ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2277
بازدید: 2995
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ساعت: 1:20:58 PM
گروه خبری : اخبار » حیات وحش

سوپ باله کوسه 1400 قربانی خود را از خلیج فارس گرفت

محموله بزرگ قاچاق بال کوسه متلعق به ۱۴۰۰ کوسه در چابهار کشف شد

قاچاق بال کوسه برای سوپ

به گزارش «سرویس حیات وحش» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)؛ نیروهای یگان محیط زیست استان سیستان و بلوچستان با همکاری مامورین دریابانی یک لنج باری را در بندر چابهار متوقف و بازرسی نمودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: در بازرسی از این کشتی ۱۶۰۰ کیلوگرم باله کوسه کشف و ضبط گردید.

قاچاق 1400 بال کوسه

دکتر نیره پورملائی اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان برای بدست آوردن این حجم بال کوسه تعداد حداقل ۱۴۰۰ عدد کوسه صید و کشته شده است.

در این رابطه سه متهم بازداشت و کشتی مذکور نیز توسط نیروهای دریابانی توقیف شده است.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید غیرمجاز هرعدد کوسه ماهیان معادل سیصد میلیون ریال تعیین شده است.

سوپ باله کوسه

کوسه از آبزیان حمایت شده و بسیار ارزشمند آب‌های آزاد ازجمله خلیج فارس و دریای عمان به شمار می‌رود که در راس چرخه غذایی اقیانوس‌ها قرار دارد.

تخمین‌های علمی حاکی از آن است که هر ساله حدود ۱۰۰میلیون کوسه در نقاط مختلف جهان شکار می‌شود و عامل اصلی آن تقاضای گسترده در بازار هنگ کنگ و چین برای سوپ بال کوسه است.

سازمان حفاظت محیط زیست طی مصوبه شماره ۳۸۰/۳۸۱ صید کوسه‌های خلیج فارس و دریای عمان را که در سال‌های اخیر بدلیل کاهش چشمگیر جمعیت و صید بی‌رویه در خطر انقراض قرار گرفته‌اند را ممنوع اعلام نموده و مفاد این مصوبه را به سازمان شیلات و بهره‌برداران اعلام نموده است.

قاچاق باله کوسه در چابهار

برابر قانون، صید، حمل، خرید و فروش انواع کوسه ماهیان چه با هدف صید اصلی و ضمنی ممنوع بوده و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و صیادان باید توجه داشته باشند که صید ضمنی کوسه را به اسکله منتقل نکنند.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی