ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 3352
بازدید: 1447
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۰ ساعت: 3:05:23 PM

درمان بیماری دهان آبکی

برای درمان بیماری دهان آبکی در مرحله اول بیماری تنقیه با صابون و آب ولرم حرکات روده را تحریک نموده، دفع موکونیوم و باکتری‌ها از بدن تسریع می‌گردد.

درمان بیماری دهان آبکی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ در مرحله اول بیماری تنقیه با صابون و آب ولرم حرکات روده را تحریک نموده، دفع موکونیوم و باکتری‌ها از بدن تسریع می‌گردد.

درصورت باارزش بودن بره متوکلوپرامید خوراکی کمک‌کننده است. این دارو با انقباض ناحیه انترال شیردان باعث تخلیه آن از گاز و مایعات می‌شود. این دارو با دوزی برابر 0.5-1 mg/kg بصورت وریدی، تخلیه شیردان را سرعت می‌بخشد.

بیشتر بدانیم:
بیماری دهان آبکی در بره‌ها (Watery mouth)

مایعات خوراکی در موارد خفیف کمک‌کننده است. در اوایل بیماری آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی اثر مثبتی در روند و پیشروی بیماری دارد. آنتی‌بیوتیک‌ها آمینوگلیکوزید نظیر اسپکتینومایسین که از روده جذب نمی‌شوند داروی انتخابی می‌باشد.

حدود 40% مبتلایان فرم پیشرفته بیماری باکتریمیک می‌باشند در این موارد از آمینوگلیکوزیدها استفاده نمی‌شود و از آموکسی‌سیلین بصورت تزریقی عضلانی استفاده می‌گردد.

علی‌رغم اتساع شیردان در بیماری دهان آبکی خوراندن ORS به میزان 50 میلی‌لیتر پار کیلو، 4 بار در روز از ضروریات است. مبتلایان چون اسیدوتیک نمی‌باشند بنابراین استفاده از بی‌کربنات مورد عدم استعمال دارد.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی