ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2064
بازدید: 2046
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۰ ساعت: 11:42:03 AM

اسب نژاد میسوری فوکس تروتر (Missouri Fox Trotter)

هرچند که تا سال 1948 میلادی کتاب اسب‌های نر برای نژاد میسوری فوکس تروتر (Missouri Fox Trotter) وجود نداشت ولی این نژاد در اوایل قرن نوزدهم به خوبی تکامل پیدا کرد.

اسب نژاد میسوری فوکس تروتر

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ هرچند که تا سال 1948 میلادی کتاب اسبهای نر برای نژاد میسوری فوکس تروتر (Missouri Fox Trotter) وجود نداشت ولی این نژاد در اوایل قرن نوزدهم به خوبی تکامل پیدا کرد. مهاجران در حین سفر به سمت غرب و در امتداد رود می‌سی‌سی‌پی تعداد زیادی اسب تروبرد را از کنتاکی، تنس و ویرجینیا با خود آوردند. سپس آنها را آمیزش دادند تا اسبی متناسب با شرایط محیطی جدید آنها در منطقه گوزرک هیلز میسوری به وجود آورند.

نژاد اسب موردنظر خود را بیابید

اسب میسوری فوکس تروتر

نیاز عمده پزشکان، کلانترها، بخش داران و نظایر آنها اسبی بود که بتواند در زمان‌های طولانی اغلب در مناطق صعب‌العبور با حداقل خستگی سریع راه برود. پاسخ این نیاز در طرز گام‌برداری اسب مشهور به فوکس تروتر پیدا شد که در آن اسب با اندام‌های حرکتی جلویی راه می‌رود ولی با اندام‌های حرکتی عقبی یورتمه می‌رود. فوکس تروتر اندام‌های حرکتی عقبی خود را با ویژگی عمل ارتعاشی یورتمه نرمال پایین می‌آورد ولی آنها را در امتداد زیر خودش می‌لغزاند. نتیجه این کار گام‌برداری هموار و راحتی است که در آن اسب بدون خستگی مسافت طولانی را طی می‌کند.

خصوصیات اسب فوکس تروتر در طول سالها آمیزش غیرخویشاوندی با خون اسب‌های سدل برد و تنسی واکر اصلاح شد و امروزه این نژاد به خاطر بدنی کوچک جمع وجور ماهیچه‌ای و ثبات قدم‌های خود شهرت دارد.

میسوری فوکس تروتر

منبع: اطلس رنگی نژادهای اسب های ایران و جهان نوشته دکتر علی نصیریان و همکاران


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی