجود آید.

از آنجائی که سگها با خوردن این کیست‌ها به شکل بالغ کرم مبتلا می‌گردند (و این چرخه تکرار می‌گردد) توصیه می‌شود که از مصرف ضایعات کشتارگاهی آلوده به خصوص ریه‌ها (جگرسفید) و کبدهای مبتلا در تغذیه سگها به‌هیچ عنوان استفاده نشود. ایجاد بیماری کیست هیداتیک در انسان بسیار خطرناک بوده و درمان آن به دشواری و با عمل جراحی صورت می‌گیرد.

با تجویز داروهای ضد‌انگل خاص که بر علیه این کرم موثرهستند می‌توان از بروز انگل در سگ و به دنبال آن وقوع کیست هیداتیک در انسان و سایر پستانداران پیشگیری نمود.

کرم پهن در سگ
 

انگل‌های خارجی در سگ‌ها

کک:

کک‌ها انگل‌های خونخوار هستند بنابراین گزش و تغذیه آنها از خون باعث خارش و عفونت پوست و کم‌خونی می‌گردد. به‌علاوه می‌توانند ناقل برخی ازکرم‌های پهن باشند. سگهای مبتلا به کک ممکن است دچارموریزی شوند. بخصوص نواحی پشت و گردن و داخل رانها بیشتر مبتلا می‌گردند.

کک‌ها می‌توانند به بدن انسان نیز حمله نموده و اقدام به خونخواری نمایند. به‌علاوه واکنش‌های ازدیاد حساسیتی که نسبت به کک ایجاد می‌گردد در سگها شایع می‌باشد. این بیماری باعث خارش شدید و عفونت پوست می‌گردد. اگرچه کک‌ها فاقد بال هستند ولی می‌توانند که به‌خوبی جهش نمایند. کک‌ها را می‌توان با جستجوی موها مشاهده کرد که به سرعت راه می‌روند.

نشانه دیگری که حاکی از وجود کک‌ها است مشاهده ذرات سفید و سیاه رنگ کوچکی است که در واقع تخم یا مدفوع کک‌ها هستند. این تخم‌ها به پوست چسبندگی ندارند و به سادگی در آشیانه و هرجائی که سگ رفت وآمد می‌کند پخش می‌شوند و درمدت 8 الی 10 روز به لارو کک تبدیل می‌شوند.

همین مسئله است که ریشه‌کنی کک را از منزل و محیط با دشواری روبرو می‌سازد. زیرا تخم کک‌ها در همه‌جا پخش می‌گردند. کک‌هایی را که بر روی بدن حیوان باشند به‌راحتی می‌توان با مصرف داروهای حشره‌کش و سموم مخصوص شستشوی حیوانات نابود کرد. اما چنانچه محیط زندگی سمپاشی نگردد به‌زودی تخم‌های انگل باز شده و کک‌های جدید باعث آلودگی مجدد خواهند شد.

با استفاده از جاروبرقی می‌توان کف منزل و قالی‌ها را به‌خوبی پاکسازی کرد. شستن یا سوزاندن کف بستر نیز اثرات مثبتی دارد. برای مناطق بزرگ یا آلودگی‌های جدی‌تر نیز می‌توان با مواد حشره‌کش متعارف اقدام به سمپاشی نمود.

کک در سگ

کنه:

کنه‌ها باعث کم‌خونی، فلجی ناشی از کنه و بیماری‌های خطرناک دیگری می‌شوند. در صورتی که در شرایط جغرافیائی مرطوب زندگی می‌کنید یا سگ خود را در مسافرت به آنجا می‌برید، می‌بایست که بدن دام به‌صورت روزانه بازبینی گشته و کنه‌های موجود را از سطح بدن جدا نمود.

بهترین راه برای نابود کردن کنه‌ها این است که چنانچه تعداد آنها کم می‌باشد درابتدا سطح آنها را به وسیله الکل آغشته نمائید. سپس کنه را محکم به‌وسیله یک موچین یا پنس گرفته و به‌طور عمودی به سمت خارج بکشید. پس از خارج کردن کنه آن را به وسیله آتش یک کبریت بسوزانید. هیچگاه سعی نکنید که کنه متصل به بدن را بسوزانید.

در صورتی‌که تعداد کنه‌ها زیاد باشد می‌توانید که از داروهای حشره‌کش و سموم مخصوص استفاده نمائید. دراستفاده از این داروها حتما به بروشور و دستورالعمل آن توجه نمائید.

کنه در سگ

شپش:

شپش باعث خارش شدید و پوسته‌پوسته شدن پوست می‌گردد. این موجودات با تماس مستقیم منتقل می‌شوند. تخم‌های شپش به موهای بدن می‌چسبد و لاروهای آن نیز در همان‌جا از تخم خارج می‌گردند. برخی از شپش‌ها خونخوار بوده و باعث کم‌خونی می‌شوند. شپش‌ها را نیز می‌توان با سموم حشره‌کش مناسب نابود کرد.

شپش در سگ

جرب:

جرب‌ها نوعی از انگل‌های بندپا می‌باشند که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. انواع مختلفی از این بندپایان در سگ وجود دارند که در نواحی مختلف بدن ایجاد بیماری می‌نمایند. این بیماری‌ها را در لفظ معمول گال می‌نامند.

جرب در سگ

جرب گوش:

در داخل مجرای شنوائی سگها زندگی می‌کند. چنین سگی مرتباً سر خود را تکان می‌دهد و گوش خود را مرتبا می‌خاراند و شما می‌توانید که ترشحات مومی سیاه رنگی را در داخل گوش مشاهده کنید.
جرب گوش در سگ


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:3
انتشار یافته:80
.
۱۴۰۰ چهارشنبه ۳۱ شهريور 9:43:15 AM
سلام من یک سگ دارم شیتزو کراس برای زدن واکسن به دامپزشکی رفتم و دامپزشک قرص زد انگل و اینا تجویز کرد و من بهش دادم و بعد از خوردن کرم های بلندی از مدفوعش بیرون اومد طبیعیه؟برای انسان مشکل ساز نباشه؟
مهسا
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱ مهر 11:05:58 AM
درود، این اتفاق نشون میده که انگل تراپی به‌خوبی پیش رفته و انگل‌های داخلی دفع شدن. بهتره که مدفوع و انگل‌ها رو بسوزونید تا توی محیط پراکنده نشن و حیوونای دیگه و انسانها رو دچار نکنه.
Mehri
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ شهريور 10:43:07 PM
سلام و عرض ادب من چندروزه سگ شیتزو مالتیز سی روزه گرفتم ،متاسفانه در مدفوعش انواع انگل دیدم ، بردم دکتر دارو داده ، قرص و شربت و قطره ، ایا این سگ ممکنه دچار مشکلات بیشتری در اینده بشه ، یا بعد از دوره درمان مشکلش رفع میشه و ضعیف نممونه، همین الان کلا عصب پاهای عقبش انگار ضعیف شده بخاطر دارو و انگل ، خودش و ب زور میکشه و اصلا صدایی ازش در نمیاد خیلی نگرانم براش
مهسا
۱۴۰۰ شنبه ۱۳ شهريور 9:35:04 AM
بهتر بود این سوالاتم از دکترش میپرسیدین، اما برای همه سگها هر سال باید انگل تراپی انجام بشه و این مشکل عجیب و مهلکی نیست!
Mehrrri
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ شهريور 4:07:07 AM
سلام و عرض ادب من یک توله یکماهه شیتزو کراس گرفتم ، همش خوابه و و روی پاهای عقبش انگار نمیتونه بایسته، دویست و بیس گرمه، داخل مدفوعش یک کرم هفت هشت سانتی سفید ماکارانی مانند سفید بود ، مثل اینکه یک بار صاحب قبلی قرص مبندازول داده بهش ، حالا خیلی نگرانم در اینده این سگ مشکل دار بشه میشه نظرتونو بگید ، نگهش دارم یا پسش بدم
احسان
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۷ تير 9:39:06 AM
سلام .سگم جرب داشته توله هاشم گرفتن یکیشونم مرده .غذاشونم کم شده لطفا راهنماییم کنیم
پایگاه خبرگزاری ماکی دام
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۸ تير 10:03:37 AM
سلام، هرچی زودتر به دامپزشک مراجعه کنید و انگل تراپی رو شروع کنید.
مینا
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۸ تير 10:12:32 AM
سلام، توله ها ضعیفن و برای درمانشون باید برید دامپزشک، به احتمال زیاد آیورمکتین و قرص ضدانگل تجویز کنن، شسنشو با شامپوی لیندان هم موثره، اما باید طبق دستور دامپزشک باشه و حواستون باشه که سر حیوان رو شامپو نزنید.
لاله
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۷ تير 9:29:32 AM
سلام وقتتون بخیر . لطفا درباره درمان گری توله ها توضیح بدین ؟
ادیب
۱۴۰۰ جمعه ۱۱ تير 6:24:45 PM
سلام من یه توله شیتزو کراس دو ماه و نیمه دارم بهش قرص انگل دادم دامپزشک می‌گفت تا سه روز بعد از خوراندن قرص مدفوعش رو بسوزون و از بین ببر باید همچین کاری انجام بدم واقعا؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
مهسا
۱۴۰۰ شنبه ۱۲ تير 10:33:57 AM
بعد از خوردن قرص، انگلها دفع میشن و اگر توی محیط بمونن ممکنه توس محیط پخش شده و به بقیه منتقل بشن، برای همین دامپزشک گفتن بسوزونی تا کاملا ازبین برن
Mohamad
۱۴۰۰ شنبه ۵ تير 1:51:52 PM
سلام خسته نباشید.من یه توله سگ دارم1ماه داره ((نژادش دورگه هاسکی و گرگی ))چندباره که واسه خودش بالا میاره بدون این که چیز مسموم کننده ای خورده باشه هی بالامیاره امروزم یدفعه بالا اورد دیدم تو استفراغش چندتا کرم سفیدرنگ حدود ۴یا۵سانتی ازمعدش بااستفراغ زدن اومد بیرون یعنی مشکلش چیه چیکارباید کرد؟؟لطفا راهنماییم کنید اگه مشکلش خیلی جدی و استراریه سریع جلوگیری کنم تا بجاهای باریکتر کشیده نشده
افشین
۱۴۰۰ شنبه ۲۶ تير 1:05:06 PM
سلام بله. اینها کرم آسکاریس هستن. در اولین فرصت ببرید درمانگاه و قرص انگل براش بگیرید
Farfar
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۷ خرداد 11:38:00 AM
سلام من یه سگ دارم تقریبا سه ماهشه انگل تراپی شده یه دوز واکسنم براش زدیم نژادشم شیتزو فلت هستش دوسه روزه که توس مدفوعش یه نوع کرم کوچولوی تقریبا صورتی رنگ هست امکان خوب شدنش هست؟
امیر
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۶ خرداد 7:21:51 PM
آیا با سوزاندن مدفوع سگ انگل از بین میرود‌
رویا کمالی
۱۴۰۰ سه شنبه ۴ خرداد 7:44:50 PM
سلام من یک توله ۴۰روزه دارم ۴۰۰گرمه بهش دوروز شربت ضد انگل دادم امروز ۱انگل دفع کرد تا چند روز ادامه بدم و ۱دهم سیسی بهش دادم ممنون از راهنمایی خوبتون
مانیا
۱۴۰۰ جمعه ۱۰ ارديبهشت 12:54:52 PM
سلام من چند روزه یه توله شیتزو دوماهه گرفتم توی مدفوعش کرم رشته ای بود و من سریع رفتم هم انگل تراپی و هم واکسنشو زدم تو دامپزشکی، گویا فروشنده الکی گفته بود قرص انگب داده، توله من وقتی بعد از خوردن داروی انگل یه عالمه کرم دفع کرد که من سریع با دستکش داخل مشما میذاشتم و دور میکرپم از محل، چون اپارتمان هستیم و بچه کوچیک دارم نگرانم، این توله هنراه با کرم خون هم دفع کرد چندبار ، تازه واکسن زده و داروی انگل دریافت کرده لطفا راهنماییم کنین که ایا مشکل خاصی داره یا نه؟ روال طبیعیشه این وضعی که داره
مهسا
۱۴۰۰ شنبه ۱۱ ارديبهشت 10:22:07 AM
وقتی قرص انگل میخورن، طبیعیه که انگل رو دفع کنن. برای مصرف دوباره قرص انگل باید با دامپزشکش مشورت کنید، نگران نباشین مشکل خاصی نیست و به زودی حل میشه.
سمانه
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ فروردين 12:51:41 AM
سلام من دوتا توله قدرجونی دارم هر هنوز دوماه شون نشده و واکسینه نشدن چون گفتن دوماهگی توله نر خیلی تپل قوی بود امروز صبح هم حالش خوب بود ولی عصر که رفتم دیدم شده پوست استخون نای راه رفتن نداشت درست غذا نخورد چشم هاش غی داشت و مدفوع به رنگ سفید بود میشه کمکم کنید
ملیکا
۱۴۰۰ سه شنبه ۳ فروردين 2:58:09 AM
سگم یه مقدار جگر خام خورده ممکنه که دچار انگل بشه ؟؟
رویا
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۷ اسفند 10:35:32 AM
