ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2605
بازدید: 2122
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۳ ساعت: 11:57:59 AM

اسب نژاد ساوت ژرمن (South German Coldblood)

اسب نژاد ساوت ژرمن (South German Coldblood) سنگین‌ترین نواده اسب نوریکر اتریشی است که اسبی قوی، چابک، متناسب و دارای خلق و خوی آرام و مطیع است و در رژه‌ها و نمایش‌ها، گاهی اوقات به عنوان اسب کاری در مزرعه دیده می‌شود.

اسب ساوت ژرمن

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ اسب نژاد ساوت ژرمن (South German Coldblood) سنگین‌ترین نواده اسب نوریکر اتریشی است که در اواخر قرن نوزدهم به باواریا در جنوب آلمان برده شد.

نژاد اسب موردنظر خود را بیابید

پرورش‌دهندگان در مناطق شمالی باواریا با هدف بهبود و پرورش نواده نژاد اسب بومی خون اسب‌های هلشتاین، الدنبورگ و کلیولند‌بی را به این نژاد اضافه کردند. این در حالی بود که پرورش‌دهندگان در مناطق جنوبی باواریا تنوع فوق‌العاده‌ای را از آمیزش اسب‌های الدنبورگ، کلایدسدال و بلژین درافت با این اسب تجربه می‌کردند.

اسب نژاد ساوت ژرمن

همچنین پرورش‌دهندگان آلمانی برای اصلاح نژاد از نوریکر هم استفاده کردند. منشا این اسب که در اصل پینز گوئر نوریکر نامیده می‌شود استان سالزبورگ است. نوع آلمانی این اسب ساوث ژرمن هیوی هورس نامیده شد و امروزه عمدتاً در باواریا و بادن ورتمبرگ پرورش داده می‌شود. اگرچه اسب نوریکر اندکی کوتاه‌تر است ولی هنوز شباهت زیادی به آن دارد.

اسبی قوی، چابک، متناسب و دارای خلق و خوی آرام و مطیع است و در رژه‌ها و نمایش‌ها، گاهی اوقات به عنوان اسب کاری در مزرعه دیده می‌شود.

خصوصیات اسب ساوت ژرمن

منبع: اطلس رنگی نژادهای اسب‌های ایران و جهان نوشته دکتر علی نصیریان و همکاران


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی