کشف یک قلاده شیر از منزل یک تهرانی

به نقل از باشگاه خبرنگاران، طی چند روز گذشته یک قلاده شیر و یک قلاده گرگ از منازل مسکونی در تهران و شهریار کشف شده است اما محیط زیست در این خصوص سکوت کرد. 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تنها به این جمله بسنده کرد که کشف این شیر جزو کشفیات یگان حفاظت محیط زیست استان بوده که برای مداوا در اختیار پارک پردیسان قرار گرفت. 

بنا براین گزارش دامپزشک پارک پردیسان نیز به خبرنگار ما گفت: این شیر هشت ساله که ظاهرا از خانه ای در شمال تهران کشف شده است از کودکی به عنوان حیوان خانگی نگهداری شده در حالی که حیوانات وحشی حیوان خانگی نیستند. 

دکتر معماریان ادامه داد: به علت تغذیه بد حیوان بیچاره دچار نرمی استخوان شده و دست و پاهایش روی زمین کج می گذارد به گونه ای که حتی قادر نیست روی پاهایش بایستد. 

وی ادامه داد: منظور از تغذیه بد عمدتا گوشت آلوده یا خراب نیست بلکه عدم آگاهی در نحوه و نوع گوشت باعث این شده که این حیوان دفورمه شودو یک حالت انحنا روی کمرش ایجاد شود حتی قادر به دفع نیست و دفع او نیز همراه با درد زیاد است. 

وی ادامه داد: شهروندان باید آگاه باشند که حیوانات وحشی حیوان خانگی نیستند چرا که این حیوانات در طبیعت لاشه کامل شکار خود را همراه با پوست و استخوان و پر تناول می کنند و زمانی که گوشت کامل بدون استخوان و پوست توسط انسان به آنها داده می شود به خاطر پروتئین زیاد دچار این مشکلات می شوند. 

وی با اشاره به کشف گرگ از یک زیر زمین در شهریار افزود: این گرگ در زیر زمین خانه ای در شهریار نگهداری می شده که او هم به خاطر شرایط نگهداری و تغذیه بیمار است. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان خواهشمندم حیوانات را با آگاهی از اینکه این حیوان، حیوان خانگی است یا خیر در منزل نگهداری کنند.


برچسب ها: