ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2098
بازدید: 3739
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۳ ساعت: 11:22:02 AM

هیپوکلسمی زایمانی در گاو شیری

هیپوکلسمی زایمانی (Hypocalcemia) در گاوهای شیری منجر به ناهنجاری‌های زایمانی شده و بر کارایی آنها در مرحله پس از زایمان تاثیر منفی دارد.

هیپوکلسمی زايمانی در گاو شیری

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ هیپوکلسمی زایمانی (Hypocalcemia) در گاوهای شیری منجر به ناهنجاری‌های زایمانی شده و بر کارایی آنها در مرحله پس از زایمان تاثیر منفی دارد. دامداران برای کاهش میزان وقوع این ناهنجاری‌ها باید توجه خاصی به تغذیه و راهبردهای مدیریتی در مراحل آخر دوره خشکی داشته باشند. در این زمان گاوها باید به گونه‌ای تغذیه و مدیریت شوند که هنگام زایمان و آغاز شیردهی از نظر فیزیولوژیک آمادگی لازم برای تامین تقاضای شدید کلسیم را داشته باشند.

نیازهای پرورش دام خود را بیابید.

چنانچه ناهنجاری‌های مرتبط با هیپوکلسمی وقوع بالایی داشته باشد گاوداران و دامپزشکان باید مدیریت تغذیه گاوها در مراحل آخر دوره خشکی را مورد توجه نظر قرار داده و اصلاحات لازم را انجام دهند. به میزان کلسیم جیره توجه ویژه‌ای شود. مقدار کل کلسیم مصرفی روزانه به ازای هر گاو باید تعیین شود. اگر مقدار کلسیم مصرفی بیشتر از ۶/۰ درصد باشد باید جیره را با احتیاط تغییر داد.

منبع: وبلاگ damnews


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی