ماهی میداس

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی میداس از خانواده سیکلیدها است و زیستگاه آن هندوراس، کاستاریکا، نیکاراگویه، جنوب مکزیک و آمریکای مرکزی می‌باشد. این ماهی در حدود ۱۵ سال عمر می‌کند و اندازه آن به ۳۰ تا ۳۵ سانتی‌متر می‌رسد. میداس دارای خلق و خوی جنگی است و معمولاً در وسط آکواریوم شنا می‌کند. دمای مناسب برای این ماهی ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد و پی‌هاش مناسب ۷ تا ۷.۸ است.

ماهی میداس

این ماهی  در ایران به نام‌های شیطان قرمز و گاهی میداس معروف است. این ماهی  در آمریکا بسیار محبوب و پرطرفدار است. به شرایط آب زیاد سختگیر نیست. ولی نکته مهم این است که احتیاج به تانک بزرگ حداقل ۱۵۰*۶۰*۶۰ دارد.

وجود ماهیان دیگر را نمی‌پسندد و معمولاً آنها را از بین می‌برد. نرها دارای برآمدگی بسیار جالبی بر روی سر خود می‌باشند که ماده فاقد این برآمدگی می‌باشد. بسیار باهوش و وابسته به توجه صاحب خود می‌باشد.

ماهی سیکلید میداس

در مورد غذا کمی باید دقت به خرج داد و از غذاهایی با کیفیت بالا برای سلامتی و رنگ این ماهی شگفت انگیز استفاده کرد.این ماهی برای مدت زیادی به یک ماهی خوب و دوست داشتنی برای شما دوستاران این ماهی تبدیل می‌شود. نکته مهم دیگر استفاده از لامپهای فلئورسنت مخصوص آکواریوم‌ها برای تقویت رنگ برآمدگی بسیار جالب این ماهی است. از هیبریدهای معروف میداس میتوان به پرت قرمز و ماهی زیبای فلاور هورن اشاره کرد.

جفتگیری ماهی میداس

منبع: سایت ماهیان زینتی