ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 565
بازدید: 40003
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ ساعت: 4:19:50 PM
محلول استریل تزریقی - Iverject

آیورمکتین (آیورجکت)

هر میلی‌لیتر داروی آیورجکت حاوی 10 میلی‌گرم آیورمكتین فعال می‌باشد. این دارو محصولی از شرکت داروسازی نصر فریمان است.

آیورمکتین، آیورجکت

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ نحوه عمل این دارو مربوط به دسته آورمكتین‌ها بوده كه به صورت مهار حركت انگل می‌باشد. آیورمكتین آزاد سازی گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را از پایانه‌های عصبی افزایش می‌دهد. عمل طبیعی گابا (GABA) در پستانداران و بی‌مهرگان مهار نوروترنسمیترها می‌باشد. آیورمكتین باعث اتصال GABA به گیرنده‌های مخصوصی در اتصالات عصبی می‌گردد. به این ترتیب تكانه عصبی را در سلول‌های عصبی قطع كرده،‌ با عث فلج شدن و مرگ انگل می‌شود. از آنجا كه كرم‌های كبدی (Flukes) و كرم‌های پهن (Tapeworm) از GABA به عنوان نوروترانسمیتر استفاده نمی‌كنند بنابراین این دارو بر روی آنها موثر نیست.

فارماكوكینتیک آیورمکتین

آیورمكتین پس از تزریق به سرعت جذب می‌شود. حداكثر غلظت پلاسمایی آن 4/4 ساعت پس از تزریق مستقیم به داخل شیردان حاصل می‌شود. اما 23/5 ساعت پس از تزریق مستقیم به داخل شكمبه به این میزان از غلظت دارو در خون می‌رسد. غلظت‌های زیاد دارو در بافت‌های مختلف برای مدت طولانی بخصوص پس از تزریق آن باقی می‌ماند. باقیمانده‌های دارو اكثراً در كبد، چربی‌های بدن و به میزان كمی در عضلات باقی می‌مانند. 98‌درصد دارو در مدفوع و 2‌درصد آن همراه با ادرار دفع می‌گردد.

موارد مصرف آیورجکت

از آیورمكتین برای درمان و كنترل آلودگی‌های انگلی داخلی و خارجی در دام‌های مختلف به شرح زیر استفاده می‌شود. آیورمكتین بر روی كرم‌های كبدی (Flukes) و كرم‌های پهن (Tapeworm) موثر نمی‌باشد.

گاو و گوسفند:

آیورمكتین حدودا 97 تا 100 درصد براشكال بالغ و لارو مرحله چهارم كرم‌های زیر موثر است.

1- كرم‌های گرد معدی - روده‌ای شامل:

گونه‌های مختلف همونكوس (Haemonchus)، استرتاژیا (Ostertagia)، كوپریا (Cooperia)، تریكواسترونژیلوس (Trichostrongylus)، استرونژیلوئیدس (Strongyloides)، بونوستوموم (Bunostomum)، نماتودیروس (Nematodirus)، تریشیوریس (Trichuris)، ازوفاگوستوموم (Oesophagostomum)، دیكتیوكالوس (Dictyocaulus)

2- كرم‌های ریوی مانند: دیكتیوكولوس ویویپاروس (Dictyocaulus Viviparus) 

3- جرب‌ها مانند: ساركوپتس بوویس (Sarcoptes bovis)، پزورپتس اویس (Psoroptes ovis) 

4- كنه‌ها مانند: اورنیتودروس ساوینی (Ornithodoros savignyi )، بووفیلوس (Boophilus) 

5- شپش‌های مكنده: لینگوناتوس ویتولی (Lingonathus vituli)، هماتوپینوس ائوریسترنوس (Hematopinus eurysternus )، لینگوناتوس پدالیس (Lingonatus pedalis)

6- لارو مگس مانند: هیپودرما بوویس (Hypoderma.Bovis)، هیپودرمالینئاتوم (Hypoderma.lineatum)، (استروس اویس Oestrus Ovis) 

سگ:

برای پیشگیری از كرم قلب (دیروفیلاریا ایمیتیس). این دارو بر روی اشكال بالغ كرم قلب موثر نیست.

بیشتر بدانیم:

انگلهای خارجی دام

واکسن چهارظرفیتی آنترو توکسمی

بیماری کرم قلب در سگ (dirofilariasis)

مقدار مصرف:

گاو، گوسفند و شتر: 0/2 میلی‌گرم به ازای هر كیلوگرم وزن بدن معادل یک میلی لیتر به ازای هر 50 كیلوگرم وزن بدن 

سگ : 0/006 میلی گرم به ازای هر كیلوگرم وزن بدن 

روش مصرف:

دارو به روش زیر پوستی تزریق شود. در گاو در ناحیه پشت یا جلوی كتف و گوسفند ناحیه گردن و جلوی كتف تزریق انجام شود.

موارد احتیاط:

از تزریق وریدی یا عضلانی دارو باید اجتناب شود. تزریق عضلانی دارو با انواع عوارض ناخواسته از جمله ادم اندام‌های حركتی، ادم خط وسط شكم، تب و مرگ ناگهانی و غیره همراه می‌باشد. رعایت شرایط استریل جهت تزریق زیر جلدی بسیار مهم است. بدلیل آنكه در صورت آلوده بودن سوزن یا آلودگی محل تزریق احتمال بروز حساسیت‌هایی در محل تزریق بدلیل عفونت‌های كلستریدیایی وجود دارد، در صورت بروز این عكس العمل‌ها باید از آنتی بیوتیک‌های مناسب جهت درمان استفاده شود.

این دارو برضد لارو مگس هیپودرما موثر است اما اگر این لاروها درنقاط حساسی از بدن قرار داشته باشد و درمان صورت گیرد ممكن است عوارض نامطلوبی مانند ریزش بزاق و نفخ (وقتی كه لارو در گلوی حیوان باشد) و یا فلجی و چرخش (وقتی كه لارو در ستون مهره‌ها قرار گرفته باشد) پدید آید.

نكات قابل توصیه: قبل از مصرف آیورمكتین گوسفندها باید علیه بیماری انتروتوكسمی واكسینه شوند. ظروف حاوی دارو و سایر باقیمانده ‌ها را باید بصورت مطمئن (سوزاندن، دفن كردن) از بین برد.

عوارض جانبی آیورجکت

مواردی از بروز تورم در محل تزریق گزارش شده كه همراه با درد می‌باشد.

دوره پرهیز از مصرف:

گوشت: 21 روز پس از آخرین تزریق . در دام‌های شیرده استفاده نگردد.

شرایط نگهداری:

دارو در كمتر از 30 درجه سانتی‌گراد و دور از نور نگهداری شود. از یخ زدگی دارو جلوگیری شود.

اثرات زیست محیطی آیورمکتین

اگر آیورمكتین با خاک تماس یابد برای مدت طولانی در خاک باقی مانده پس ازآن غیرفعال می‌گردد. به همین دلیل ظروف حاوی این دارو و سایر باقیمانده‌های آن باید پس از مصرف به صورتی مطمئن (دفن كردن یا سوزاندن) ازبین برده شود. در غیراین صورت می‌تواند بر ماهی وسایر آبزیان اثر سوء بگذارد.

بسته بندی: این دارو در ویال‌های 20، 50 و 100 میلی‌لیتری عرضه می‌گردد.

آیورمکتین، آیورجکت
بسته بندی سابق این محصول

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:8
انتشار یافته:119
ساحل
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت 9:55:58 PM
سلام.می خواستم ببینم آیور مکتین انسانی دارید ما دچار انگل مایت دمودکس شدیم گویا در ایران وجود ندارد ممنون میشم اطلاع دهید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد 11:30:27 AM
با سلام. پایگاه خبری آژند دام فقط در حوزه دام،طیور و آبزیان فعالیت می کند.
حامد
۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد 3:05:52 AM
با عرض سلام من داروی ایورمکتین برای قناری میخواهم که دز ان 1/.% باشد نه یک درصد ,با چه روشی میشود ایورمکتین یک درصد را تبدیل به یک دهم درصد کرد تا برای پرنده سمی نباشد؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ پنج شنبه ۴ شهريور 12:27:44 PM
برای مصرف آیورمکتین در قناری لزومی به رقیق کردن آن نیست و می توان فقط یک قطره از همان آیورمکتین یک درصد را بر پشت گردن قناری ریخته و 15 روز بعد تکرار شود.
مهدی
۱۳۹۵ جمعه ۱۱ تير 11:44:30 AM
سلام ایورمکتین برامرغ خانگی که شپش زیرپوست داره میشه روش مصرفشم بگیدممنون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد 11:26:56 AM
با سلام. پاسخ از طریق کلینسین مورد اعتماد ما به ایمیل شما ارسال خواهد شد. با تشکر
shiva
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ شهريور 12:09:44 PM
با عرض سلام وخسته نباشید می خوام به یه گوساله 4ماهه 150کیلویی ایورمکتین تزریق کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون بار اولم ه با تشکر
مهدی
۱۳۹۶ يکشنبه ۵ شهريور 12:57:51 AM
برای کلیه دامهای یکماه به بالا همزمان تزریق میشود هیچ مشکلی هم ندارد
کورش
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ خرداد 11:45:46 PM
سلام :کبوترانم شاه پرهای بال و دم شان ریش ریش و یاسوراخ سوراخ شده و مدام آب دهانشان را قورت میدهند و مدام باپاهایشان گلویشان را می خارانند. که فکر کنم عاملش شپش و یا خوره باشد آیا میتونم از آیرومکتین استفاده کنم؟؟ من شیراز هستم چگونه دارو را تهیه کنم؟ آیا در داروخانه دامپزشکی موجود است؟
کورش اسدی
۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير 10:39:53 PM
باسلام کبوتران من نوک شاه پرهای بال ودم شان ریش ریش یاسوراخ سوراخ شده خارش شدید دارن مخصوصا زیر گلویشان را با پاهایشان زیاد میخارانند.چشمشان هم در اوایل قرمز مایل به سیاه شده بود.یکی الی دوتاش هم یکی از موهاشون میلنگید.لطفا من را راهنمایی کنید.پرمنگنات و مورد پروکسور هم استفاده کردم فایده نداشت.
یوسف
۱۳۹۶ يکشنبه ۵ شهريور 1:28:16 PM
ایور مکتین برای حاملگی چند ماهگی ضرر دارد و نباید از ان استفاده کرد
ناشناس
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۲ مهر 5:56:54 PM
سلام من این دارو رو کمی زیاد پشت گردن قناریم ریختم بی تعادل شده البته یه کم غذا می‌خوره ممکن بمیره ؟
رم
۱۳۹۸ جمعه ۲۰ ارديبهشت 3:16:54 PM
برای گوسفندان آبستن یا تازه برخورد مشکلی دار یانه؟
رفیعی
۱۳۹۶ جمعه ۱۴ مهر 3:14:20 PM
سلام من دامدار هستم یکی از گوسفندام از نوع بز بیماری فکرکنم گری دارد چون قسمت صورتش کاملا کچل شد ودست پاش هم کچل است بعضی از قسمت های بدنش کچل و ورم میکند ایورمکتین ،روغن سیاه اهک شربت سفید انگل دادم هیچ علایم خوب شدنی ندارد جداهم از گوسفندا جاه کردم ،مدتی هست افتاب ندید،تشکر میکنم راهنمای کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر 10:27:39 AM
سلام دوست عزیز... برای درمان، پس از تزریق آیورمکتین پماد فایتو برروی نواحی آسیب‌دیده بمالید تا هم به‌صورت درونی و هم به‌صورت جلدی با انگل مبارزه کنید، چند روز اینکار را تکرار کرده، پس از حدود دو ماه کم‌کم ورم‌ها خوابیده و حیوان روبه بهبودی خواهد رفت. پیشنهاد می‌شود در این دوران حیوان را با تزریق ویتامین ad3e تقویت کنید.
قربانعلی
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر 3:37:22 PM
ممنونم.از راهنمایهایتان.
فرزاد
۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان 6:16:01 PM
من بايد به اسبم ١٠سي سي ميزدم ٢٠سي سي زدم نميدونم اشكال داره
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۳ آبان 12:41:26 PM
از آنجایی که سمیت این ماده باعث کشته شدن انگل‌ها می‌شود، پس تزریق دوز بالاتر می‌تواند حیوان را نیز مسموم کند، ولی ممکن است تا حدی بتواند در برابر این مسمومیت مقاومت کند.
عباسی
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر 11:59:12 AM
سلام، اگر آیور مکتین در گاو شیری مصرف شود چ مضراتی برای شیر ایجاد میکند؟ آیا برای ما امکان تشخیص وجود دارد ؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر 12:27:05 PM
در مصرف آیورمکتین ، زمان پرهیز از مصرف ،28 روز برای گاوها می باشد . برای جلوگیری از باقی ماندن داروهای ضد انگلی کرمی ،رعایت مدت زمان پرهیز از مصرف ، قبل از گشتار توصیه می شود که این عمل برای بهداشت و سلامت تغذیه انسان به خصوص اطفال از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین با توجه به قدرت زیاد و دفع این دارو از طریق شیر ، این دارو در گاوهای شیری منع استعمال شده ،زیرا انسان از فراورده های شیری استفاده میکند .
منصوره نظری
۱۳۹۶ دوشنبه ۴ دي 1:07:05 AM
سلام.چرا وقتی میخوام داروی آیور رو داخل سرنگ بکشم به سختی میاد.و بعدش هم از سرنگ خارج نمیشه؟
نوری
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي 12:17:49 AM
با سلام حتما بعد از برداشت دوز مورد نظر زمانیکه این دوز دارو در سرنگ هست با مقدار کمی آب مقطر آنرا رقیق کنید و بعد تزریق کنید که با این کار میزان سوزش دارو در محل تزریق هم کم می شه و دام کمتر احساس ناراحتی می کنه
ناشناس
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد 7:10:22 AM
سلام.چون دارو روغنی هست دوست عزیز.مقداری زمان بزارید واسه کشیدن دارو و از سر سرنگ بزرگتر برای کشیدن دارو استفاده کنید.در تزریق هم زمان برای خارج شدنش بدین و در فصل زمستان چند دقیقه ای گرمایش ضعیف بدین تا رقیق تر شه.به دارو آب اضافه نشه اصلا.تمامیه آمپولهای روغنی سخت ترتزریق میشن
پناهی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ مرداد 7:04:04 PM
آیور روغنی هستش و هر اندازه ای که لازم دارید بکشید داخل سرنگ مثال دو سی سی نیاز دارید وقتی دارو به روی عدد ۲رسید سریع بکشید بیرون سرنگتونو
مجید نوری
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۶ دي 11:53:21 PM
با سلام خدمت شما ، سوالی خدمت شما دارم. دوز داروی آیورمکتین که 0/006 میلی گرم به ازای هر كیلوگرم وزن بدن سگ هست را شما چگونه و با چه نوع سرنگی این حجم 0/006 میلی گرم را برای یه سگ 1 کیلویی از ویال آیورمکتین بر میدارید؟ با تشکر از راهنمایی شما
رضا
۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن 3:51:10 PM
سلام من یه بز حامله دارم که احتمالا ۲ الی ۳ روز دیگه زایمان میکنه.و بیماری گری دارد.دکتر عرفامکتین تجویز کرده.اگر بز زایمان کند أین دارو برای بزغاله مشکلی پیش میاره؟ ممنونم .
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۸ بهمن 4:03:13 AM
اگر زمان زایمان نزدیک است، تزریق دارو را به بعد از زایمان محول کنید چراکه در برخی گزارشات اثرات سو مصرف آیورمکتین در 28 روز پایانی آبستنی بر زایمان بیان شده است. البته گزارشی مبنی بر اثرات سوء دارو بر جنین یا بزغاله مصرف کننده شیر مادر داده نشده است.
moji
۱۳۹۶ شنبه ۱۴ بهمن 1:57:34 PM
با سلام٠ لطفا زمان مناسب و ترتيب تزريق واكسن انتروكسمي و ايورمكتين در بزهاي حامله را براي ايجاد ايمني در بزغاله ها توضيح دهيد٠ممنونم
احسان
۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند 2:39:16 PM
سلام.هیچ ضرری برجنین ندارد. ولی چون موقع تزریق دام خیلی درد تحمل میکند و پس از رها شدن بالا وپایین می پرد ممکن است موجب انداختن جنین شود. پس بهتر است پس از تزریق به دام آن را به مدت 10 تا 15 ثانیه رها نکنید تا بالا و پایین نپرد و در دست شما دردش کاهش یابد.
ناشناس
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ اسفند 3:26:46 PM
سلام مرغ عشقای من وقتی جوجه هستن همه شاه پرها و دمشون میریزه و دیگه در نمیاد خون ساقه شاه پرها سیاه میشه و میشکنه بهم گفتن که از آیورمکتین استفاده کنم به نظر شما استفاده کنم؟؟؟
شابویی
۱۳۹۶ شنبه ۱۹ اسفند 10:04:16 AM
با سلام میخواستم بدونم ایورمکتین تا چند روز میتونه انگل را درمان کنه؟ چون گوسفند کشتار میکنم در گوشت دچار انگل میشم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:44:43 AM
برای مصرف گوشت 21 روز بعد کشتار شود. ولی کشته شدن انگل بستگی به این دارد چه موقع خون را مکیده باشد.
دلاور
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:17:59 AM
با سلام و عرض ادب بنده پرورش دهنده ماهی زینتی هستم. آیورمکتین در درمان انگل های گوارشی و جلدی و آبششی ماهی دیسکس کاربرد دارد؟ در صورت قابلیت مصرف دوز مناسب برای استفاده به صورت حمام و به صورت خوراکی چقدر است؟ تشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند 10:36:48 AM
سلام دوست عزیز... آیورمکتین داروی ضدانگل برای دام می‌باشد، و همانطور که در انتهای خبر می‌بینید ممکن است برای آبزیان اثرات سوء داشته باشد. عبارت "انگل ماهی" را در سایت جستجو کنید تا اطلاعات مورد نظرتان را بیابید.
علی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين 11:11:45 AM
با سلام.. ببخشید من این دارو آیورمکتین رو برای دام بز استفاده کردم و از شیر انها نیز تغذیه کردم چند روز بعد از استفاده این دارو میتوان از شیر انها استفاده کرد؟ و تا چه وقت برای استفاده باید صبر کرد وضرری ندارد ایا؟؟ ممنون میشم جواب بدین مهمه
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:42:40 AM
تا 21 روز نباید از شیر دام استفاده کرد.
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 2:05:31 PM
بز با بزغاله را میتوان ایورمکتین بزنم از شیر استفاده نمیکنم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 2:06:13 PM
در دام‌هایی که شیرده نیستند می‌توانید مصرف کنید.
عبداالرحمان
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 2:06:53 PM
چند روز بعداز اخرین تزریق از شیر گوسفند استفاده شود
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 2:07:28 PM
با توجه به قدرت زیاد و دفع این دارو از طریق شیر ، این دارو در دام‌های شیری منع استعمال شده ،زیرا انسان از فراورده های شیری استفاده میکند .
محمدرضامحمودی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت 10:24:38 AM
سلام یکی ازدوستان من اشتباهی اونم بادوزبالابه گاواتزریق کرده بهش تزریق آنتی هیستامین جهت جلوگیری ازآبسه وعوارض بهش گفتم میخام ببینم اشتباه کردم یا نه
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:41:02 AM
درود، تجویز شما درست است.
حسن ارشدی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:41:17 AM
سلام اگر ایور مکتین به گاو شیری تزریق بشه و گوساله از شیر گاو بخوره ایا گوساله مسموم نمیشه
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:39:58 AM
اگر دوز مناسب تزریق شده باشد، نه گوساله مسموم نمی شود. ولی برای مصرف انسان مناسب نیست.
کورش
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 11:06:03 AM
سلام چند روز بعد از تزریق میشه از شیر بز استفاده کرد وشیر آنها برای بزغاله زیانی نداره
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:39:13 AM
مصرف شیر برای بزغاله مشکلی ندارد.
مهدی
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد 9:58:38 AM
دوستان سلام حتما حتما طبق دستور اول آنتروتوکسمی بزنید بعداز تکرار۲ هفته ایی آیورمکتین طبق بروشور میتونه باعث زهله درد یا عفونت کلستریدیایی بشه. که من ۲ بزغاله ازدست دادم بطور ناگهانی ۴ روز بعداز تزریق. محل تزریق تمییز وبرای هرحیوان یک سوزن. الکی کار نکنید ضربه می خورید.دوستون دارم.
قاسم محمدی
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد 2:28:46 PM
با سلام خدمت دوستان من امروز صدتا بره پرواری داشتم قبل از امپول تکسمی ایورجکت زدم خواستم بینم چه عوارضی داره
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:38:42 AM
آیورجکت باید قبل از آنتروتوکسمی تزریق شود، تا گوسفند عاری از انگل شود، بین دو تزریق باید یک هفته فاصله باشد، اگر خلاف این عمل کرده اید مشکل خاصی پیش نمی آید.
حمید
۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ شهريور 9:41:19 PM
سلام. من دوستم برای شپش سر خودم این دارو رو گفت تو یه لیوان آب نصف شیشه رو بریزم و رو سرم اسپری کنم 3 ساعت بمونه. میخواستم ببینم ضرر داره؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور 10:35:16 AM
آیورمکتین دارویی تزریقی است که باید از راه خون وارد بدن شود تا اثرگذاری داشته باشد، بنابراین برای این مشکل باید از سموم انسانی استفاده شود.
بهروز
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ شهريور 4:44:09 PM
سلام مادیان ۵ماه ابستنی دارم دم میخارونه دارو رو روی دمش بادست مالیدم ولی خیلی کلافه شد میشه بهش تزریق زیر پوستی کنم؟؟؟؟یه بعداز شستن دم دوباره رو دمش بریزم ممنون از راهنماییتون
پایگاه خبری آژنددام
۱۳۹۷ شنبه ۲۴ شهريور 11:32:10 AM
به دلیل حساسیت در اسب تزریق دارو پیشنهاد نمیشه. بعد از مشورت و معاینه توسط دامپزشک وتشخیص دقیق بیماری، مصرف کرم فایتو نیز می تواند مفید باشد.
ملي
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور 7:16:42 PM
سلام مي خواستم بدونم كه مصرف ايرومتكين براي خوكچه هندي به چه صورت انجام مي شود ؟ آيا مي توانم محلول خوراكي به خوكچه هام بدهم و ميزان روزانه آن چقدر باشه؟ يكي از خوكچه هام تقريبا ٩٠ درصد از موهاي تنش ريخته و فقط سرش مو داره و بقيه خوكچه هام ريزش موي شديد دارند
سمیه
۱۳۹۷ جمعه ۳۰ شهريور 1:53:48 PM
با سلام من مرغ سلطان دارم با معمولی اینا مدام کنه میگیرن به صورتی که تمام بودنشون از کنه سیاه میشه وپاهاشون سیاه میشه از کنه و دیگه نمیتونن را ه برو بعد دوتاشون که نمیدونستم راه برو من از این دارو به تمام بودنشون زدم البته دستورش گفته بود چهار قطره ولی من بیش از چهار قطره زدم آخه کنه هاش زیاد بودن و دوتاشون فرداش مردن آخه خیلی هم ضعیف شده بودن علتش از چی بوده و یک ماده ضدعفونی کننده قوی هم بگین برای امکانشون را ض دعفوني کردن مکانشون ممنون میشم .
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور 10:44:49 AM
درود دوست عزیز، لازم میدونم چند نکته را گوشزد کنم: اول اینکه محل زندگی طیور باید عاری از هرگونه خلل و فرجی باشد (سرامیک یا سیمان) زیرا کنه در حفره ها تخم ریزی کرده و ازبین بردنش کار بسیار مشکلی است. دوم: قبل از درمان مرغها باید محل زندگی آنها را سم پاشی کنید، برای این کار سم مکتومیل پیشنهاد میشود. سوم: داروی آیورمکتین دارویی تزریقی است که باید وارد خون دام شده و کنه را ازبین ببرد، بنابراین استفاده موضعی آن اثری ندارد. برای درمان کنه مرغها پیشنهاد میکنیم، محلولی با نسبت 0.5در1000 از سم مکتومیل تهیه کنید، سر مرغ را گرفته و فقط بدن آنرا وارد محلول کرده و بیرون آورید. خیلی خیلی مراقب باشید که چشمها و بینی و نوک به محلول آغشته نشود که باعث مرگ پرنده میشود.
ملي
۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور 12:26:45 AM
سلام يك سوْال در مورد خوكچه هاي هندي داشتم البته چند روز پيش هم براتون يك ايميل فرستادم كه متاسفانه جوابي نداديد ، اميدوارم جوابم رو بدهيد يكي از خوكچه هاي من موهاي تنش ريخته و سرو دست و پاهاش مو داره و مي دانم كه مشكل اون با آيور مكتين حل ميشه ولي جايي كه من زندگي مي كنم بدون نسخه نميشه اين دارو را گرفت و توانستم انلاين يه قطره كه روي ان نوشته شده كه مخصوص طيور هست را پيدا كنم لطفا راهنمايي كنيد كه ان را چطور و با چه اندازه اي به خوكچه ١ ماه ام بدهم البته دوتا خوكچه ديگر هم دارم كه آنها فقط كوريري دارند و مثل اين كاملا مو ريخته نشده اند لطفا زودتر جواب من رو بدهيد تا به خوكچه هام كمك كنم نمي دانم كه چطور مي توانم عكس براتون إرسال كنم كه بهتر متوجه بشيد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور 11:08:07 AM
درود، اطلاعات لازم برای شما ایمیل شد.
مجتبی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ آبان 8:41:02 PM
با سلام یه گوسفندم بدون هیچ علاءم قبلی حروم شد وقتی شکمشو پاره کردم جگر سفیدش خیلی خیلی قرمز شده بود میخاستم ببینم اگر امکانش هست راهنمایی کنید بیماریش چی بوده
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان 9:44:03 AM
درود، به احتمال زیاد یا مسمومیت ایجاد شده با دارو یا آذوقه اسپیره شده. همچنین انگل هم میتواند باشد. با بازدید لاشه جواب قطعی می‌شود داد.
بهرام
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان 7:20:18 PM
باسلام من داروی زله درد برای گوسفند زدم بعد چند روز میتوانم داروی زیر پوستی برای گوسفندان بزنم
ساعد
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان 9:58:26 AM
سلام 3تاگوسفندشیشک دارم بیماری گری گرفتن چون موی صورت و گوششون ریخته و به دست و پاشون زده، بهشون آیورمکتین زدم از روغن سوخته و اسپری مایکوسیدین استفاده کردم تاثیری نداشته راهنمایم کنید چکارکنم ممنونم
حسین
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان 5:20:49 PM
سلام. آیا آیورمکتین برای درمان بیماری قارچی هم موثر است؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 11:02:27 AM
درود، خیر آیورمکتین برای درمانهای انگلی پوستی و برخی از انگلهای داخلی مثل کرم گرد در دام استفاده می شود.
رضا میرزایی وکیل پ 1 دادگستری
۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان 8:08:35 PM
با سلام داروی آیور مکتین رو برای کبوتر میخواستم استفاده کنم. لطفا میزان و دوز مصرف و طریقه مصرف را لطف بفرمایید ممنون میشم. تزریق یا خوراکی؟ ضمنا آیا قبل یا بعد از تزریق ضدعفونی و سمپاشی محیط لازم است؟ به چه شکلی؟ و با چه سمی. عذر میخوام خیلی گشتم نتونستم جوابم را درست از نت بگیرم. اگر زحمتتان نمیشود ممنون میشوم برایم میل نمایید. با سپاس فراوان
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 11:03:31 AM
برای کبوتر اسپری های ضد انگل بصورت آماده و تجاری در بازار موجود است
محمد
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان 11:41:00 PM
سلام دوستان یکی از گوسفندام گیج شده وبهش ایور مکتین تزریق کردم وبعد از ۱۳ روز کشتم وگوشتش رو استفاده کردم میخواستم بدونم عوارض خواصی داره یانه
بهرام
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان 9:44:42 PM
ایا امپول ایور را میتوان خوراکی به بره داد ,اگر نه,عوارض دارد
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر 11:04:58 AM
داروی آیورمکتین بصورت خوراکی با نام «آیورژن» موجود است که جذب روده ای دارد.
علیرضا
۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر 11:12:05 PM
با سلام. میخواستم بدونم برای گاو شیری که محدودیت استفاده از آورماکتین وجود داره چه داروی جایگرینی میشه استفاده کرد و اینکه اگه استفاده بشه شیر چه زمانی پاک میشه؟ ممنونم
جانی صابر
۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر 11:17:24 PM
با سلام آیا میشه کرم یا داروی تزریقی آیورمکتین رو بصورت مستقیم روی زخم باز گاو استفاده کرد؟ ممنون
صادق ابراهیمی
۱۳۹۷ جمعه ۹ آذر 11:52:01 PM
با سلام. آیاتزریق آمپول بی ۱۲ و بی کمپلکس انسانی برای حیوانات منجمله سگ مفید است؟ با تشکر
وحید
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ آذر 9:17:05 PM
با سلام میخواستم بپرسم مصرف گوشت گوسفندی که گری گرفته ضرر داره یانه؟ باتشکر
مصطفي
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر 11:52:20 PM
سلام زمان تزريق مرحله دوم چند روز پس از مرحله اول مي تونه صورت بگيره؟! حداقل چه مدت بايد بگذره؟! اين سوال در مورد گوسفند مي باشد. ممنونم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن 4:09:58 PM
با استفاده از قطره ویتامین ب کمپلکس، روزانه یک یا دو قطره به پرنده بخورانید.
ناشناس
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر 12:17:40 PM
سلام ببخشید من یک گاو تلیسه سه ماه ابستن دارم برای تزریق چه مقدار ایور مکتین بزنم ایا برای ابستنی منع شده یا نه
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:02:33 AM
برای دام آبستن تزریق آیورمکتین مشکلی ندارد. به ازای هر 30 کیلو یک سی سی زیر پوست تزریق می شود.
مسعود
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ دي 1:35:13 AM
سلام، تعداد زیادی مرغ تخمگذار دارم که مایت زده بدنشون، هیچ سمی به طور کامل موفقیت آمیز نبود، پروپکسور، مکتومیل، پرمترین همه رو تست کردم ... از آیورژن خوارکی به میزان 1 سی سی در 1 لیتر اگر استفاده کنم، چه مدت زمان پرهیز برای تخم مرغ باید رعایت کنم؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:03:27 AM
معمولاً اثر دارو تا 10 روز داخل تخم مرغ ها وجود دارد.
حامد
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي 8:04:05 AM
سلام به ی بره لاغر آیور مکتین تزریق کردم ولی بعد از تزریق دیگه اشتها نداره و هیچ چی نمیخوره . درمانش چیه/
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:04:09 AM
باید بیماری بره را تشخیص دهید. ممکن است کم اشتهایی از تزریق دارو نباشد. به دامپزشک مراجعه کنید.
حامد
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن 5:17:37 PM
با سلام بنده میخام از این دارو (آیورمکتین )جهت تزریق به چندتا توله سگ که متاسفانه بیماری جرب دارن استفاده کنم ایا جواب مثبتی دریافت می کنم با تشکر
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:05:02 AM
پس از تشخیص درست و دقیق توسط دامپزشک، این دارو به صورت زیرجلدی هر 30 کیلو 1 سی سی تزریق می شود. استفاده از پماد فایتو به صورت همزمان نیز موثر است.
مرتضی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن 3:40:20 PM
سلام : من به گوسفندهام می خواهم آیوکتین تزریق کنم، ولی به آنها واکسن آنتروتوکسمی نزدم ونمی خواهم بزنم آیا مشکلی پیش می آید،اگر می شود کاملا توضیح دهید. باتشکر.
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:06:19 AM
واکسن آنتروتوکسمی جهت پیشگری از بیماری حتما باید استفاده شود. گرچه پیشنهاد دکتر دامپزشک آژنددام این است که در صورت وجود انگل در دام اول آیورمکتین تزریق شود تا انگل ازبین برود پس از یک هفته واکسن آنتروتوکسمی تزریق شود.
ساعدموچشی
۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن 4:07:24 PM
آیا آیورمکتین برای درمان قارچ گوسفندی استفاده میشه؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:06:38 AM
بله
زهرر
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن 5:44:22 PM
سلام چهار روز پیش به گوسفندامون ایورمکتین تزریق کردیم اما روز بعدش یکی از بزها بی اشتها شد و بدنشونو هی میکشید فکر میکنیم سوزنی که زدیم داخل عضلش خورده و مسموم شده باید چیکارش کنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:07:27 AM
این مشکلی که توضیح دادید ربطی به تزریقات نداشته و حیوان باید برای تشحیص صحیح معاینه شود.
رضا
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند 9:54:24 PM
با سلام وتشکر فراوان از راهنماییهای خوبتون ایا برای گاو پرواری فقط 2 دوره آیورمکتین در فاصله ی 10 روز کافیست یا باید حتما شربت ضد انگل هم داده شود گاوهای پرواری بنده به خوبی رشد نمیکنند لطفا بنده را راهنمایی کنید سپاس
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند 11:09:05 AM
معمولا استفاده از داروهای ضدانگل هر 6 ماه یکبار انجام می شود. برای پروار کردن دامها نیاز به جیره نویسی تخصصی و دقیق و تغذیه مناسب است.
جبرائیل
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند 2:34:33 AM
داروی آیورجکت ضد انگل ضرری ب آبستن گوسفند ندارد بزنیم خیلی ممنون از راهنمایتون
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين 11:07:27 AM
فقط در دوران شیردهی منع مصرف دارد.
محسن نعمتی زاده
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين 3:05:21 AM
سلام یه بزغاله دارم چند جا پوست تنش زخم شده وخشک میشه وترک میخوره ومرتب بزغاله میخاراند میگویند گری گرفته آیا درسته یا نه .داروش چیه
hasanhashemloo
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين 10:10:30 PM
سلام ممنون از مطالب وراهنمایی های موثر وخوبتان انشاءالله موفق و سربلند باشید
مهدی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين 6:01:34 PM
باسلام بنده یک بزداشتم که 6 روزپیش به اوامپول ایورمکتین به صورت تزریق زیرجلدی زدم بعداز6 روزبزبی حال بودومجبوربه ضبح ان شدم که تمام دل وجگروقلوه های اوپرخون وقرمز ودرون رودهاخونی بود.علت خونریزی داخلی اوچه بوده واینکه ایاگوشتش قابل مصرف میباشد؟؟
علی نیکدل
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت 2:25:09 PM
من به دو تا از سگ هام هر ماه ۲ سی سی آیورجکت تزریق کردم و سالم و سر حال هستند ولی در آخرین بار یک سگ جدید که حدود ۴۰ کیلو وزنش بود ، بهش ۲ سی سی تزریق کردم و به سگای دیگم ، هم تزریق نمودم ، ولی سگ جدید ، حالت تهوع داشت و غذا نمی خورد و از ادرار و مدفوع ، خون دفع می کرد ، یعنی مدفوعش تمام شده بود و فقط خون آبکی ، دفع می گزد و از دهانش ، کف می آمد و دو روز بعد مرد . چون این سگ جدید برام آمده بود و کلی هم استخوان کله پاچه خورده بود ، نمی دانم ، دلیل مرگش ، مسمومیت بوده یا نه ؟
علی نیکدل
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت 2:30:11 PM
برای سگ های ۴۰ کیلویی یعنی ۴۰×۰/۰۰۶ کنیم که ۰/۲۴ میشود که خیلی کم به نظر می آید ، قبلا دامپزشک به من گفت ۲ سیسی تزریق کنم و ماهی یکبار برای از بین بردن کک بزنم ، که این کار را کردم و مشکلی پیش نیامد ، ولی سگ جدیمان ، مرد . شما برای سگ های ۴۰ کیلویی ، چه مقدار رت توصیه می کنید و هر چند وقت بایستی انجام شود
جواددداو
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت 8:17:41 PM
آیورمکتین برای گاو شیر ده تزریق کردیم حالا چکار کنیم
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 11:15:50 AM
اگر دوز مناسب تزریق شده باشد مصرف شیر برای گوساله مشکلی ندارد، پس از گذشت دوره پرهیز یک ماهه مصرف شیر برای انسان نیز مشکلی ندارد.
الهام
۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد 11:38:48 PM
سلام من یه توله سگ پیدا کردم که جرب داشت تو خیابون زندگی میکنه با دامپزشک صحبت کردم و ایوروجکت و سفکسیم تجویز کرد بهتر شده بود ولی امروز یه تزریق دیگه داشت متاسفانه من دستور رو درست نخوندم و خیلی بیشتر از چیزی که گفته شده تزریق کردم الان رفتم بهش سرزدم پاهای عقبش کمی بی حس هستن خیلی ناراحتم چکار کنم
محسن بزرافشان
۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد 6:48:26 PM
من در شیراز زندگی میکنم در سال چند بار باید به گوسفند داروی ضد انگلی داد در چه فصل و ماهی بهتر است و ایور باید یک هفته بعد تکرار شود یا نه
محسن
۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد 10:10:49 PM
داروی ضد انگلی چند بار در سال باید داده شود
محسن
۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد 10:21:36 PM
۴ جوجه بوقلمون دارم که چشماشون عفونت کرده راهناییم کنید
سید محمد
۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ خرداد 10:00:45 PM
سلام این دارو بیماری Scabiesجرب خرگوش رو هم درمان می کنه اگه درمان می کنه از کجا باید تهیه کرد و چه دزی باید برای خرگوش استفاده کرد با تشکر
نعمت
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ خرداد 4:22:09 PM
من گوسفندام یک ماهه ثمر گرفتن(ابستن شدن)آیا آیرومکتین برای آنها ضرر ندارد. و اینکه گوسفندی که کمتر از یک ماهه ابستن شده برایش ضرر دارد یا ن؟
مجتبی
۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد 11:48:47 PM
سلام سه روز پیش تزریق کردم ولی هنوز ورم داره و سفت شده آیا این مشکل داره یا درست تزریق کردم ؟
کیوان
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد 12:37:50 PM
سلام. برای اسب هشت ماه آبستن ،تزریق آیورمکتین اشکالی نداره ؟؟
احمد ش
۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد 12:54:04 AM
سلام داروی آورمکتین دوسالی هست که دیگه خوب تولید نمیشه وهیچ اثری نداره یعنی بی کیفیت تولید میشه درکشور
کمیل س
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد 9:42:24 AM
سلام بز دارم حرکت نمی تواند کند انگار فلج شده از کجا بفهم مریضی اش چیست واز چه داروی برای ان استفاده کنم تا خوب شود
مهسا
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير 10:10:08 AM
برای تشخیص بیماری به دامپزشک مراجعه کنید!!
سعید
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير 3:50:09 AM
سلام چندتا از گوسفند هام خلط بینی زیادی دارن وموهای روی پیشانیشون سیخ شده ایا مصرف ایورمکتین براشون مناسبه ...وایا تداخل دارویی با واکسن قانقاریا‌ نداره ...ممنون میشم کمکم کنید مرسی لطفا جواب و به ایمیلم بفرستید
علیرضا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير 6:07:42 PM
سلام دوتا بزپاکستانی دارم سه چهار ماه ابستن هستن.زیاد سرفه میکنن.امپول لینکو جکت اس براش ضرر نداره؟
Masih
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير 6:14:48 PM
ایا ایور از جرب پیشگیرهم میکند یا فقط برای درمان جرب است؟
Mehran
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد 11:01:35 AM
سلام خسته نباشین .آقا نگفتیم داروی آریو جکت رو چندبار تزریق میکنیم بر روی یک سگ.یکبار هس یا از چند روز یکباره
معصومه اسکندری
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد 2:49:01 PM
سلام. وقت بخیر . مدتی هست سنجابم موهای کمرش ریخته خیلی نگرانشم . گفتن داروی آیورمکتین به پنبه آغشته کنم و در هفته سه بار بمالم رو پوستش. کار درستی هست؟ چیزیش نمیشه؟
محمد علی
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور 10:34:06 AM
من یه گوسفند پرواری دارم که ۳روز پیش بهش سوزن آیورمکتین زدم الان سرشو ببریم آیا میشه از گوشتش خورد یا ن
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور 10:08:10 AM
درود دوست عزیز، مصرف گوشت دام تا 21 روز پس از تزریق منع شده است.
مجتبی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ شهريور 12:41:00 PM
سلام بزی دارم دو طرف شکم و پاهاش موهاش میریزه و خودشو میخارونه میگن گری گرفته دامپزشک اسپری پونه داد بدتر شده آیورمکتین زیر جلدی بزتم چیزیش نمیشه؟
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی