ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1821
بازدید: 7818
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۴/۸ ساعت: 5:22:03 PM

ماهی سیکلید آکارای آبی (Blue Acara Cichlid)

ماهی سیکلید بلو آکارا دارای بدنی قهوه‌ای به همراه خطوط و نقاط فراوان آبی رنگ بر روی آن است. جنس نر دارای باله‌های بلندتر و رنگ براق‌تری نسبت به جنس ماده است. انتهای باله‌های این ماهی نارنجی و قرمز رنگ است.

سیکلید آکارای آبی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی سیکلید بلو آکارا دارای بدنی قهوه‌ای به همراه خطوط و نقاط فراوان آبی رنگ بر روی آن است. جنس نر دارای باله‌های بلندتر و رنگ براق‌تری نسبت به جنس ماده است. انتهای باله‌های این ماهی نارنجی و قرمز رنگ است. زیستگاه این ماهی آمریکای مرکزی است.

ماهی سیکلید آکارای آبی

آکواریومی با حداقل حجم ۵۰ گالن به همراه بستری با شن ریز برای این ماهی مناسب است. بهتر است با قرار دادن تخته سنگ در آکواریوم فضاهایی را برای پنهان شدن این ماهی فراهم نمود. سیکلید آکارا به طور کلی رفتاری مصالحت آمیز با سایر ماهی‌های هم اندازه خود دارد. اما در زمان تخمریزی مقداری پرخاشگر و قلمروطلب می‌شود. این ماهی حداکثر تا ۶ سانتی متر رشد می‌کند. دمای ۲۵ تا ۲۷٫۵ درجه سانتی‌گراد برای سیکلید آکارا مناسب است.

سیکلید آکارای آبی

جفتگیری و تکثیر این ماهی در صورتی که در گله (تعداد ۶ تا ۷ عدد) نگهداری شوند کار آسانی است. تخمریزی تقریباً هر دو هفته یک بار انجام می‌شود. البته این در شرایطی است که لاروها از آکواریوم خارج شوند. جنس نر و ماده هر دو با هم به مراقبت از فرزندان می‌پردازند.

سیکلید آکارا از جمله ماهیان گوشت‌خوار است که می‌توان آن را با انواع غذاهای بسته‌بندی مخصوص سیکلید‌ها تغذیه نمود.

ماهی آکارای آبی

منبع: سایت ماهیان زینتی


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:1
ناشناس
۱۳۹۷ شنبه ۸ دي 1:58:14 PM
هنگام تخم ریزی باید از سایر ماهی ها جداشون کرد یا نه؟

عناوین اصلی