ایا راهی هست سگ را نحات دهیم
شایان پیراهن سیاه
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۷ اسفند 8:59:59 AM
سلام ببخشید میخواستم ببینم اگه بخوام توله سگ رو در خانه نگه دارم چه واکسن هایی باید براش بزنم که بیماریش از بین بره
فاطمه
۱۳۹۹ شنبه ۲۳ اسفند 7:17:29 PM
سلام ببخشیدمن امروز سگمو بردم دامپزشکی و بهش دارویه انگل دادن و خیلی بی حاله باید چیکارکنم؟
معین حسن دوخت
۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ اسفند 3:35:32 PM
باسلام خسته نباشید من یک سگ دارم که دوسه ماهه زایمان کرده و چهارتا توله آزرده اما توله هاسکی بدجوری خودشون میخارونن درهدی که جایی که میخاره رو زخم و اوفونی میشه جایی مثله سینه و بالای مقعد روی دوم لطفاً کمکم کنین راهی برای درمانی بگید
مهسا
۱۳۹۹ شنبه ۹ اسفند 10:27:05 AM
ممکنه جرب داشته باشن، وقتی برای واکسن توله ها میری برای این مورد هم از دامپزشک مشورت بگیر.
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن 5:10:44 AM
باسلام. ممنونم از اینهمه اطلاعات مفید. چرا توهین و افترا و فحش خدای نکرده کسی بده؟ اونا قطعا از نظر ظاهری شبیه انسان هستن ولی از انسانیت ب دورن. من یکی خیلی یاد گرفتم.همه همونجوره ک گفتین چون حیوونای مختلفی دارم.سپاس🙏
ابوطالب علیزاده
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي 3:46:05 PM
سلام توله سگ ام خیلی لاغر شده مخصوصا کمرش خیلی ناجور استخون هاش زده بیرون
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۱ دي 11:55:59 PM
بله سگ شما دچاره انگ شده وشپش هم دارد به دام پزکی مراجعه کنید
امین
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ آذر 8:39:35 PM
سلام سگم همش دورخودش میچرخه وخودشومیخارونه به نظر شماانگل داخلی داره اگه راهنمایی کنیدممنون میشم
پایگاه خبرگزاری ماکی دام
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۷ آذر 10:19:45 AM
پیشنهاد میکنم این مطلب رو بخونید: چرا سگ ها دور خود چرخیده و دمشان را دنبال می کنند؟
امیر
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ آبان 12:27:31 PM
عالی
فرزانه
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور 10:00:29 PM
سلام سگم روز بعد از خوردن قرص انگلش شروع به استفراق کرده و خیلی خودشو میخارونه.چیکارش کنیم؟
علی احمدی
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۷ شهريور 11:29:57 PM
ممنون از راهنمایهاتون.من ی توله یک ماهه گرفتم ولی هنوز واکسن زده نشده.به من گفتن ۲ماهگی واکسن داره.ولی من از داشتن بیماری و انگل میترسم،چون بچه هام باهاش بازی میکنن.به نظر شما من چیکار کنم تا موقع واکسنش صبر کنم یا به دامپزشک مراجعه کنم.ممنون میشم منو راهنمایی کنید
ملینا یوسفیان
۱۳۹۹ سه شنبه ۴ شهريور 8:28:45 AM
سلام من یک سگ دارم از نژاد ساموید و هنوز توله ی ۲ ساله است و چند وقت هست که بعد از رستوران رفتن و غذای پخته خوردن و به خانه برگشتن و بعد ۳ روز بی حوصله شده و من گاهی به دلیل درس و تکالیف نمی توانم با هاش بازی کنم و نژاد ساموید سگی خندان و خوشحال است که هوش بالایی دارد و همیشه باید فعالیت زیادی داشته باشد و با اینکه سعی می کنم فعالیتش زیاد باشه دیگر مثل قبل شاد و سر حال نیست به دلیل امدن کوید ۱۹ نتوانستیم به پیش دامپزشک بریم ممنون میشم اگر بگوید مشکل جدی دارد یا در خانه می توانیم درمانش کنیم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ چهارشنبه ۵ شهريور 10:07:16 AM
هر تغییر رفتار ناگهانی در حیوانات خانگی رو باید جدی بگیرید، اگر خوب غذا می‌خوره و شرایط گوارشیش هم مشکلی نداره، ممکنه بخاطر فعالیت کم افسرده شده باشه. پیشنهاد میکنم با حفظ پروتکل های بهداشتی ببریدش پیش دامپزشک، تا معاینه دقیق بشه.
ابولفضل ابویی
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير 12:20:12 PM
سلام دوتا سگ قدرجونی دارم خیلی سرحال بودن یه هفته ست غذای خام خوردن الان دوروزه خیلی ارومن و صدا نمیکنن علتش چیه مریضن یا انگل دارن؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم
ناشناس
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 3:53:11 PM
سلام‌ من‌ درروستا ‌زندگی‌ میکنم‌. ودوتا‌ سگ‌ یکی ‌توله ‌پنج‌ماهه‌ سرابی‌ واون ‌یکی‌ نژاد ترکیه‌ا ودوساله‌ هستش‌. من‌عاشقانه ‌دوستشون ‌دارم‌. غذا هرچی ‌بخورم‌. به‌اونام ‌میدم‌. به‌تمیزی ‌وبهداشتشون ‌خیلی‌خیلی ‌اهمیت‌ میدم. ونه‌تنها‌ به‌ سگهای‌ خودم‌ رسیدگی‌ میکنم‌. بلکه‌عاشق‌ وطرفدار تمام‌ سگها‌ هستم‌. توی‌روستامون‌ تقریبان همه ‌سگها ‌با من ‌آشنا هستن‌ واز جون‌و دل ‌در حد توانم ‌براشون ‌مایه ‌میزارم و سگهای ‌بزرگ‌ یا‌توله‌های‌ مریض ‌یا آسیب‌دیده ‌را‌ تااونجایی‌که ‌بتونم‌ درمان‌ میکنم. اینجا‌ همه‌ بااین‌ موضوع ‌مشکل‌ دارن‌. برام ‌مهم‌ نیست چون‌ برای ‌من ‌فقط ‌خدا. درضمن ‌من‌ یک‌ خانم‌ هستم.وافتخار میکنم‌ که ‌بتونم‌ به‌ سگها خدمت ‌کنم‌. البته‌ آرزو دارم‌ جای‌بزر‌گ‌و بهتری‌ داشتم‌ تا میتونستم‌ به ‌تمام ‌سگهایی ‌که‌ بی‌خانمان‌ هستن‌ خدمت ‌کنم‌. این‌‌ بزرگترین ‌آرزوم‌ توی ‌دنیاست. یاعلی.
مهدی انوری
۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ مرداد 5:35:12 AM
سلام خدمت سرکار خانم من یه جایی نگهبان هستم دوست دارم یه توله سگ خوب داشته باشم اصیل باشه توان مالی ندارم که بخرم شما میتوانید بدونه بهم بدید مطمعن باشید با جون ودل ازش مدازبت میکنم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ مرداد 10:02:14 AM
به سایت بـیـطـار مراجعه کرده و آگهی های واگذاری سگ را مطالعه فرمایید.
آذین
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت 2:06:17 AM
به عنوان یه خانم ودوستدارحیوانات خصوصاسگها.بهت افتخارمیکنم انقدبامحبت نگاه خوب به این موجودباوفای خدانگاه میکنی درودبرشمابانو
پری
۱۴۰۰ پنج شنبه ۶ خرداد 11:06:42 PM
خدا یارتان
ناشناس
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد 2:59:46 PM
سلام خسته نباشید یه توله ۲ ماهه خواهرم داره میخواد بدونه چرا همش بی قراری میکنه نژاد راکی واکسنشو زده ولی بازم کرم تو مدفوش دیده اصلا دوست نداره بره بیرون که دستشویی کنه هم میترسه زوزه میکشه همشم میخوابه اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم بعد میخواد کسیو برای تربیت سگ پیدا کنه که بتونه زود یاد بگیره کاراشو چون تو آپارتمان هستن وکرج زندگی میکنه سمت آسیاب کرجی که نزدیک خونه جایی باشه که بتونه کارای تولشو انجام بده اگه جایی هست یا کسی میدونه راهنمایی کنید لطفا ممنون میشم
مهرداد
۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت 9:21:56 PM
سلام باتشکر از مطالب خوبتون.من پنج تا توله میکس ژرمن داشتم سه روز پیش یکیش از غذا افتاد و زیر دمش خون دیدم بعد از کلی دوا درمون امروز مرد.از چهار تای مابقی یه توله نر دیگه از غذا افتاده.با سرنگ بهش دوغ دادم.اونی که مرد خون اسهال میکرد و کرم رشته ای می ریخت .علیرغم اینکه توی آبشون ضد انگل ریختم تا بقیه نگیرن حال این نگرانم میکنه توله ها بالای سه ماهه هستند و واکسینه نشدند.بالا آوردن توله و بی اشتها بودنش رو چیکار کنم؟ احتمال داره که این توله رو هم از دست بدیم؟البته آثار خون توی مدفوعش دیده نشده ولی حس میکنم از قبلی به یه بیماری عفونی یا انگلی مبتلا شده و چون تازه گرفته سر پاست هنوز.چیکار کنم به نظر شما؟اگه فردا ببرم واکسن بزنن یه وخ ضعیف نباشه بمیره؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت 2:18:11 PM
حتما به دامپزشک مراجعه کنید، غیر از واکسیناسیون باید این بیماری را درمان کنید، که دامپزشک خودش تشخیص خواهد داد که کدام اولویت دارد.
معصومی
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 9:29:59 AM
سلام و روز بخیر الان لابلای موهای بالای دست راست سگم که حدود ۵ ماهشه چیزی شبیه دانه لوبیا دیدم اشتباها احساس کرد تکه ایست که به موهایش چسبیده با قیچی جداش کردم که تازه متوجه شدم که کنه بوده با الکل ضد عفونی کردم نمی دانم الان نیاز به مراجعه به پزشک هست یا خیر لطفا راهنمائی کنید .. باتشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت 9:56:25 AM
اگر واکسن‌هاش رو مرتب دریافت کرده اس، نخیر نیازی نیست. دقت کنید که ضدانگل رو بطور مرتب برای سگ استفاده کنید. سگهایی که در محیط درون خانه نگهداری می شوند سالی یکبار و سگهایی که بیرون می روند سالی دوبار.
سروش
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ ارديبهشت 5:55:05 PM
سلام من یه سگ تقریبا بالغ گرفتم بعد مطمئن نیستم شرایط جایی که بوده چجوریه. یه روز اوردمش خونه پشیمون شدم فعلا باغ نگهش داشتم میخوام بدونم اگه ببرمش برا واکسن و انگل زدایی چه مدت وقت میبره تا بتونم بیارمش خونه یا اصن مشکلی داشته باشه رفع میشه؟
بهمن
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ ارديبهشت 12:18:07 AM
سگهایی من در اثر فرو رفتن میخ به بدنش عفونت کرد با توجه به اسپری صد عفونی که بهش زدم قرص انگل مرتبا بهش دادم زخم بدنش عفونت کرده و الان کرم زده چکار باید کرد . ممنون میشم مرا راهنمایی کنید
صدرا
۱۳۹۹ جمعه ۲۹ فروردين 10:17:24 AM
سلام من سگم غذا نمیخوره بعد یهو.کلی میخوره و فقط وسط دویدن بر میگرده اطراف باسنشو لیس میزنه انگار ک مثلا خارش داره میترسم انگل باشه کمکم کنید مرسی البته سگم نره ها
حمیدوزیری
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۵ فروردين 8:34:54 PM
باسلام چندتا توله سگ هستن یکیشون مرده و دوتاشون بی حال و کم اشتها هستن استفراغ هم میکنن چیکار براشون میشه کرد
nilofar
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين 1:21:34 AM
عزيزم شما ميتوني مراقبت كني از خودت ماكس بزني دستكش دستت كني سوار ماشين بشي بري دكترو بياي اما بخاطر خودت حيوونه بيچاره داره هر روز داغون تر از ديروز ميشه واقعا شما چطور دلتون مياد؟ اونم دو هفته؟؟ واي خداي من من اصلا يه نصفه روزم نميتونم تحمل كنم
معین حسن دوخت
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين 10:31:54 AM
با سلام و خسته نباشید من یه توله سگ از نژاد بیگل دارم که دیروز بعداز تزریغ آمپول انگل دچار اسهال و استفراغ شد و لب به غذا هم نمیزنه در یکی از استفراقش انگل هم دیدم پیشه پزشک بردم گفت مسمومیت دارویی بخاتر دوز بالای دارو است لطفا راهنمایی کنید ممنون از سایت کارآمد و بروزتون
ازاده محمدي
۱۳۹۹ شنبه ۹ فروردين 2:36:20 AM
سلام و سپاس فراوان از اطلاع رسانيهايه خوب و مفيدتون . ما يه هاپوه 4 ساله داريم كه حدوده يك ماهي ميشه كه زير شكمش يعني دقيقا قسمت ران از رنگ طبيعي خارج شده تقريبا سياه شده بين رانهاش و قسمت ادراريش هم همينطوره متاسفانه ما تو قرنطينه هستيم و دسترسي به دكتر برامون راحت نيست در حال حاضر ، البته من خارج از ايران زندگي ميكنم و از دو هفته پيش شروع شده حبس خانگيمون. دكتر بزرگوار شما ميتونيد نظرتون بگين كه چيكار بايد كنيم
مینا
۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ فروردين 7:42:04 PM
سلام سگ من ریزش مو داره بیش از حد موهاش میریزه کوتاهم کردم ولی بازم پرز های ریزش میریزه و به همه جا میچسبه دلیلش چیه؟
مهسا
۱۳۹۹ شنبه ۹ فروردين 9:50:50 AM
مشکل خاصی نیست! بعضی نژادا ریزش موی زیادی دارن و شما اگه به این ریزش حساس هستین باید قبلش تحقیق می کردین که یک نژاد مناسب خودتون تهیه کنین.
محمد
۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ فروردين 7:45:48 PM
سلام یه سگ عراقی دارم ۱۴ ماهشه همه جاش چاق گیشه جز کمرش الطفا رهنمایی کنید
Nasrin
۱۳۹۹ دوشنبه ۴ فروردين 7:06:00 PM
یه سگ قدرجونی 1ساله دارم چند وقتیه به شدت خودشو گاز میگیره, رون هاشو انقدی که موهای اون تیکه ریخته، خیلی وحشیانه خودشو گاز میگیره, از شدت خارش دکتر واکسن داد زدیم, الان بعد یه هفته دوباره داره خودشو گاز میگیره بازم باید واکسن بزنم بهش؟؟ وند وقت یبار لازمه؟
حسین
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد 2:19:39 PM
سلام...احتمالات سگت کک داره.اگه لابلای موهاش بگردی یه حشره های ریزقهوه ای سوخته رنگی میبینی که تند حرکت میکنن اونا کک هستن وازبین بردنشون خیلی سخته چون سریع تکثیرمیشن
سپيده
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر 9:21:26 PM
سلام من امروز دوتا توله ميكس بومي و ژرمن ب سرپرستي گرفتم ولي متوجه شدم انگل داره كرماي بزرگ داخل مدفوعش هست چه قرصي بدم بخوره كه خوب شه؟ ممنون ميشم جواب بديد
دکتر یاسر طوسی زاده
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر 9:51:30 AM
قرص مبندازول انسانی را همراه با درونسیت دامی به سگ‌ها بدهید. هر 10 کیلوگرم یک قرص. برای سگ‌هایی که در فضای داخلی هستند هر 6 ماه یکبار و سگ‌هایی که در محیط بیرون هستند هر 3 ماه یکبار این انگل‌زدایی را تکرار کنید.
Melika Yousefi
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر 5:06:26 PM
سلام سگه من کاملا حالش خوب بود بردمش دکتر بهش یه شربت سفید رنگ داد الان اسهال شده شربت انگل بود الان چیکار کنم طبیعیه؟
ناشناس
۱۳۹۸ جمعه ۸ شهريور 3:33:10 AM
یه سگ دارم چند وقته بی حاله همش می خوابه .کم غذا شده ،لاغر شده اصلا نمیدونم چی شده ولی احساس میکنم خوب نیست
ناشناع
۱۳۹۸ جمعه ۸ شهريور 3:28:46 AM
من ه توله سگ پیدا کردم خیلی کوچیکه شیر بشه میدم ولی زیاد نمیخوره و برمیگردونه .همش اسهال داره تازه دیدم که خون هم توش وجود داره .همین الان متوجه شدم که گوشش عفونت داره
nilofar
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين 1:17:25 AM
چرا بدونه هيچ اگاهي اينكارارو با حيوون زبون بسته ميكني؟ واقعا كه ، شير بخاطر وجود لاكتوز كه داره سگ نميتونه هضم كنه بالا ميارتش، بدبختو هي شير دادي هي بالا اورده معلوده دلو رودشو داغون كردي بعدش شير اسهالم مياره سگو ول كن بزار خودش از خودش مراقبت كنه بيشتر سلامته تا شما
Niloufar
