ورم پستان در گاو (mastitis)

ورم پستان در گاو (mastitis) ۱۳۹۵/۳/۱ 2:37:47 PM

امروزه ورم پستان (mastitis) جز سه بیماری است که در گله ها ضررهای اقتصادی فراوانی به بار می آورد. ورم پستان در تمام پستان داران وجود دارد اما به دلیل استرس شیردوشی که به گاو وارد می شود، این بیماری بیشتر در گاو مطرح می باشد.

مروری بر بیماری تب کیو (Q fever)

مروری بر بیماری تب کیو (Q fever) ۱۳۹۵/۱/۱۶ 3:02:41 PM

بیماری تب کیو (Q Fever) یک بیماری قابل انتقال بین انسان و دام است که به نام‎های تب بالکان و تب کشتارگاه نیز شناخته می‎شود.

علت و چگونگی تغذیه اجباری (خوراندن داروی مایع و مواد آبکی به دام)

علت و چگونگی تغذیه اجباری (خوراندن داروی مایع و مواد آبکی به دام) ۱۳۹۴/۹/۲۰ 4:46:30 PM

گاوهای تازه‌زا با تغییرات متعددی مواجه می‌باشند از جمله: زایش کردن و انداختن جفت، شروع تولید شیر، و قرار گرفتن نوک پستانها و رحم در معرض باکتریها می‌باشد. همچنین از دیگر تغییرات می‌توان به عوض شدن جیره و مواد خوراکی و اضافه کردن موادی که سیستم ایمنی را بهبود می‌دهد اشاره کرد.

ناباروری گاوها

ناباروری گاوها ۱۳۹۴/۸/۲۰ 3:46:26 PM

در طول زمان، کمبود اثر عناصر غذایی ضروری به عنوان دلیل ناباروری در گاو مورد توجه قرار گرفته است.

سالمونلا در گله های گاو شیری

سالمونلا در گله های گاو شیری ۱۳۹۴/۶/۳۱ 4:16:20 PM

عفونت‌های سالمونلا روی گاوها در همه سنین تاثیرگذار است. اغلب اوقات بیماری به شکل خطرناک در نوزادان و گوساله‌های جوان و در گاوهای نزدیک زایمان دیده می‌شود. در گوساله‌ها و گاوها معمول‌ترین علامت بالینی اسهال و تب است. اسهال معمولا آبکی تا لعابی است.

اسهال ویروسی گاو

اسهال ویروسی گاو ۱۳۹۴/۶/۲۵ 2:50:01 PM

اسهال ویروسی گاو یکی از بیماری‌های عفونی گاو است که بوسیله Pestivirus از خانواده توگا ویریده ایجاد می‌شود. بیماری عموماً بصورت تحت کلینیکی یا ملایم با درصد ابتلای بالا و تلفات کم مشاهده می‌شود.

نگرشی بر بیماری کتوز در گاوهای شیری

نگرشی بر بیماری کتوز در گاوهای شیری ۱۳۹۴/۳/۲۷ 3:39:43 PM

کتوز (Acetonemia) در گاوهای شیرده پر تولید در خلال 6 هفته اول زایمان روی می‌دهد که در سه هفته اول بسیار مهم است. این بیماری اغلب در دوره تغذیه زمستانی و نیز به هنگام حضور گاوها در جایگاه‌های بسته اتفاق می‌افتد.

محلول استریل تزریقی Phosphorus + Vitamin B12

فسفرآلی +ویتامین B12 (فسویت پلاس)

فسفرآلی +ویتامین B12 (فسویت پلاس) ۱۳۹۴/۲/۲۲ 4:06:36 PM

هر میلی‌لیتر از محلول تزریقی فسویت پلاس، حاوی 100 میلی‌گرم بوتافسفان و 50 میکروگرم سیانوکوبالامین (ویتامینB12) می‌باشد. این دارو محصولی از شرکت نصر فریمان است.

کنترل بیماریهای تنفسی در دام های بزرگ

کنترل بیماریهای تنفسی در دام های بزرگ ۱۳۹۴/۲/۱۹ 2:12:13 PM

بیماری‌های عفونی دستگاه تنفس در حیوانات فارم به وسیله ترکیبی از عوامل عفونی و عوامل مستعد کننده مثل آب و هوای بسیار سرد، استرس از شیر گرفتن حمل و نقل، همچنین تهویه ضعیف در سالن نگهداری حیوانات به وجود می‌آیند، چرا که این عوامل سبب تضعیف مکانیزم دفاعی حیوانات می‌شوند.

Premix A - پودر مخلوط در دان

پرمیکس A

پرمیکس A ۱۳۹۴/۲/۱۷ 1:04:55 PM

داروی پرمیکس A جهت بهبود وضعیت پوست، پر و بافت‌های پوششی و مخاطی دستگاه گوارشی، تناسلی، بینایی و تنفسی در طیور، و درمان عوارضی چون هایپر کراتیت چشم، شاخی شدن پوست، درمان ریزش غیر عادی مو، پشم و... در دام

نفخ در گاو

نفخ در گاو ۱۳۹۴/۲/۱۷ 12:23:54 PM

نفخ یکی از بیماری‌های گوارشی، تغذیه‌ای است. وجود برخی بیماری‌های دستگاه گوارش و یا مصرف گونه‌های خاصی از گیاهان میتواند باعث بروز نفخ گردد.

هیپوترمی در گوساله ها

هیپوترمی در گوساله ها ۱۳۹۴/۲/۱۳ 2:39:35 PM

هیپوترمی در گوساله‌ها معمولا در فصول سرد سال اتفاق می‌افتد. زمانی هیپوترمی مسئله‌ساز است که دمای محیطی نزدیک یا کمتر از حداقل دمای حیاتی گوساله‌ها باشد.

ORS - الکترولیت خوراکی

پودر ا آر اس

پودر ا آر اس ۱۳۹۴/۱/۳۰ 2:26:40 PM

پودر ا آر اس، محصول شرکت آمینه گستر، برای جبران آب و املاح از دست رفته بدن مصرف می‌شود.

... 16 17 18 19 20  ... قبلی بعدی