CYPERMETHRIN EC 10%

سایپر %۱۰

سایپر %۱۰ ۱۳۹۹/۵/۷ 10:56:38 AM

سایپر %۱۰ برای مبارزه و پیشگیری با انگل‌های خارجی دام و طیور به‌صورت گسترده مانند: مگس، شپش، کنه‌های یک میزبانه و چندمیزبانه ساس، جرب‌ها و لاروهای انواع میاز موثر است. شرکت شیمایی و صنعتی فاراد

عوامل مؤثر بر شیوع سالمونلا

عوامل مؤثر بر شیوع سالمونلا ۱۳۹۹/۴/۲۸ 9:25:27 AM

یکی از عواملی که می‌تواند باعث شیوع سالمونلا در محوطه شود اندازه گله می‌باشد. در گله‌های بزرگ (بیش از ۳۰هزار قطعه) نسبت به گله‌های کوچک‌تر (۱۰۰۰ تا ۲۹۹۹، ۳۰۰۰ تا ۹۹۹۹ قطعه)، نرخ شیوع سالمونلا بیشتر بود.

پیشگیری از سالمونلا

پیشگیری از سالمونلا ۱۳۹۹/۴/۲۸ 9:25:25 AM

رعایت اصول امنیت زیستی و به‌ویژه کنترل افراد و تجهیزات در مزرعه، به‌منظور پیشگیری از ورود سالمونلا و سایر ارگانیسم‌های بیماری‌زا به مزرعه امری حیاتی است.

شناسایی و تشخیص سالمونلا در گله

شناسایی و تشخیص سالمونلا در گله ۱۳۹۹/۴/۲۶ 10:52:15 AM

به‌منظور تشخیص آلودگی گله‌های مرغ تخمگذار به سالمونلا انتریتیدیس و سایر سروارهای مهم سالمونلا، می‌توان میزان آلودگی تخم‌مرغ‌ها به این باکتری‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

میکروبیولوژی

میکروبیولوژی ۱۳۹۹/۴/۲۶ 10:12:24 AM

قانون بازرسی فرآورده‌های حاصل از تخم‌مرغ که در دهه ۱۹۷۰ میلادی به مرحله تصویب و اجرا رسید اساساً عفونت‌های سالمونلایی ناشی از مصرف تخم‌مرغ‌های آلوده را در جوامع انسانی مدنظر قرار داده بود.

مروری بر آنفلوانزای پرندگان

مروری بر آنفلوانزای پرندگان ۱۳۹۹/۳/۲۶ 12:47:45 PM

بیماری که بیش از شیوع هر بیماری دیگر و حتی بیش از طاعون در قرون وسطی قربانی گرفت. نام این بیماری آنفلوانزای مرغی بود که در آن زمان، نام آنفلوانزای اسپانیایی را بر آن نهادند.

مطالعات مشاهده ای

مطالعات مشاهده ای ۱۳۹۹/۳/۱۰ 11:58:14 AM

مطالعات مشاهده‌ای برای تشخیص ریسک فاکتورها و برای برآورد اثرات کمی عوامل مختلف که در ایجاد بیماری نقش دارند کاربرد دارد.

آزمایش پس از مرگ پرندگان

آزمایش پس از مرگ پرندگان ۱۳۹۹/۳/۱۰ 10:09:49 AM

جهت تشخیص بسیاری از بیماری‌ها و انگل‌ها نیاز است که پس از مرگ، پرنده کالبدگشایی شده و با کمک نشانه‌ها بیماری را تشخیص دهیم، در این نوشته شیوه و مراحل انجام این آزمایش توضیح داده شده است.

تشخیص انگل های خارجی طیور

تشخیص انگل های خارجی طیور ۱۳۹۹/۳/۸ 10:27:13 AM

انگل‌های خارجی معمولاً در روی پوست با پرها دیده می‌شوند و برخی گونه‌های انگلی مانند جرب و نوزاد مگس‌ها بافت‌های زیرجلدی و بعضی مانند جرب‌ها و زالوها در دستگاه تنفس و تعدادی از شپش‌ها، حفره دهانی را آلوده می‌سازند.

تشخیص انگل های خونی

تشخیص انگل های خونی ۱۳۹۹/۳/۸ 10:26:26 AM

تشخیص گونه‌های لوکوسیتوزون، گونه‌های پلاسمودیوم و اژیپسیانلا پولوروم بر پایه آزمایش مستقیم میکروسکوپی بر اساس دیدن گامتوسیت‌ها یا شیزونت‌ها و یا اجسام داخلی در اریتروسیت‌ها یا لکوسیت‌ها در گسترش نازک خون انجام می‌شود.

شناسایی تخم انگل های طیور

شناسایی تخم انگل های طیور ۱۳۹۹/۳/۷ 10:04:36 AM

شکل تخم برخی از کرم‌ها و بند سستودهای مهمی که در مدفوع پرندگان یافت می‌شود در این مطلب آورده شده است.

آزمایش مدفوع به روش مک ماستر

آزمایش مدفوع به روش مک ماستر ۱۳۹۹/۳/۷ 10:04:34 AM

جهت تشخیص و شناسایی انگل‌ها در پرندگان می‌توان از آزمایش مدفوع به روش مک ماستر به‌عنوان یک روش کیفی استفاده نمود.

کشت مدفوع (اسپرولاسیون / هاگ دار شدن)

کشت مدفوع (اسپرولاسیون / هاگ دار شدن) ۱۳۹۹/۳/۶ 9:56:13 AM

اسپرولاسیون اووسیست یک مرحله تکاملی است که در داخل اووسیست صورت می‌گیرد. در مدفوع تازه دفع شده اووسیست گونه‌های مختلف کوکسیدیا ممکن است شبیه هم باشد.

1 2 3 4 5  ... قبلی بعدی