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد 10:35:29 PM
سگ من حدود یک ماه هست خارش شدید دارد قسمت های خاصی مثل زیر گلو پشت گوشه پهلو ها و ران ها و زیر بغل خودش را آنقدر میخارونه که زخم شده مرتب زیر نظر دامپزشک هست دامپزشک میگه آلرژی پوستیه ولی تمام علائم سگ من مثل بیماری جرب هست و هرروز یک قسمت جدید زخم میشه لطفا راهنماییم میکنید چکار کنم ؟ من در ترکیه هستم و دامپزشک خوب در اطرافم نیست لطفا کمکم کنید سگم خیلی مریضه
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند 12:12:13 AM
واکسن ضدانگل تزریق کن
ناشناس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير 3:18:30 PM
سلام من یه توله شیدزو کراس دارم ک توی ابش یه مدته کرم های کوچیک سر سیاه میبینم زندن چه باید کرد؟
ناشناس
۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد 1:28:53 PM
سلام سگ من انگل گرفته اسفراق می کنه غذا نمیخوره دکترشدارو داده بهش دادیم ولی غذا نمیخوره لطفا کمکمون کنید چی غذایی بهش بدیم که جوون بگیر یک ماهو نیم داره لطفا کمکمون کنید ما چیز زیادی از سک نمیدونیم از جنس شیتزو
حمید
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 5:12:52 PM
سلام یه توله ۶هفته دارم که اسهاله.شیر خشک حیوانات میدم با کنسرو مخصوص سگ.دامپزشکم بردم قرصم داده خورده.خوب نشده.الان چیکار کنم میترسم انگل گرفته باشه.
Mostafa
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين 9:47:00 PM
سلام سگ ک اسهال داره مریضی پاروا گرفته باید حتما ب دامپزشکی مراجعه کنی،روزی ۳ نوبت سرم باید بخوره تا۴روز
مرتضی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۲ فروردين 6:59:39 PM
سلام یه سگ دارم انگل داره وقرص هم میدم نمیخوره چه راه اسانی هست درمانش کنم باتشکر
ناشناس
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين 1:32:52 AM
تنها راه برای درمان انگلهای داخلی دادن قرص خوراکی است و برای دادن قرص به سگ باید اون رو یا به دامپزشک ببرید و یا نحوه خوراندن قرص بت سگ را در اینترنت سرچ کنید
علی
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند 12:23:58 AM
س قرص توی یک تیکه گوشت بکن بهش بده
امیدسرداری
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند 5:40:56 AM
سلام یه توله سگ پیدا کردم که زیرگردنش کمی ژخم شده که دراثربسته شدن گردن باطناب ایجادشده است.چطوری باعت بهبودی ان زخم شوم؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:55:04 AM
برای ضدعفونی زخم از اسپری OTC استفاده کنید. برای تشخیص وجود انگلها نیاز به معاینه دقیق است.
Agape
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي 2:42:23 PM
سگ من بعد از خوردن واکسن و قرص ضد انگل بالا اورده و تویه ان کرم پیدا کردم چی کار کنم ؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 10:53:48 AM
اگر حال سگ مناسب بوده و اسهال و استفراغ مداوم نداشته باشد، مشکلی نیست. برای اطمینان بیشتر با دامپزشک سگ مشورت کنید.
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند 12:19:14 AM
نگران نباش داره خوب میشه
ناشناس
۱۳۹۶ جمعه ۲۲ دي 6:31:29 PM
من یک توله سگ دارم اسهال است بهش قرص دام دادم اشکال نداره؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي 9:51:06 AM
اگر می‌خواهید در رابطه با اسهال سگ بیشتر بدانید واژه "اسهال سگ" را در قسمت جستجوی سایت بزنید.

عناوین اصلی