ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

گوسفند کردی مقاوم ترین نژاد نسبت به بیماری ها

گوسفند کردی مقاوم ترین نژاد نسبت به بیماری ها ۱۳۹۹/۷/۷ 11:26:47 AM

گوسفند کردی مقاوم‌ترین نژاد نسبت به بیماری‌هاست. گوسفند کردی گونه‌ای از نژاد آواسی فلسطینی است که وطن اصلی این نژاد در ایران نواحی غرب کشور به خصوص استان‌های کردستان و ایلام است.

بز بومی سیستان و بلوچستان

بز بومی سیستان و بلوچستان ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ 10:14:39 AM

جثه بزرگ که در نتیجه آن بز بومی سیستان و بلوچستان در شرایط مساعد توان بالایی در تولید شیر خواهد داشت.

بز نژاد خلخالی

بز نژاد خلخالی ۱۳۹۷/۱۱/۸ 12:56:58 PM

منشأ بز نژاد خلخالی دشت مغان و شهرستان خلخال و بخش‌هایی از استان آذربایجان شرقی است.

بز نژاد کرکی راینی

بز نژاد کرکی راینی ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ 10:57:06 AM

کوه‌های خبر در بافت منطقه اصلی پرورش بز نژاد کرکی راینی بوده است اما در زمان قشلاق عشایر این بز به مناطق گرمسیری و جنوب کرمان نیز برده شده و هم اکنون نیز پرورش داده می‌شود.

بز نژاد مرخز

بز نژاد مرخز ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 9:57:11 AM

منشأ بز مرخز استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان و استان‌های کردنشین ترکیه و عراق بیشترین تمرکز جمعیت این بزهاست. در گذشته تعداد این بزها بسیار بیشتر از جمعیت فعلی آنها بوده است.

بز نژاد تالی

بز نژاد تالی ۱۳۹۷/۹/۲۸ 11:52:59 PM

پراکنش بز تالی استان هرمزگان مخصوصاً شهرستان‌های میناب، بندر لنگه، بندرعباس، بندر خمیر و جزایر قشم است.

بز نژاد نجدی

بز نژاد نجدی ۱۳۹۷/۹/۲۴ 9:48:22 AM

بز نجدی یکی از مشهوترین نژادهای بز ایرانی است که با نژادهای دیگر آمیختگی زیادی پیدا کرده است. باتوجه به هزینه پایین نگهداری، از تولید شیر و گوشت نسبتاً خوبی برخوردار است.

انواع گونه های گوسفند ایرانی

انواع گونه های گوسفند ایرانی ۱۳۹۵/۱۲/۱ 12:13:54 PM

امروزه بیش از 200 نژاد متفاوت گوسفند در سراسر دنیا موجود است و بسیاری از این نژادها از لحاظ تولید اقتصادی اهمیت چندانی ندارند و بیش از سه چهارم صنعت گوسفندداری دنیا، فقط متکی به 10 تا 20 نژاد شناخته شدۀ گوسفند است.

گوسفند مهربان

گوسفند مهربان ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ 9:49:13 AM

گوسفند مهربان جزو گوسفندان سنگین وزن کشور وزادگاه اصلی آن، منطقه کبودرآهنگ دراستان همدان است. دارای بدن کشیده بوده سر و صورت خالی از پشم است.

گوسفند نائینی

گوسفند نائینی ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ 1:43:04 PM

گوسفند نائینی دارای جثه‌ای کوچک تا متوسط رنگ بدن سفید یکدست با لکه‌های سیاه در دور چشم، اطراف پوزه، انتهای گوش و انتهای دست و پا.

گوسفند مغانی

گوسفند مغانی ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ 11:46:51 AM

گوسفندان منطقه مغان دارای رنگ‌های متنوعی می‌باشد. گرچه اکثر آنها به رنگ سفید شکری به نظر می‌رسند. مرکز اصلی پرورش گوسفند مغانی, دشت مغان است که در بخشی از شمال‌شرقی استان آذربایجان و غرب ‌دریای خزر قرار دارد.

گوسفند ماکویی

گوسفند ماکویی ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ 12:04:05 PM

گوسفند نژاد ماکویی به جهت راندمان بالای تولید گوشت و دارا بودن پشم سفید مرغوب با تارهای بلند از دیگر نژادهای بومی موجود یک سر و گردن بالاتر است. زیستگاه این گوسفند که از لحاظ تولید شیر در رتبه بالایی قرار دارد بیشتر در آذربایجان‌غربی و شرقی است.

گوسفند لری بختیاری

گوسفند لری بختیاری ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ 11:26:41 AM

گوسفند لری بختیاری عموماً بدن متأثر از رنگ تولد، دارای تنوع سفید، خاکستری روشن تا تیره، ابلق (سفید، خاکستری تیره و روشن) و چهارگل (مخلوطی از رنگ‌ها) است. این گوسفند بومی استان چهارمحال بختیاری است.

گوسفند لری

گوسفند لری ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ 9:45:19 AM

سر در نژاد گوسفند لری نسبتاً بزرگ و پیشانی برجسته بوده و برجستگی کمی روی بینی مشاهده می‌شود. این نژاد جزو گروه بلند اندام‌ها قرار دارد و نژادی گوشتی است.

1 2 3 قبلی بعدی 

عناوین اصلی