ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 942
بازدید: 2318
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲۴ ساعت: 11:44:26 AM
رئیس موسسه سرم‌سازی رازی خبر داد؛

قطع واردات واکسن تب برفکی به ایران

رئیس موسسه ‌تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از تولید واکسن تب برفکی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت : واردات واکسن تب برفکی به کشور از سال آینده قطع خواهد شد.

قطع واردات واکسن تب برفکی به ایران

به نقل از فارس، حمید کهرام ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت : توسعه خدمات به مردم و ارتقای سلامت از مهمترین اهداف ما‌ست.

وی ادامه داد : یکی از اقداماتی که در این موسسه در دست پیگیری است تولید واکسن روغنی تب برفکی است که براساس پیش بینی های انجام شده این مهم تا پایان سال جاری تولید می شود.

این مسئول تأکید کرد : در این راستا تا کنون برای تولید این واکسن اقدامات کارهای تحقیقاتی به نتیجه رسیده است و پیش بینی می شود‌ امسال تولید 500 هزار دز از این واکسن را داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه واکسن روغنی تب برفکی روغنی از لحاظ ایمنی دارای شرایط پایدارتری است، افزود : در این راستا واکسن معمولی شش ماه و واکسن روغنی تا 9 ماه ایمنی ایجاد می کند.

کهرام در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه واردات واکسن تب برفکی به کشور از سال آینده قطع می شود،‌ خاطرنشان کرد : این واکسن در یک شرکت خصوصی در داخل کشور تولید می شود و با تولید این واکسن به خود کفایی خواهیم رسید.

رئیس موسسه رازی با اعلام اینکه بیماری تب برفکی از خطرناک ترین بیماری ها در دام های سنگین به شمار می رود اظهار کرد : هر سال دو بار واکسیناسیون تب برفکی بر روی این دام ها انجام می شود.

وی بیان کرد : مصرف سالانه این واکسن در کشور 25 میلیون دز است که امسال توانستیم با افزایش کیفیت دو برابری و با فناوری جدید ظرفیت تولید سالانه آن را به 8 میلیون دز برسانیم.

رئیس موسسه رازی گفت : واکسن تب برفکی واکسنی است که به رغم ظرفیت تولید در حد نیاز کشور و حتی صادرات، کمتر از میزان مصرف داخلی تولید می شود و مابقی آن را از خارج وارد می کنیم ولی مابقی واکسن های دامی و طیور در داخل به اندازه مصرف تولید می شود.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*