• راه های تشخیص بیماری آبزیان

  راه های تشخیص بیماری آبزیان

  جهت تشخیص بیماری آبزیان، باید بر اساس مشاهدات کارکنان مزرعه پرورش ماهی و قبل از کالبد گشایی و بررسی‌های بعد از مرگ، تاریخچه مناسب و کاملی از وضعیت ماهی تهیه کنیم.

 • مروری بر بیماری لاکتوکوکوزیس ماهی در ایران و جهان

  مروری بر بیماری لاکتوکوکوزیس ماهی در ایران و جهان

  بیماری لاکتوکوکوزیس گارویه (lactococcus garvieae) ماهی به‌عنوان مهم‌ترین عامل ایجاد بیماری از جنس لاکتوکوکوس با نشانه‌های بالینی در انسان و حیوانات است که امروزه در مزارع پرورش ماهیان سردآبی به‌طور گسترده‌ای وجود دارد.

 • بیماری VHS (گندخونی خونریزی دهنده ویروسی)

  بیماری VHS ، گندخونی خونریزی‌دهنده ویروسی

  بیماری‌های ویروسی، تاثیرات زیادی برروی عملکرد یک مکان پرورش ماهی دارند. لذا بطور اختصار تنها به شرح و بیان بیماری VHS (گندخونی خونریزی‌دهنده ویروسی) می‌پردازیم.

 • بیماری V.H.S در مزارع پرورش ماهیان قزل آلای رنگین کمان

  بیماری V.H.S در مزارع پرورش ماهیان قزل آلای رنگین کمان

  در این مقاله به معرفی بیماری‌های ویروسی ماهیان سرد آبی به‌ویژه قزل‌آلای رنگین کمان و سپس به معرفی مهمترین بیماری این گروه یعنی بیماری V.H.S (بیماری گندخونی خونریزی‌دهنده ویروسی) می‌پردازیم.

 • اثرات ماده Aquagerm در هچری ماهیان سردآبی

  اثرات ماده Aquagerm در هچری ماهیان سردآبی

  گزارش نهایی بررسی تاثیرات ماده Aquagerm بر ممانعت ساپرولگنیازیس در هچری ماهیان سردآبی، تغییرات pH، رشد باکتری .Streptococcus sp و ماندگاری ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان

 • واکسن لاکتوکوکوزیس ماهی

  واكسن لاكتوكوكوزیس ماهی

  واکسن لاکتوکوکوزیس ماهی برای ایمن‌سازی فعال علیه بیماری استرپتوکوکوزیس / آنترو کوکوزیس تولید شده توسط لاکتوکوکوس گارویه آ در ماهیان قزل‌آلای رنگین‌کمان پرورشی تهیه شده است.

 • بیماری هایی که حیوانات خانگی به همراه دارند

  بیماری‌هایی که حیوانات خانگی به‌همراه دارند

  مراقبت از حیوان خانگی تجربه فوق‌العاده‌ای برای کودکان است، اما باید بدانیم که حیوانات نیز مانند انسان میکروب‌های زیادی را با خود حمل می‌کنند و باید از نوع بیماری و نحوه پیشگیری آن آگاه باشیم.

 • شناسایی ماهی بیمار در آکواریوم

  شناسایی ماهی بیمار در آکواریوم

  اگر به حالات بدنی و نحوه شنای ماهی در آکواریوم دقت کنید به راحتی می‌توانید بیمار بودن آنرا تشخیص دهید. موارد ذکر شده در این خبر نیز به تشخیص سریع‌تر کمک خواهد کرد.

 • انگل های روده ای در ماهیان آکواریومی (Intestinal Parasites)

  انگل‌های روده‌ای در ماهیان آکواریومی Intestinal Parasites

  انگل‌های روده‌ای از شایع‌ترین بیماری ماهی‌های آکواریومی است که بر خلاف بیماری‌های عفونی و ویروسی تقریبا بین بیشتر ماهی‌ها مشترک می‌باشد.

 • بررسی مقاومت آنتی بیوتیکی و اهمیت آن در آبزیان

  بررسی مقاومت آنتی‌بیوتیکی در آبزیان

  استفاده از داروهای ضدباکتریایی (آنتی‌بیوتیک) در درمان بیماری‌های ماهی،‌ به دلیل تماس دارو با محیط و مشکلات ایجادکننده در سلامت انسان اهمیت خاصی یافته و موجب نگرانی دست‌اندرکاران صنعت پرورش آبزیان در دنیا گشته است.

 • ابتلای ماهیان گورخری به انگل آرگالوس (بخش دوم)

  ابتلای ماهیان گورخری به انگل آرگالوس

  بحث در مورد نتایج تحقیقات ابتلای ماهیان مولد گورخری Aphanius vladykovi , Coad تالاب چغاخور چهارمحال و بختیاری به انگل خارجی آرگالوس در فصل تخم‌ریزی

 • ابتلای ماهیان گورخری به انگل آرگالوس (بخش اول)

  انگل آرگالوس در ماهیان گورخری

  اولین گزارش از ابتلای ماهیان مولد گورخری Aphanius vladykovi , Coad تالاب چغاخور چهارمحال و بختیاری به انگل خارجی آرگالوس در فصل تخم‌ریزی

 • انگل آرگولوس (Argulus) در ماهی

  انگل آرگولوس Argulus در ماهی

  آرگولوس متعلق به رده سخت‌پوستان و خانواده آرگولیده می‌باشد. و یا شپشک ماهی The fish louse یکی از انگل‌های سخت پوست انواع ماهیان آب شیرین، لب شور و دریایی است.

 • درمان انگل روده ای در ماهیان آکواریومی با عامل نماتود کاپیلاریا

  نماتود کاپیلاریا

  هنگامی‌که علایم لاغری مثل تورفتگی شکم در دو طرف و چشم‌های گود شده را مشاهده کردید اولین احتمال برای ماهی بیمار ابتلا به انگل‌های روده‌ای تاژکدار می‌باشد.

 • گونه های انگل داکتیلوژیروس در ماهی

  گونه‌های انگل داکتیلوژیروس

  انگل داکتیلوژیروس بومی کپورهای وحشی رودخانه آمور بوده و می‌تواند در ماهی Koi carp نیز زیست کند.

عناوین اصلی