• پرورش ماهی کفال دریایی در ایران

  پرورش ماهی کفال در ایران

  ماهی کفال دریایی یکی از محبوب ترین انواع ماهی در ایران می باشد که امروزه در کشور ایران به پرورش این ماهی پرداخته شده است. پرورش ماهی کفال در ایران چگونه صورت می‌گیرد؟

 • کفال ماهیان

  ماهی کفال

  کفال ماهیان، ماهیانی Euryhaline بوده و از شوری صفر تا ۳۸ گرم در لیتر را تحمل می‌‏نمایند. بعلاوه Stenotherm بوده و نسبت به سردی بیش از حد حساسند.

 • تکثیر مصنوعی ماهی سفید

  ماهی سفید

  گروه‌های صید و تکثیر قبل از شروع مهاجرت ماهی سفید در مناطق مناسب رودخانه‌ها مستقر می‌گردند و با ایجاد "شیل" یا "کلهام" به سد مسیر مهاجرت آنان اقدام می‌کنند و به روش "پره‌کشی" به صید ماهیان مولد مهاجر و جمع‌آوری آنها می‌پردازند.

 • معرفی گونه های مختلف ماهی کپور

  ماهی کپور

  در میان کپور ماهیان می‌توان ۴ نوع آن را بر حسب قرار گرفتن فلس‌ها بر روی بدن از یکدیگر تشخیص داد: ۱)کپور فلس‌دار ۲) کپور آئینه‌ای ۳)کپور فلس یک ردیفی ۴) کپور چرمی یا برهنه، همچنین گونه‌های پرورش‌داده شده و رنگارنگ به نام کپور گلگون (کوی) معروفند.

 • نحوه تکثیر ماهی سفید

  تکثیر ماهی سفید

  تکثیر ماهی سفید به دو شکل صورت می‌گیرد: طبیعی و مصنوعی در طبیعت ماهی سفید به دو گروه که یک گروه به گروه بهاره معروف هستند و در فصل بهار تخم‌ریزی می‌کنند گروه دیگر که پاییزه، و در فصل پاییز تخم‌ریزی می‌کنند تقسیم می‌شوند.

 • آشنایی با ماهی سفید دریای خزر

  ماهی سفید

  ماهی سفید بیش از ۶۰درصد ترکیب صید ماهیان استخوانی صیادان را در سواحل ایرانی به خود اختصاص داده و بیش از ۱۲‌هزار نفر صیاد به صید آن در دریا اشتغال دارند.

 • پرورش انواع کپور ماهی

  ماهی کپور پرورشی همه چیز خوار و به طور کلی کفزی خوارمی‌باشد. در سال اول پرورش (بهار و تابستان) از پلانکتونهای جانوری تغذیه می‌نمایند ولی به تدریج به تغذیه جانوران کفزی می‌پردازد غذای طبیعی این ماهی لارو حشرات، نرم تنان کفزی و در اواخرسال دوم پرورش (پائیز) مقداری غذای گیاهی نیز مصرف می‌نمایند.

عناوین اصلی