مرغ و خروس نژاد ژاپنی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ مرغ و خروس نژاد ژاپنی (ژاپانیز، ژاپانست، ژاپونیز) از لحاط جثه و شکل ظاهری شبیه به مرغ و خروس نژاد سبرایت (مینیاتوری) می‌باشد، پیدایش این نژاد به سال۱۷۰۰میلادی و به کشور ژاپن باز می‌گردد.

نژاد مرغ و خروش موردنظر خود را بیابید.

مشخصات ظاهری مرغ و خروس نژاد ژاپنی

از مشخصات این گونه ماکیان، مرغ و خروس زینتی می‌توان به جثه کوچک این نژاد اشاره کرد، وزن در نژاد ژاپانست (۸۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم) است.

خروس‌های ژاپنی دارای سینه پهن و بزرگ و متمایل به جلو بوده به طوری که دم بسیار بالاتر نسبت به سینه‌اش قرار می‌گیرد، پاها در این نژاد مرغ زینتی نسبت به کل بدن بسیار کوتاه است به طوری که زیر بدن وی پنهان می‌شود و فاقد پر می‌باشد و در انواع رنگ‌ها موجود است.

مرغ و خروس نژاد ژاپانست

تغذیه نژاد ژاپانست

جهت تغذیه مرغ و خروس نژاد ژاپانیز می‌توان از انواع دانه‌های غلات مانند گندم، ارزن و.. مخصوصاً دان مرغداری و کنسانتره به همراه سبزیجات تازه بهره جست.

سن بلوغ:

سن بلوغ در حدود ۶ ماهگی است.

خروس نژاد ژاپنی

تعداد تخمگذاری:

تعداد تخمگذاری در سال در حدود۱۸۰ تخم می‌باشد.

زمان در آمدن جوجه از تخم:

۲۰ تا ۲۱ روز بعد از خوابیدن مادر بر روی تخم‌ها است.

محل نگهداری مرغ و خروس ژاپانیز

برای نگهداری این نژاد مرغ و خروس بستر توری یا پوشیده شده از ماسه، کاه و کلش و علوفه و… می‌باشد. حداقل فضای جهت نگهداری از یک جفت آن ۶ مترمربع به بالا است، این حداقل فضا برای حفظ سلامتی و همچنین فعالیت تولید مثل الزامی است.

درصورتی که فضای محل نگهداری کوچک است بهتر است سقف محل نگهداری در حدود ۱/۵متر در نظر گرفته شود تا از پر زدن و برخورد با دیواره های محل نگهداری و صدمه دیدن پرنده جلوگیری شود.

مرغ و خروس نژاد ژاپانیز

گردآوری و تنظیم: پرنده جنگل junglebird.ir