سگ نژاد پاپیلون

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ نژاد پاپیلون (Papillon) کوچک، زیبا، باهوش و سرزنده است. دارای دم پرپشت و زیبایی است که آنرا مانند حلقه‌ای بر پشت خود نگاه می‌دارد و به همین دلیل مدت‌ها آنرا بنام Squirred Spaniel می‌شناختند. پوشش خارجی آن رنگ‌های متفاوتی را اعم از قهوه‌ای، سیاه، سرخ، سفید و ... شامل می‌شود.

خلق و خوی سگ پاپیلون

گاهی اوقات پاپیلون را به اسم سگ پروانه‌ای می‌خوانند چرا که گوش‌هایش به بال‌های پروانه شباهت دارد. نژادی باهوش، پرمحبت و بازیگوش است و زرنگ‌تر از آن چیزی است که از ظاهرش به نظرمی‌رسد علاقه زیادی به بازی کردن بیرون از خانه دارد. سگی آرام، سرزنده و جذاب است. سر وصدا ندارد و آموزش‌های کوچک را به راحتی فرا می‌گیرد. این نژاد به خوبی با بزرگترها کنار می‌آید اما برای کودکان پیشنهاد نمی‌شود اگر از تولگی با گربه بزرگ شود میانه خوبی با آن خواهد داشت اما بعضی از پاپیلون‌ها نسبت به سگ‌های دیگر عصبی و تهاجمی برخورد می‌کنند.

خلق و خوی سگ پاپیلون

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (4-5) ک.گ، در ماده‌ها: (3-4) ک.گ

ارتفاع در نرها: (20-28) س.م، در ماده‌ها: (20-28) س.م

مشکلات سلامتی

گاهی اوقات دچار مشکل در کشکک پا می‌شوند همچنین انحراف در پاهای عقبی شایع است که با جراحی قابل درمان می‌باشد، نرمی استخوان نیز قابل ذکر است.

شرایط نگهداری سگ نژاد پاپیلون

این نژاد غالباً برای نگهداری در آپارتمان مناسب نمی‌باشد. بدلیل داشتن غریزه قوی در دفاع از قلمرواش کوچک‌ترین صدا در اطراف می‌تواند موجب پارس کردن شدید او و آزار همسایه‌ها و صاحبش را سبب شود.

تاریخچه سگ نژاد نژاد پاپیلون

فعالیت بدنی

این سگ بازیگوش کوچک علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و مانند بقیه سگ‌ها از ورزش و فعالیت روزانه منظم لذت می‌برد.

طول عمر

بعضی از آنها حتی تا 16 سال!

آراستن

برس زدن و تمیز کردن روزانه برای موهای بلند و ابریشمی پاپیلون ضروری می‌باشد معمولاً نژاد تمیزی است. تنها در مواقع ضروری مبادرت به شامپو و شستشوی آن کنید. ناخن‌ها همیشه کوتاه نگه داشته شوند و دندان‌ها بصورت منظم جرم‌گیری شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می‌باشد.

سگ پاپیلون

تاریخچه سگ نژاد پاپیلون

پاپیلون از نژادهای بسیار قدیمی که قدمت آن در اروپا به هفصد سال پیش باز می‌گردد. این نژاد در زمان رنسانس در ایتالیا و بعدها در فرانسه پرورش یافت. اصولاً آنرا Dwarf Spaniel و Sported Spaniel می‌نامیدند، بعدها نام Toy Spaniel بر روی او نهادند. پرورش این نژاد در طول قرن 13-15 میلادی در ایتالیا رواج یافت.

گروه

سگ‌های عروسکی. سگ‌های آمیخته با تفنگ.

شرایط نگهداری سگ نژاد پاپیلون

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا