ماهی سیکلید جک دمپسی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی سیکلید جک دمپسی از جمله سیکلیدهای آمریکایی است که بوم ‌آمریکای مرکزی است. جک دمپسی دارای بدنی خاکستری تا قهوه‌ای رنگ است که خطوطی عمودی تیره بر روی آن قرار گرفته‌اند. در برخی از گونه‌های این ماهی نقاطی براق به رنگ آبی سطح بدن را پوشانده‌اند که این ویژگی بیشتر در جنس نر این ماهی دیده می‌شود. این گونه از این ماهی، جک دمپسی بلوالکتریک نام دارد.

ماهی سیکلید جک دمپسی

آکواریومی با حداقل حجم ۵۵ گالن به همراه فضاهایی برای پنهان شدن ماهی مناسب ماهی جک دمپسی است. دمای ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد و پی‌هاش ۶٫۵ تا ۷٫۵ برای این ماهی مناسب است. جک دمپسی تا حدود ۲۸ سانتی‌متر رشد می‌کند.

جک دمپسی از جمله ماهیان گوشت‌خوار است که می‌توان آن را با غذاهایی همچون میگوی آب شور، کرم خونی منجمد، کرم خاکی، حشراتی مانند جیرجیرک و همچنین غذاهای بسته‌بندی مخصوص سیکلید تغذیه نمود.

سیکلید جک دمپسی

جک دمپسی از دسته ماهیان تخم‌گذار است. برای تکثیر این ماهی باید دما را تا ۲۸ الی ۳۰ درجه افزایش داد و پی‌هاش را نیز به سمت اسیدی میل داد. ماهی ماده منطقه‌ای تمیز در آکواریوم را انتخاب کرده و در حدود ۶۵۰ عدد تخم تولید می‌کند. لاروها پس از ۲ تا ۳ روز از تخم خارج شده و پس از یک هفته قادر به شنا کردن هستند. استفاده از نوزاد میگوی آب شور برای تغذیه نوزادان مفید و میسر است.

ماهی جک دمپسی

منبع: سایت ماهیان زینتی