ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1981
بازدید: 160387
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۶ ساعت: 9:42:00 AM

10 عدد از بهترین ماهی های زینتی آب شیرین

اگر شما یک مبتدی در نگهداری از ماهیان آب شیرین باشید به کمی کمک برای راه‌اندازی آکواریوم و انتخاب ماهی‌های خود نیاز دارید.

ماهی زینتی آب شیرین

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ اگر شما یک مبتدی در نگهداری از ماهیان آب شیرین باشید به کمی کمک برای راه‌اندازی آکواریوم و انتخاب ماهی‌های خود نیاز دارید.

در ابتدا احتمالا شما علاقه زیادی به راه‌اندازی یک آکواریوم با تعداد گونه‌های زیاد دارید و باید بدانید که هر ماهی خلق وخوی خاصی دارد و شما نمی‌توانید هر ماهی‌ای را کنار دیگری نگهداری کنید. نگهداری بعضی از ماهی‌ها نیز سخت و به تجربه نیاز دارد.

وقتی شما آکواریوم خود را راه‌اندازی می‌کنید باید توجه داشته باشید که می‌خواهید از ماهی‌های گرم آبی نگهداری کنید یا سرد آبی. (البته بعضی ماهی‌ها سرد آبی می‌توانند با بعضی ماهی‌های گرم آبی نگهداری شوند).

حال به معرفی ۱۰ ماهی که برای نگهداری برای افراد مبتدی مناسب است می‌پردازیم.

۱. ماهی گلدفیش Gold Fish

گلدفیش‌ها معمولاً اولین انتخاب شما برای ماهیان سرد آبی می‌باشند. این ماهی در رنگ‌ها واندازه‌های گوناگون موجود می‌باشد که معروف‌ترین آنها گلدفیش‌های فنسی هستند. بهترین چیز درباره آنان این است که ماهیان مهاجمی نیستند و معمولاً هر چیزی که اندازه دهانشان باشد می‌خورند. ولی این ماهی فضولات زیادی تولید می‌کند بنابراین شما باید هفته‌ای یکبار ۲۰‌درصد آب را سیفون کنید.

ماهی گلدفیش Gold Fish

انواع ماهی گلدفیش را بشناسید

اصول نگهداری ماهی گلدفیش

۲. ماهی گوپی Guppy

گوپی‌ها ماهیانی‌های نسبتاً ارزانی هستند و می‌توانند رنگ‌های زیبایی به آکواریوم شما ببخشند. آن‌ها ماهیانی آرام و صلح‌جو هستند و یکی از گزینه‌های مناسب برای آکواریوم‌های گروهی هستند. البته باید توجه داشت که حتی یک نر وماده از این ماهی می‌توانند تعداد زیادی نوزاد تولید کنند و پس از مدتی گروه آنان بسیار بزرگ می‌شود.

نگهداری ماهی گوپی

ماهی گپی Guppy

۳. ماهی مولی Molly

مولی‌ها جزو بهترین ماهی‌ها در آکواریوم‌های گروهی هستند. آن‌ها ماهیانی بسیار آرام و صلح‌جو هستند. این ماهی دارای طرفداران زیادی در سراسر جهان است شاید دلیل ان این باشد که آن‌ها در رنگ‌های گوناگونی یافت می‌شوند. البته دلیل اصلی آن این است که آن‌ها خود را حدوداً با هر شرایطی وفق می‌دهند. البته مولی‌ها ترجیح می‌دهند در آبی با سطح نمک معمولی زندگی کنند.

معرفی ماهی مولی (Molly Fish)

ماهی مولی Molly

۴. ماهی سوارتر Swordtails

اگر شما فضای کافی در مخزن خود دارید سوارتر‌ها یکی از بهترین انتخاب‌های شماست. رنگ زیبای این ماهی و دم شمشیر مانند در نر‌ها این ماهی‌ها را به یکی از منحصر به فردترین گونه‌ها تبدیل می‌کند. آنان عاشق فضاهای بزرگ و فعالیت زیاد و شنا هستند. آن‌ها را می‌توان در مخازن گروهی با دیگر ماهی‌ها نگهداری کرد به شرطی که فضای زیادی برایشان وجود داشته باشد.

ماهی سوارتر Swordtails

۵. ماهی تترا نئون Neon Tetras

تترا نئون‌ها باعث می‌شوند آکواریوم شما بسیار زیبا جلوه کند. آن‌ها را باید در حداقل در گروه‌هاش ۶تایی نگهداری کرد. شنا کردن یک گروه کنار هم در آکواریوم شما بسیار شگفت‌انگیز و زیبا خواهد بود. آن‌ها در مخازن بزرگ سرحال‌تر هستند زیرا بسیار فعالند و نیاز به فضای کافی برای شنا دارند.

ماهی تترا نئون Neon Tetras

۶. ماهی کت فیش کوری Corydoras Catfish

 یک آکواریوم زیبا بدون کت فیش کوری ناقص است. گربه ماهی‌های کوری علاوه بر زیبایی و طول عمر بالا به بهداشت آکواریوم و ماهیان شما توجه می‌کنند و جزو مفیدترین ماهی‌های یک آکواریوم هستند. در گروه‌های ۴تایی به بالا بسیار سرحال‌تر و شاداب‌تر هستند و کار خود را نیز بهتر انجام می‌دهند.

ماهی کت فیش کوری Corydoras Catfish

۷. ماهی دانیوس Danios

دانیوس یکی از مقاوم‌ترین ماهیان آب شیرین است و برای افراد مبتدی توصیه می‌شود. البته این ماهی دارای گونه‌های زیادی است که نگهداری از اکثرشان بسیار آسان است. این ماهی همه چیزخوار است وحدوداً می‌توان آن‌ها را با تمامی غذاها تغذیه کرد البته به غذاهای زنده و سبزیجات علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

ماهی دانیوس Danios

۸. ماهی بارب Barbs

با نگهداری بارب‌ها شما می‌توانید ماهی‌هایی با رنگ‌های مختلفی را در آکواریوم خود داشته باشید. گونه‌های بسیار مختلفی از بارب‌ها وجود دارد که اغلب آن‌ها را می‌توانید در آکواریوم‌های گروهی نگهداری کنید البته باید توجه داشت زیرا بعضی از گونه‌های بارب‌ها مانند بارب حلب علاقه زیادی به بازیگوشی و اذیت کردن ماهیان دیگر دارند.

انواع ماهی بارب را بشناسید

شناخت و نگهداری ماهی بارب

ماهی بارب Barbs

۹. ماهی پلاتی Platy

پلاتی‌ها ماهی‌های مقاومی هستند و گزینه خوبی برای مبتدی‌ها البته این ماهی بین حرفه‌ای‌ها نیز طرفداران زیادی دارد. پلاتی‌ها در رنگ‌ها وطرح‌های بسیار گوناگونی یافت می‌شوند و بهترین مزیت درباره این ماهی این است که بسیار زیباست و ارزان.

نگهداری و تکثیر ماهی پلاتی (platyfish)

انواع ماهی پلاتی را بشناسید

ماهی پلاتی Platy

۱۰. ماهی فایتر Betta

فایتر‌ها ماهیانی بسیار زیبایی هستند. اکثر فایتر‌ها با ماهیان بزرگتر از خود کنار می‌آیند ولی هیچ‌گاه با یک نر دیگر از گونه خود کنار نیامده و این کار به مرگ یکی از آنان می‌انجامد. به دلیل این که فایتر‌ها دارای باله‌های بلند هستند سعی کنید از ماهیانی مانند بارب‌ها و … در کنار آن‌ها استفاده نکنید زیرا بعضی ماهی‌ها علاقه به کندن دم این ماهی دارند.

معرفی ماهی فایتر (سیامی جنگجو)

ماهی فایتر Betta

نکته:

سعی کنید هنگامی‌که برای خرید ماهی می‌روید ماهیانی که مقاوم هستند و نگهداری از آن‌ها آسان است انتخاب کنید. نگهداری از ماهی‌های کوچکتر معمولاً بسیار آسان‌تر از ماهیان بزرگ‌تر است و همچنین شانس سازگاری ماهیان کوچکتر با هم بیشتر است به خصوص اگر قصد راه‌اندازی یک آکواریوم گروهی با ماهی‌های مختلف را دارید.

شما همچین باید رژیم‌های غذایی و ویژگی‌های آب و اندازه آکواریوم مورد نیاز برای نگهداری هر ماهی را مد نظر قرار دهید. زیرا نگهداری از ماهیانی با نیاز‌های مختلف در یک آکواریوم مشکلات بزرگی را برای شما به وجود می‌آورد.

این تنها یک لیست کوچک از ماهیان موجود در بازار است اجازه ندهید که این لیست شما را محدود کند.

این فقط یک لیست ساده از بهترین ماهیانی است که برای مبتدیان عزیز توصیه می‌شود.

مترجم: (emad.ef (emad efati nasab

منبع: clubfauna.com


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:14
انتشار یافته:64
بهنام
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۰ مهر 1:25:38 PM
سلام من تعدادی ماهی قرمز وگلدفیش و یه لجن خوار تهویه را تازه خریدم پمپ هوا هم دارند ولی آب شفاف نیست کمکم کنید ممنون میشم
امیرعلی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ اسفند 3:41:18 PM
من تعدادی ماهی مولی خریدم که خیلی ناز و باحالن ولی من خیلی زیاد به ماهی کوی علاقه دارم
Mohamad matin salari
۱۳۹۹ يکشنبه ۳ اسفند 2:49:33 PM
سلام خسته نباشید من دو جفت ماهی گوپی خریدم ولی از دیشب تا الان دو عدد نر ها مرده آمد دلیلش چیه میشه یه یه راه نمایی کنید ممنون
ناشناس
۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ خرداد 6:56:05 PM
سلام غزیزم امکان هست آب کلر داشته باشه یا آکواریوم پمپ آب نداشته باشه یا غذا زیاد دادی یا دما یا آب همساز نبوده یک نکته ی مهم هم بگم شما زمانی که ماهی میخری باید ماهی را با مشنبا در آب آکواریوم بندازی وبعد از پانزده دقیقه ماهی را در آب آکواریوم رها کنی اگر این کار را نکنی به ماهی شما شک وارد می شه چون ماهی در آبی بادمای متفاوت بوده و شما آن را به دمای دیگه یی منتقل می کنی وماهی چند ساعت بهد می میره
ناشناس
۱۳۹۹ شنبه ۶ دي 5:46:07 PM
سلام خسته نباشید یه تعداد ماهی گوپی خریدم که بچه گذاشتن الانم دوهفتس ولی بچه هاشون اصلا بزرگ نشدن علتش چیه؟
مهریاد
۱۳۹۹ دوشنبه ۴ اسفند 7:57:33 PM
بچه های ماهی گوپی حداقل ۳ تا ۴ ماه طول میکشه بزرگ بشه
Mahdim
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ آبان 3:58:36 AM
سلام ب همگی وقت بخیر لطفا نام ماهی هایی که حداکثر سایزشون مثلا اسکار ۳۰ تا ۳۲ سانتی هستند معرفی کنید برای اکواریوم ۱۲۰ لیتری .فقط اسم ماهیا رو لطف کنین بگید ممنون میشم گیاه خوار و گوشتخوار
عبدی
۱۳۹۹ سه شنبه ۷ مرداد 2:18:01 PM
سلام من ماهی گوپی مدلای مختلف دارم میشه انجام بگیرم بندازم توش یا باهم دعوا میکنن
آنجل
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 12:52:46 AM
سلام.من یه آکواریوم ۵۰ لیتری دارم،و از ماهی های مختلف توش انداختم،اما هر وقت آنجل خریدم،این مولی ها شروع به گاز گرفتن آنجل و در نهایت باعث مرگش میشن،باید چکار کنم.راستی بدجر معتاد شدم هر روز دلم میخواد یه ماهی بخرم بندازم داخلس
ناشناس
۱۳۹۹ دوشنبه ۴ اسفند 8:00:58 PM
ماهی ها بعد یک مدت احساس قلمرو طلبی بهشون دست میده.برای یه مدت کوتاه داخل یک ظرف دیگه بگذارید تا احساسشون از بین بره.اول ماهی جدید و بعد ماهی های خودتو بریز تو آکواریوم
Samane
۱۳۹۹ يکشنبه ۳ فروردين 2:10:46 AM
ماهی گوپی من زایید و فقط ۵تا تیله ماهی داد اما الان دوهفته گذسته هنوز شکمش به همون مقدار بزرگه و خال سیاه زیر شکم داره.
ناشناس
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين 1:37:58 PM
سلام ماهی من هم ۹ تا زایید ولی شکمش بزرگه و هیچی نمی خوره
ناشناس
۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ فروردين 6:27:00 PM
باید پیش دکتر خوبی میرفتی برا سزارین
امیر علی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ اسفند 10:21:20 PM
چگونه بهترین آکواریوم واداشت باشمآ
امیر
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي 8:16:06 AM
سلام من دو سه روزی هست که آکوریوم رو راه اندازی کردم ولی متاسفانه طی دوروز ۴ تا از ماهی هام مرده دوتا مولی و دو تا گوپی کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه
مهسا
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ دي 12:45:55 PM
شاید آب آکواریوم شرایط مناسب برای زندگی ماهی ها رو نداشته!
Ali
۱۳۹۹ جمعه ۲ خرداد 4:20:09 PM
سلام اب اکواریوم سه روز باید بماند تا هم کلر از بین برود هم اناده شود
حسین
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ شهريور 5:42:48 PM
سلام دوست عزیز آب آکواریوم شما سیکل ازت رو طی نکرده یا به اصطلاح جا نیافتاده برای اینکه آکواریوم شما سیکل طبیعی رو طی کنه 1تا2ماه زمان میبره ولی شما میتونید با خرید محلول باکتری ساز سیکل آکواریوم رو طی 1هفته طی کنید و بعد بهش ماهی اضافه کنید ولی همه ماهی ها رو یک جا اضاف نکنید هر 20لیتر 3ماهی بندازید بهتر اینطوری کار بکنید تلفات ماهی هم ندارید موفق باشید
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر 1:58:31 PM
ممنون بابت این اطلاعات شیرین
احمد
۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور 1:43:36 AM
اب شور ماهی های گرونی داره من خودم اب شور دارم من به شما پیشنهاد میدم اب شورش کنید چون ماهی های بسیار زیباتری از اب شیرین داره شما می تونید با دلقک اسلاریس و کلارکی شروع کنید و همینطور بلنی ☺
mahdiyar
۱۳۹۸ شنبه ۲۲ تير 5:51:03 PM
سلام و خسته نباشید،قیمت ماهی یه گوپی چقدر هست
ناشناس
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد 11:53:57 PM
5000 تومان
sajad
۱۳۹۸ جمعه ۷ تير 10:42:01 PM
سلام،من تازه ی اکواریوم خریدم،اما نمیدونم برای شروع چه ماهی بخرم که نگهداریش سخت نباشه،لطفا راهنماییم کنید،ممنون
ناشناس
۱۴۰۰ شنبه ۸ خرداد 7:38:12 PM
سلام برای شروع ماهی گوپی ماهی گلوفیش ماهی دم شمشیری و ماهی لجن خوار بخر
sina
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد 8:28:24 PM
سلام من یک اکواریوم دارم که قابلیت اب شور شدن رو داره اگه بخوام به اکواریوم اب شور تبدیلش کنم هزینش چقدر میشه
ناشناس
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ بهمن 11:12:44 AM
میتونی از ماهی های کوچک مثل گوپی مولی کالر فیش پلاتی زبرا و تترا نعون استفاده کنی
محسن
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت 2:38:30 PM
سلام بچه ماهی اوراندا یک ماهه خودم کشیدم مریضی شدن به شکم روی اب میافتن و ناحیه شکم زخم میشه و بعد دو روز میمیرن کسی از دوستان تخصص داره برا درمان ممنون میشم اگه راهنمایی کنین فوری
ناشناس
۱۴۰۰ شنبه ۸ خرداد 7:40:02 PM
سعی کن که پیش اون ماهی هایی که میندازی نندازی
مجید
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي 10:14:30 PM
سلام میگن بستر اکواریوم گیاه باعث مرگ ماهیهای گیاه خوار میشه درسته من میخوام اکواریوم رو گیاهیش کنم
شمس
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان 1:55:21 PM
سلام من دوتا نر و ماده مولی دارم چطوری بفهمم جفت شدن؟؟؟
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان 12:47:46 PM
سلام دوست عزیز، لینک زیر را در نوار آدرس کپی کرده http://www.makidam.ir/fa/news/2520/ماهی-مولی-Molly-Fish یا خبر ماهی مولی را در سایت جستجو کنید.
امیر
۱۳۹۷ جمعه ۴ آبان 12:35:36 PM
من استروژن دارم خیلی قشنگ و شیطون بود مییومد رو آب کلشو میاورد بیرون نمایش می داد ولی نمیدونم چرا نره نمیتونه شنا کنه فقط نفس میکشه نمیدونم چیکار کنم
ali.y
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ مرداد 10:36:49 PM
سلام. ببخشید میخواستم ی راهنماییم کنید. من ی اکوا 120لیتری دارم و قبلا از همه ماهی های زنده زا .انجل. بارش. تایگربارب. پرل گورامی.دانیو نگهداری کردم اما خوشم نیومد. حالا میخام ماهی هارو عوض کنم اما. میخوام چنتا ماهی بخرم که یا با رشد سریعشون بزرگ بشن که بفروشمشون و یا به راحتی تکثیر بشن. نظر خودم در مورد ماهی های گوشتخوار هستش میشه کمکم کنید و چنتا از ماهی هایی که رشد سریع دارن نام ببرید و زمان بزرگ شدنشون رو بگید یا نام ماهی و روش تکثیرش رو. ممنون از اساتید. و ببخشید اگه نباید این سوال رو اینجا میپرسیدم.
رامان
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين 1:50:16 PM
دالر عاليه اما تكثير نميشه با اسكار هم ميترني بزاريش
محمد جواد
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين 8:06:11 PM
مولی آنجل گوپی لجن خوار اینا رشدشون سریعه
Reza
۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد 5:21:43 PM
سلام چند نمونه ماهی گیاهخوار معرفی میکنید که هم گرون باشن هم زیبا
ناشناس
۱۳۹۷ جمعه ۲۴ اسفند 6:24:41 AM
بهترین گزینه به نظر شخص خودم ماهی دیسکس هست بسیار زیبا و حساس..70 تومن هست ولی بزرگ کنی و خوشگل باشه تا 2 میلیون میتونی بفروشی
محمد
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:55:51 AM
دوستان 5تاگوپی نر دارم 5تا گوپی ماده همه نرها دنبال همه ماده ها میرن ولی یه ماده سلطنتی دارم که هیچ نری برای جفت نمیره طرفش اصلا باهاش هیچکاری ندارن میشه بگید چرا؟ تمام ماده ها مولدن یه بارم زاییدن
مرتضی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:57:02 AM
سلام فکر کنم چون گوپی سلطنتی با بقیه هم ندارد نیسته .یک نر سلطنتی براش بخر
مرتضی
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد 9:46:23 AM
سلام.لطفا میشه قیمت تقریبی ماهی های ..گوپی،مولی،زبرا،دم شمشیری،دانیوس،بارب،پلاتی،فایتر ...بگید مرسی
*MR#HESAM#IR
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير 10:37:19 AM
گوپی ۲۵۰۰(دارم میانگین میگم) مولی ۲۰۰۰ زبرا ۱۲۰۰ دم شمشیری ۳۰۰۰ فایتر ماده ۴ تا ۷ نر ۷ تا ۱۵
مصطفی
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد 11:41:06 AM
وسایل مورد نیاز برا آکواریم چیست؟
رحمن
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد 9:57:55 AM
سلام خسته نباشید من یه ماهی گوپی دارم شکمش بادکرده چهار روز هست نقطه مشکی رنگ دیده میشه ولی نمیدونم چرا زایمانش اینقدر طول کشیده یه راهنمایی لطفا باتشکر
سعید
۱۳۹۷ شنبه ۱۲ خرداد 11:44:28 AM
باید بندازیش توی یک پلاستیک سیاه بعد درشو ببندی بعد اون پلاستیک رو تو چند پلاستیک سیاه بزاری چند دقیقه صبر کن بعد درش رو باز کن احتمالا توی پلاستیک زاییده یا بعد از چند ساعت دیگه تو تانک میزاا اگه این کارو نکنی چند روز دیگه میمیره
erfan
۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر 4:57:29 AM
سلام حتماً جای مناسبی مثل خونه یا سبد تخم گذاری نداره واسه همون اگه زیاد بمونه بچش میمیره زودتر اقدام کنین
ناشناس
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت 10:27:45 AM
اعتصاب کرده پنکوسی تون.به مرور زمان اگه فوت نکنه خوب میشه و به غذا میافته
ارشیا
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت 10:27:29 AM
چگونه بچه ماهی را بزرگ کنم
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت 10:22:42 AM
اکواریوم چنده
عرفان
۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر 4:55:07 AM
سلام وقت بخیر اگه بخوای امادش رو بخری نیم مترش 35 تومن اگه شیشه خم باشه با ست کامل لوازم داخلش مثل سنگ و گیاه دوروبر 150 ولی من درست کردم 80*40 عمقش هم 65 کردم یکم بلند باشه 87 هزار در اومد حالا دوتا هم چسب اکواریوم هم خریدم اگه وقت و حوصله داشته باشید بدین شیشه بر اماده کنه تو خونه خودتون بچسبونین
ناشناس
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 1:44:19 PM
من تازه واردم نمی دونم چه ماهی استفاده کنم
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۵ مرداد 4:36:02 AM
شامپو که نمیخوای استفاده کنی.میخوای ماهی بخری..هر کدوم خوشگل تر بود خوشت ااومد بخر!
مهسا
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ مرداد 10:26:47 AM
نسبت به شرایطی که می تونید برای ماهی فراهم کنید، نسبت به انتخاب آنها اقدام کنید. نگهداری و پرورش ماهی های آب شیرین ساده تر است.
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ اسفند 9:37:13 PM
داداش ماهی گیاهخوار گوپی بخری از نظر من بهتره چون هم زنده زا هست وهم ارزان
شاهرخ
۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت 10:34:24 AM
سلام من یه ماهی پنکوسی گیاه خوار دارم که غذانمیخورن بعد یکیشونم مرد ولی اون یکی هنو چیزی نمیخوره کسی میدونه چرا؟
یحیی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت 10:26:58 AM
سلام غذا رو ابی بریز میاد میخوره یه خورده ماهی ترسوییه فقط
ناشناس
۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت 4:01:17 PM
این ماهی حتما باید تعدادشوبیشتر از چهار عدد تو یه اکواریوم باشه تا احساس امنیت کنه دوتا باشن چند روز غذا نمیخورن ونهایتا میمیره
razor.👤
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۳ آذر 9:05:15 PM
سلام اقا کسی میدونه اون ماهی هایی که رنگ صورتی دارن و روی پوستشون خط طوسی رفته اسمش چیه؟
ناشناس
۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين 12:26:06 PM
ماهی زبرا
محمد
۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت 10:18:01 AM
دانیو
erfan
۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر 5:22:53 AM
دلقک ماهی اگه اونی که من فکر میکنم اها یدونه کارتون هم داشت نمو گم میشه اونا دلقک ماهیین
دني
۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي 2:53:19 PM
دانيوس
ناشناس
۱۳۹۸ يکشنبه ۱ دي 7:48:10 PM
ماهی جواهری چون تخم گذارند
محمد
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ دي 8:29:27 PM
اسمش زبرا است
موری
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند 3:03:51 PM
ماهی صورتی با پوستت طوسی

عناوین اصلی