سگ نژاد اسکای تریر

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ نژاد اسکای تریر (Skye Terrier) سگی باهوش با جثه بلند و پاهایی کوتاه می‌باشد. طول آن باید دو برابر ارتفاعش باشد. دارای عضلات قوی، بینی سیاه و چشمان قهوه‌ای تیره می‌باشد. با گوش‌های برافراشته یا آویزان (گوش‌های آویزان کمتر دیده می‌شوند). دمش حالت فر خورده ندارد. دارای پوشش زیرین نرم و موهای بیرونی بلند، صاف و سخت می‌باشد. به رنگ‌های آبی - طوسی با کرم یافت می‌شود. گوش‌ها باید حتماً سیاه رنگ باشند. مقداری موی سفید بر روی سینه طبیعی است.

خلق و خوی سگ اسکای تریر

اسکای تریر سگی است با ادب، پرمحبت، شجاع و نترس. سرزنده و بازیگوش. از سایر تریرها جدی‌تر است. برای خوشحال ساختن اسکای تریر باید توجه زیادی به او داشت. باوفا و مدافع. باید در سنین پایین او را اجتماعی نمود. غالباً علاقه ندارد که غریبه‌ها به او دست بزنند و ممکن است گاز بگیرد. به پارس کردن علاقه دارد و ممکن است نسبت به سایر سگ‌ها حالت تهاجمی داشته باشد. برای نگهداری در کنار سایر حیوانات خانگی پیشنهاد نمی‌شود.

خلق و خوی سگ اسکای تریر

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (11.5) ک.گ، در ماده‌ها 10% کمتر 

ارتفاع در نرها: (25.5) س.م، در ماده‌ها: (25.5) س.م

برای آشنایی با دیگر گونه‌های تریر کلیک کنید:
آشنایی با سگ‌های تریر

مشکلات سلامتی

سگ بسیار سالمی می‌باشد و بیماری خاصی قابل ذکر نیست.

شرایط نگهداری اسکای تریر

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد، اصولاً در داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد.

شرایط نگهداری اسکای تریر

فعالیت بدنی

مقدار کمی فعالیت بدنی مورد نیاز می‌باشد.

طول عمر

حدود 10-12 سال.

آراستن

موهای صاف و بلند او به آراستن منظم نیاز دارد در غیر این صورت به حالت گره خورده درمی‌آید. موهای توله‌ها نسبت به بالغین متفاوت است و ممکن است چندین سال طول بکشد تا موها به حالت نهایی خود درآید. ریزش مو در این نژاد متوسط می‌باشد.

سگ اسکای تریر

تاریخچه سگ نژاد اسکای تریر

اجداد این نژاد در سال 1600 توسط کشتی از جزیره اسکای به اسکاتلند راه یافت. بعدها آمیزش نژاد Maltes به تریر اولیه نژاد اسکای تریر امروزی را به وجود آورد. در اواسط سال 1800 محبوب ملکه ویکتوریا واقع شد و این امر باعث معروفیت اسکای تریر گردید. در سال 1846 در انگلستان به معرض نمایش درآمد و در سال 1887 برای اولین بار به ثبت رسید.

گروه

تریرها.

تاریخچه سگ نژاد اسکای تریر

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا