ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1028
بازدید: 3241
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۳ ساعت: 3:15:09 PM

تعطیلی نیمی از کارخانه های لبنی کشور

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور گفت: بعد از هدفمندی یارانه‌ها نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی به سبب عدم حمایت‌های لازم از سوی دولت در تعطیلی به سر می‌برند.

تعطیلی نیمی از کارخانه های لبنی کشور

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «پایگاه خبری ماکی دام» مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور گفت: بعد از هدفمندی یارانه‌ها نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی به سبب عدم حمایت‌های لازم از سوی دولت در تعطیلی به سر می‌برند.

محمدرضا اسماعیلی مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مصرف سرانه شیر اظهار داشت: با توجه به اینکه مصرف سرانه لبنیات در کشور ما از کشورهای پیشرفته دنیا پایین تر است از این رو لازم است که دولت با مشوق‌های تولید و تخصیص یارانه به صنایع لبنی و دامداران حمایت‌های لازم از این صنعت را داشته باشد.

وی افزود: طبق آمارهای موجود تا قبل از هدفمندی یارانه‌ها مصرف سرانه شیر در کشور حدود 90 الی 95 لیتر بوده که متأسفانه بعد از هدفمندی مصرف به مرز 80 لیتر کاهش پیدا کرده این در حالی است که در برنامه ششم توسعه رسیدن به مرز مصرف سرانه 160 لیتر برای هر فرد پیش‌بینی شده است.

اسماعیلی با اشاره به مصرف سرانه شیر در برنامه ششم توسعه بیان کرد:امیدواریم با فرهنگ‌سازی و آگاه کردن مردم از فواید استفاده لبنیات و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم سرانه مصرف شیر به مرز تعیین شده برسد.

مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی یادآور شد: کارخانه‌ها رسالت آزمایش و کنترل محصول با کیفیت در اختیار مردم را دارند و از طرفی تجهیزات صنایع تبدیلی کارخانه‌ها تا مرز 300 لیتر می‌تواند پاسخگوی نیاز کشور باشد.

وی تصریح کرد: تا زمان توزیع شیر یارانه‌ای تمامی کارخانه‌ها فعال بودند اما به یکباره بعد از هدفمندی یارانه‌ها نیمی از کارخانه‌های صنایع لبنی در تعطیلی به سر می برندکه این امر یک فاجعه است و دولت بایستی این صنعت استراتژیک را حمایت کند چرا که در صورت رها شدن جامعه دچار آسیب‌های جدی خواهد شد. 


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی