• دام و طیور

  سندرم افت تولید تخم مرغ EDS و تاثیرات آن بر اقتصاد پرورش طیور

  سندرم افت تولید تخم مرغ

  سندرم افت تولید تخم مرغ (Egg Drop Syndrome) یک بیماری است که بر اثر ویروس آدنوویروس (adenovirus) بر مرغان تخم‌گذار تاثیر می‌گذارد که با کاهش تولید تخم‌مرغ یا عدم رسیدن به اوج تخمگذاری نمایان می‌شود.

 • پرورش دام و طیور

  5 اشتباه رایج در زمینه پرورش مرغ

  مرغداری

  عدم داشتن اطلاعات کافی در زمینه پرورش مرغ می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری به مرغداری شما وارد کند. در این مقاله قصد داریم با شرح 5 اشتباه رایج که زمینه ساز ضررهایی بزرگ میشوند و به همراه آن ارایه راهکارهایی به منظور عدم بروز آن، شما را در موفقیت و سودآوری بیشتر در این حوزه یاری کنیم.

 • فرانسه کشتار جوجه های نر را ممنوع کرد

  فرانسه کشتار جوجه های نر را ممنوع کرد

  کشور فرانسه قوانینی را تصویب کرد که براساس آن از سال آینده ازبین بردن جوجه خروس‌ها غیرقانونی خواهد بود. جولین دنورمندی؛ وزیر کشاورزی فرانسه اعلام کرد که کشتار جوجه‌های نر از سال آینده در فرانسه ممنوع خواهد بود.

 • فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان

  فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان

  محققین آمریکایی دریافته‌اند که ارتباطی منطقی میان فعالیت در مزارع پرورش طیور و رخداد سرطان در انسان وجود دارد. به نظر می‌رسد تا محققین در حال یافتن ارتباطی منطقی میان رخداد برخی از انواع سرطان و فعالیت در مزارع پرورش طیور می‌یابند.

 • پرورش طیور با نژادی بدون پر و لخت

  پرورش طیور بدون پر

  یکی از موارد جدیدی که امروزه مطرح شده، پرورش نژادی از مرغ‌هاست که بدن آن‌ها کاملاً عاری از پر می‌باشد. این نژادها با نام‌های متفاوتی Featherless Chicken، Totally Naked Rooster یاد می‌شوند.

 • پوشک مرغ، به تجارتی پرسود در آمریکا تبدیل شد

  پوشک مرغ، تجارتی پرسود در آمریکا

  در گذشته نگهداری از مرغ و جوجه محدود به کشاورزان و مناطق روستایی بود، اما انگار حالا نگهداری از مرغ و جوجه در آمریکا به یک مد و نمادی از شیک بودن و به روز بودن تبدیل شده است! یک زن آمریکایی تصمیم گرفت تا از این فرصت استفاده کند و...

 • دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

  قیمت تخم مرغ

  کاهش تولید تخم‌مرغ ناشی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و حک نشدن قیمت روی این محصول عامل نوسان بازار و افزایش قیمت تخم‌مرغ است.

 • اختلاف قیمت تخم مرغ از مرغداری تا مغازه

  قیمت تخم مرغ

  رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه تقریباً همه کشور درگیر آنفلوانزای پرندگان شده، از تفاوت فاحش قیمت تخم‌مرغ از در مرغداری تا مغازه‌ها انتقاد کرد.

 • کارگاه آموزشی بهداشت و پرورش شترمرغ

  بهداشت و پرورش شترمرغ

  کارگاه آموزشی بهداشت و پرورش شترمرغ در اردیبهشت ماه 96 در مشهد برگزار گردید.

 • آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

  قیمت مرغ

  مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به گرانی گوشت مرغ به علت تعطیلی کشتارگاه‌ها گفت: با توزیع گسترده گوشت مرغ، اجازه ندادیم وضعیت گرانی مرغ ادامه یابد.

 • پیش بینی قیمت مرغ در ایام نوروز

  قیمت مرغ در نوروز

  رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به کاهش قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته گفت: آنفولانزای مرغی تا حد زیادی مهار شده و قیمت هر کیلو تخم‌مرغ بدون تغییر نسبت به هفته گذشته باقی مانده است.

 • رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

  بحران آنفلوانزای پرندگان در اصفهان و چهارمحال بختیاری

  آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران

  آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در اغلب استان‌ها روند کنترل شده دارد اما هنوز در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری کانون بحران مشاهده و درحال بیشتر شدن است.

 • درگیری 24 استان کشور با آنفلوانزای پرندگان

  آنفلوانزای پرندگان

  یک مقام مسئول از درگیری ۲۴ استان با آنفلوانزای پرندگان خبر داد و گفت: وضعیت استان اصفهان بسیار وخیم است ضمن اینکه تولیدکنندگان نیز شرایط نامطلوبی در آستانه نوروز دارند.

 • به خطر افتادن امنیت شغلی مرغداران بر اثر نوسانات بازار مرغ

  نوسانات بازار مرغ

  طبق گزارشی از رئیس اتحادیه مرغداران استان سمنان گفت: مرغداران استان به دلیل نوسانات قیمت مرغو مشتقات آن و تدوین نشدن قانون حمایت از این اتحادیه از نبود امنیت شغلی رنج می‌برند.

 • اعلام قیمت جدید مرغ و مشتقاتش در بازار

  قیمت مرغ

  رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن را در بازار اعلام کرد و گفت: قیمت این کالا نسبت به روزهای گذشته ۱۰۰ تومان ارزان شده است.

عناوین اصلی