ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2588
بازدید: 13417
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۵ ساعت: 1:05:29 PM

جلد کردن کبوترها

کبوتر نر به پرنده ماده عشق می‌ورزد. می‌توانید از این عشق برای جلد کردن کبوتر استفاده کنید.

جلد کردن کبوترها

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ کبوتر نر به پرنده ماده عشق می‌ورزد. می‌توانید از این عشق برای جلد کردن کبوتر استفاده کنید.

کبوتر نر پس از اولین جفت‌گیری خود با ماده بسیار زیاد به او علاقه‌مند می‌شود، به طوری که اگر بال‌های اورا باز کنید آنقدر که به او توجه می‌کند فکر فرار کردن نهواهد کرد. اکنون می‌توانید پرهای کبوتر ماده را قیچی کنید و پرهای کبوتر نر را باز کنید و پس از 2هفته از اولین جفت‌گیری می‌توانید کبوتر نر را بسیار آرام به بالای پشت بام پرتاب کنید و بعد از این‌که به بالای پشت بام رفت با نشان دادن ماده به‌راحتی پایین می‌آید.

می‌توانید بارها این کارو انجام دهید فقط سعی کنید که این کار را صبح زود که کبوتربازان دیگر غافل‌اند انجام دهید وگرنه ممکن است کبوتر نر را ازدست دهید. این کار را تا 2هفته صبح‌های زود انجام دهید، بعد از آن به شدت پرتاب نر به آسمان بیافزایید تا نر بر فراز پشت بام خانه به پرواز در بیاد بعد از اینکه به پرواز درآمد ماده را ازپشت طوری بگیرید تا بال و پربزند سپس به نر که روی هواست نشانش دهید و مطمئن باشید به سرعت نور آمده و روی پشت بام می‌نشیند و بعد به سمت ماده‌اش خواهد آمد. این‌کار را هم 2هفته صبح‌های زود انجام دهید وبعد از آن در هر ساعتی از روز که دوست داشتید آن‌را محکم به آسمون پرتاب کنید اصطلاحاً بکوبید و بعد از چند دقیقه یا چند ساعت بدون جای هیچ نگرانی برمی‌گردد و اصطلاحاٌ جلدشده است.

بیشتر بدانیم:

رفتار کرچی و لانه گزینی کبوتر

جلد کردن جوجه‌های کبوتر

برای جوجه‌ها از وقتی که توانستند تا لب پشت بام پرواز کنند (اگر هوا خوب بود) سه روز یک‌بار ظرف آب بگذارید تا آب‌تنی کنند. (ظرف آب‌تنی می‌تواند یک کاسه تا نصفه آب شده باشه) بعد از اینکه جوجه‌ها توانستند تا بالای پشت بام بپرند، همراه با پدرشان خیلی آرام به بالای پشت بام پرتابشان کنید بعد مادر را به پدر نشون دهید تا سریع پایین آمده و جوجه‌ها نیز خواهند آمد، اگر جوجه‌ها نیامدند چندین بار امتحان کنید و اگر باز هم نیامدند مقداری دانه بریزید تا برای خوردن پایین بیاند. درضمن همیشه شب‌ها غذای کامل به پرندگان پرواز خود بدهید و در طول روز آنقدر سیر نشوند که دیگر میلی به دانه نداشته باشند و بدقلقی کنند، چراکه اگر سیر باشند ممکن است هرگز برنگردند.

بعد از 2هفته تمرین جوجه‌ها می‌توانید آنها را 3 تایی به بالا پرت کنید بعد پارچه‌ای را سر یک چوب متصل کرده و با آن  پرنده را بپرانید بعد از این‌که کمی پرواز کردند، ماده را بیرون آورده و به نر نشان دهید تا 3تایی برگشته و روی پشت بام بشینند. این کار را حتماً صبح‌های زود انجام بدهید، بعد از 2هفته باخیال راحت هروقت که دوست داشتید آنها رو بپرانید حال کبوترهای جدید و یا جوجه‌های آینده خود را می‌توانید به همین منوال جلد کنید تا بتوانید دسته بزرگی مثلا با 50کبوتر داشته باشید.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:16
امیر
۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور 1:13:39 PM
سلام من کفتر شیخی دارم چجور جلد میشه
محمد
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ شهريور 4:31:27 AM
سلام من کبوتر نر شاهپراش دوماه رشد نکردن چهکارکنم
ابوالفضل
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 7:15:59 PM
من کبوترامو انداختم پشت بوم 4 تا 5 روز اینکارو کردم بعد پروندمشون رفتند دیگه نیومدن الان دوتا دیگه دارم میترسم برن دیگه نیان چیکار کنم
بنیامین
۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير 3:56:57 PM
سلام من 10 تا کبوتر دارم و هر روز عصر که کمی سایه میشه تو قفس رو پشت بوم تو سایه میبرمشون از یه طرف تا 100 متری ساختمان ها کوتاه هستند و دید خوبی داره از دو طرف هم تا 20 و 30 متری دید دارن از سمت غرب دیوار همسایه است و دید ندارند . تا حالا خیلی از کبوترهام اشتباهی پریدند و رفتند و برنگشتند . چرا جلد نمیشوند؟؟
ممد
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 11:47:26 PM
سلام من اولین باره میخوام کبوتر نگه داری کنم خواستم ببینم بهترین روش جلد کردن چیه برای من ۲ تا یا ۴ تا
هادی
۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد 10:57:32 PM
داداش من کفترامو از همسایه روبه روییمون گرفتم که جلد اونه امکان داره پس از یکی دوهفته که پر هاشونوباز میکنم بر نگرده حتی تر جفت داره رفته بود رو خرپشته مادرو نشون دادم اومد ولی یبار رفت پیش کفترای همسایمون که از اون گرفتم چی کار کنم؟
حمید
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ ارديبهشت 8:06:18 PM
آیا کبوتر بالغ زودترجلدمیشودیاازجوجگی،جلدکردنش،کدوم بهتره
علی
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۱ ارديبهشت 3:34:38 PM
خیلی نظر بدیه
مجتبی
۱۳۹۹ شنبه ۶ ارديبهشت 2:32:25 AM
دادش من پرای حیونو کشیدم چندتاشو جلد شده بپرونم اشکال نداره واسه پراش
ناشناس
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ اسفند 9:56:20 PM
سلام من یه روس خوب بلدم.اگه کبوتر ات جفت گیری کردن پرنده نر رو باز کنید و پرنده ماده رو قیچی کنید بعد کبوتر نر رو پرواز دهید . او باید دور خانه شما بچرخد وقتی خواستید که بشینه کبوتر ماده را بالای پشت بام بفرستید مطمئن باشید که پرنده نر به سرعت میاد و روی پشت بام خانه مینشینه
صالح
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ اسفند 6:47:55 PM
سلام داداش خسته نباشی من میخوام از توی بالکن طبقه اول پرنده جلد کنم روبرومم یه ساختمون چهارطبقه هست میشه بگی چطوری جلد کنم؟
ابوالفضل
۱۳۹۹ جمعه ۱۹ ارديبهشت 8:18:34 PM
بال هاشون رو بچین بنداز رو حیاط
حمید
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند 4:16:28 PM
سلام داداش من با این روش شما موافق نیستم که کبوتر را باید به هوا پرت کرد چون اگر به مدت طولانی یعنی همان دو هفته یابیشتر با این روش پرواز داد کبوتر عادت میکنه و باید با دست گرفت و پرواز داد و کبوتر نباید زیاد دست خورد وبا اشاره و به راحتی به پرواز در بیاد روش خوبی است وزیاد جواب داده ولی نباید با دست کبوتر پرتاب کرد بلکه با اشاره به باید ان را به بالاپشت بام وپرواز در اورد
محمد
۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ شهريور 8:31:57 PM
سلام داداش خوبی ما خونمون داریم ی اتاق میزنیم بعد کفترارو تا سه چهار روز نمیتوتن بیارم بیرون بچرخن بعد جوجن تازه میپرن رو بوم (قفسم تو حیاطه ن پشت بوم )میخواستم ببینم سه چهار روز بیرون نیان جلد میمونن یا ن ؟
علی
۱۳۹۹ شنبه ۲۳ فروردين 1:13:05 AM
سلام می خوام کبوتر داشته باشم مادرم نیمذاره
محمد
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۴ ارديبهشت 1:16:46 PM
اره که میمونند تو یک ماهم در نیار بازم جلد هستند