ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2312
بازدید: 5967
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۷ ساعت: 10:07:09 AM

آبسه در حیوانات

آبسه تجمع چرک (سلول‌های سفید خون مرده) است که یک توده به شکل داخلی و یا خارجی بر روی بدن حیوان را تشکیل می‌دهد و دیده می‌شود.

آبسه در حیوانات

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ آبسه تجمع چرک (سلول‌های سفید خون مرده) است که یک توده به شکل داخلی و یا خارجی بر روی بدن حیوان را تشکیل می‌دهد و دیده می‌شود. آبسه نشانه عفونت در بدن حیوان است. سلول‌های سفید خون به مبارزه با یک آنتی‌ژن خارجی می‌پردازند، سپس می‌میرند. می‌توانید با کپسول و پماد به زودتر خوب شدن کمک کنید. این توده معمولا با التهاب همراه است و می‌تواند دردناک باشد که علت آن ایجاد فشار است. با گذشت زمان، آبسه می‌تواند پاره شود و چرک خود را بیرون دهد.

علایم و انواع آبسه در دام

علایم خفیف در زیر پوست این توده حساس به لمس کردن است.

ترشح چرک

لنگی

علل بروز آبسه در حیوان

نفوذ از سطح پوست با یک جسم خارجی

زخم

ناخن در سم

عفونت

گلودرد و زکام‌ها (باکتریایی عفونت تنفسی ناشی از استرپتوکوک)

بیشتر بدانید:

بیماری پوستی آبسه در اسب

آبسه یا دمل در حیوانات

آبسه در گربه (Abscesses)

تشخیص آبسه

پس از بررسی منطقه آسیب‌دیده، دامپزشک می‌تواند متوجه شود که آیا این زخم واقعاً می‌تواند آبسه باشد. دامپزشک باید پس از آن عفونت‌های دیگر حیوان را بررسی کند.

درمان آبسه در حیوان

دامپزشک می‌تواند یک آنتی‌بیوتیک را برای حیوان شما تجویز کند یا پمادی بدهد برای منطقه خاصی از بدن حیوان. هرگز خودتان آبسه را تخلیه نکنید.

برای تخلیه عفونت، دامپزشک ممکن است از پماد استفاده کند. گاهی اوقات، دامپزشک نمونه‌ای از چرک حیوان که آزمایش کرده بود را به آزمایشگاه ارسال کرده تا متوجه بشود که چه نوع باکتری داشته است. ممکن است زمان درمان طول بکشد و دوره خاص خودش را داشته باشد (باتوجه به نوع عفونت و همچنین محل آبسه زمان متفاوت است.) پس آبسه را دستکاری نکنید و بگذارید خودش خوب شود.

مراقبت‌های پس از درمان آبسه حیوانات

پس از درمان آبسه، باید محیط را تمیز نگهدارید و این کار حیاتی می‌باشد. توجه خود را به سلامت حیوان خود هم اختصاص دهید و محیط را تمیز نگهدارید. اگر علائم دیگر ظاهر می‌شود، از قبیل لنگش و یا تغییر در اشتها، حیوان خود را دوباره بلافاصله توسط یک دامپزشک مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از حیوان‌ها آبسه آن‌ها پاره می‌شود و زود خوب می‌شوند. مراقب حیوان خود باشید.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:1
Ff
۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر 7:50:00 PM
سلام خرگوش من صورتش زخم شده بود و عفونت کرد، بردمش دامپزشکی تخلیه کردن ولی دیدم هنوز یکم دیگه تو پوستش یه چیز گرد مثل تیله هست، الان نزدیک 2 ماهه همینجوریه و از بین نرفته، بازم بردمش دامپزشکی آنتی بیوتیک دادن واسه یه هفته، زدم بازم نرفت، دوباره بردمش دامپزشکی دوباره گفتن آنتی بیوتیک بزن خوب میشه، دوباره واسه یه هفته زدم بازم خوب نشد، نمیدونم چیکار کنم، خرگوشم هم خوب آب و غذا میخوره هم سرحاله، زیر پوستش چرک هست، توروخدا یکی بگه چیکار کنم 😣😭😭

عناوین اصلی