استقبال از سرباز مریوانی

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ چندی پیش خبرهایی درمورد قطع‌شدن پای‌سرباز مریوانی هنگام نجات یک سگ و پس از آن دستور ویژه برای تسریع در درمان سرباز مریوانی که برای نجات یک سگ روی مین رفت را خواندیم

محمد باختری، سربازی که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود، شامگاه دوشنبه با استقبال گرم مردم به زادگاهش مریوان بازگشت.

به نقل از ایرنا، این سرباز مریوانی 29 آذر ماه با مشاهده سگی گرفتار در سیم خاردار به کمک حیوان شتافت، اما بعد از نجات سگ، بر اثر انفجار مین پای راست خود را از دست داد. 

استقبال از سرباز مریوانی

این سرباز فداکار به علت شدت جراحات وارده، در بخش سی‌سی‌یو بیمارستان شهدای تبریز بستری و مورد مداوا قرار گرفته بود، شامگاه دوشنبه به زادگاهش مریوان بازگشت.

اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این سرباز چندین ساعت در صف های طولانی منتظر بازگشت وی بودند و با خود دسته‌های گل، بنرها و پارچه نوشته‌هایی به همراه داشتند.

قهرمان نجات سگ

روی دست نوشته‌ها و پارچه نوشته‌های مردم مریوان در این آیین استقبال با زبان‌های کُردی و فارسی نوشته شده بود: 'سفیر مهربانی خوش آمدی'، 'قهرمان تو مهربانی را تفسیری دیگر کردی' و ' پای قطع شده تو، میله پرچم دوستداران محیط زیست برای همیشه خواهد بود'....

سرباز مریوانی

رئیس سازمان محیط زیست کشور نیز روز شنبه در تماس تلفنی، جویای حال این سرباز شده بود و از فداکاری او تشکر کرد. 

معصومه ابتکار در این تماس گفته بود: شما فداکاری بزرگی انجام دادید و نام شما همه جا سر زبان‌ها بوده و همه از کار بزرگ شما یاد می کنند.

فداکاری این سرباز برای نجات جان سگ گرفتار شده در سیم خاردار پادگان عجب شیر در بسیاری از سایت‌ها و رسانه‌های مجازی داخل و خارج کشور بازتاب گسترده‌ای داشته و تعداد زیادی از شهروندان تبریزی، مهابادی و مریوانی نیز برای عیات وی رفته بودند.

شهرستان مرزی مریوان در 130 کیومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان و هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.


برچسب ها: